User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
79 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Volkswagen Golf Mk8 Tanıtıldı

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her geçen yıl arabalar daha da çirkinleşiyor, gerçekten hiç içime sinmedi

Nereden nereye..

stak67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf 1, 3 ve 5 sahibi olarak dış tasarımda daha kararlı bir değişiklik bekliyordum. Yan panel neredeyse golf7 ile aynı. Bu arada golf tutkusunu anlamak için eskileri kullanmak gerek Modeli eskidikçe aldığım keyif daha çok artıyor golflerden.

Eray Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence tasarım olarak araç şişmanlamış gibi duruyor oval hatlar gözüme pek hoş gelmedi. Ayrıca lansmanda tanıtılan özelliklerin çoğu her zaman olduğu gibi opsiyon. Sadece iç mekan güzel olmuş. 7,5 sahibi olarak halimden memnunum

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MK6 Highlinedan sonrası sarmadı

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    logoyu eşşek kadar yapmamalarına sevinmek lazım
    TeKS@S

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok kötü
    Aynı yeni polo da hiç birşeye benzemiyor göz alışacak diye bekliyor insan doğal olarak GTI ını gördük en boşunu gördük yine yok.
    Tasarım sıkıntıda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı etc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TDI Golf için tarih oldu, Golf 8'de artık dizel ünite olmayacakmış. Bununla birlikte artık tek kapılı bir versiyonu da üretilmeyecek diye okudum. Tamamı 4 kapılı olarak bantlardan inecekmiş. Emisyon olayının ve çevreye duyarlılığın henüz embriyo seviyesinde olduğu ülkemizde TDI motora sahip Golf 7 ve 7.5 sahipleri ikinci el pazarı için ellerini ovuşturmaya başladı bile...

el nihayetinde bir vag çalışanı değilim o yüzden yanlış isem kusura bakmayın ama konu ile alakalı hangi dergi / yayınevinde baktım ise 1.6tdi adblue 115hp dizel olacak diyor

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    el nihayetinde bir vag çalışanı değilim o yüzden yanlış isem kusura bakmayın ama konu ile alakalı hangi dergi / yayınevinde baktım ise 1.6tdi adblue 115hp dizel olacak diyor
    The Golf launches with five hybrid powertrains. Three of them use 48-volt mild-hybrid systems, and they produce 109 horsepower (81 kilowatts), 129 hp (96 kW), and 148 hp (110 kW). There are also two plug-in hybrids with 13-kilowatt-hour batteries that offer 201 hp (150 kW) and 241 hp (180 kW).

There are also two tunes of a 1.0-liter turbo three-cylinder gasoline-fueled engine making 89 hp (66 kW) and 109 hp (81 kW) and two versions of a 1.5-liter turbo four-cylinder offering 114 hp (85 kW) and 148 hp (110 kW). The diesel-fueled, 2.0-liter four-cylinder engine comes in versions producing 114 hp (85 kW) and 148 hp (110 kW).
    Yani 1.6 dizel yok da 2.0 olarak gelecek diyor burada da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani 1.6 dizel yok da 2.0 olarak gelecek diyor burada da

muhtemelen çokça kez kopyalanmış paylaşılmış bir yazım hatasıdır, 2lt 114hpmi olur

yada düz mantık insan ne diye emisyonu dert edecekse 1.6lt motoru bırakıp 2ltye yönelsinki tahminimce hem daha az emisyon üretiyordur hemde daha çok satılan motordur sanmam 1.6tdidan cayacaklarını, eğlencesine iddiaya giren varsa 500tl 1.6tdi çalışır benden

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muhtemelen çokça kez kopyalanmış paylaşılmış bir yazım hatasıdır, 2lt 114hpmi olur

yada düz mantık insan ne diye emisyonu dert edecekse 1.6lt motoru bırakıp 2ltye yönelsinki tahminimce hem daha az emisyon üretiyordur hemde daha çok satılan motordur sanmam 1.6tdidan cayacaklarını, eğlencesine iddiaya giren varsa 500tl 1.6tdi çalışır benden
    1.6TDI üretilmiyor artık. Golfte az satılan (1.6tdi bizim gibi pazarlarda var sadece yüksek satış) motor ve kombinasyonları çıkardılar global aynı üretim yapabilmek için. 2.0TDI da yüksek emisyon problemlerinden dolayı biri düşük bluemotion gibi 114hp diğeri normal 148hp olarak çıkıyor. Dizel çıkması bile başlı başına ilginç aslında Avrupada araba satabilmek için belli bir ortlama emisyonun altında kalması lazım markanın ortalama emisyonun.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir golf nasıl olmamalı? işte böyle olmamalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6TDI üretilmiyor artık. Golfte az satılan (1.6tdi bizim gibi pazarlarda var sadece yüksek satış) motor ve kombinasyonları çıkardılar global aynı üretim yapabilmek için. 2.0TDI da yüksek emisyon problemlerinden dolayı biri düşük bluemotion gibi 114hp diğeri normal 148hp olarak çıkıyor. Dizel çıkması bile başlı başına ilginç aslında Avrupada araba satabilmek için belli bir ortlama emisyonun altında kalması lazım markanın ortalama emisyonun.

hocam keskin yorumlarınızdan anladığım vag yada doğuş ile alakanız var olduğu doğrumuyum?
    iddia etmek istemiyorum ama samimi arkadaşım doğuşta üst düzey yönetici adama sorduğumda sizin iddialarınız neredeyse kelimesi kelimesine zıttını söyledi

1) 1.6tdi üretimden kalkmadı sadece belli modelleri durduruldu, 1.5 tdi yapılacaktı halen yapım aşamasında ama 1.6tdi özellikle bazı modelleri halen üretilmekte

2) biz gibi ülkeler ile sınırlı değil 1.6tdi nede 2.0ltden kayde değer derece az bir satışı var, gayetde fransasından,ingilteresine an almanyasına kadar halen satışı açık olan ve satılan bir model dedi, hatta ekledi direk ikinci el satışlara bakın hangisinden kaçar adet var oranları nedir gör, baktığımda gayetde adamın dediği gibi %50-50 gibi resmen

3) 114hp 2lt mi olur dedi direk oda birebir aynı tepkiyi verdi, 2lt bir makinayı 148hp yapabilip emisyona uyabilip satmayı düşünen bir firma ne akla hizmet 114hp üretsin sunsunki dedi? yazım hatası bahsi geçen 2lt değil 1.6tdi dedi ps/bhp muhabetine heryerde farklı beygir değerleri olan yurdumuzdaki 115hp 1.6tdi dedi

adamın bu kadar net ,keskin vede kulağa daha mantıklı konuşması bununda direk sizin söyledikleriniz zıtı oluşu yazmamda beni çekimser tuttu çünkü sizde keskin yazdınız ama insanlik hali, siz %110 eminmisiniz söylediklerinize?

hayır adam varsa iddia giren 500tl koy diyor masaya halen , golf sadece benzinli olmayacak,sunulacak dizelde sadece 2lt olmayacka diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Öncelikle keskin konuşmadım, Doğuş ile alakam vs yok olmasının bir getirisi de yok zaten.

Diliniz varsa, VW Basın lansmanını, açıkladıkları dokümanları, genel açıklamasını, basının sorularını ve cevaplarını takip ettiyseniz dediklerimi zaten VW'nin kendisi sölüyor, aracı olarak Doğuşa ihtiyacımız yok.

1- 1.6TDI Golf 8 için üretilmeyecek dedim, başka araçlardan bahsetmedim.
    2- İkinci el araç satışı ile konumuzun ne alakası var? Yüksek hacimli pazarlarda (Gelişmiş Avrupa ülkeleri- yakında USA) dizel satılmaması için kanuni emisyon yaptırımları getiriyor. Bu sebeple Avrupada araç satmak isteyen üreticiler Hybrid ve Elektrikli modellere yatırım yapıyor, Golf 8 de bu mantıkla şu an açıklanan listede 1.6TDI yerine E-TSI mild hybrid üniteler ile sunulacak.(Bunu VW açıkladı)

3- Doğuşta üst düzey birinin, 2.0 TDI 102hp motor ile araç sattıklarından haberleri yok galiba ilginç. (Caddy)

2020 Mk8 Volkswagen Golf: Price, specs and release date | carwow

"The diesel engines, meanwhile, are 2.0-litre four-cylinders that are 17% more economical than the prior car’s; one has 115hp and the other 150hp."

New 2020 Volkswagen Golf gains mild hybrid engines, new technology | Autocar
    2020 Volkswagen Golf Ushers In Eighth Generation With 11 Power Options

vb. bir sürü kaynaktan teyit edebilirsiniz beygir gücünü ve özelliklerini.

Sizin Doğuştaki çok üst düzey arkadaş daha iyi bilir tabiki, masaya 500 değil 50.000TL koyabiliriz nasılsa üst düzey yönetici parası vardır.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğuşta ki ust duzey arkadasin gercekten 2.0tdi 102 hp sattiklarindan haberi yok sanirim.Yarin leon aliyorum ust duzey arkadas biraz daha indirim yaptirirsa yazimi hemen duzenlerim

%17 ekonomi cok ciddi bir rakam ki son nesil dizelleri hem cevreci hemde cok ekonomik bunun ustune dahada arti koymus.Ekstra 1.6 tdi gelistirip birde onla ugrasacagina tek uniteden devam etmiş ve dusurmus tuketimini.Muhendislik acisindan ciddi rakamlar ayni uniteyi 1.6 ya guncellemek bile

Baska araclarda zaten devam ediyor ona kimse biticek demedi zaten(ben yazdim diye yazdim abi on sayfalarda da)

1.5 tdi projesi rafa kaldirildi bu arada 1.5-2 yil once ust duzey yetkili arkadas neden boyle demis bilmiyorum ama googleye ondan yetkili olduguna inandigim “ Frank Welsch” ismini yazarak 1.5tdinin rafa kalktigini, 2.0 uniteden devam edeceklerini 2 yil once acikladigini bulabilir.(48v’ye geçeceğiz,elektrik, cevre ...bla bla)
    Konu Mehmetmert tarafından (07-11-2019 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Golf 8 i beklemeye gerek yok. 2020 model için 1.6 Tdi gelmeyecek.

Şuanda bayilerde kısıtlı sayıda var.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Siz baya üst düzey DOĞUŞ YÖNETİCİSİNE benziyorsunuz. +rep veriyorum.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yil once boyle bir haberde yapmislar
    Volkswagen hibriti dizele tercih etti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mk7 tasarım olarak en iyisiydi bence.7.5'un kavisli ön farlarına alışamıyorum derken 8 geldi. Gitgide çirkinleşiyor.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

ilanlarda görürüz o zaman BİR DAHA GELMEYECEK diye +10bin/20bin TeLe isteyenleri

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler