User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2021 Renault Megane Nihayet Geldi

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2021 Renault Megane Nihayet Geldi

Türkiye’de belki de en çok satan modellerden biri olan ve bizim emektarımızın torununun torunu 😊 olan Megane Sedan yenilendi. İşte yenilenen Megane’in özellikleri ve daha da önemlisi fiyatı hakkında detaylar:

2020 yılının son çeyreğinde gün yüzüne çıkan 2021 Renault Megane Sedan, Türkiye’de nihayet satışa sunuldu. Fiyatı mı? Yeni Renault Megane Sedan fiyatı 198 bin 100 TL’den başlıyor.

İçerisinde bir çok son teknoloji ürünü oyuncak barından yeni Megane Sedan, konfor ve güvenlik konusunda oldukça iddialı görünüyor. 10.2 inç büyüklüğündeki gösterge paneli ve Renault Easy Link sistemi ile donatılmış 9.3 inç büyüklüğündeki dikey ekran gibi oyuncaklar, insanı cezbetmiyor değil.

Bir önceki model Megane ile hemen hemen aynı hatları paylaşan bu yeni arkadaşa önden baktığımızda PureVision LED teknolojisine sahip farları görüyoruz. Hatları biraz daha keskinleşen bu far tasarımı, otomobilin ön yüzüne biraz olsun agresiflik katmış. Farlardan sonra gözlerimize çarpan ikinci şey ise, krom detaylar ile süslenmiş olan yeni ön ızgara. Oldukça şık ve elegant bir görünüme sahip bu ızgara ve far tasarımı bir bütün halinde değerlendirildiğinde oldukça hoş diyebilirim.

Yeni otomobilin dış tarafından devam edecek olursak, yıllardan beri BMW modellerinin “ışık paket” olarak bilinen özelliği, yeni Megane Sedan modeline nihayet gelmiş. Kapı kollarında aydınlatma özelliği olan bu yeni model, anlaşılan o ki kullanıcısını ya da sahibini mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışmış.

7 farklı renk seçeneği bulunan yeni Megane Sedan modelini, 16, 17 ve 18 inç jantlar ile satın alabiliyorsunuz. Ebat büyüdükçe, konfor azalır. Aman diyelim.

Bu modelde bir de Adaptif Cruise Control bulunuyor ve bünyesinde Stop&Go özelliğini barındırıyor. Ayrıca yine önceki yıllarda çeşitli Volvo modellerinde standart olarak sunulan Aktif Acil Destek Sistemi, tehlikeyi sezdiği anda sürücüyü uyarıyor. Eğer sürücü tepki vermekte geç kalırsa, hemen devreye giriyor. Son olarak benim de olmazsa olmazlarımdan bir tanesi olan Arka Çapraz Trafik Uyarı Sisteminin bu modelde kullanılması oldukça hoşuma gitti.

Eğer yeni Megane Sedan’ın en dolu modelini alırsanız, auto-hold, şerit takip sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi özelliklere de sahip olabiliyorsunuz. C segmenti için neredeyse standart hale gelen bu özelliklere daha uygun maliyet ile sahip olmak, oldukça hoş.

Kaput kapağının altına bakalım biraz da. Yeni Megane Sedan modelinde 1.0 TCe (110 bg), 1.3 TCe (140 bg) benzinli ve 1.5 Blue dCi (115 bg) dizel motor seçenekleri bulunuyor. 1.0 TCe motor ile birlikte sadece manuel şanzıman seçeneği bulunuyorken, 1.3 TCe cephesinde 6 ileri manuel ya da 7 ileri EDC çift kavramalı otomatik şanzıman seçenekleri bulunuyor. Dizel motorda da aynı şekilde 6 ileri manuel ya da 7 ileri EDC otomatik şanzıman seçeneklerinden bir tanesini seçme şansınız var.

Gelelim fasulyenin zararlarına. 2021 Renault Megane Sedan fiyat listesi ise şöyle:

Model Fiyat
    Joy 1.0 TCe 115 bg 198.100 TL
    Joy 1.3 TCe 140 bg 202.100 TL
    Joy 1.3 TCe EDC 140 bg 287.100 TL
    Joy 1.5 Blue dCi EDC 115 bg 311.100 TL
    Touch 1.5 Blue dCi EDC 115 bg 325.100 TL
    Icon 1.3 TCe EDC 140 bg 335.100 TL
    Icon 1.5 Blue dCi EDC 115 bg 362.100 TL

Kaynak: Yeni 2021 Renault Megane Nihayet Geldi - Mustafa Onur Dikel

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatları kes. 1.5 dci reno 300 bin. Deveye diken, bize miken yaranıyor demek ki. Şu fiyatları görünce araca yorum yapasım gelmiyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Joy 1.3 TCe EDC 140 bg kesinlikle %50 lik dilime girmeliydi, çok tuhaf bir fiyatlandırma politikası, veya zaten dolar euro artar, %50 lik dilimdekiler bu paraya gelir diyemi düşündüler.

bu paralara filo haricinde neden gidip insanlar megane alsın anlamıyorum. bir sürü model seçeneği var

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatik manuel arasi fark 85 bin lira mı, yoksa ben mi yanlış gördüm? Şu fiyatlarla araba alan ciddi zengindir artık.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HB ve gt-line olayı bitti mi megane'da?

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomatik manuel arasi fark 85 bin lira mı, yoksa ben mi yanlış gördüm? Şu fiyatlarla araba alan ciddi zengindir artık.
    2013 yılında 82k ya 1.4tsi DSG Scirocco almıştım full

Şimdi o para manuel otomatik farkı olmuş Renault için. Ülkeye bak be...

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadari ile bunun sebebi “ötv dilimi”

Tabiki hala mantıksız ama

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yanılmıyorsam Mayıs ayı sonunda Megane 1.5BlueDCI-Icon EDC için 198 ile 205'000tl arasında fiyat almıstım, şu aradaki farka yazık.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eğer yeni Megane Sedan’ın en dolu modelini alırsanız, auto-hold, şerit takip sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi özelliklere de sahip olabiliyorsunuz. C segmenti için neredeyse standart hale gelen bu özelliklere daha uygun maliyet ile sahip olmak, oldukça hoş.

Model Fiyat

Icon 1.5 Blue dCi EDC 115 bg 362.100 TL

Kaynak: Yeni 2021 Renault Megane Nihayet Geldi - Mustafa Onur Dikel
    yaziyi yazanin aylik gelirini merak ettim uygun maliyet algisindan dolayi

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sebebi vvergilendirme dilimi malesef. Biri %50 diğeri %80lik ötv dilimde.
    Instagram: mutusgarage

turci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    reis kısaca yeni araç almayın diyor,
    belki kafasında Küba modeli var

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manuel ile edc arasında 85k tl fark var. Atarım vitesimi rahatıma bakarım. İnsanlardaki otomatik sevdası da saçmalık boyutunda. Daha düne kadar 4 kapıyı + bagajı manuel anahtarla kilitliyorduk, camları elle açıp kapiyorduk, şimdi vites değiştirmeye üşenir olduk... 85k farka değecek bir şey yok (şahsi görüşüm)
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manuel ile edc arasında 85k tl fark var. Atarım vitesimi rahatıma bakarım. İnsanlardaki otomatik sevdası da saçmalık boyutunda. Daha düne kadar 4 kapıyı + bagajı manuel anahtarla kilitliyorduk, camları elle açıp kapiyorduk, şimdi vites değiştirmeye üşenir olduk... 85k farka değecek bir şey yok (şahsi görüşüm)
    130.000 bandını geçtiği için o fark yansıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanın birinde Borusan İstinye'ye bu konu ile alakalı neden sürekli otomatik getiriyosunuz diye sormuştum...
    İnsanlar bu kadar para veriyorum, vitesi de ben mi atacam diyolarmış ve dolayısıyla satışı daha zor oluyormuş. Şaka ama gerçek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla düne kadar dediğin 30 yıl, bende 90 model broadway vardı öğrenci iken. Ön camlar elektrikli, merkezi kilitli falandı
    90'lı yıllarda genelde D-E sınıfı arabalar otomatik vitesti, orası doğru.
    Okumadan imzalamam.....

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz çok zengin bir milletiz. Teşekkürler.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Liste fiyatları önemini kaybetti sayılır.Reelde işler biraz farklı.Bu yazıdaki 287 denilen araca, 214 teklif aldığını yazıyor insanlar.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca bu 1.3'ün kaderi de 1.7 dti gibi olacak sanki.Birileri büyük turbo+yazılımla iyi bir sonuç çıkarırsa bu araçlar da çok satılmaya başlar.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkı bir manuel vites taraftarı olarak İstanbul trafiği bize pes ettirdi. Belki Mersin'de olsaydım hala manuel kullanırdım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler