User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: 2021 yılında 1994 model araba alınır mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinden iş gelmiyorsa eski arabaya girme ufak tefek arıza oldumu sanayiye girersen çıkışın olmaz
    Bende 98 model var çok temiz araba ama direksiyon kutusundan yağ kaçırıyor söküp yapacam ama eriniyorum yağ ekleyip biniyorum bide böyle unsurlar var tabi
    kaçak oranını bilmiyorum ancak liqui moly markasının direksiyon yağ kaçak önleyici sıvısı var bende işe yaramıştı denenebilir.

https://www.liquimolyturkey.com/liqu...ici-50-ml-1099

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaçak oranını bilmiyorum ancak liqui moly markasının direksiyon yağ kaçak önleyici sıvısı var bende işe yaramıştı denenebilir.

https://www.liquimolyturkey.com/liqu...ici-50-ml-1099
    Kaçırdığı yer direksiyon milinin kutuya girdiği yerdeki keçe kaçırıyor. Sizinki nerden kaçırıyordu acaba benimki haftada 100 ml falan eksiltiyor tabi yaptığım km ye göre değişiyor
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaçırdığı yer direksiyon milinin kutuya girdiği yerdeki keçe kaçırıyor. Sizinki nerden kaçırıyordu acaba benimki haftada 100 ml falan eksiltiyor tabi yaptığım km ye göre değişiyor
    benim sorunum kutuya bağlalanan yüksek basınç hattının rekorlarıydı. Bu sıvı genel olarak oringlerden kaynaklanan kaçakları engelliyor. Oringin kalınlığını arttırdığı yönünde bilgiler var. Keçede aynı mantıkta çalıştığı için işe yarıyabilir. Zaten maliyeti riski göze almaya değer.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim sorunum kutuya bağlalanan yüksek basınç hattının rekorlarıydı. Bu sıvı genel olarak oringlerden kaynaklanan kaçakları engelliyor. Oringin kalınlığını arttırdığı yönünde bilgiler var. Keçede aynı mantıkta çalıştığı için işe yarıyabilir. Zaten maliyeti riski göze almaya değer.
    Aynen en iyisi alıp deniyeyim bakalım. Teşekkürler
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam almam
    Özel birşey olmalı katlanmak için
    Tr de yedek parça ve işçilik fiyatları artık çok yüksek bunun yanında eski araçlarda parça bulmak çok zorlaşıyor hadi buldunuz diyelim yan sanayi parça hiç olmuyor orjinal parçaların uçuk fiyatlarına maruz kalıyorsunuz
    Olası arızada bi bakmışsınız masraf 5-10-15 bin diye gidiyor.
    E birde paslanma çürüme baş gösterebilir bu en sakatı..
    Yeni yenidir..

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence tamamen alınacak aracın kondüsyonu ve almaya değip değmeyeceği , sizin ona gösterecek ilgi için zaman ve nakit olup olmadığıyla alakalı.Ben hep eski seviyorum.Mesela imkanım olursa w124 sahibi olmak isterim hep.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1,5 sene önce 93 cıvıc 1.5 ex alıp,yavaş yavaş kaporta boya mekanık olarak topladım.İlgimiz var eş dost var ama baya uğraştırdı.Zamanında ve halada sürekli binildiği için ve yaştan ötürü ufak tefekte olsa uğraşmaya devam ediyordum.O yüzden bu yaş araçlar alınıp almamak tamaman size bağlı.
    TeKS@S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2019 senesinde 2009 punto 1.4 tjet sahibiydim satıp 2001 bmw e46 sahibi oldum pişmanlıkta yaşamadım tamamen şans işi

4LaRKaD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsi fikrimi belirteyim 'Sİ' hariç hepsi olabilir, eğer araçlar sağlıklı ve bilinçli bir kullanıcıdan alınır ise. 'Sİ' fabrika çıkışlı yağ pompası yüzünden ***** sorunlu, sonradan upgrade yapıldıysa (Yamada vs) makinada sorun yoksa oda olabilir. Ama tabi sizin beklentinizde önemli, 'Sİ' ile diğer saydığınız araçların klasmanı aynı değil. Eğer amaç hız yapmaksa, başka araçlar bakılabilir. Sakin sakin binmek istiyorsanız 1.4 veya 1.6 ies alınabilir.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 4LaRKaD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrimi belirteyim 'Sİ' hariç hepsi olabilir, eğer araçlar sağlıklı ve bilinçli bir kullanıcıdan alınır ise. 'Sİ' fabrika çıkışlı yağ pompası yüzünden ***** sorunlu, sonradan upgrade yapıldıysa (Yamada vs) makinada sorun yoksa oda olabilir. Ama tabi sizin beklentinizde önemli, 'Sİ' ile diğer saydığınız araçların klasmanı aynı değil. Eğer amaç hız yapmaksa, başka araçlar bakılabilir. Sakin sakin binmek istiyorsanız 1.4 veya 1.6 ies alınabilir.
    yanlış biliyorsun kardeşim ,tam tersi yag pompası sıkıntısı bozulan oroijan yag pompasını bilinçli kullanıcı harici hiç kimse gidip oem yamada yag pompası alıp takmadıkları için sorunlu damgası yemiştir d16a9 motor yok öle bi dünya hem devir dönceksin hem kesiciyle gezceksin hemde çakma yansanayi pompa takacaksın sorun yaşamıycaksın bide caponda şöle bişey var motor açıldımı capon havası kaçıyo sonra dikiş tutumuyo der çekik gözlüler
    biz yıllarca d16a9 motorlu si crx le ugraştık bu tecrübeyle sabittir ,giren şemsiye ne yazıkki açılmıyo ve içerde plaj oluyo
    PROSTOCK GARAGE

4LaRKaD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış biliyorsun kardeşim ,tam tersi yag pompası sıkıntısı bozulan oroijan yag pompasını bilinçli kullanıcı harici hiç kimse gidip oem yamada yag pompası alıp takmadıkları için sorunlu damgası yemiştir d16a9 motor yok öle bi dünya hem devir dönceksin hem kesiciyle gezceksin hemde çakma yansanayi pompa takacaksın sorun yaşamıycaksın bide caponda şöle bişey var motor açıldımı capon havası kaçıyo sonra dikiş tutumuyo der çekik gözlüler
    biz yıllarca d16a9 motorlu si crx le ugraştık bu tecrübeyle sabittir ,giren şemsiye ne yazıkki açılmıyo ve içerde plaj oluyo
    Aslında yazdığım açıklama ile sizin yazdığınız birebir aynı ? Yanlış bildiğim kısmını anlayamadım. Fabrika çıkışı orjinal yağ pompası kurtarmıyor, ya upgrade yapılıyor yada Yamada , s2000 vs pompası takılıyor yanlışım varsa düzelteyim ? Aynı olayı bizde çok fazla aracımızda bu şekilde çözüme kavuşturduk.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 4LaRKaD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında yazdığım açıklama ile sizin yazdığınız birebir aynı ? Yanlış bildiğim kısmını anlayamadım. Fabrika çıkışı orjinal yağ pompası kurtarmıyor, ya upgrade yapılıyor yada Yamada , s2000 vs pompası takılıyor yanlışım varsa düzelteyim ? Aynı olayı bizde çok fazla aracımızda bu şekilde çözüme kavuşturduk.
    fabrika çıkışı zaten yamada yag pompası var senin dediğin olay yüklenirse veya turbo yapılırsa basınç yetmiyo yag pompasının güçlendiriliyo oem yamada yag pompası ya bi nevi senin dedigin de dogru ama dediim gibi motor açıldıktan sonra genel olaraka yan sanayi yag pmpası takıp geçiyolar ve sonra tabi ki sıkıntı çıkıyo,
    günün sonunda bu olay paran varsa yancıkta y.. o.. a da hesabına benziyo şuanda biriminibilmiyom ama zamanında oem yamada yag pompasıyla yan sanayi arasında nerdeyse 2-3 kat bi fiyat farkı vardı
    Konu 16EC813 tarafından (13-01-2022 Saat 12:56 ) değiştirilmiştir.
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler