User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
47 sonuçtan 39 ile 47 arası

Konu: Araba fiyatları hakkındaki düşünceleriniz nelerdir

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede ev ve araba fiyatları dövize endeksli olduğu için, döviz üzerinden konuşmak lazım.
    Geçen yıl 40.000 dolar olan araç yine 40.000 civarı ama TL değeri 2.5- 3 katına yakın oynamıştır.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkede ev ve araba fiyatları dövize endeksli olduğu için, döviz üzerinden konuşmak lazım.
    Geçen yıl 40.000 dolar olan araç yine 40.000 civarı ama TL değeri 2.5- 3 katına yakın oynamıştır.
    üstad antalya da evi 125.000 tlye aldım, aldığımda 35bin usd ediyordu. şimdi 2milyon TL ye havada satarım diyor emlakcı. yani dolar olarak bile 35bin den 120bin usd ye yükselmiş. ev fiyatları sığınmacı akını, vatandaşlık verme işleri v.s derken aşırı arttı. düzelmesi de bugün doğru insanlar gelip doğru politika uygulasa bile 5 10 yıl sürer.

Şuan ki alım gücünde evi olmayanlara gerçekten üzgünüm. Nasıl baş ediyor insanlar gerçekten bilmiyorum. akrabalarım çoğu isyanda. Koyu akepeli dayım bile ellerim kırılaydı da oy vermeseydim diye söylendi geçenlerde ve çok şaşırdım. evlerinin her odasında tayyip fotoğrafı asılıydı kaldırmışlar
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    600 bine araba arıyorum tercihen b suv geçen doğuşa gittim Seat Skoda vw aşağıdaki doda indim ordan hyundai ye geçdim neyse böyle bir kaç yer gezdim 600 bine doğru düzgün otomatik araba yok.. donanım falan zaten geçdim iki kriterim var otomatik ve iki yaşını geçmemiş hadi çok iyi bir şey olur üç de olur … benzinli tabiki ..
    sıfır da gelen araçlar iki üç tane geliyormuş ve devasal sıra varmış iki üç araba kime yeter neye yeter 100 milyonluk ülkede …

Velhasıl biraz daha kastırıcam olmassa 2021 falan bir otomatik Vitara alıp geçicem.. 600 bin de çok kötü para değil bence iki üç sene öncesine kadar bu rakama İstanbul da bir ev bulabiliyordun ..

Biraz mental gücümü toplasam bir Murat 131 alıp sadece etiketçi aracı yapıcam tesisatın dibine vurucam arabanın üç
    Misli pahalı tesisat olucak üstünde
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gidin paranız varsa bir merso c yada e ' yazılın , 4 ayda geliyor,

4 ay sonunda arabayı mercedes bayiden çıkartıp yandaki harrani galeriye x2 ile satıyorsunuz.
    örn ; https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...37190829/detay
    bu araba 3-4 ay önce herhangi bir merso bayiden 1.3 - 1.4 bandında teslim alındı.
    yandaki galeride üzerine %10-20 koyuyor hoooop sarı site...
    şuan bile liste fiyatı 1.6 mk , siteden 2.1den başlıyor.

bu arada araba sırasında öne geçmek için içerdeki satış temsilcisine rüşvette veriyorsunuz, gayet alenide teklif ediyorsunuz , kabulda görüyor..
    rüşvet rakamları iphone 13 pro maxten , 100K nakite kadar değişiyor.

ortadoğu işte mk,

ne oluyor , parası olan dahada para kazanıyor.. fakirler ölsün.

ölsün, bu kadar gerizekalı olupta yaşamayı haketmiyor bu insan yığını...

Konu CloudGrey tarafından (05-07-2022 Saat 00:18 ) değiştirilmiştir.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidin paranız varsa bir merso c yada e ' yazılın , 4 ayda geliyor,

4 ay sonunda arabayı mercedes bayiden çıkartıp yandaki harrani galeriye x2 ile satıyorsunuz.
    örn ; https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...37190829/detay
    bu araba 3-4 ay önce herhangi bir merso bayiden 1.3 - 1.4 bandında teslim alındı.
    yandaki galeride üzerine %10-20 koyuyor hoooop sarı site...
    şuan bile liste fiyatı 1.6 mk , siteden 2.1den başlıyor.

bu arada araba sırasında öne geçmek için içerdeki satış temsilcisine rüşvette veriyorsunuz, gayet alenide teklif ediyorsunuz , kabulda görüyor..
    rüşvet rakamları iphone 13 pro maxten , 100K nakite kadar değişiyor.

ortadoğu işte mk,

ne oluyor , parası olan dahada para kazanıyor.. fakirler ölsün.

ölsün, bu kadar gerizekalı olupta yaşamayı haketmiyor bu insan yığını...

Web sitesi fiyatı standart tr paketi araba fiyatı. Bu arabada 4-5 aksesuar varsa 1850k-1900k tl olur araba zaten.
    Geri kalan para da sıra beklememe parası ve pazarlık yeteneğini konuşturma fırsatı .
    Diğer herşey için mastercard..........
    Konu DOHC tarafından (05-07-2022 Saat 08:38 ) değiştirilmiştir.
    Okumadan imzalamam.....

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba fiyatları hiç değişmiyor arkadaşlar. 10 sene önce Şahin 3.000-5.000$ ise bugün yine 3.000-5.000$. Sorun araba fiyatları değil, asıl sorun TL'nin değer kaybı. "Papua Yeni Gine" parası bile dolar karşısında stabil iken TL'nin her geçen gün düşüyor olması yönetim hatasıdır.
    M50b30 - Bumblebee...

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstenilen rakamla alınan rakamın arasında büyük fark olan yakın bir ticaretiniz var mı? Yani bu fiyatlar gerçekten böyle mi? Yoksa ciddi alıcı olunca %10-20 değişiklik yaşanıyor mu?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek öyle değil aslında. Döviz olarak da koydu daha yeni modelli arabalar üzerine.

Geçen sene 58000 euro ya aldığım araba şuan 35.000 km de. Sahibinden deki fiyatlara göre 80.000 Euro civarı ikinci el. Yani döviz artışını baya geçmiş vaziyette

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstenilen rakamla alınan rakamın arasında büyük fark olan yakın bir ticaretiniz var mı? Yani bu fiyatlar gerçekten böyle mi? Yoksa ciddi alıcı olunca %10-20 değişiklik yaşanıyor mu?
    Geçen hafta 2021 A3 sedan 1.5 tfsi sattım. 1.300 den ilandaydı 1.240'a sattım. Ancak ben fiyatı baştan uygun yazmıştım. Benzer ilanlar şu an 1.350 - 1.450 bandında. Bu arada arabanın sıfırı opsiyonlar dahil 1.050 TL ama araba yok. İhtiyacı olan alıyor şu an. Şu an yaz dönemi olduğu için talep kaynaklı inanılmaz şişti fiyatlar.
    E90 330i

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler