User Tag List

Sayfa 10/14 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
255 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Yazılım işine adım atmak..

aslanz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullandığın Ecu ya bağlı hepsini yapabilrisin standalone ile LÜTFERN marka olsun Emms cems olmasın
    evet tekrar konuya hakım olmadıgım kanısına vardım bende o tür eculara bakıyordum ancak bu iş para çokomel ilişkisi değilmi.yani bütçem cok fazla değilse daha uygun ecular tercih etmem gerekmezmi?2000 dolarlık bi ecu kullanma şansım yok maalesef
    Latens Curtis BP05

YsfTzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecu işi bilgisayardaki işlemci gibidir. Celeron takarsın mayın tarlası oynarsın, İ7 takarsın Battlefield oynarsın. Aralarında ciddi fiyatları var ama standart resme bakarsan her iki işlemci de PC yi çalıştırır.
    Renault Sport

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ozaman birgünün birgfününü tutmadığızaman üzülmemek lazım
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel takipteyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben focus 1.6 tdcidaki tüm haritaları ecmden 1500 devirden sonra ort. olarak %15 artırdım ancak max. değerleri aşmadım ve araçtan çok güzel bir tepki aldım. Ancak motora zarar vermekten çekiniyorum, yaptıklarımda hata veya yanlış varsa yardımcı olursanız sevinirim. saygılar.

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fordfocus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben focus 1.6 tdcidaki tüm haritaları ecmden 1500 devirden sonra ort. olarak %15 artırdım ancak max. değerleri aşmadım ve araçtan çok güzel bir tepki aldım. Ancak motora zarar vermekten çekiniyorum, yaptıklarımda hata veya yanlış varsa yardımcı olursanız sevinirim. saygılar.
    Yanlislik var mı yok mu log alarak bakicaksin detaylı bir şekilde .önemli olan genel bi kontrol olarak haritaların içine girince karsina text şeklinde gelir sen 2 boyutlu(2d) olarak yapıyorsun ya orda belli Aralık seçerken dikkat etmen gereken düzenli bir şekilde %15 artirman yoksa başka bir yer %15 den fazla veya az olabilir.avans verdigin zaman araba zengin veya fakir de kalabilir. Bununda en iyi log alarak görebilirsin.elm327 goruyorsa telefonunla bile log alabilirsin. Kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecm yine lazım olucaktir ama winols gibi istediğin yerde map olusturamazsin ve bu seni zorlar misal hard cut veya popcorn koymak için ECM buna müsaade etmez ecmde en iyi özellik benim gördüğüm kadarıyla dosya karşılaştırma. Corsa 1.7 dti 65 lik ile 75 lik aynı dosya birbirinin modlusu. Oradaki farkları görerek gidersen daha çok tecrübe kazanmış olursun . Bu dediklerim winolsta damos ile birlikte verilmiş oluyor tanımlı halde bu tür işlerde import veya convert işlerde ECM basit winols daha eminve detaylı oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tşk ederim cevaplarınız için. elm327 ve tork programını kullanıyorum ancak log alırken hangi değişkenleri seçeceğim bu konuda bilgim yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ecm yine lazım olucaktir ama winols gibi istediğin yerde map olusturamazsin ve bu seni zorlar misal hard cut veya popcorn koymak için ECM buna müsaade etmez ecmde en iyi özellik benim gördüğüm kadarıyla dosya karşılaştırma. Corsa 1.7 dti 65 lik ile 75 lik aynı dosya birbirinin modlusu. Oradaki farkları görerek gidersen daha çok tecrübe kazanmış olursun . Bu dediklerim winolsta damos ile birlikte verilmiş oluyor tanımlı halde bu tür işlerde import veya convert işlerde ECM basit winols daha eminve detaylı oluyor.
    ECMyi daha yeni çözdüm sayılır WİNols daha kompleks bir yazılım sanırım. hard cut ve pop corn ne demek ve ne işe yarıyor bilmiyorm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fordfocus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ECMyi daha yeni çözdüm sayılır WİNols daha kompleks bir yazılım sanırım. hard cut ve pop corn ne demek ve ne işe yarıyor bilmiyorm.
    Kesici türleri bunlar revlimiter diye geçer . Daha launch filan da ekleyebiliyorsun. Viteslerine göre torq ayarlayabiliyorsun. Winols daha özgür herseyle oynamana izin verir. Bilmediğin veya eksik yerde zarar gelebilir.bu ECM dede olabilir.log alırken injektor advance ,injektor duration , start of injector, injektor quantity turbo boost peak cont değerleri rail basıncı iat yağ sıcaklığı basıncı var bir çok şeyde önemli olan senin hangi haritayla oynayıp o haritanın limitlerini kaldirdigin aracın stabil gitmesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesici türleri bunlar revlimiter diye geçer . Daha launch filan da ekleyebiliyorsun. Viteslerine göre torq ayarlayabiliyorsun. Winols daha özgür herseyle oynamana izin verir. Bilmediğin veya eksik yerde zarar gelebilir.bu ECM dede olabilir.log alırken injektor advance ,injektor duration , start of injector, injektor quantity turbo boost peak cont değerleri rail basıncı iat yağ sıcaklığı basıncı var bir çok şeyde önemli olan senin hangi haritayla oynayıp o haritanın limitlerini kaldirdigin aracın stabil gitmesi
    tşkler yardımlarınız için 2 boyutlu harita sanırım bu işin başlangıcı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha kontrol ederek artirabilirsin daha sağlıklı

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecm de herseyi oynamana izin veriyor 2d kısmından komple oynayabilirsin
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya peki yazilim yerne beyin elektronigi ile ilgilenmek nasil
    Getiri varmi yada sermaye ne kadae gerekli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamın Aleyküm
    forma yeni katıldım tartışılan konular hoş ve heycan verici böyle bi ortamı bulduğuma sevindim .
    burada bilgili insanların olduğunu düşünüyorum 9 10 yıllık motor ustasıyım branş vw audi son 1 2 senedir elektrikçi ve beyinci tanıdıklarım oldu samimi olamay başladım daha doğrusu işin ucundan kıyından derken çok merak ettiğim şeyleri görmeye başladım .
    Son 3 5 aydır chip tunung ve dpf egr iptali yapmaya başladım kullandığım cihazlar ise galletto kess ktag.
    Gelelim asıl meseleye kendimi geliştirmek istiyorum mesela ?
    çip attığım bir araç için aldğım dosyayı farklı aynı motor aynı model bir ecu ya sahip araca yazdığımda araç çalışmıyor ? bunun nedenin ise immo eprom olduğunun farkındayım. ?
    Peki elimde tuning dosyası var gelen aynı marka model aracından ecu yu odudum orj dosya var yapmam gereken tek şeyin tuningli dosyaya bu aracın immo eprom bilgilerini yüklemek işte ozaman elimizde dosya zaten tuning gelen aracında immo bilgilerini yukledigimizde ne oluyo ? bu iş tamam oluyo .
    WinOLS Ecm Titan Bunlarla tanışalı 2 3 ay oldu ingilizcem yok denilecek kadar az diyebilriim kafayı sıyırmak üzereyim bu işi yapmam lazım .
    winolsun damos dosyalarını da buldum hemen hemen çoğunada ulaştım 800 gb gibi büyük bir damos koleksiyonu var bunu dabuldum almam çok basit istesem alırım ama bunu almam için winols prof kullanmam gereltiğinn farkındayım burada bu anlattıklarıma mantıklı cevap verecek kendini otomotive adamış aklı selim insanların oldğunu düşünüyorum yardımcı olabilecek var mı ? yada bilgi alışverişi yapabileceğim biri ? Şimdiden Teşekkür ederim .
    Email : ttrecep@hotmail.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dosya yazmak mı istiyorsunuz yoksa aldığınız dosyayı başka araçlara aynı şekilde yüklemek mi ?
    ecm den çok basit bir teknik ile yapılabilir. ama sizin dosya yazdığınız anlamına gelmez
    damos u kullanamadıktan sonra arşiv bulundurmanız yersiz stage 1 dosyası ecm ile kolay bir şekilde halledilebilir winolsda kafanız karışır .

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rece1p23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm
    forma yeni katıldım tartışılan konular hoş ve heycan verici böyle bi ortamı bulduğuma sevindim .
    burada bilgili insanların olduğunu düşünüyorum 9 10 yıllık motor ustasıyım branş vw audi son 1 2 senedir elektrikçi ve beyinci tanıdıklarım oldu samimi olamay başladım daha doğrusu işin ucundan kıyından derken çok merak ettiğim şeyleri görmeye başladım .
    Son 3 5 aydır chip tunung ve dpf egr iptali yapmaya başladım kullandığım cihazlar ise galletto kess ktag.
    Gelelim asıl meseleye kendimi geliştirmek istiyorum mesela ?
    çip attığım bir araç için aldğım dosyayı farklı aynı motor aynı model bir ecu ya sahip araca yazdığımda araç çalışmıyor ? bunun nedenin ise immo eprom olduğunun farkındayım. ?
    Peki elimde tuning dosyası var gelen aynı marka model aracından ecu yu odudum orj dosya var yapmam gereken tek şeyin tuningli dosyaya bu aracın immo eprom bilgilerini yüklemek işte ozaman elimizde dosya zaten tuning gelen aracında immo bilgilerini yukledigimizde ne oluyo ? bu iş tamam oluyo .
    WinOLS Ecm Titan Bunlarla tanışalı 2 3 ay oldu ingilizcem yok denilecek kadar az diyebilriim kafayı sıyırmak üzereyim bu işi yapmam lazım .
    winolsun damos dosyalarını da buldum hemen hemen çoğunada ulaştım 800 gb gibi büyük bir damos koleksiyonu var bunu dabuldum almam çok basit istesem alırım ama bunu almam için winols prof kullanmam gereltiğinn farkındayım burada bu anlattıklarıma mantıklı cevap verecek kendini otomotive adamış aklı selim insanların oldğunu düşünüyorum yardımcı olabilecek var mı ? yada bilgi alışverişi yapabileceğim biri ? Şimdiden Teşekkür ederim .
    Email : ttrecep@hotmail.com

Ankara da winols egitimi veren yer var isterseniz görusun prof.sekılde egıtım alıp bu işe başlayabılırsınız..

Ne yazkkı o iş oyle olmuyor aracların marka modellerı aynı olabılır ama beyın yazılım numaraları tutmaz
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dışardan ne kadar basit görünüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim aslında dosya yaratmak istemiyorum winols çok karışık farkındayım bi araça yazdığımız chiptuning dosyasını aynı motor aynı marka bi araça yazdğımzda araç çalşmıyor sıkıntı bu bunu halletsem yeterli diğer dpf egr dtc bunların yeterli boyuttta programları var biliyosun şuan için tek sıkıntı chip tuning dosyası

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler