User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Yazılımın kendini sıfırlaması

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yazılımın kendini sıfırlaması

Selamlar hayırlı kandiller öncelikle,
    1.7 dti var iki aydir hard yazilimla kullanıyorum wesgate iptal, geçen gun uzun yolda gelirken 180km ile bir sure kullanmak zorunda kaldim, ariza isigi yakti (wesgate yuzunden yakiyor zaten ara ara aliskinim o yuzden, cok önemsemedim) fakat bir sure sonra arkama baktigimda dumani kestigini gördüm ki baca gibi tuter o hizda normalde. Daha sonra arac stock hale döndü. Su an eski hali nasilsa oyle yürüyor. Dip gazda dahi duman atma yok. Pompa beyninden şüphelendim bugun baktık mazot cekme yok. Borularda kacak yok kontrol ettik. Acaba yazilim boyle kendini sifirlar mi ya da map mi gecis yaptı eski haline?
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayır oyle birsey olmaz o beyinde.. aracında mekanik bir problem var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır oyle birsey olmaz o beyinde.. aracında mekanik bir problem var.
    Dün sabah ustayla baktık özellikle pompa mazot çekince böyle çekişten düşer ancak pompa temizdi çekme yoktu borularda kaçak yoktu basınç geçiyor zaten içerde göstergede hala 2 pik görüyorum anlam veremedim. Aracında mekanik olarak bir sorun yok herşey tıkırında dedi kendisi. Yakıt çekmiyor olabilir mi acaba?

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akismetreni bi kontrol et bence..

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal turbo ilemi 2.0 peak görüyorsun ?
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

tunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akışmetre olsa basınç gelmezdi , yine de bi baktır emmenin girişine bak derim bende

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım kendını sıfırlasa

arabanın orjınal yazılımıda kendını sıfırlayıp arabayı calısmaş hale getırırdı
    ne yazkkı boyle bırsey dogru degıl
    ustanın problemı bulamayıp dırek sorunu yazılımcının ustune attıgı bır mantıkla soylenmıs olan bır soz
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

driftboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    korumaya almış olmasın araba kendini ? 1.7 lerde öyle bişey var bildiğim kadarıyla. Bi süre sonra kendi kendine düzeliyodu ?
    Marblex Mining & Marble

Harput Yapı İnsaat

Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın önüyle arkası arasında 3 yaş fark var

MaXiGörKy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hep aynı geyik.. Sanayide arabanin problemi bulunamayinca sıkıntılar hep yazilim kaynakli oluyor o yazilimin içinde en ufak bir sacmalik oluşmus olsa checksum dan dolayı zaten araba calişmaz.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım silinmesi muhabbetine hastayım D:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet turbo orjinal. 2 bara yakin 1.9 gibi peak 1.4 1.5 civari cont yürüyor fakat gösterge pek saglam bise degil fakat uc asa ves yukarı bu civarda. Yazılım hard emme polish wesgate kat egr sökük 60lik düz + varex var.

Yazilimcimla görüştüm gel tekrar atariz ama daha önce olmadı böyle bir sey dedi. Motor ustam da yazilima uzak biri değil halbuki kendisi de bu işin icinde sayılır fakat ben pompa beyninin mazot cektigini dusununce kaldirdik baktik mazot pompa beyninde mazot yok. Borularda catlak göremedik. U hose şişiyor basinc kaybi gozlemleyemedim amane hikmetse ne duman atma var ne de yürüyor arac.

Herseyi araştırdım kac forum gezdim. Aklim mantığım kesmiyor. Enjektörlerden desem herhangi bir sarsinti kesinti rölanti de sarsma yakıtta artma falan kesinlikle yok. Hatta şöyle soylim yazılım yaptirmamis stock kullanan biri arabada sorun var demez kesinlikle. Hicbir belirti yok. Stock nasilsa öyle yürüyor. O yüzden yazılım mi acaba dedik... Sinirden garajdan cikarmiyorum arabayi cok sinir bozucu gerçekten...

Maf sensörünü basinc sensorunu dün soktum gayet temiz duruyorlardı, yağ eksiltme desen yok. Arıza ışığı yanmıyor su an. Gaz fren yapip ariza kodu okuyorum ariza kodu da görünmüyor. Kafayi yemek üzereyim...

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım kendini sıfırlamaz arizayı okuyabilicekisn die bir kayide yok

herhangi bir cihazla sıfırlamayı denermisin
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim sıkıntını bilemem ama, hiç bir dti 0 dahi olsa orjinal turbosu 1.9 atamaz atıyorsada her an bir yerlerden pall fırlayabilir
    Max basacagın 1.5 bardır tabi turbon saglıklı ise
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Amazing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sıkıntını bilemem ama, hiç bir dti 0 dahi olsa orjinal turbosu 1.9 atamaz atıyorsada her an bir yerlerden pall fırlayabilir
    Max basacagın 1.5 bardır tabi turbon saglıklı ise
    Peak mi cont mu 1.5? Sanirim stock 0.8 contta yürüyor çünkü.

Bu arada az önce yolda gelirken aynı yolda aynı hızda arac tekrar olmasi gerektigi gibi yürümeye basladi!? Aniden duman atmaya gazlamaya basladi bir iki kez test edim dedim cok rahat 200 gorup kesiciye girdi hah tam oldu dedim bi stop edip tekrar kontak yaptım tekrar stock yürümeye başladı? Bu sefer ariza kodu görünüyordu hemen okuduk arkadasla maf ve manifold basinc sensorleri olmak üzere iki hata okuyor. Korumaya aliyor sanirim arac kendini... Bugun yarin bilgisaya bağlayıp neymis derdi adam akıllı öğrenicez bakalim...

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu takipteyim. benim araçta da benzer bir durum var benzinli benimkisi ama durum benzer. bazen tam güç gidiyor kontak kapatıp açınca çekiş düşüyor falan. arızayı bulamadım hala.
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bağladık pc ye, hava akismetre yani maf sensoru ariza gösteriyor söylenildiği gibi. Öyle olunca da arac korumaya aldi sanırım. Sildik fakat degisiklik olmadı. 120 lira sifir fiyati varmis fakat yine de almadan önce söküp temizleyerek şansımı deneyecegim. Bozuksa zaten her turlu yenisi alınacak demektir. Benzer problem yasayanlar icin örnek olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar hayırlı kandiller öncelikle,
    1.7 dti var iki aydir hard yazilimla kullanıyorum wesgate iptal, geçen gun uzun yolda gelirken 180km ile bir sure kullanmak zorunda kaldim, ariza isigi yakti (wesgate yuzunden yakiyor zaten ara ara aliskinim o yuzden, cok önemsemedim) fakat bir sure sonra arkama baktigimda dumani kestigini gördüm ki baca gibi tuter o hizda normalde. Daha sonra arac stock hale döndü. Su an eski hali nasilsa oyle yürüyor. Dip gazda dahi duman atma yok. Pompa beyninden şüphelendim bugun baktık mazot cekme yok. Borularda kacak yok kontrol ettik. Acaba yazilim boyle kendini sifirlar mi ya da map mi gecis yaptı eski haline?
    Merhabalar benimde 3 ay önce 1.7 Dti aracım vardı 1.7 lerde remap biraz sıkıntı çıkarabiliyor. Benim aracımdada 2.100 devir gibi bi sirkeleme oluyordu yazılımı açtıkça dahada artıyordu...Uzun yolda kullanırken de 80-110 km arası bir mesafe aldıktan sonra araç arıza ışığı yakıyor ve araç 110 u geçmiyordu motor kendini korumaya alıyordu sanırım çeşitli yollar denedik uğraştık ama çözemedik fazla basınçtan dolayı sorun çıkıyordu yazılım orijinal e ne kadar yakın o kadar sorunsuz o araçlar diyebilirim...1.7 ler biraz hassas bu konuda...Ancak motoru ciddi sağlam ve iyi setuplarla ciddi yürüyen araçlar gerçekten... en kısa zamanda çözersiniz umarım... Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SecretStyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar benimde 3 ay önce 1.7 Dti aracım vardı 1.7 lerde remap biraz sıkıntı çıkarabiliyor. Benim aracımdada 2.100 devir gibi bi sirkeleme oluyordu yazılımı açtıkça dahada artıyordu...Uzun yolda kullanırken de 80-110 km arası bir mesafe aldıktan sonra araç arıza ışığı yakıyor ve araç 110 u geçmiyordu motor kendini korumaya alıyordu sanırım çeşitli yollar denedik uğraştık ama çözemedik fazla basınçtan dolayı sorun çıkıyordu yazılım orijinal e ne kadar yakın o kadar sorunsuz o araçlar diyebilirim...1.7 ler biraz hassas bu konuda...Ancak motoru ciddi sağlam ve iyi setuplarla ciddi yürüyen araçlar gerçekten... en kısa zamanda çözersiniz umarım... Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Kesinlikle haklısın kardeşim. Yazılım biraz kafasını karıştırıyor Ama 75 hp aracın 150 bin liralık araçları oyuncak etmesine yarıyor tabii... Şimdi o silkeleme olayı bende de var remaplı bütün dtilarda olduğunu duydum. Fakat bende daha çok yüksek vites düşük devirde 1500 devir gibi yapıyor. Az bi gaz verince topluyor kendini. Kesme olayı ise yazılımdan önce wg sökükken vardı. Basınç kafasına göre bastığı için korumaya alıyordu yürümüyordu şimdi yazılımdan sonra çok şükür karşılaşmadım hiç.

Bizim sorunun ise maf sensöründen olduğu kesinleşti. Yani akışmetre... Arızalandığında aracın yürürünü bu şekilde etkileyeceğini tahmin etmemiştim. Tecrübe işte... Fişi çektik şu an tazı gibi maşallah. Takınca korumaya alıyor stock yürüyor... Yazılım ac kapa tuşu gibi mübarek Benzer sorun yaşayanlara örnek teşkil etsin... İlk işim mantar filtreyi sökmek oldu... Hakikaten bozulmasına sebep oluyormuş...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)