User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: PiggyBack ve Standalone Farkı

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

PiggyBack ve Standalone Farkı

Son zamanlarda bazı kişilerden değişik yorumlar duydum arkadaşları bilgilendireyim dedim

Piggyback: Orjinal beyinden gelen sinyalleri yanıltarak göndermesidir aaynı şekilde tam tersi olarak gelen bilgileri yanıltarakorjinal Ecunun yanlış çalışmasını sağlar

StandAlone: 2 Sekilde bağlanır Orjinal Ecu ile veyahut kendi kendine bağlanmasıdır,
    1. Sekil Bağlantı : orjinal Ecu ve Ems yi aynı anda bağlamak Ecudan gelen hiçbir sinyali kaale almadan kendi istediğin sekilde kullanmaktır Ecu ne verirse versin Standalone kendi üstündeki değerleri verir Orjinal ecuya bağlamadğımız seyler (örnek: Elektronik gaz kelebeği Vanoslar Traction control Vsvs gibi seyler i orjinal ecuya kalmasıdır bunun sayesinde çok dah stalir bir işlem olmasıdır
    (Turbo 430 lar, Gallardolar, Skylinelar vsvsvs)

2.Sekil Bağlantı : Standalone Seklinde yani tamamen kendi ecusu olmadan bağlantı, tamamen Ems nin üstünde olması yapabiliyorsa traction vanos kontrolu Vsvs Gibi seyler yapılması

Sonuc olarak 2 sekilde bağlantılı şekilde standalone dur ...

Bilgilendirmek istedim ...
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her araca her ikiside uygulanabilirmi dr.oz yani diyelim 2000 veyahut 2010 model eskı ve yeni araç war elimizde iki sistemde her ikisinede uygun olabiliyormu hem yenı ve eskı araç olarak ve iki sistem oluyormu diye sormus olayım
    Ya kelebekler hayatı görünce intahar ediyorsa???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmw e30 m42b18 supercharger bı araca ecu yaptım. aracın orjına ecusu rölantı valfını kadranı v.b. arac ıcın olan bırkaç parcayı kontrol edıyor. motordakı ıat,coolant,tps sensorunu megasquirt ecu ile ortak kulanıyorlar.
    Aracın enjektor ve bobınlerını + olarak map sensoru de takıp megasquirt ecuye kontrol ettirtiyorum.
    Ve geldık 3. ecu ya
    aracda sıralı sıstem lpg var bu da ms den aldıgı bılgılerle lpg enjektorerını kontrol edıyor.
    yanı orj ecu,Piggyback ecu,StandAlone ecu hepsı aynı aracda. ecuarın herhangı bıınde arıza olursa dıyerekden tek dugme ıle atesleme ve benzın enjektorlerını orjınal ecu ya aktarabılıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu zaten yapilan birsey yukaridada anlatmis teorik olarak.soru ne onu anlamadim
    ATATÜRK

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek düğme ile nasıl OEM ECU ya atıyorsunuz. Çok kontak noktalı bir socket ile yada röleler ile bütün enjeksiyon ve ateşleme tesisatını ecular arasında geçiş mi yapıyorsunuz. Öyle ise bence iptal edin ve kolay sök taklı bir enjektör ve ateşleme harnes düzenleyin. 2 soket sök tak ile değişecek şekilde.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)