User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
143 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bmw E90 Gizli Özellikler

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw E90 Gizli Özellikler

2008 e90 da gizli kalmış özellik varmıdır ? Mk5 golfümde boşline olmasına rağmen birkaç özellik açabilmiştik.Mesela hareket ettikten sonra kapıların otomatik kilitlenmesi en çok istediğim şey.Yol bilgisayarını kontrol ettiğimiz yeri kurcaladım bugün.Kumandadan tüm kapılar yada sadece şöför kapısı kilidi açma gibi şeyler var. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coupelere ozel bilmiyorumda bnm e92 hareket ettikten sonra 2 kapıyıda kilitliyor ama aldıgımda öyleydi kurcalamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EM-RE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coupelere ozel bilmiyorumda bnm e92 hareket ettikten sonra 2 kapıyıda kilitliyor ama aldıgımda öyleydi kurcalamadım
    Şanslısın abi
    Vw de vagcom kablosu vardı bmw de özel bir kablo var mı ?

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bmwde de var açılabilir bir çok özellik
    e90 forumlarını araştır derim.

kodlamayla ilgili ben z4 için ferfena kaynaklar buldum şahsen kısacası

DIS(hata kodu vs silmek için) / NCS Expert(kodlamak için)
    bide kablo ile iş biter

hatta ufak bi arama sonucu ;
    BMW CODING success - BMW 3-Series (E90 E92) Forum - E90Post.com
    - K -

________
    Dr.Ecu

Saro-Ş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emniyet Kemeri Uyarısını Kapatma Birde Otomatik Katlamalı Araçlarda Kumandada Ayna Kapama Açılıyo

Jem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EM-RE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim e46 compact da 2 kapıyı kitleme olayı vardı.Coupe'lerin genelinde var benim bildiğim.
    http://i37.tinypic.com/ruy141.png

Alıntı Jem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seviyosunuz bu hayatı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bmwde de var açılabilir bir çok özellik
    e90 forumlarını araştır derim.

kodlamayla ilgili ben z4 için ferfena kaynaklar buldum şahsen kısacası

DIS(hata kodu vs silmek için) / NCS Expert(kodlamak için)
    bide kablo ile iş biter

hatta ufak bi arama sonucu ;
    BMW CODING success - BMW 3-Series (E90 E92) Forum - E90Post.com
    kaybolurum ben bunların içinde serviste açarlar mı peki ?
    Alıntı Saro-Ş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emniyet Kemeri Uyarısını Kapatma Birde Otomatik Katlamalı Araçlarda Kumandada Ayna Kapama Açılıyo
    evet ayna benimde istediğim bir özellik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Serviste açarlar açmasına da,cogu servis ugrasmaz bılgın olsun.

Sen gidip söyle kısacası
    Gebraht_KKxy_ Active

vs gibi bunları açın diye,en azından 1-2kalem bişeyi bil -bilgili olduguunu anlasınlar.Zaten ondan sonra aktif olmayan tüm modların etkinleştirilmesini istiyorum dedikten sonra sıkıntı olmaz

kodlama için ortalama 80lira alırlar diye dusunuyorum.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapıları kilitleme benim bildiğim kapı kilitleme tuşuna basılı tutunca oluyordu bmwlerde marşa basmadan yada hareket etmeden önce; i-drive varsa ordada olabilir. kemer uyarısını bence kaldırmayın . f10 da var mı böyle gizli şeyler acaba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Genelde elektronik olan tüm araçlarda mevcut açılmamış fonksiyonlar mevcut.
    f10 da da var yani kısacası..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelde elektronik olan tüm araçlarda mevcut açılmamış fonksiyonlar mevcut.
    f10 da da var yani kısacası..
    bilgisayardan halledilebilecek neler vardır acaba? geçen gün navigasyonu açtırdım para verip özel bi serviste 2013 mart haritası. yapan arkadaş sesli komut yok senin arabada büyük ihtimal varsada yabancı dildir demişti türkçe sesli komut ve göstergede yön belirtme açıldı(en kapsamsız gösterge var)

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçlara böyle kapalı özellikler konulmasının sebebi nedir?
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bütün araçlarda var bu sistemler gizli özellikler değil çoğu donanıma bağlı aparat eksiliğinden kapalı özellikler.. misal opellerde cruise control minnacık bir parça takdınızmı menüden aktif hale getirdiğinizde aracını cruise controllü oluyor hatta o parça fabrikasyon direk takılı olanlarda oluyor o zaman tek yapmak gereken münüden cruise controlü aktif hale getirmek oluyor.

follow me home,auto lock gibi şeyler aktif hale getirilebiliyor.. navigasyon far sensörü yağmur sensörü gibi şeylerde paratları takılırsa menüzdne aktif hale getirildiğiinde arabanın beyniyle entegre çalışıyor orjinal donanım olarak.. zaten bu menüden aktive etmenin en büyük nedeni aftermarket değil orjinal parçalar kullanılarak aracın donanım seviyesinin arttırılması böylece firmada parça satışından para kazanıyor servislerde işçilikden..

yalnız şu auto lock yani kapıların kendi kendini kitlemesini hiç önermiyorum
    ben vectramda onu aktif etmişdim o sistemin özelliği zaten kapkaça gaspa karşı yapılmış bir özellik haliyle tek manuel içerden açılırsa araba çalışırken yada aracı stop ederseniz kapılar açılıyor ..

şehir içinde birini iki dakka bir yere bırakırken indi bindi yaparken aracına birileri binirken inerken kapılar kitli olduğundan içerdeki adamda bilmediğinden inerken kapı kolunu kırıcak gibi zorluyorlar kapı sıkışdı takıldı falan sanıyorlar omuz atanı bile gördüm kapıya dışardaki içinde durum farklı değil kapı kilitli olduğundan adam kapı kolunu kırar gibi defalarca zorluyor kapıyı kırıcak gibi nerdeyse.. o yüzden ben deaktif etmişdim o kadarda göründüğü kadar faydalı bir şey değil bence..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cabrioleter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçlara böyle kapalı özellikler konulmasının sebebi nedir?
    bu seçenekleri seçecekleri bir yer olmadığı için olabilir diye tahmin ediyorum(yol bilgisayarı+radyo yetersiz olabilir).

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün araçlarda var bu sistemler gizli özellikler değil çoğu donanıma bağlı aparat eksiliğinden kapalı özellikler.. misal opellerde cruise control minnacık bir parça takdınızmı menüden aktif hale getirdiğinizde aracını cruise controllü oluyor hatta o parça fabrikasyon direk takılı olanlarda oluyor o zaman tek yapmak gereken münüden cruise controlü aktif hale getirmek oluyor.

follow me home,auto lock gibi şeyler aktif hale getirilebiliyor.. navigasyon far sensörü yağmur sensörü gibi şeylerde paratları takılırsa menüzdne aktif hale getirildiğiinde arabanın beyniyle entegre çalışıyor orjinal donanım olarak.. zaten bu menüden aktive etmenin en büyük nedeni aftermarket değil orjinal parçalar kullanılarak aracın donanım seviyesinin arttırılması böylece firmada parça satışından para kazanıyor servislerde işçilikden..

yalnız şu auto lock yani kapıların kendi kendini kitlemesini hiç önermiyorum
    ben vectramda onu aktif etmişdim o sistemin özelliği zaten kapkaça gaspa karşı yapılmış bir özellik haliyle tek manuel içerden açılırsa araba çalışırken yada aracı stop ederseniz kapılar açılıyor ..

şehir içinde birini iki dakka bir yere bırakırken indi bindi yaparken aracına birileri binirken inerken kapılar kitli olduğundan içerdeki adamda bilmediğinden inerken kapı kolunu kırıcak gibi zorluyorlar kapı sıkışdı takıldı falan sanıyorlar omuz atanı bile gördüm kapıya dışardaki içinde durum farklı değil kapı kilitli olduğundan adam kapı kolunu kırar gibi defalarca zorluyor kapıyı kırıcak gibi nerdeyse.. o yüzden ben deaktif etmişdim o kadarda göründüğü kadar faydalı bir şey değil bence..
    abi retrofit bambaşka bişey.Menuden bazı seylerı aktıf etmek ayrı bısey
    z4ten örnek veriyim

sağ cam kodlanmadıgı surece yukarı cıkması full otomatik değil
    sinyaller ve 4lü flasorler kodlanmadıgı surece her zaman sönük(amerikan parkdediğimiz olay)
    sinyal kolu tam basmadıgın surece(assa veya yukarı) hafıf dokunmada aktif değil(misal vag grubu dokunursun 3kez yanar söner)

gibi gibi..
    geri kalan dediğin şeyler sonradan takılan parçalar için beyinin uyumluluğu ve aktif edilmesi o zaten ayrı

ekleme ;

mesela bende cruise yok harici takıcam,sadece kolu ve ara kabloyu takmam yeterli.Beyinden aktif etmek gerekmıiyo..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kapılar bence bu gibi olaylara karşı binlerce kere test ediliyordur. 99 senesinde kuştepede babamın arkadaşının kızı arka koltuktan kaçırılmıştı. kapıyı biri zorlar mı kırar mı diye düşünmeden arabadaki güvenliği düşünmek bence daha önemlidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    abi retrofit bambaşka bişey.Menuden bazı seylerı aktıf etmek ayrı bısey
    z4ten örnek veriyim

sağ cam kodlanmadıgı surece yukarı cıkması full otomatik değil
    sinyaller ve 4lü flasorler kodlanmadıgı surece her zaman sönük(amerikan parkdediğimiz olay)
    sinyal kolu tam basmadıgın surece(assa veya yukarı) hafıf dokunmada aktif değil(misal vag grubu dokunursun 3kez yanar söner)

gibi gibi..
    geri kalan dediğin şeyler sonradan takılan parçalar için beyinin uyumluluğu ve aktif edilmesi o zaten ayrı

ekleme ;

mesela bende cruise yok harici takıcam,sadece kolu ve ara kabloyu takmam yeterli.Beyinden aktif etmek gerekmıiyo..
    her arabanın yazılımı farklı değişiyor aracın tarzına cinsine göre.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ darkmoon: abi golf varken çantasında 400milyar olduğunu söyleyen biri kapıyı zorlamıştı camı yumrukladı falan kilit olmasa böbrek dalak ne varsa hediye ediyorduk adama o yüzden onu kesin yapmam lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ darkmoon: abi golf varken çantasında 400milyar olduğunu söyleyen biri kapıyı zorlamıştı camı yumrukladı falan kilit olmasa böbrek dalak ne varsa hediye ediyorduk adama o yüzden onu kesin yapmam lazım.
    herkesin yaşam şekli ihtiyacı farklı tabiki ciddi elzem olmazsa olmaz bir şeyse açtırın tabikii.. ben kendimce yazdım zaten bence diyede ekledim sonuna yazımın... kendi yaşadığımdan anlattım bana gelmedi pek .. Ben zaten riskli yerlerde yada risk görürsem kendim direk kapatıyorum

Mertİ kardeşim fabrikanın testi önemli değil benim içim gidiyordu olay o ben titiz adamım kıyamam aracıma yanındada kapı kolunu zorlayan kapıya omuz atan zorluyan birini gördümmü içim cız ediyordu keza dışardanda aynı o yüzden kapattım olay yoksa fabrikanın dayanıklılık testi değil bende biliyorum tabiki kolay kolay bir şey olmıycağını

Hatta auto lock özelliği olmayan ama yaptırmayı düşünenlere fikirde veriyim sonradan takılan alarmlarda bu özellik var onlardada isteğe bağlı açtırabiliyorsunuz..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)