User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: 1.6 ies

d.aliyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.6 ies

Merhabalar.
    Stok 1.6 ies aracımız için programlanabilir beyin varmıdır.?
    var olan atmosferik gücünü filtre ve katalizör kat iptaliyle gidişini biraz daha rahat bir duruma getirdik. amacımız programlanabilir bir beyinle biraz daha bişeyler elde edebilmek.. sonucta aracımız 1.6 120 hp bunu biraz daha arttırmak istiyorum. uygulama yapmış olan böyle bir proje geliştiren abilerimizden kardeşlerimizden yardım istiyoruz.

ilginiz için teşekkürler iyi forumlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi sana bunu sat vti al ies le uğraşma uğraştığına değmez falan filan diyecekler sorduğuna soracağına pişman olursun

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Standart araba üzerinde bi filtre bi egzos var ne piston ne hacim ne egzantrik nede başka bişi var hee belki ileride atmosferik veya turbo olarak aracı doldurucaksınızdır orası ayrı ama yok az daha ii gitsin derseniz beyin yapmak için en az 3000 tl verip 5hp almak isterseniz kimse sizi engellemez tercih sizin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uygun maliyetli "safc" takilabilir..

Programlama/ayarlama icin wideband gerekir her durumda..

Filtre headers eksoz hatta dusuk dereceli ekzantrik uygulamasi icin yeterli gelecektir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim şahsi düşüncem de şanzumanı kısaltmaktan yana olur eger biraz daha gitsin se ve turbo düşünülmüyorsa bence şanzumana el atın, kuzenim ies inde yaptık gerçekten güzel sonuç verdi devirler dolu dolu gidiyor
    RACE WERKS

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    programlaana bilir beyin takman için distributor değiştirmen lalzım en ucuz yol bu senin acından çünkü onların distiributorleri optik ya ona göre pnp beyin alıcaksın (vipec-link) yada obd1 e çeviriceksin ki onuniçin distributor lazım SAFC bence yeterli oolur sana filitre exhaust headers için
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

hasan genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    programlaana bilir beyin takman için distributor değiştirmen lalzım en ucuz yol bu senin acından çünkü onların distiributorleri optik ya ona göre pnp beyin alıcaksın (vipec-link) yada obd1 e çeviriceksin ki onuniçin distributor lazım SAFC bence yeterli oolur sana filitre exhaust headers için
    Sn Oz bu safc olayı ile ilgili öm attım size bildiğim kadarı ile yakıtla oynayıp performans alıyorsunuz ?

peki aynı zamanda kısılıp yakıt tasarrufu da oluyormu ?

mod 1 performanslı kullanım

mod 2 eko kullanım gibi bir şey okudum biyerde bu doğrumu doğru ise ciddi amlamda

SAFC İşine girmek istiyorum en uygun maliyet ne olur ? ortalama uygulamada ne kadar hp alınır ? yakıt ne olur ? bilgi verimisiniz iyi günler
    beyaz 99 1.6 ies

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 ies aracımda filtre headers egsoz var vafc ile yönetiyorum.. .yani yönetmek falan biraz ithaatkar oldu ama en azından rica ediyorum şaka bi yana aşırı bir fark oluşturmaz emme manifoldu veya gaz kelebeği gibi detaylara girmeyeceksen..

bu arada aracım turboykende vafc ile ayar yapıldı sıkıntısız şekilde... yani kısacası safc vafc fazlasıyla iş görür

Looper38
    Misafir
    Alıntı VteC_MaNiaC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 ies aracımda filtre headers egsoz var vafc ile yönetiyorum.. .yani yönetmek falan biraz ithaatkar oldu ama en azından rica ediyorum şaka bi yana aşırı bir fark oluşturmaz emme manifoldu veya gaz kelebeği gibi detaylara girmeyeceksen..

bu arada aracım turboykende vafc ile ayar yapıldı sıkıntısız şekilde... yani kısacası safc vafc fazlasıyla iş görür
    turboyken hiç sıkıntı çıkarmadımı yani ? kafamız rahat binebilirmiyiz ? bende turbo düşünüyorum ama kararsızım atmo mu turbomu yüklesem diye ?

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece f e h ayar istemıyor

som306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İllaki beyin istiyorsan tercih meselesi ama beyine gelene kadar daha kolay ve etkili yolları seçebilirisin.

Feh'e ilave olarak kısa + emme ve gaz kelebeğine polish ile dahada rahatlatabilirsin..Çünkü sağlıklı ise araban gözle görülür fark görüceksindir.Bende 1.6ies alana kadar neden uğraşırlar derdim ama çok nakit harcamadanda güzel işler yapılabiliyor.Benimde aklımda kısa var ve en etkili yol bence kısa takman.Çünkü aşırı uzun şanzımana sahip.

Doctor&Rc
    Misafir
    Beyin İşi Bencede Sana Çok Patlar Yani Arkadaşımın Araca Kısa+ short shif+ bronz baskı yaptırdık çok rahatlaıstı bunlar ve filtre egzoz timingle gittiginden çok farklı gider

Looper38
    Misafir
    arkadaşlar bu beyin konusunda bana daha detaylı yardımcı olabilirmisiniz. beyin işini çözüp turboya başlamak istiyorum artık. hangi marka beyin kullanmalıyım. bu beyini ankarada kime bağlatmalıyım nerden ve nasıl temin ederim önereceğiniz beyinleri. nette dolaş dolaş pek yol katedemedim )

muratbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Looper38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu beyin konusunda bana daha detaylı yardımcı olabilirmisiniz. beyin işini çözüp turboya başlamak istiyorum artık. hangi marka beyin kullanmalıyım. bu beyini ankarada kime bağlatmalıyım nerden ve nasıl temin ederim önereceğiniz beyinleri. nette dolaş dolaş pek yol katedemedim )
    En uygun yollu kullanabileceğiniz beyinler, Honda nın kendi OBD1 beyinleridir.
    96 00 arası bütün Civic ler; OBD2A veya OBD2B tesisat ve buna uygun olarakta, OBD2A veya OBD2B beyin kullanır. ( 96-98 arası OBD2A, 99-00 arası OBD2B olması lazım )
    Beyinlerin üzerindeki yazılım haricinde bir yazılım kullanabilmek için, beyin üzerine eprom veya flash rom denilen rom bellek ve bu belleği aktif hale getirecek elektronik malzemeler takılır, genelde bu işleme piyasada, chiplemek, işlemin yapıldığı beyine de chiplemiş beyin denilmektedir. Nadiren, fabrikasyon hazır chipli beyinlerde vardır.
    Beyin chiplendikten sonra, araca uygun olarak hazırlanmış yazılım, sonradan takılan rom belleğe yüklenir, beyin yazılımı buradan okuyarak çalışır.
    Genelde OBD2 beyinler chiplenemez diye bilinir, fakat chiplenebilir. Çok pahalı ve meşakatli olduğundan dolayı tercih edilmez. OBD1 beyinler ise tam tersidir.
    96 öncesi Civic ler OBD1 tesisat ve buna uygun OBD1 beyin kullanır. OBD1 beyinlerin bir çoğu çok rahat chiplenilip, yazılım yüklenilebilir. Honda camiasında en çok, p28 kodlu obd1 beyin kullanılır, bunun dışında yaygın olarak p06 p08 p30 p29 p72 gibi beyinlerde vardır.
    Obd1 beyni temin ettikten sonra; aracınız obd2 tesisata sahip olduğu için, obd1 beyni, obd2 tesisata bağlayabilmenizi sağlayan, aracınızdaki obd2 türüne göre; harness olarakta bilinen çeviriciye ihtiyacınız olacak. Son olarak aracınızdaki işlemlere uygun bir yazılımla beyin olayını çözersiniz. Bu saydıklarım Honda için en ucuz ve en temel yazılım yükleme sistemidir.

Looper38
    Misafir
    yüreğine sağlık güzel kardeşim saolasın. dün forumu gezerken bi konuda okumuştum bu obd2 obd1 olayına girmeden birazdaha paraya kıyıp iyi bir beyin olarak kendi soketine direk bağlanıyomuş aem ems haltec vipec motec vb beyinler yazılımını yap tak kullan. yine bu senin dediğin olaya 2000 tl yi buluyor. saydığımın beyinlerden birini alır fazla olarak bağlantı parası olur diye düşünüyorum ama doğrumu düşünüyorum onu bilmiyorum hani ucuza kaçmaktansa baştan kaliteli başlar kafam rahat eder. hangi marka ecu üzerine yoğunlaşmalıyım en iyi verimi hangi ecuyla alırım isim olarak da tavsiyede bulunursanız çok makbule geçer.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)