User Tag List

Sayfa 13 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 3111213
Toplam 241 adet sonuctan sayfa basi 229 ile 241 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yazılım işine adım atmak..

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılım satacak kadar ilerletti isin bize de biraz yardımcı olsan. bildiklerini paylaşsan foruma katkın olsa iyi olmazmi
    önceki yazdıklarımdan dolayı geçtiğim arkadaşlar yedirememiş o yüzden yardım konusunda adam seçiyorum sana her zaman yardımcı olurum .
    CUSTOMECU

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki yazdıklarımdan dolayı geçtiğim arkadaşlar yedirememiş o yüzden yardım konusunda adam seçiyorum sana her zaman yardımcı olurum .
    eyw kardeşim. ama genede bu konularda daha cok gelişmemiz lazım. her sene başka beyin başka yazılım başka bişey keşfediliyor.
    Adele diye yazılır. Adel diye okunur. Strassenbahnhaltestellensitzpl?anverkauferaehnlich keitsgefühl? diye yazılır, nah okursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2017 Skoda Superb TDI aracı klon kess ile OBD den okuyup yazabilir miyim? Bosch EDC17C64

Aliexpresste yeni sürüm kodlu kess ler var. Tecrübeli olan arkadaşlar bir göz gezdirip tavsiyede bulunsa ne iyi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknyxl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 Skoda Superb TDI aracı klon kess ile OBD den okuyup yazabilir miyim? Bosch EDC17C64

Aliexpresste yeni sürüm kodlu kess ler var. Tecrübeli olan arkadaşlar bir göz gezdirip tavsiyede bulunsa ne iyi olur.
    okuyamazsın ama yazabilirsin ıd alınıp serverdan dosyası geliyor
    CUSTOMECU

YsfTzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okuyamazsın ama yazabilirsin ıd alınıp serverdan dosyası geliyor
    Klon Kess’de mi bu dediğin işlem oluyor.
    Renault Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YsfTzcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klon Kess’de mi bu dediğin işlem oluyor.
    cmd nin klone yok galetto da fikir sahibi değilim
    CUSTOMECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klon kess serverdan dosya mı çekiyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknyxl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klon kess serverdan dosya mı çekiyor?
    hangi klon olduğuna bağlı çin olanlar çekmiyor bende rus versiyon var servera bağlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burda bu kadar yazı okudum dedim çok zor heralde gittim ecm titanium 1.61 bulup indirdim dosyaların nerde olduğu çıktı gittim kendi aracımızdan dosyayı aldım bi tanıdığım eğitimini almıştı nerden bağlayım yüzde kaç aartıracağımı gösterdi öğrendim ve bu arada yaşım 17 eylülde 18 ime gireceğim winolsu da 2.24 kullanıyorum registerladım onuda kendim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lazerboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi klon olduğuna bağlı çin olanlar çekmiyor bende rus versiyon var servera bağlı
    Nereden edindiniz? Sürüm kaç? EDC17C64 OBD den okuma yazma yapıyor mu?

Serkan_UR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bilgi paylaşan arkadaşlara teşekkürler.Herkes yazılım yapamaz, tabi ki bilgi ve tecrübe isteyen bir iş. Ancak uygun kablomuz ve yazılımımız var ise log alabiliriz, Peki loglara bakıp aracımızdaki eksikliği görebilir miyiz?

Örneğin Turbo bir araçta log alındığında,problem olup olmadığını anlamak için hangi parametrelere bakılmalı ?

Benim log aldığım örnek tabloyu ekliyorum,Buradaki hangi parametreler hangi aralıklarda olur ise önlem almak ihtiyacı doğar.Veya her araç için bahsettiğim değerler değişken midir,Bu konu ile ilgili hiç fikrim yok bu nedenle doğru olan en ufak bir yorum bile faydalı olacaktır.

Cevaplar için Şimdiden Teşekkürler

Serkan_UR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Serkan_UR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bilgi paylaşan arkadaşlara teşekkürler.Herkes yazılım yapamaz, tabi ki bilgi ve tecrübe isteyen bir iş. Ancak uygun kablomuz ve yazılımımız var ise log alabiliriz, Peki loglara bakıp aracımızdaki eksikliği görebilir miyiz?

Örneğin Turbo bir araçta log alındığında,problem olup olmadığını anlamak için hangi parametrelere bakılmalı ?

Benim log aldığım örnek tabloyu ekliyorum,Buradaki hangi parametreler hangi aralıklarda olur ise önlem almak ihtiyacı doğar.Veya her araç için bahsettiğim değerler değişken midir,Bu konu ile ilgili hiç fikrim yok bu nedenle doğru olan en ufak bir yorum bile faydalı olacaktır.

Cevaplar için Şimdiden Teşekkürler

Yazılım yapmaktan daha mı zor birşey sordum acaba Yok mu loglarda ne önemlidir nelere dikakt edilmelidir bilgi verecek bir arkadaş..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 yaşımdan beridir oto sanayideyim rektefiyeciyim ayrıca araba tamiride yapıyorum her iki iş bir arada bi dükkanda fakat yazılım işi uzun zamandır aklımda olan bişey aslında nasipse dükkan açmak gibi bi planımda var bir kaç yıla ama asıl hedef yazılım işleriyle haşır neşir olan çocukluk arkadaşımla beraber bir şeyler yapmak ben mekanik üstünde geliştirmeler o ise yazılım amaç hem dükkanda normal seyriyle her tamirci gibi iş yapmak fakat isteğe göre araç modifiye etmek araç yürütmek basitinden bi aracın egr'sini iptal edebilmek yaşadığım şehirde bunları yapan hiç kimse yok varsa yoksa tofaş vb kara düzen araçlar üstünde çalışma, eski ustalar gelişme yok tabiki yeni jenerasyon olarak bende bu tip işlere atlamak istiyorum nasıl olur ne yapmam gereklidir her araç için farklı bi cihaz mı gerekir hangi programla en az efor harcanarak ortalama bi güç elde edilir daha extreme olarak standalone vb gibi ecularla neler yapılır nasıl yapılır tamamen elle yeniden sıfır bir yazılımmı oluşturulur bunları öğrenmek ve üstünde kendimi geliştirmek istiyorum ki gelecek yıllarda bana faydası olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler