User Tag List

Sayfa 14/14 İlkİlk ... 4121314
255 sonuçtan 248 ile 255 arası

Konu: Yazılım işine adım atmak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkhnkrdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba benim busefer farkli bir sorum olucak deneyimliler ve varsa beyincilerden tavsiyeler bekliyorum. Bir beyin uctugunda bench yada boot yontemi ile bazen baglanma imkanimiz olabiliyor. Beyin okunuyor yaziliyor ancak araca taktigimizda mars almiyor OBD baglantisinda ID almiyor. Bu tarz problemlerde beyini kurtarmak icin tavsiye edilecek yontemler nelerdir? Beyinin hasarsiz oldugunu goz onunde bulundurarak cevaplarsaniz sevinirim
    Bench ya da boot ile doğru dosya yazılırsa çalışmaması için bir neden yok. Tabi eprom uçmuşsa yapacak birşey yok
    Konu Alper_ tarafından (22-02-2020 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.
    Crm performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alper_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoş geldin. Cihaz olarak tek başına autotuner yeterli olmaz. Güzel ekipman ve yıllık aidat yok. Yanına bir cihaz daha gerekli, en uygun seçenek kess v2'dir. Bununla birlikte de ecm titanium gerekli. Swiftec egr dpf ve diğer sistem iptalleri için gerekli, bununla tuning de yapabilirsin ancak yeterli olmaz. Olmazsa olmaz program winols. Bunu da kullanmalısın. Winols için Ankara'da remaps eğitim veriyor, görüşebilirsin.
    Geri dönüş yaptınız için teşekkür ederim başlangıç seviyesi için düşündüm cihaz ve program yetersiz olucağını biliyorum ecm titanium ve winols olmasa bu işlerin tam manasıyla yürütemicemin farkındayım hem bütçe kısıklından hem de kendimi geliştirme açısından bir yerden başlamak istiyorum

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XecuChiptuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri dönüş yaptınız için teşekkür ederim başlangıç seviyesi için düşündüm cihaz ve program yetersiz olucağını biliyorum ecm titanium ve winols olmasa bu işlerin tam manasıyla yürütemicemin farkındayım hem bütçe kısıklından hem de kendimi geliştirme açısından bir yerden başlamak istiyorum
    autotuner başlangıç için güzel swiftec te öyle lakin fiyatları yüksek kalabilir. kess master cihaz alsanız belki protokol olarak hepsini almayabilirsiniz ama ecm titanium ile birlikte bir autotuner parasına hem program hemde araç almış olacaksınız zelden daha çok deatylar verebilirim

Gkhnkrdnz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 tane edc17c54le karşılaştım. OBDden programlarken hata verdi ve uçtu bench ve boot ile yazmaya çalıştığımda sorun yoktu. Ancak araca bağladığımda çalışmıyordu. Bi tanıdığımız beyinci sağ olsun versiyon atabilceğini söyledi. Daha sonrasında düzeldi. Bende FRF atmıştım halbuki ama olmadı. Bunun farkını anlayamadım sadece. Hangi cihazın düzelttiğini sormadım ama merak içindeyim
    Golf 6 TDI
    Polo 6r GTİ
    Corsa D Sport
    Polo 6r TDI
    İbiza Cupra

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Gkhnkrdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 tane edc17c54le karşılaştım. OBDden programlarken hata verdi ve uçtu bench ve boot ile yazmaya çalıştığımda sorun yoktu. Ancak araca bağladığımda çalışmıyordu. Bi tanıdığımız beyinci sağ olsun versiyon atabilceğini söyledi. Daha sonrasında düzeldi. Bende FRF atmıştım halbuki ama olmadı. Bunun farkını anlayamadım sadece. Hangi cihazın düzelttiğini sormadım ama merak içindeyim
    odis, autohex tarzı bir şeyle flash ı yeniden yüklemiş olabilir.. veya klonlama gibi bi operasyon yapmış da olabilir.

ben de klon kess ile giulietta yı denek olarak kullandıktan sonra x17 + flex ikilisini aldım, memnunum tabi yıllık abonelik ücreti dışında

yazın daha flex in gelmesini beklerken arkadaşımın f20 sinin bootloader ini uçurdum, @utkunoa yardımcı olmuştu sağolsun izmir'de, bazen bizden kaynaklı bazen de bazı beyinlerin nazı kaynaklı bunlarla karşılaşılabiliyor tabi ama

eğitimi de @Alper_ abinin dediği gibi remaps'dan almıştım geçen yıl.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Tasbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu defalarca okudum belki , bir kaç defa daha da okumak için canla başla vaktim var Ömrümün çoğu şaşmaz sanayinde geçiyor yazılım(araç olmayan) işiylede haşır neşir bir sektörüm var uzun zamandır çocuklar dürtüyor abi bu işe bi parmak basalım bişiler yapalım diye , otomobil camiasında hatrı sayılır çevrem de var iki adette aracı sıfırdan restorasyon yaptım..
    Şimdi bu araç yazılımı vs ilgili temel bilgileri hatta bilgi demeyim de sohbeti kiminle yapabiliriz.Bir takım eğitimler araştırdım ve kafamdaki soru işaretlerini giderkmek için hoş sohbet bi abiye ihtiyacım var bir yemek olur dükkanda bir çay bir kahve olur bir rakı masası olur artık kim nasıl uygunsa.
    pm'lerinize bekliyorum ya da 5532862984'den ufak bi mesajınız vs olursa dönüş sağlarım.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    standalone beyin konusu farkli biraz ama beyinli araclarda yardimci olurum

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burada soru cevapla birşeyler öğrenmeye çalışıp, beyin uçuran
    instagram da bir kaç dumanlı corsa, polo yazıp krallığını ilan eden biri var
    adı bende saklı
    sırf fiyatı uygun diye araç yazdırdım ardından garip arızalarla uğraşıp durdum
    astarı yüzünden pahalıya geldi, tecrübe oldu..
    Ne mutlu Türküm diyene

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burada soru cevapla birşeyler öğrenmeye çalışıp, beyin uçuran
    instagram da bir kaç dumanlı corsa, polo yazıp krallığını ilan eden biri var
    adı bende saklı
    sırf fiyatı uygun diye araç yazdırdım ardından garip arızalarla uğraşıp durdum
    astarı yüzünden pahalıya geldi, tecrübe oldu..
    butun bunlari bile bile gidip yaptirmissin bi sikinti cikmasaydi ne kadar dogru bi is yapmisim yaa bosa para vermedim bilinen yerlere ucuza hallettim dicektin ama dimi neyse gecmis olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler