User Tag List

Sayfa 2/14 İlkİlk 123412 ... SonSon
255 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yazılım işine adım atmak..

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabasına kendi yazılım yapmak isteyenler için kess v2 var elimde istyene uygun fiyata veririm
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabasına kendi yazılım yapmak isteyenler için kess v2 var elimde istyene uygun fiyata veririm
    Orjınal mı klon mu ?

Master mı sleave mı ?
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjınal mı klon mu ?

Master mı sleave mı ?
    Abi açıkcası hevesle aldım ama öyle duruyo detaylarını pek bilmiyorum
    Ürünün kendisi
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

beast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de küçükken filmlerde görürdüm yarış öncesi pc yi bağlayıp ayar yaparlardı. Hep kendi arabama kafama göre yazılım yapabilmeyi hayal ederdim onu gördükten sonra. Bu konuyla anladım ki hayal olarak kalmaya devam edecek.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle korkma bu bir
    ikincisi yaptığın seyin farkında olmalısın

nereyi neden açıyorsun neden kapatıyorsun haritalar neye benziyor 2d olarak hex olarak karşılıkları çok kolay senin mesela Aşağıdaki haritanın Afr lambdası olduğunu göre göre alişman lazım bilmen gerekli Afr ne işe yarar neden egt yükselir egzantirik cam dereecesi yükselince neden sıcar neden vanos kullanırız neden sıkıştırma önemlidir ? bunları bilmen lazımki söleyeyim birçok derste b bunu öğretirler ilk mekaniğini neyin neden yaptığını bilmeden kesinlikle yaptığın hiçbirseyin manası yok aslına baakarsan orjinal beyinler çok cidddi sekilde kolay Afr sini istersin araba düzeltir rolantisini yazarsın araba kendi düzeltir avans veririsin vurursa geri çeker sadece zor olan yerii söleyeyim Hangi haritannin nerede ne işe yaradığını bilirsen hiçbir zorluğu yok kimse kendini kandırmasın kusura bakmayın log almayı biliceksin işin özü log almayı bilmek

yada sende sey olablilr sin BEn cok iyi program yapıyorum deyip yurtdışından alıp copy paste yaparsın Sewen çok arkadaşlarımız var kendini kandırırsın ama piyasını %90 i para davasına düştüğü için kendi alır yurt dışından çakar aaa ben en iiyisini yapıom die

ben 5-6 yere gitttim gerek Standalone gerek programlama için öncelikle Standalone ayarlamak bu işten daha zor chiptuning i kusura bakma haritaları söyledikten sonra DEEDESİ Gelsede çıkarır
    standalone kolay diyen herkes bi cıksın bir motec vs yada bir infinity yapsın yada bir vipec yapsın bende görmek isterim çalışma beygirini Hondata ayarlamak la standalone ayarlanmıyor malesef base map olmadan yapıcak adam sayısı gerçekten azdır

işin özü winolsdur kullanılması gereken ama çok zorlukları olan bir programdır normalde aaa süper beleş diyip malesef en zor programla baslamışssındır bu olaya

Damos çok önemlidir bu işte damos deme bütün haritaların yerlerinin %80 ortalama ile sana gösteren bir kitaplik gibi yukarıdaki resimde görebilirsin bu damosdan bir alıntı resimdir

ayrıca hiç ucuz maliyetli bir iş deil kesinlikle 100 leri geçer min harcaman ;=)
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Gkhnkrdnz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle korkma bu bir
    ikincisi yaptığın seyin farkında olmalısın

nereyi neden açıyorsun neden kapatıyorsun haritalar neye benziyor 2d olarak hex olarak karşılıkları çok kolay senin mesela Aşağıdaki haritanın Afr lambdası olduğunu göre göre alişman lazım bilmen gerekli Afr ne işe yarar neden egt yükselir egzantirik cam dereecesi yükselince neden sıcar neden vanos kullanırız neden sıkıştırma önemlidir ? bunları bilmen lazımki söleyeyim birçok derste b bunu öğretirler ilk mekaniğini neyin neden yaptığını bilmeden kesinlikle yaptığın hiçbirseyin manası yok aslına baakarsan orjinal beyinler çok cidddi sekilde kolay Afr sini istersin araba düzeltir rolantisini yazarsın araba kendi düzeltir avans veririsin vurursa geri çeker sadece zor olan yerii söleyeyim Hangi haritannin nerede ne işe yaradığını bilirsen hiçbir zorluğu yok kimse kendini kandırmasın kusura bakmayın log almayı biliceksin işin özü log almayı bilmek

yada sende sey olablilr sin BEn cok iyi program yapıyorum deyip yurtdışından alıp copy paste yaparsın Sewen çok arkadaşlarımız var kendini kandırırsın ama piyasını %90 i para davasına düştüğü için kendi alır yurt dışından çakar aaa ben en iiyisini yapıom die

ben 5-6 yere gitttim gerek Standalone gerek programlama için öncelikle Standalone ayarlamak bu işten daha zor chiptuning i kusura bakma haritaları söyledikten sonra DEEDESİ Gelsede çıkarır
    standalone kolay diyen herkes bi cıksın bir motec vs yada bir infinity yapsın yada bir vipec yapsın bende görmek isterim çalışma beygirini Hondata ayarlamak la standalone ayarlanmıyor malesef base map olmadan yapıcak adam sayısı gerçekten azdır

işin özü winolsdur kullanılması gereken ama çok zorlukları olan bir programdır normalde aaa süper beleş diyip malesef en zor programla baslamışssındır bu olaya

Damos çok önemlidir bu işte damos deme bütün haritaların yerlerinin %80 ortalama ile sana gösteren bir kitaplik gibi yukarıdaki resimde görebilirsin bu damosdan bir alıntı resimdir

ayrıca hiç ucuz maliyetli bir iş deil kesinlikle 100 leri geçer min harcaman ;=)
    Öncelikle desteğinden ve bu uzun açıklamadan dolayı cok teşekkürler. Bu şekildeki yorumlar insana gerçekten daha fazla araştırma kurcalama isteği veriyor. youtubeda bir kaç video buldum izleyip fln öğrenicem bi şekilde kendi arabami kendm yapsam yeter bana
    Golf 6 TDI
    Polo 6r GTİ
    Corsa D Sport
    Polo 6r TDI
    İbiza Cupra

vagmafia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up

Alıntı Gkhnkrdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle desteğinden ve bu uzun açıklamadan dolayı cok teşekkürler. Bu şekildeki yorumlar insana gerçekten daha fazla araştırma kurcalama isteği veriyor. youtubeda bir kaç video buldum izleyip fln öğrenicem bi şekilde kendi arabami kendm yapsam yeter bana
    youtube de winols eğtimini veren vagecumap var amcam gayet detaylı anlatıyor rus bi abımız ama öyle bakıyorsun yanı şahsen ben 4 aydır bakıyorum bakıyorum bakıyorum gelışme sıfır sıfır sıfır

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende vereyimde ne işine yarıcak öncelikle 1500 euro vermen lazım h epsini kullanman için
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

vagmafia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende vereyimde ne işine yarıcak öncelikle 1500 euro vermen lazım h epsini kullanman için
    abi ben böyle iyim valla sizin gb işin ehli varken uzak dan izlemek daha heycan verici

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En güzeli dizel , durun bi ekran atayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lazım gelen sw'leri toplasan bir dünya para ediyor.

winols işin atası, damos lazım ve kullanması zor-düzgün damos pahalı(sw'nin kendiside pahalı)
    swiftec lazım dtc, dpf, egr iptal etmek için ortalama üstü, tune konusunda ortalama.
    ecm tit lazım tune konusunda o da ortalama.
    map3d lazım vag tdi kullanışlı vs.

Nerdeyse bütün editörleri kullanmak gerekiyor arabasına yapacağın işe göre, tek bir sw ile altından kalkamıyorsun. Winols çok zaman alıyor ve uğraştırıyor elinde düzgün enstrümanlar olması gerekiyor. Bu konuda ciddi anlamda finansal olarak yatırım ve araç üzerinde de deneyim gerekiyor, her araba farklı tepki veriyor.

O nedenle piyasaya baktığında DR.ECU, PSTUNING, PAŞAOĞLU gibi her gelen marka model aracı kapıdan çevirmeyen, önde gelen firma var. Türkiye şartlarındaki imkanlarla zor iş kesinlikle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzeli dizel , durun bi ekran atayım
    AFR haritaları yok.
    Yakıt dönüşüm haritaları yok.(nm to iq)
    Isıya bağlı yakıt limitörleri yok.
    Tork haritaları eksik.
    Turbo basınç haritası eksik.
    SVBL yok.
    SVRL yok.
    DW map yine eksik.

Ayrıca ciddi bir tune yapıyorsan x ve y eksenlerinide editlemen gerekiyor onlarda yok. Winols candır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emp:) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AFR haritaları yok.
    Yakıt dönüşüm haritaları yok.(nm to iq)
    Isıya bağlı yakıt limitörleri yok.
    Tork haritaları eksik.
    Turbo basınç haritası eksik.
    SVBL yok.
    SVRL yok.
    DW map yine eksik.

Ayrıca ciddi bir tune yapıyorsan x ve y eksenlerinide editlemen gerekiyor onlarda yok. Winols candır
    Araç dizel afr alakalı bir durum yok , arabada basınç sensörü yok , 206 1.4 hdi nın oem haritası bu .Isıyı ölçen bir sensörde yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizelde de AFR haritası vardır, ısıya göre yakıt sınırlama haritaları var(ols de damos veya mappack açarsan görürsün motor suyuna göre vs çeşitli kombinasyonlar olabiliyor) , ayrıca eklemeyi unuttum soi haritasıda var, burada göremediğim. Turbo Basınç sensörü olmasada bunu maf ile ölçümlüyor olması gerek zaten. Kimi arabada atmosfere göre turbo-tork haritaları var vs vs.

MaXiGörKy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    dizel arabalarda da lambda haritası olur

benim herkesin yaptığı işe saygım var. her iş kendi içinde zordur. zaten bu işleri yapan kişilerin sağlam mekanik bilgisi olması gerekir. chip tuning çok kapsamlı olduğu için onu farklı tuttum. aşağıda da açıklayacağım zaten.

boşuna almadık hepsini Swiftec, ecm titanium WinOls. Ayrıca ben daha çantama bir tane klon cihaz sokmadım. Zaten bu yüzden diyorum chip tuning göründüğü gibi değildir diye. bir cihazın yaptığı işi diğer cihaz yapmaz. işi adam akıllı yapacaksanız hepsini alırsınız. bunların yıllık support ücretlerini ödersiniz.

Bir ecu gelir karşınıza dpf kaparsınız ama o programda o beyin için dtc off yoktur ve dtc off ta lazımdır hayda diğer programda gerekir. Evet damosta dtc off için o an işinizi çözebilir ama hangi müşteri damostan dtc offun adresini çıkartmanızı bekleyebilir)

bir beyini yazarken beyin uçar hayda bide onla uğraşırsınız.

bütün dizeller edc15 değilki aynı stil tune edesin. mesela her araba rail basıncını sevmez.

Bunun denso ecusu var, delphisi var, siemens si var. pcr2.1(1.6 tdi cayc) de tune ettikten sonra bir türlü kerkinme sorununu çözemeyen kaçtane tuner var)) dsg tuning i var, maf iptali var, yani var oğlu var. bu piyasada edc17/med17 de immo off yapılabildiğini bilmeyen adamlar bile var.

aşagıda gördüğünüz fotoğraf benim kendi aracımın map pack i. damosumda var. kendim cıkartıyorum. daha eksikleri var. leon 5f 1.6 tdi clha. pop corn rev limiter koydum. yakında dpf i iptal ettiğimde sizlerle paylaşacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim ecuda 11 tane mi harita var yoksa daha fazla mı şimdi?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ecuda 11 tane mi harita var yoksa daha fazla mı şimdi?
    O sadece yakıt kısmında görebildiğin sayı
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dpf iptal edinde,soyle guclu clh motorlari gorelim Boyle tek basima zevki cikmiyor

clio_williams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emp:) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizelde de AFR haritası vardır, ısıya göre yakıt sınırlama haritaları var(ols de damos veya mappack açarsan görürsün motor suyuna göre vs çeşitli kombinasyonlar olabiliyor) , ayrıca eklemeyi unuttum soi haritasıda var, burada göremediğim. Turbo Basınç sensörü olmasada bunu maf ile ölçümlüyor olması gerek zaten. Kimi arabada atmosfere göre turbo-tork haritaları var vs vs.
    Emp herşey biyana bedeli ağır ödenmiş info olmadan olmaz, (20-40 yaşlar arasını hayatından çıkarıp unutman lazım bunla yatıp kalkmak lazım) çok derin imkan yoksada karşına kaleyi alman lazım,oda info lar dır, gerisi tekniğine yeteneğine kalmış, yavaş vurursan kaleci kurtatır, sert çekersen aut demek istediğim şöle bişi lazım

Sadece sana ihtiyaçları olduğunda...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler