User Tag List

Sayfa 5/14 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
255 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Yazılım işine adım atmak..

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dr OZ.yazılım işinde bu tip konulara açıkça yazıyor ve anlatıyor olmanı çok takdir ediyorum,her işin bir yapılışı ve ince detayları vardır.kolay sanmak çok büyük hata.ileriki meslek hayatında bir akademi açmanı ve tuner yetiştirmeni sahsen cok isterim.tr de otomobil alanında hem oem ecu hemde after market ürünler ile süper işlere imza attınız.ben motosikletlerin oem ecu flash ı konusunda çalışma planınız var mı diye merak ediyorum.2015 zx-10r ım var,avans,fuel map,auto tune,sec.enj map ayarı için birsürü piggyback(dynojet) ünite aldım ve hatırı sayılır bir bedel ödedim.dünyada(özellikle abd de) bu konuda çok iş yapan yer var.oem ecu ya bir yazılım yapabiliyor olsanız mükemmel olucak,bu piggyback üniteler ile müdahale edemediğimiz bir çok alan kalıyor ve bunlarda çok önemli.eğer oem ecu ya yazılımı yapabilseniz sadece quick shifter modul alıp yolumuza bakacağız.şuanki dynonuzla basit bir aparat ile motosikleride ölçebiliyorunuz diye biliyorum.bu konuda atılım bekliyorum sizlerden.tr firması olarak ilk olursunuz.

Gkhnkrdnz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrardan merhaba bu konuyu ilk açtığımda yapılan yorumlar falan beni gerçekten bu işden caymaya yöneltmişti. Konuyu merak edenler dışında kimseden olumlu bir konuşma gelmemişti bazı yerlere kişilere firmalara gönül vermiş olabilirsiniz. Kimsenin zaten clone bir cihazla birilerine kafa tutacağı yoktu ancak özgün abi ve bir kaç arkadaş haricinde olumlu açıklama yapan olmamıştı. Bugün Kess ile aracımı okudum ecm ile haritalrı inceledim aracımı aldığımda üstünde samsun ecufastde yapılan soft bir yazılım vardı. Şimdi aynı marka model başka orjinal bir aracı okutarak aralarında ki farkı görerek neyle nekadar oynandığını nasıl soft nasıl hard oldugunu aracın üstünde yavaş yavaş oynayarak görücez. Şimdi bu konuyu takip eden arkadaşlara tavsiyem eğer yedek parçası ucuz falan bir arabanız varsa sizde yapın ya s*ktr et uğraşmaya değmez dersiniz yada hoşunuza gider kurcalar zevkini sürersiniz. Kimse kimseyi umutsuzluğa kaptırmadıkca inanın dahada gelişip büyüyeceğiz sadece bu konu için değill.
    Golf 6 TDI
    Polo 6r GTİ
    Corsa D Sport
    Polo 6r TDI
    İbiza Cupra

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu takipteyim, yol katetmeniz ve başka bir yazılım ile oem in farkını görmek güzel ve keyifli olsa gerek
    umarım süreç bundan sonra daha kolay ve başarılı olur sizin için.

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eyup Duygun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende gayet samımı sekılde cevap vereyım.Mılyarlık cıhazlar dedıgımız aletler gercekten mılyarlık cıhazlar konuyu acan arakdasın polosundan daha pahalıya gelecek software ve hardware yatırımlarımız mevcud.Polonun std dosyasını okuyuo tune etmek ıcın bır edıtore ıhtıyac var bununda en basıtı 2500-3000 eur.Cok ısterse web sıtesı adresını verelım satın alsın.demoları cok ıse yaramıyor netde mevcud azıcık arastırma ıle bulunur.Ya da gene benım vaktımde cok paramda cok derse bıraz teknık ıngılızce ıle bir sürü kurs var dyno ustunde olsun masabasında olsun yurt dısında sır gıbı saklanmıyor adamlar parası ıle egıtım verıyorlar.1.4 tsi da gayet ıyı arge yapılacak bır arac.Isın ozu bence bu ıse hakıketen ılgı var ıse duzgun bır sekılde ekıpman temın edıp kendı arabaısndan baslaması herkes anasının karnında ogrenmıyor zamanla arkadslarının arabasını vs yapar tecrübe ede ede bu ıs büyür.Bır de neden alenen paylasmamak kotu algılanacak bır durum olsunkı ? bir sürü maddı yatırım yapalım gecelerın bır vaktı dynoda test yolda vs.. bilgi birikimi olsun sonra sorana anlatmak bence belırlı bır yere kadar bahsedılır sonrasında ıs teknık bılgıye vs.. gırer kı ben bu ısı tıcarı yapıyorum Allah a sukur buradan gecım saglıyorum benım dusunceme gore hersey heryerde anlatılmaz.
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ddd
    Konu hort olacak ama önerebileceğiniz yada 5 sayfa boyunca yazılan vırt,zırt ayarların tamamını öğreten yurtdışın da özellikle Amerika da dyno üstünde gerek normal oem beyinlere gerekse standalone beyinlere yazılım kursu veren önerebileceğiniz bir firma var mı ? bu kurslar yaklaşık ne kadar sürüyor ve verilen paralara gerçekten değiyor mu ? Her şey tecrübeden ibarettir boza boza doğrusu öğrenilecektir ancak güzel bir iş ortaya çıkarmak için bu kurslar yeterli olur mu ? varsa tecrübe ve bilginiz paylaşırsanız sevinirim.
    ABO TRADING
    STR

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-bu cihazlar ile aracımda okuma ve yazma yaparsam sorun yaşarmıyım
    2- diyelim yaşadım beyin çöpmü olur yoksa tamir olurmu backup ini yapmış olsam
    3-ecm titanyum ile basıncı-yakıtı-ve torc artışı azar azar yapsam ve en ideal yazılımı kendime yapsam iş yaparmı ?(dizel araç pd130)
    4-egr-dpf iptallerini hangi program ile yapabilirim ecm titanium işimi görürmü
    5-aracımın kesicisini veya kesici şeklini bu program değiştirebilirmi?

aslına bakarsan bana yardım edebilecek aradan birşeyler sorabileceğim birini arıyorum kendime.
    veya benle beraber bu işi yapmak isteyen varsa beraber kafa yorarak bişeyler geliştirmek isteyen varsa bana ulaşırsa sevinirim
    . gerekirse ucret bile verebilirim isterse.

şimdiden teşekkürler

selametle
    Konu maxima tarafından (08-03-2017 Saat 14:10 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takipteyim koşuşturmanın verdiği yorgunlukla okudugum hiçbişeyi alamadım valla

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

bende kess ve fg tech aldım Aliexpresten. peşinde de ECM titanium gönderdiler. şimdi birkaç sorum olacak

1-bu cihazlar ile aracımda okuma ve yazma yaparsam sorun yaşarmıyım
    2- diyelim yaşadım beyin çöpmü olur yoksa tamir olurmu backup ini yapmış olsam
    3-ecm titanyum ile basıncı-yakıtı-ve torc artışı azar azar yapsam ve en ideal yazılımı kendime yapsam iş yaparmı ?(dizel araç pd130)
    4-egr-dpf iptallerini hangi program ile yapabilirim ecm titanium işimi görürmü
    5-aracımın kesicisini veya kesici şeklini bu program değiştirebilirmi?

aslına bakarsan bana yardım edebilecek aradan birşeyler sorabileceğim birini arıyorum kendime.
    veya benle beraber bu işi yapmak isteyen varsa beraber kafa yorarak bişeyler geliştirmek isteyen varsa bana ulaşırsa sevinirim
    . gerekirse ucret bile verebilirim isterse.

şimdiden teşekkürler

selametle

Hayırlı Olsun Umarım aldıgınız cıhazların Klon cıhaz oldugunu bılıyorsunuzdur ?

Arac uzerınden program okuyabılırsınız ama yazarken yarım kalır ıse Sıze Bır ECU malıyetı dogar
    yaklasık 1000 ıle 15.000 tl arasında zararınız olabıır
    Onun ıcın Klon cıhaz sıkıntılıdır.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler çakma aletlere güvenmeyin yazık günah
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler chip tuninge alternatif iş onereyim:

LPG ayarı.

İhtiyacınız olanlar:

1 laptop
    2 LPG sistemi bağlantı kablosu
    3 wideband

Pazar chiptuningin 10 katı 100 katı.

İşi adam gibi yapan profesyonel yok.

Benim halı hazırda isim olmasa yaparım valla amatör olarak baya bi deneyim oldu bende..

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arac uzerınden program okuyabılırsınız ama yazarken yarım kalır ıse Sıze Bır ECU malıyetı dogar
    peki bu senaryoda ecu dan okudugu ilk dosyanin yedegini almak bir ise yaramaz mi?
    yazma isleminde klon bir alet cakilirsa eger, tekrar yazma sansi olmuyor mu?

yada soyle sorayim, orijinal bir cihazla bu tarz bir durum basa gelirse nasil duzeltiliyor?
    If you have no LAG, you have no turbo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler chip tuninge alternatif iş onereyim:

LPG ayarı.

İhtiyacınız olanlar:

1 laptop
    2 LPG sistemi bağlantı kablosu
    3 wideband

Pazar chiptuningin 10 katı 100 katı.

İşi adam gibi yapan profesyonel yok.

Benim halı hazırda isim olmasa yaparım valla amatör olarak baya bi deneyim oldu bende..
    Nasıl ve nereden başlayabiliriz abi? Detayları öğrenebileceğimiz herhangi bir kaynak varmıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

eyw kardeşim sagolasın klon olduğunu bilerak aldık zaten orjinal bize göre değil cok pahalı.
    bu işten para kazancak olsam klon almam zaten.

şu anda 2 araç yazdım ve okudum sorun yaşamadık sadece yazdığımız değerler cok küçük oynatmalar olduğu için elimizi baya korkak alıştırdık sanırım birazdaha arttırmamız lazım.

ben sadece bana bu konuda püf noktaları ogretecek biri lazım. mesela 1.4 hdi lara turbo basıncı max kaç basmalıyız ve yakıt basıncını max kaç yapmam gerek
    diyelim turbo basıncı 1.4 max basmam gerekiyorsa ben 1.2 max acacam zaten.

yabancı kaynaklardan bişeler ögrendik ama takıldığımız yerlerde oluyor o yuzden bilgili birinin yardımına birazda olsa ihtiyacım var.

şimdiden herkese teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl ve nereden başlayabiliriz abi? Detayları öğrenebileceğimiz herhangi bir kaynak varmıdır?
    Mscsi.net forumu tavsiye ederim.

Ama en iyi öğrenme pratik yaparak oluyor.

Önce kendi arabanda yap,sonra arkadaş eş dost aracında.

Yaptıkça deneyim olacak.

ahmetelik60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne yaptın yazılım işini öylece kaldımı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar günaydın,

yazılım işinde şu anda baya yol katettim kendi araştırmalarım ile
    bir tane connect 1.8 tdci 75 yapalım dedik. beyinden okuduk orj dosyayı ECM ile oynayalım istedik ama tüm menüler gelmedi sadece tork ve enjektör basınclarını görebildik
    winols den damos dosyasını araştırıyorum hatta ford focus un dosyasını bile bulsam işime yarıcak. başka araçların damos dosyaları var ama onlarda almanca cıktı

bu arada damos dediğimiz şeyi bilmeyenler için anlatayım;
    normalde beyinde ilk bakışta anlamsız bir sürü sayılar olur damos bunların ne işe yaradığını bize söyler
    mesela turbo basıncını arttırmak istersen hangi değerler ile oynaman gerektiğini sana gösteriyor ve ona göre yazılım ile oynuyorsun.

şimdilik bu noktadayız inşallah dahada ilerletir ve merdiven altı yazılımcısı oluruz
    eğerki işi klon cihaz ile cözersem orjinal cihaz alıp kendi yazılımlarımı yapmak isterim herkes bu işi annesinin karnında ögrenmiyor sonuçta

herkese iyi forumlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba
    bu aralar baya yazılım konusunda ilerledim. whatapp gurubumuz 5-6 kişi olduk. arkadaşlarımla sürekli bilgi alışverişi yapıyoruz.bu aralar görev dağılımı bile yaptık kimisi benzinli araçlara bakıyor kimisi egr dpf iptali ile uğraşıyor ve
    daha hızlı yol alıyoruz. katılmak isteyenler msj atısın bana onlarıda ekleyeyim guruba.
    şu anda geldiğimiz noktadan biraz bahsedeyim

dizeller için bi şablon çıkarmaya çalışıyoruz yani dizellerin geneline aynı şablonu yapmak değil niyetimiz mesela 1.4 hdi için hazır şablon. neyi nekadar açacagımızı filan hazırlıklarını yapıyoruz.
    bu arada kesicili (popcorn) yazılım için dizeller ile uğraşıyoruz. kimi dizelde kolay oluyor kimisinde ise daha zor.

dizellerde genelde %5 soft %20 hard yazılıma giriyor. atıyorum yakıtı %5 basıncı % 5 açarsanız soft bir yazılım yani aracı zorlamadan beygirler alabiliyoruz.
    1.7 dti,1.4 hdi,1.8 tdci,525i,535i araçlarına yazılım yaptık ve araçlarda dumansız güzel güçler aldık.

yazılımda önemli olan aracın karakteristigini bilmek önemli. kimi araç 1500 de turbo açar 4.200 de kesiciye girer. kimisi 1.800 de turbo açar. ona göre hangi devirde yakıt ve basıncı açmanız gerektiğini iyi bilmeniz gerek.
    veya hangi menüleri açmanız hangi menüleri az açmanız gerekli onlarda önemli.

yazılımlarımızı genelde ECM titanium da yazıyoruz. Winols de ise yazdıklarımız oldu fakat winols daha karışık ve zor ama bir okadarda fazla opsiyonlara sahip.
    mesela kesicili yazılımları ecm de yazamıyoruz. winols da kesicili yazılım yapmak mümkün.

egr ve dpf iptaline gelirsek onlar için hazır programlarda var daha pratik olan mesela Ecusafe diye bi programa sadece yazılımı yükleyip tek tuşla egr iptali yapabilirsiniz.
    ecm de ise egr menüsündeki tüm devir bandındaki değerleri max yapmanız gerekmekte. winols içinde aynı.

aslında şu anda cokta usta olduk sayılmaz bu işlerden para kazanan abilerimiz var forumda onlardanda yardım alacağımız cok konu var aslında. konuyu görüp yazarlarsa cok sevinirim.

iyi forumlar herkese....

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    bu aralar baya yazılım konusunda ilerledim. whatapp gurubumuz 5-6 kişi olduk. arkadaşlarımla sürekli bilgi alışverişi yapıyoruz.bu aralar görev dağılımı bile yaptık kimisi benzinli araçlara bakıyor kimisi egr dpf iptali ile uğraşıyor ve
    daha hızlı yol alıyoruz. katılmak isteyenler msj atısın bana onlarıda ekleyeyim guruba.
    şu anda geldiğimiz noktadan biraz bahsedeyim

dizeller için bi şablon çıkarmaya çalışıyoruz yani dizellerin geneline aynı şablonu yapmak değil niyetimiz mesela 1.4 hdi için hazır şablon. neyi nekadar açacagımızı filan hazırlıklarını yapıyoruz.
    bu arada kesicili (popcorn) yazılım için dizeller ile uğraşıyoruz. kimi dizelde kolay oluyor kimisinde ise daha zor.

dizellerde genelde %5 soft %20 hard yazılıma giriyor. atıyorum yakıtı %5 basıncı % 5 açarsanız soft bir yazılım yani aracı zorlamadan beygirler alabiliyoruz.
    1.7 dti,1.4 hdi,1.8 tdci,525i,535i araçlarına yazılım yaptık ve araçlarda dumansız güzel güçler aldık.

yazılımda önemli olan aracın karakteristigini bilmek önemli. kimi araç 1500 de turbo açar 4.200 de kesiciye girer. kimisi 1.800 de turbo açar. ona göre hangi devirde yakıt ve basıncı açmanız gerektiğini iyi bilmeniz gerek.
    veya hangi menüleri açmanız hangi menüleri az açmanız gerekli onlarda önemli.

yazılımlarımızı genelde ECM titanium da yazıyoruz. Winols de ise yazdıklarımız oldu fakat winols daha karışık ve zor ama bir okadarda fazla opsiyonlara sahip.
    mesela kesicili yazılımları ecm de yazamıyoruz. winols da kesicili yazılım yapmak mümkün.

egr ve dpf iptaline gelirsek onlar için hazır programlarda var daha pratik olan mesela Ecusafe diye bi programa sadece yazılımı yükleyip tek tuşla egr iptali yapabilirsiniz.
    ecm de ise egr menüsündeki tüm devir bandındaki değerleri max yapmanız gerekmekte. winols içinde aynı.

aslında şu anda cokta usta olduk sayılmaz bu işlerden para kazanan abilerimiz var forumda onlardanda yardım alacağımız cok konu var aslında. konuyu görüp yazarlarsa cok sevinirim.

iyi forumlar herkese....
    maşallah bravo size bayağı ilerletmişsiniz işi,şunuda söylemek isterim burdan ilerleyemezsiniz az daha uğraşın herşeyi kendiniz çözün en sağlamı,artık forumda yardım konuları hep hüsran bütün iş garajlarda dükkanlarda işyerlerinde vs dönüyo,herşeyi birbirmizden saklıyoruz bu yüzden ilerleyemiyoruz )
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah bravo size bayağı ilerletmişsiniz işi,şunuda söylemek isterim burdan ilerleyemezsiniz az daha uğraşın herşeyi kendiniz çözün en sağlamı,artık forumda yardım konuları hep hüsran bütün iş garajlarda dükkanlarda işyerlerinde vs dönüyo,herşeyi birbirmizden saklıyoruz bu yüzden ilerleyemiyoruz )
    Eyw kardeşim kendi çapımızda ugraşıyoruz. hatta youtube den video açıyorum alt yazı ekliyorum ve alt yazıyıda türkceye çevirerek bişeler ögrenmeye çalışıyorum ing var ama bazen anlamadığım şeyler olduğu için biraz yoruyor beni.
    ben burdan güzel arkadaşlar edindim fakat hepsi dediğin pek bişey bilmeyen ben gibi kendini geliştirmeye çalışan insanlar. olsun onlarla bu işleri başaracagımıza inanıyorum.
    sonuçta herkes anasının karnında yazılım atmayı ögrenenek doğmadı
    inş yardım etmek isteyen kişilerde olacaktır umutluyum

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belki programsal olarak yardımcı olamam ama elektrik-elektronik konusunda az çok yardımım olabilir,dilerseniz özelden yazın
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler