User Tag List

Sayfa 11/14 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
255 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Yazılım işine adım atmak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dosya yazmak mı istiyorsunuz yoksa aldığınız dosyayı başka araçlara aynı şekilde yüklemek mi ?
    ecm den çok basit bir teknik ile yapılabilir. ama sizin dosya yazdığınız anlamına gelmez
    damos u kullanamadıktan sonra arşiv bulundurmanız yersiz stage 1 dosyası ecm ile kolay bir şekilde halledilebilir winolsda kafanız karışır .
    Kardeşim aslında dosya yaratmak istemiyorum winols çok karışık farkındayım bi araça yazdığımız chiptuning dosyasını aynı motor aynı marka bi araça yazdğımzda araç çalşmıyor sıkıntı bu bunu halletsem yeterli diğer dpf egr dtc bunların yeterli boyuttta programları var biliyosun şuan için tek sıkıntı chip tuning dosyası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara da winols egitimi veren yer var isterseniz görusun prof.sekılde egıtım alıp bu işe başlayabılırsınız..

Peki elimde tuning dosyası var gelen aynı marka model aracından ecu yu odudum orj dosya var yapmam gereken tek şeyin tuningli dosyaya bu aracın immo eprom bilgilerini yüklemek işte ozaman elimizde dosya zaten tuning gelen aracında immo bilgilerini yukledigimizde ne oluyo ? bu iş tamam oluyo .

Ne yazkkı o iş oyle olmuyor aracların marka modellerı aynı olabılır ama beyın yazılım numaraları tutmaz
    Bu ankarada eğitim için bi iletişim varmı üstad ?
    Ben o immo eprom bilgileri farklı olduğu için çalıştrmıyo zannediyodum sonuçta aynı kw aynı araç oldğu için % 95 aynıdır ama ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Arada İmmo Pass Dpf egr dtc remover winols ecm titanyum vas pc 19.1.1 TR Odis 4.2.3 - 3.0.3 Delphi 2015 Bunlara ihtiyacı olan kardeşlerim varsa Mega Olarak yükleyebilirim ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dışardan ne kadar basit görünüyor
    Zor olmasının tek sebebi varsa nedir biliyo musun ?
    Bak bi rusların sayfalarına bak ? bi almanların ingilizlerin Formlarına bak Yani diğer ülkelerde ki insanların bir biri ile olan yardımlaşması dayanışması bizim insanımızda eksik malesef sonra ülke kalkınmıyo şçyle böyle biraz sinir olduğum bi konu olduğu için cins konuşacağım Yam Yam MAYMUN insanları çok gördüm ben sanayide bu işte gıcıklanıyorum huylanıyorum Adam lazım bize ADAM ! Ben bildiğim bilgiyi paylaşırım ( Ama Kimle ) Bu işe gönlünü vermiş hayatının vermiş yönünü çevirmiş aklıyla kalbiyle tüm gücüyle bunu başarmak isteyen birine ? bilmem anlatabildimmi bazı şeyleri ?

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi ben 4 senedir profesyonel olarak yapıyorum ancak konuya bayağı uzaksınız tek söyleyeceğim bu siz bildiğiniz copy paste yaparak nasıl para kazanırım derdindesiniz bazı şeyleri öğrenip düzgün iş yapma derdinde olan insan bunu öğrenmeye çalışıp immo mimmo saçmalayıp durmaz. Kendiniz araştırırsanız hem daha güzel öğrenirsiniz hemde a markadaki yazılımı b markaya attığınızda neden çalışmadığını bilirsiniz. Size kolay gelsin. O söylediğiniz laflarıda kime söylediniz bilmiyorum fakat dünyada bu işe gönül vermiş kalibrasyon mühendislier bu işe çok ciddi maddi ve manevi yatırım yapıyoru bunuda bilin. Crackli program kurarak sadece kendinizi kandırırsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi ben 4 senedir profesyonel olarak yapıyorum ancak konuya bayağı uzaksınız tek söyleyeceğim bu siz bildiğiniz copy paste yaparak nasıl para kazanırım derdindesiniz bazı şeyleri öğrenip düzgün iş yapma derdinde olan insan bunu öğrenmeye çalışıp immo mimmo saçmalayıp durmaz. Kendiniz araştırırsanız hem daha güzel öğrenirsiniz hemde a markadaki yazılımı b markaya attığınızda neden çalışmadığını bilirsiniz. Size kolay gelsin. O söylediğiniz laflarıda kime söylediniz bilmiyorum fakat dünyada bu işe gönül vermiş kalibrasyon mühendislier bu işe çok ciddi maddi ve manevi yatırım yapıyoru bunuda bilin. Crackli program kurarak sadece kendinizi kandırırsınız
    Burda bu işi yapıpda derdi maddi olmayan biri varmı aceba ?
    Ben gereken yerlerden araştırma yapıyorum zaten yok çok kafam atarsa kursa gider içinden geçerim orda sıkıntı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burda amacımızın öyle işi ucsuz bucaksız yerlere çekmek değil varsa ortada bi konu o konuyu delip geçmektir yoksa burda boş muhabbet yapıp kimse kafa ütülemek derdin de değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    carmaster mhhauto cartechnology digitalkaos
    Benim anlamadığım bu elin gavurunun formlarındaki yardımlaşma muhabbet bilgi paylaşımı .
    Biz TÜRK olarak bunlardan kat kat iyi olamamız gerekirken neden olamadığımzıın en basit örneği bu olsa gerek .

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rece1p23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    carmaster mhhauto cartechnology digitalkaos
    Benim anlamadığım bu elin gavurunun formlarındaki yardımlaşma muhabbet bilgi paylaşımı .
    Biz TÜRK olarak bunlardan kat kat iyi olamamız gerekirken neden olamadığımzıın en basit örneği bu olsa gerek .
    çünkü onlar hergün yeni geliştirme yapıyorlar o sitedeki tabiki yeni araç var ama çoğu eski araçlar o yüzden artık herkes ekmeğini yemiş oluyor bu durum türkiyede daha başlanmamıs gibi görünüyor o yüzden kimse 1.4 hdi 68 1.3 multijet 70 1.5 dci 65 dosyası dahi paylaşmıyor piyasada çok bulunan motorlar olmasına rağmen

aracın orjinal dosyasını ecm de açın modifiyeli dosya kısmına kopyalamak istediğiniz dosyayı koyun yapılan ayarları kaydedin yeni dosyayı çıkarın kolay gelsin kopyalandı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çünkü onlar hergün yeni geliştirme yapıyorlar o sitedeki tabiki yeni araç var ama çoğu eski araçlar o yüzden artık herkes ekmeğini yemiş oluyor bu durum türkiyede daha başlanmamıs gibi görünüyor o yüzden kimse 1.4 hdi 68 1.3 multijet 70 1.5 dci 65 dosyası dahi paylaşmıyor piyasada çok bulunan motorlar olmasına rağmen

aracın orjinal dosyasını ecm de açın modifiyeli dosya kısmına kopyalamak istediğiniz dosyayı koyun yapılan ayarları kaydedin yeni dosyayı çıkarın kolay gelsin kopyalandı.
    Sana çok teşekkür ederim üstad eyvallah

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kardeşim sen diyosunki banada öğretin bende chip tunning yapayım sizin kazanıcağınız parayı ben kazanıyım ve bunların hepsini clon cihazlarla yapıp TR de bu işi profesyonelce yapan kimseye faydam dokunmasın. Sonrada ban neden yardım etmiyorsunuz ruslar felan sence bu söylediklerin mantıklımı?

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlış kişiyi alıntıladınız sanırım

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlış kişiyi alıntıladınız sanırım
    Pardon kardesim aynen alıntı karışmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba. Elimde hiç kullanılmamış EU versiyon Clone Ktag 7.020, KESS V2 5.017 ve LED BDM Frame mevcut. Bir hevesle alınıp hiç kullanılmadı, uygun fiyata vereceğim ilgilenen olursa.

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uygun fiyat derken açıktan fiyat yazın bari ilk postunuzda ürün satmak için yazmışsınız.
    1.6tdi.
    Ecutech.

ErgunCatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkhnkrdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrardan merhaba bu konuyu ilk açtığımda yapılan yorumlar falan beni gerçekten bu işden caymaya yöneltmişti. Konuyu merak edenler dışında kimseden olumlu bir konuşma gelmemişti bazı yerlere kişilere firmalara gönül vermiş olabilirsiniz. Kimsenin zaten clone bir cihazla birilerine kafa tutacağı yoktu ancak özgün abi ve bir kaç arkadaş haricinde olumlu açıklama yapan olmamıştı. Bugün Kess ile aracımı okudum ecm ile haritalrı inceledim aracımı aldığımda üstünde samsun ecufastde yapılan soft bir yazılım vardı. Şimdi aynı marka model başka orjinal bir aracı okutarak aralarında ki farkı görerek neyle nekadar oynandığını nasıl soft nasıl hard oldugunu aracın üstünde yavaş yavaş oynayarak görücez. Şimdi bu konuyu takip eden arkadaşlara tavsiyem eğer yedek parçası ucuz falan bir arabanız varsa sizde yapın ya s*ktr et uğraşmaya değmez dersiniz yada hoşunuza gider kurcalar zevkini sürersiniz. Kimse kimseyi umutsuzluğa kaptırmadıkca inanın dahada gelişip büyüyeceğiz sadece bu konu için değill.
    5 yıl önce bahsi geçen konuya zıplamam ve sıkılmadan okumamın faydasını görüyorum..konu hortlayabilir ama bende kess v2 cihaz alıp denemek istiyorum.kendim end.otomasyon teknikeriyim ve PLC yazabiliyorum.bu yüzden pekte zor gelmedi olaylar. bu yorumu görünce daha da cesaretlendim. şu an 2015 1.5 dCi 90 hp symbolüm var ve denemeler için sabırsızlanıyorum

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErgunCatak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 yıl önce bahsi geçen konuya zıplamam ve sıkılmadan okumamın faydasını görüyorum..konu hortlayabilir ama bende kess v2 cihaz alıp denemek istiyorum.kendim end.otomasyon teknikeriyim ve PLC yazabiliyorum.bu yüzden pekte zor gelmedi olaylar. bu yorumu görünce daha da cesaretlendim. şu an 2015 1.5 dCi 90 hp symbolüm var ve denemeler için sabırsızlanıyorum
    plcden daha zordur plcde makina belli ne yapacagı belli limitler belli

İlker G.

ErgunCatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plcden daha zordur plcde makina belli ne yapacagı belli limitler belli
    Haklısın ama en azından kafam mantığını aldı 1 adım önde olmamı sağlar bu. otomotiv sektöründe olmamda 1 adım desek 2 adım iyi bir başlangıç 0 dan iyi

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım işlerini ilerlettik ücreti karşılığında dosya verebilirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler