User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: Audi 80 Competition Quattro EFİ Conversion

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu bölümde;

En zorlu olan kısım enjektör ve yakıt rayını araca uygun hale getirmek bilindiği üzere bu motorlar (16v ace) tek parça emme manifoldu bu yüzden enjektörlere uzatma aparatları yapmak lazım burda peder bey devreye giriyor sağ olsun kırmadı istediğim gibi aparatları yaptı adamım benim ya ve hazır manifoldu sökmüşken aldığım basınç ve sıcaklık sensörü montajlıyorum uygun yere

Önceki konularda anlatmıştım zaten fotoların içine ss works stickerları koyuyorum diye çünkü emek hırsızlarıyla çok karşılaştım

Meşhur 51 mm kalibrelik makineli tüfek mermi kovanları

Das orginal

Yeni benzin hortumları ve yakıt rayının sabitlenmiş hali

Burda 3 foto ile kolay gözüktüğüne bakmayın kaç günümüzü aldı enjektörlerin sorunsuz bir şekilde oturması eski k-motronic enjektör holderlerının kırılmadan sökümü vs cok uğraştırdı 4 farklı ara ölçü oringi bulmak için kaç gün nereleri gezdim ama sonuç sevindirdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu bölümde ecu tesisatımızı yapıyoruz;
    bu arada ben aracı bitireli çok oldu zaman buldukça konuyu güncelleyeceğim nedense tesisatı yaparken pek foto çekmemişim ***** 15 den fazla araca ecu bağlayınca ecumuz e30 v8 den çıkma olunca araca uygun gerekli düzenlemeler yaptım sonrası tesisatımızı yaparak devam ettim ecu panelimiz her zaman ki gibi araç içerinde araca özel bi yer bulup montajını yaptım ki olası dış etkenlerden etkilenip sorunlar yaşatmasın. ecu tesisatımız egzoz manifoldunun yakınından geçtiği için ana kablo demetini içi amyant sargılı slikon makarondan geçirip yüksek sıcaklığa bir nebze olsun dayanmasını sağladım

Sıfır el emeği Tesisatımız

Daha yakından bakalım

Ecu panelimiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu bölümde;

Aracın yeni bobini için oem eski bobin yerine göre flans yapıyorum yine oem bir görüntü elde etmek için

Bobin ve Flanşımız

Araç üzerindeki durumu

Biraz kaput içi

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok başarılı çalışmalar, ufacık bir şeyi sök tak bile uzun zaman alırken bu işlerdeki emeği düşünemiyorum.

Azıcık deneyimi olan adam seni çok iyi anlar, Nacizane fotolara ss sticker'ı ile çekmektense fligran ekleyerek daha kalıcı bir çözüm elde edebilirsin.

Aşağıdaki link işini görecektir.

Resim veya Fotoğrafa Program Kullanmadan Filigran Ekleme - SiberHoca.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok başarılı çalışmalar, ufacık bir şeyi sök tak bile uzun zaman alırken bu işlerdeki emeği düşünemiyorum.

Azıcık deneyimi olan adam seni çok iyi anlar, Nacizane fotolara ss sticker'ı ile çekmektense fligran ekleyerek daha kalıcı bir çözüm elde edebilirsin.

Aşağıdaki link işini görecektir.

Resim veya Fotoğrafa Program Kullanmadan Filigran Ekleme - SiberHoca.com
    Geriye dönüp baktığımda bende neler yapmışım diyorum ve kendi yaptıklarımı izliyorum ki her uğraştığım araç sahipleriyle iletişim halinde olunca, aradan uzun zaman geçtiğinde bile sorun vs olmadığını görüp mutlu olmamak elde değil

Bu arada teşekkür ederim bundan sonra ki projelerde uygulayacağım dediklerinizi

8v, 16v, olarak farklı enjeksiyonları uyguladım ve paylaştım bu tarz motorları artık paylaşmam anca farklı motorları yapılmamış olanları paylaşırım ki yapacak olanlara klavuz olur yine

Alıntı dd63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık serhat
    Teşekkürler Metin amca

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir projenin daha sonuna geldik darısı farklı araç ve motorlara yapacak olanlara az da olsa yararım olduysa ne mutlu bana

Aracın eski mekanik benzin dağıtıcısının içini boşalttım fazlalıkları da üstünden attıktan sonra hava filtresi olarak kullandım hem orj. görüntüyü bozmamış oldum hemde işimizi görmüş oldu. Aracı soft bir şekilde ayarladım yakıt tüketimi olarak beklediğimden iyi çıktı artık Tekirdağ da ciğerlerini açarım

Bu da videomuz

SS WORKS - First Start

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık, yaptığınız her araba gibi bu araba da süper olmuş. Konuyu önceden favorilere eklemiştim sonra okurum diye bi 10 dk önce açtım okumak için tam o sırada da yeni post gelmiş ,sürpriz hediye gibi oldu valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E21hamza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, yaptığınız her araba gibi bu araba da süper olmuş. Konuyu önceden favorilere eklemiştim sonra okurum diye bi 10 dk önce açtım okumak için tam o sırada da yeni post gelmiş ,sürpriz hediye gibi oldu valla
    Teşekkürler elimden geldiğince uğraştım gaz tepkimesi güzel, konforlu ve yol tutuşu iyi bir araba ortaya çıkardım

Rsci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık çok güzel bir konu takipteyim rezervasyon
    -Honda Civic 1.4is
    -Renault Clio RS 172
    -Audi A3 1.6FSI
    -Bmw 5.28i

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler