User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
102 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Ev Yapımı Standalone ECU

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrik ederim bu zamana kadar nası görmemişim ben. Araç üzerinde de umarım görürüz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar proje şuan maddi imkansızlıklardan dolayı devam edemiyor.Aracım karbüratörlü bir lada samara ecuyu araç üzerinde test edebilmem için araça emme manifoldu, gaz kelebeği, tps, iat, clt, o2 ve krank pozisyon sensörleri enjektör yakıt rayı benzin pompası ayar içinde wideband gerekiyor ve aklıma gelmiyen daha bir çok şey ve bunları üst üste toplayınca rakam benim bütçemi aşıyor malesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Projeyi devam ettiremediğiniz için gerçekten üzüldüm. Benimde böyke kendim yapabileceğim düşük maliyetli bir ecu ya ihtiyacım var, okula gidip gelirken kullandığım karbüratörlü motosikletim var ne zaman Antalya ısparta yapsam motor sapıtıyor, karbüratör ayarı bozuluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle selmın aleyküm eline koluna sağlık çok güzel bir proje olmuş şuanlık devam ettiremediğin için üzüldüm gerçekten ama bu işler bi anda olmuyor malasef zamanla hayata geçirirsin inşallah bende böyle bir beyin yapmak istiyorum bir projede kullanıcam yardımcı olurmusun bir iki sormak istediğim şeyler var bende İzmir’de oturuyorum benimde size yardımım dokunabilir belki elimden geldiği kadar size ulaşabileceğim bir sosyal medya veya başka biyer varmı teşekkürler şimdiden

alie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,
    Öncelikle azim ve gayretinizden ötürü tebrik ederim.
    Size(diğer arkadaşlarda olabilir) bir kaç sorum olacak cevaplarsanız memnun kalırım.
    Ben sizin kadar bu işin mekanik tarafında zaman aşındırmadım. Dolayısı ile yanlış olduğum yerlerde mazur görün.
    Bir mekanik ustası arkadaşımın istek ve önerisi üzerine elektronik kısmı ile ilgili kısmı araştırmalar/okumalar yaptım.

1-Neden bu kartı(yada projeyi diyelim) seçtiniz ? Tek nedeni DIY (kendin yap) olması mı? Ve gerçekten sadece bu proje mi DIY?
    2-Vems ürünleri çok popüler ve adından söz ettiriyor. Vems açık kaynak değil mi? Genboard isimli anakart şeması açık şekilde paylaşılmış. Bunu değerlendirmeyi
    düşündünüz mü?

Sizin tecrübelerinizden faydalanarak acaba yanlış anladığım bir şey mi var onu netleştirmeye çalışıyorum.
    Belki bu soruları ayrı bir başlık altında da açabilirim.
    Teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Öncelikle azim ve gayretinizden ötürü tebrik ederim.
    Size(diğer arkadaşlarda olabilir) bir kaç sorum olacak cevaplarsanız memnun kalırım.
    Ben sizin kadar bu işin mekanik tarafında zaman aşındırmadım. Dolayısı ile yanlış olduğum yerlerde mazur görün.
    Bir mekanik ustası arkadaşımın istek ve önerisi üzerine elektronik kısmı ile ilgili kısmı araştırmalar/okumalar yaptım.

1-Neden bu kartı(yada projeyi diyelim) seçtiniz ? Tek nedeni DIY (kendin yap) olması mı? Ve gerçekten sadece bu proje mi DIY?
    2-Vems ürünleri çok popüler ve adından söz ettiriyor. Vems açık kaynak değil mi? Genboard isimli anakart şeması açık şekilde paylaşılmış. Bunu değerlendirmeyi
    düşündünüz mü?

Sizin tecrübelerinizden faydalanarak acaba yanlış anladığım bir şey mi var onu netleştirmeye çalışıyorum.
    Belki bu soruları ayrı bir başlık altında da açabilirim.
    Teşekkür ederim.
    Saygılarımla.
    1. MS-1 i tercih etmemdeki sebep basit, daha önce kullanılmış ve uygulanmış olması , tabiki sadece bu proje DIY değil ama gözüme an basit gelen bu idi ben elekronik mühendisi değilim elektronik ile ilgili bir çok şeyi bu proje ile uğraşırken öğrendim MS-1 gibi ilkel bir ECU yu yapıp çalışıtrmam 1 yıl sürdü .

2. Araştırma yaparken VEMS projesini gördüm tabiki ama başında da dediğim gibi benim çok fazla elektronik bilgim yok o yüzden biraz karışık geldi kafama yatmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Keremnas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selmın aleyküm eline koluna sağlık çok güzel bir proje olmuş şuanlık devam ettiremediğin için üzüldüm gerçekten ama bu işler bi anda olmuyor malasef zamanla hayata geçirirsin inşallah bende böyle bir beyin yapmak istiyorum bir projede kullanıcam yardımcı olurmusun bir iki sormak istediğim şeyler var bende İzmir’de oturuyorum benimde size yardımım dokunabilir belki elimden geldiği kadar size ulaşabileceğim bir sosyal medya veya başka biyer varmı teşekkürler şimdiden
    Sormak istediğinizi sorun yardımcı olmaya çalışalım

berkay59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz konuları cok severek ve merakla takip ediyorum. Emeğinize sağlık cok takdir ettim
    RenaultSport

Megane RS 225

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi selamın aleyküm hatırlarsan bende ms yapmaya çalışıyordum, ben bu youtubeden bulduğum pcb nin birini yaptım fakat adam orjinale göre bazı komponentlerin yerini değiştirmiş komponentler farklı olduğu için montajı yapamadım. Sonra ms nin sitesindeki pcb yi yapmaya çalıştım ama yollar aşırı ince olduğundan beceremedim. En son Yurt dışından pcb alayım dedim adamlar sadece paypal ile çalıştığı için ödeme yapamıyorum, sonra ms yerine speeduino ile yapayım dedim onlarda aynı şekil paypal kabul ediyorlar. Senden rica etsem vaktin varsa senin pcb yi tekrar çizip bizimle paylaşır mısın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HasanOZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selamın aleyküm hatırlarsan bende ms yapmaya çalışıyordum, ben bu youtubeden bulduğum pcb nin birini yaptım fakat adam orjinale göre bazı komponentlerin yerini değiştirmiş komponentler farklı olduğu için montajı yapamadım. Sonra ms nin sitesindeki pcb yi yapmaya çalıştım ama yollar aşırı ince olduğundan beceremedim. En son Yurt dışından pcb alayım dedim adamlar sadece paypal ile çalıştığı için ödeme yapamıyorum, sonra ms yerine speeduino ile yapayım dedim onlarda aynı şekil paypal kabul ediyorlar. Senden rica etsem vaktin varsa senin pcb yi tekrar çizip bizimle paylaşır mısın?
    ilk meseja ekledim.Kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün işlemcileri ptt den teslim aldım ve tüm malzemeleri tamamlamış oldum, sıra geldi pcb leri hazırlamaya fakat proteus da senin devrenin 3 boyutlu görüntüsüne bakarken 2 enjektör ve 1 tane coil çıkışı koyduğunu gördüm. Orjinali 4 tane enjektör 4 tanede coil çıkışına sahip, senin devrede bunların çıkışını alabileceğimiz bir yer varmı? orjinalinde bazı dirençlerden çıkıları alıyoruz. Son sorum senin devredeki komponent kodları bom listesindekiler ile aynı mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MS-1 semi sequential çalışır 2 adet enjektör sürücüsü bulunur A ve B portlarını sürer A portu 1 ve 2 nci silindiri B portu 3 ve 4 silindire aynı anda püskürtür.Dahili ateşleme bobin sürücüsü yoktur.Ya EDIS kullanacaksanız yada vb921 yada bib373 transistörleri ile wasted spark yapacaksınız.Kompenent kodları BOM listesi ile hemen hemen aynıdır ama siz schematic ğe göre kontrol edin.Aşağıdaki linkleri inceleyin kolay gelsin

Megasquirt-1 Manual Index

MS1/Extra Ignition Hardware Manual

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sayende devreyi tamamladım, montajı yapıp hazır hale getirdim fakat iki noktada tıkandım Birincisi koskoca ıspartada osilatör bulamadım ve işlemciye boot dosyasını yazacak devreyi tamamlayamadım, özel mesajda daha önce vermiş olduğun linkten osilatörü sipariş ettim onun gelmesini bekliyorum. İkinci nokta ise işlemci ve ic lerin yönü ilk mesajdaki fotoğraflar net olmadığı için yönü bulamadım müsait olduğunda işlemcinin ve tüm devrenin net göründüğü fotoğraflar ekler misin ?

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Projeyi devam ettiremedim demişsiniz maddi imkansızlıktan parçaları ben mesala sensörleri çinden getirttim enjektörleri ucuza aldım aracımda yüksek impedans olduğu için bide ben turbo yapacağım için bana küçük geleceği için ateşlemeyide değiştirmeden kullanabilirsin motor içinde değişiklik yapmıycaksan tabi orjinal dstrübitör yeterli olur eğer işinizi görürse arabamdan çıkan enjektörleri göndere bilirim maksat projenize bi katkım olsun
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    speeduino yu ilk defa duydum, inceliyim merak ettim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    speeduino yu ilk defa duydum, inceliyim merak ettim
    Speeduino çok düşük maliyetli, arduino tabanlı bir ecu, hazır pcb si 15 dolar, komponentleri 100 dolar, 50 lirayada arduino mega ile 4 silindir sequental bir standalone ecunuz oluyor fakat türkiyede paypal yasak olduğu için linkteki kendi sitesinden alışveriş yapılamıyor. Keşke paypal kullanabilsek.

Sitesi; Speeduino

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sayende devreyi tamamladım, montajı yapıp hazır hale getirdim fakat iki noktada tıkandım Birincisi koskoca ıspartada osilatör bulamadım ve işlemciye boot dosyasını yazacak devreyi tamamlayamadım, özel mesajda daha önce vermiş olduğun linkten osilatörü sipariş ettim onun gelmesini bekliyorum. İkinci nokta ise işlemci ve ic lerin yönü ilk mesajdaki fotoğraflar net olmadığı için yönü bulamadım müsait olduğunda işlemcinin ve tüm devrenin net göründüğü fotoğraflar ekler misin ?

Kırmızı noktalar iclerin 1nci pini

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Projeyi devam ettiremedim demişsiniz maddi imkansızlıktan parçaları ben mesala sensörleri çinden getirttim enjektörleri ucuza aldım aracımda yüksek impedans olduğu için bide ben turbo yapacağım için bana küçük geleceği için ateşlemeyide değiştirmeden kullanabilirsin motor içinde değişiklik yapmıycaksan tabi orjinal dstrübitör yeterli olur eğer işinizi görürse arabamdan çıkan enjektörleri göndere bilirim maksat projenize bi katkım olsun
    Teşekür ederim kardeşim ihtiyaç olursa özelden ulaşırım.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Speeduino çok düşük maliyetli, arduino tabanlı bir ecu, hazır pcb si 15 dolar, komponentleri 100 dolar, 50 lirayada arduino mega ile 4 silindir sequental bir standalone ecunuz oluyor fakat türkiyede paypal yasak olduğu için linkteki kendi sitesinden alışveriş yapılamıyor. Keşke paypal kullanabilsek.

Sitesi; Speeduino
    Siteyi dün inceledim gerçekten güzel yapmışlar,

Elimde 3-4 adet farklı sensör olucaktı işinize yararmı bilmiyorum ama eğer isterseniz bakıp size yazabilirim.(iat, tps, wideband sensörü gibi) İşimede yaramıyor size yollayabilirim.

Ayrıca benim paypalım var almak istediğiniz parçalar siparişler var ise yardımcı olabilirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler