User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
102 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Ev Yapımı Standalone ECU

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bilgisayara bağlayamadım ecu yu
    Megasuqirt 2 elimdeki ecu
    Bu mavi bi kablo satılıyo içinde beyaz küçük driver diski var
    Rs232 yi usb ye çeviren acaba kablomu uyum sağlamadı bi türlü kabloyu görmedi bilgisayar
    En kolay hangi marka kabloyla bağlantı kurabilirim
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam bende aynı kablodan var ucu mavi renk, şemadaki devreyi bir türlü çalıştıramadım o kablo ile, ms nin yetkili satıcılarından diyautotune.com ftid çipli rs232 dönüştürücü önermiş tr de ise ftid çipli dönüştürücü olarak sadece digitus firmasının ürünü var istersen onu al dene, bende mecbur bir tane aldım ucuzda değil meret 70 lira kargoyu bekliyorum gelince sonucu yazıcam. Bu arada o mavi uçlu kablolar güç sağlamıyor ms yi bu yüzden tanımıyor olabilir yeni kablo almadan önce ilk olarak ms ye harici 12v vererek denemenizi öneririm. Bu arada rs232 kablo takılı iken bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp yönet diyin açılan pencerenin sol tarafından aygıt yöneticisine girin ordaki listelede com&lpt portları yazan bir satır olacaktır satıra tıklayın com1-2-3-4 diye yazı çıkacaktır oraki rakamlar usb çeviricinin bilgisayarın hangi portunda olduğunu gösterir tuner studiodaki bağlantı ayarları aynı port numarasına göre yapılmalı yoksa çalışmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi deneyin ona göre bende alayım
    Zaten bilgisayara taktığımda ecu ya 12 VDC akım verdim yine görmemişti
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kargoyu bugün teslim alıcam deneyince yazarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi devreyi yaptım, eline koluna sağlık çok güzel oldu fakat benim şanssızlığımdan işlemci bir türlü monitor mode girmiyor, çevirici ve yanlış devre sorununu ortadan kaldırdığımıza göre geriye 3 neden kalıyor, ya 1n4148 yerine 1n4001 kullandığım için çalışmıyor, ya osilatör bozuk (osilatörü aldığımda sanki pinlerinde lehim artığı görmüştüm) yada çinlilerin gönderdiği işlemciler bozuk ki en düşük ihtimal bu,Mtinus abi devrenin fotoğrafını koydum kapasitörlerin yönü doğrumu ? Sana zahmet bi bakar mısın bu arada ıspartada benim bildiğim sadece 2 küçük dükkanda elektronik malzeme satılıyor ıspartalı olupta bana komponent satan yer önerebilecek olan varsa çok iyi olur.

DSC 0173 — imgbb.com
    DSC 0174 — imgbb.com
    DSC 0175 — imgbb.com
    DSC 0176 — imgbb.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şemaya göre c3 ile c4 ü ters bağlamışın onları düzelt yönlerini ters çevir zener diyodun 9.1v olduğundan emin değilsen sök at sonra işlemciyi bağlamadan devreye enerji ver max232 nin 2nci bacağında ve IRQ yazan yerde kaç volt var onu söyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ırq da 9.01 volt, max232 nin 2 sinde ise 8.99 var, c3 en üstteki c4 ise en alttaki kapasitör olarak gördüm ben, dediğin gibide yönlerini değiştirip ölçtüm. Deneyince yine aynı hatayı alıyorum. Şİmdi devreden osilatörü söküp denedim loopback hala y duruyor yani osilatör bozuk olsa bile hata vermiyor devre yarın yeni osilatör arıyacağım bulursam bide onunla denicem

DSC 0179 — imgbb.com
    DSC 0180 — imgbb.com
    Konu HasanOZ tarafından (18-04-2018 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borda ptc3 ün dişi pinini lehimlememişin onu hallet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla sabahtan beri bakınıyorum onu görmemişim hallettim ama sonuç değişmedi, bu arada kondansatörleri doğru bağlamışmıyım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kondasatörlerin yönleri doğru şimdi ama c3 üstteki olan bana biraz şişmiş gibi geldi.Olması gereken osilatör frekanslarının listesi aşağıda verdim.Low da ptc3 ü 10k ile şaseye high da yine 10k ile artıya çekcen baudrate de ona seççen Bide dahili com portu olan eski bir bilgisayar bul onla dene

Frequency Baudrate DIV4
    2,4576 MHz 4800 Low
    4,9152 MHz 9600 Low
    4,9152 MHz 4800 High
    7,3728 MHz 14400 Low
    9,8304 MHz 19200 Low
    9,8304 MHz 9600 High
    14,7456 MHz 28800 Low
    14,7456 MHz 14400 High
    19,6608 MHz 19200 High

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyla ilgili gelişmeniz varmı? Bende birşeyler yapmayı düşünüyorum mantzel emme takacam aracıma biraz kurcalamak istiyorum. Öneriniz ms mi vems mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecuyu kendin mi yapmayı planlıyorsun? Eğer öyle bir planın varsa sadece ms1 yapabilirsin vems ve diğer ms sürümleri kapalı kaynak kodlu yani kendin yapamazsın, açık kaynak kodlu olarak ise speeduino var, sitesinde kartı yapmak-yada çinde 2 dolara yaptırmak için gerekli olan tüm gerber dosyaları, malzeme montajı için bom listesi var, ms1 in işlemcisini bulmak çok zor, ben çinden aldım fake işlemci yollamışlar eğer kendi birleyler yapmak isteyen arkadaşlar varsa direk speeduinoya yönelmelerini öneririm, speeduino sequentel 4 silindire kadar destekliyor yani kart 4 adet smart coil ve 4 adet yüksek empedans enjektörü tek başına sürebiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Speeduino ecuyu topladım renault 9 aracımı tam sıralı enjeksiyona çevirecem çalışmalarım devam ediyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Speeduino ecuyu topladım renault 9 aracımı tam sıralı enjeksiyona çevirecem çalışmalarım devam ediyor.

İzledim videoyu gayet başarılı elinize sağlık. Bunu ticarileştirmeyi düşünmelisiniz bence. Abone oldum detaylı viodeları da paylaşırsanız izleyelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hall etkili krank sensörü kullanan hangi araçlar var Doğan SLX krank sensörü aldım endüktif tip çıktı elimde kaldı parça.Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hall etkili krank sensörü kullanan hangi araçlar var Doğan SLX krank sensörü aldım endüktif tip çıktı elimde kaldı parça.Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Benim bildiğim 3 pinli olanlar hall tipi 2 pinli olanlar VR tipi oluyo sizin sensörün hall tipi olması lazım.Bağlantıda bir yanlışlık olmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı metinus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim 3 pinli olanlar hall tipi 2 pinli olanlar VR tipi oluyo sizin sensörün hall tipi olması lazım.Bağlantıda bir yanlışlık olmasın
    3 kablolu urunlerde 3 kablo kablo uzerindeki empedanstan gerilim olusmasini onluyor sanirim kablonun ekranina bagli.Hall etkili bulamayinca kendim yapabilecegim bir vr devresi aramaya basladim

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    max9926 entegresine bakın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler