User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: 2010 multijet elm327 sorunu.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2010 multijet elm327 sorunu.

2010 palio multijete kendi aracımda kullandığım elm327(2.1) i takıp kullanmak istedim.kontağı açınca göstergeler,yükselip alçalmaya başları...hiçbir veriyede ulaşamadım.

sıkıntı ne olabilir.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelde v1.5 daha sorunsuz çalışıyor deniliyor. 2009 arkadaşın puntoda elm çalıştı çünkü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceden başka bir araca takılıysa ve o araçta takılı iken bir kullanıcı profili belirleyseniz ; başka bir araca taktıgınız anda saçma sapan hatalar alırsınız. telefondan kullanıcı profilini silin kendine gelir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dicaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önceden başka bir araca takılıysa ve o araçta takılı iken bir kullanıcı profili belirleyseniz ; başka bir araca taktıgınız anda saçma sapan hatalar alırsınız. telefondan kullanıcı profilini silin kendine gelir.
    2009 cıvıc te deniyoruz böyle sıkıntı çıkarmıyor.

birde dediğinizi deniyeyim bakalım.

acaba bu v1.5 veya v2.1 den farkedermi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    torq proyu telefonunuza indirin (ki zaten bu programı kullanıyorsunuzdur),programda kullanıcı belirlemişseniz eğer daha önceden , o kullanıcı adıyla başka bir araca taktıgınız zaman genelde hata alırsınız , sorunu çözmek için kullanıcı profilini silin ve o şekilde kullanın. versiyon numaraları spesifik araçlar ve ekstra özellikler için destek manasına geliyor. zaten versiyon numaralarının altında nhangi özellikler geldiği yazar. onun için versiyon numarasının sizin kullandıgınız araçlarla alakalı bi problemi olmaz.

Not: elmyi , obdye tam takamayıp yamuk duruyorsa , alt bacakların bazıları sokete girmediği için hata alırsınız , buda fiziksel sebebi olabilir.

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.3 multijette bazı beyinlerin protocolü yok ondan yapıyor bende aldım kötü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    torq proyu telefonunuza indirin (ki zaten bu programı kullanıyorsunuzdur),programda kullanıcı belirlemişseniz eğer daha önceden , o kullanıcı adıyla başka bir araca taktıgınız zaman genelde hata alırsınız , sorunu çözmek için kullanıcı profilini silin ve o şekilde kullanın. versiyon numaraları spesifik araçlar ve ekstra özellikler için destek manasına geliyor. zaten versiyon numaralarının altında nhangi özellikler geldiği yazar. onun için versiyon numarasının sizin kullandıgınız araçlarla alakalı bi problemi olmaz.

Not: elmyi , obdye tam takamayıp yamuk duruyorsa , alt bacakların bazıları sokete girmediği için hata alırsınız , buda fiziksel sebebi olabilir.
    elimde fiat-alfa programıda var.

tel.e onu yükliyerek tekrar deniyeyim bakalım ne olucak.

zaten takınca bir sıkıntı yok.bluetooth bağlandığı an ibreler bir aşağı bir yukarı hareket ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman su sekilde yapin ;

1) elmyi obdeden cikarin

2) telefondan torque proyu acin , herhangi bir arac profili varsa onu silin , programi kapatin , bluetooth baglantisina unut diyip teli yeniden baslatin

3) elmyi obdeye takin

4) bluetooth ile elmye baglanin

5) torq programini acin , Hata kodlarina bolumune tiklayin , sag ustte bulunan 3 nokta simgesine tiklayin ve "ECU daki hata kayitlarini temizle" secenegine tiklayin

6) %100 olduktan sonra torq programini kapatin , aracin kontagini takaptin ve anahtari cikarin

7) anahtari takin ve torq programi ile tekrar baglanin

yazdiklarimi sirasiyla yaparsiniz sorununuz ortadan kalkacaktir , fiat ecu scan programi ile deneme yapmayin torq programi ile yapin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman su sekilde yapin ;

1) elmyi obdeden cikarin

2) telefondan torque proyu acin , herhangi bir arac profili varsa onu silin , programi kapatin , bluetooth baglantisina unut diyip teli yeniden baslatin

3) elmyi obdeye takin

4) bluetooth ile elmye baglanin

5) torq programini acin , Hata kodlarina bolumune tiklayin , sag ustte bulunan 3 nokta simgesine tiklayin ve "ECU daki hata kayitlarini temizle" secenegine tiklayin

6) %100 olduktan sonra torq programini kapatin , aracin kontagini takaptin ve anahtari cikarin

7) anahtari takin ve torq programi ile tekrar baglanin

yazdiklarimi sirasiyla yaparsiniz sorununuz ortadan kalkacaktir , fiat ecu scan programi ile deneme yapmayin torq programi ile yapin.
    yani herşeye 0 dan başlayın gibi bişey olmuş bu...

ben tq lite kullanıyorum.
    tablettimde tq free kayıtlı
    dediklerinizi onda tekrar denicem.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elm327 her arabada çalışacak diye bir kural yok
    ayrıca fiatın (alfada öyle) ecularında kullandığı bağlantı komut seti genelde farklıdır ve bunun tork programında tanınıyor olması gerekir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sefer tq free ile denedik.bağlantı kurulduğu an tüm göstergeler,bir anda peak atıp dip oluyor...tq lite da denemiştik.ondada göstergeler sürekli bir aşağı bir yukarı oluyordu.

tel.de veriler görünüyor(iat-boost-coolant)ama göstergeler çalışmıyor.

kafam bulandı.hondada-toyotada-clioda gayet güzel çalışıyor.bundaki sıkıntı nedir acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    palio da aynı sorunu bende yaşamıştım.hatta araç çalışmamışdı bile elm327 takılı iken bir dahada üstüne gitmedim.aynı cihazla clio falan çok rahat iş görüyordu fiat grubunda uyuşmazlık var sanırım.
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar arkadaslar konu kirliliği olmasın konu sahibi mikelazi abi izninle bir soru sormak istiyorum 2013 1.3 e5 motor linea için arıza tespit cihazı almayı düşünüyorum önerebileceginiz bir cihaz var mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "TORQ PRO" uygulamasını kullanın , lite ve diger demo/trial sürümlerinde zaten cogu ozellik kapali denemelerinize pro surumu ile yapin.

TORQ PRO APK : "LINK"

MUHTEMEL SEBEBLER

1) elm cihazını taktiktan sonra kontagi acip göstergeler sapıtıyorsa kullandığınız elmde bir bozukluk yada eksiklik vardır

2) elm cihazını taktiktan sonra kontagi acip göstergeler normalse ardından siz telefondan programı açtıktan sonra göstergeler sapıtıyorsa kullandığınız yazılımdan , yada programda oem olarak ayarlı olan araç profilinden

Link verdiğim pro uygulamasını indirin ve bunun la deneyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "TORQ PRO" uygulamasını kullanın , lite ve diger demo/trial sürümlerinde zaten cogu ozellik kapali denemelerinize pro surumu ile yapin.

TORQ PRO APK : "LINK"

MUHTEMEL SEBEBLER

1) elm cihazını taktiktan sonra kontagi acip göstergeler sapıtıyorsa kullandığınız elmde bir bozukluk yada eksiklik vardır

2) elm cihazını taktiktan sonra kontagi acip göstergeler normalse ardından siz telefondan programı açtıktan sonra göstergeler sapıtıyorsa kullandığınız yazılımdan , yada programda oem olarak ayarlı olan araç profilinden

Link verdiğim pro uygulamasını indirin ve bunun la deneyin.
    direk -2-

gönderdiğin programı deniyip burda paylaşırım teşekkürler.

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de zamanında ucuz bir ELM türevi almıştım. Alfa 159'a takınca aracı kitlemişti. Bütün göstergeler gitti. Anahtar yerinden çıkmaz oldu. Göğüsten sesler gelmeye başladı. Aküyü söküp öyle kurtardım arabayı. Hırsımdan çekiçle parçaladım. Salak kafam unuturda bir daha takarım diye. Her arabada çalışmıyor malesef. Gittim kendime 880TL'ye cihaz aldım. Şimdi herşeyi yapıyorum. Biraz overkill oldu ama. Kafam rahat.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre2blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de zamanında ucuz bir ELM türevi almıştım. Alfa 159'a takınca aracı kitlemişti. Bütün göstergeler gitti. Anahtar yerinden çıkmaz oldu. Göğüsten sesler gelmeye başladı. Aküyü söküp öyle kurtardım arabayı. Hırsımdan çekiçle parçaladım. Salak kafam unuturda bir daha takarım diye. Her arabada çalışmıyor malesef. Gittim kendime 880TL'ye cihaz aldım. Şimdi herşeyi yapıyorum. Biraz overkill oldu ama. Kafam rahat.
    bizimki merak araçta yazılım bile yok(egr-kat iptal)maksat iş görsün.
    coolant,iat,boost u görseydik yeterdi

italyan gene farkını ortaya koyuyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler