User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: kpro prb v3 işletim sisteminde yakıt ekonomisi için ayar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kpro prb v3 işletim sisteminde yakıt ekonomisi için ayar?

kpro prb v3 ecu hondata işletim sisteminde yakıt ekonomisi için hangi ayarları aktif etmek gerekiyor.
    Araçta rsx type s wideband sensörü bağlı prb ecunun istediği.
    Kpro menüleri içerisinden hangi ayarlar aktif edilirse yakıt ekonomisi sağlar?

Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhalde kpro takan tüm ep3 ler vs sırf limitör sesi için takıyor ayarlarından bir haberler.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araci open loop'a alip fuel mapi elle ayarlayabilirsin eger cok hardcore yakit ekonomisi istiyorsan.

Fakat closed loop'ta kullanmak istiyorsan (ki ben bunu oneririm), STFT'yi +/- 3% lerde tutmaya calismalisin. %0'a alt/orta devir bandinda ne kadar yakin olursa araba o kadar alt ve orta devirlerde akici olur. Yakit ekonomisi olarak az biraz fark eder STFT'si dolar kuru gibi olan arabaya gore. Iki turlu de auto-tune ozelligi yoksa oldukca vakit alir. Genelde zaten bu sebepten WOT ayarlayip birakirlar.

TR'dekileri bilmiyorum ama genelde yurt disindaki "tunerlar" bile +/- 10% arasi makul kabul ediyor, o biraz ugrasmak istememelerinden kaynakli. Kendi arabamda +35 derece hava sicakliginda da, -25 derece sogukta da STFT hep +/- 2% arasi ayarlamistim satmadan once, vakit aliyor ama baya fark ediyor.

Bunun disinda, sirf yakit ekonomisi icin VTC ve avans haritasiyla oynamani onermem. Yani olmaz degil ama, biraz tecrube gerekiyor o is icin
    Konu Dou tarafından (11-05-2018 Saat 04:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araci open loop'a alip fuel mapi elle ayarlayabilirsin eger cok hardcore yakit ekonomisi istiyorsan.

Fakat closed loop'ta kullanmak istiyorsan (ki ben bunu oneririm), STFT'yi +/- 3% lerde tutmaya calismalisin. %0'a alt/orta devir bandinda ne kadar yakin olursa araba o kadar alt ve orta devirlerde akici olur. Yakit ekonomisi olarak az biraz fark eder STFT'si dolar kuru gibi olan arabaya gore. Iki turlu de auto-tune ozelligi yoksa oldukca vakit alir. Genelde zaten bu sebepten WOT ayarlayip birakirlar.

TR'dekileri bilmiyorum ama genelde yurt disindaki "tunerlar" bile +/- 10% arasi makul kabul ediyor, o biraz ugrasmak istememelerinden kaynakli. Kendi arabamda +35 derece hava sicakliginda da, -25 derece sogukta da STFT hep +/- 2% arasi ayarlamistim satmadan once, vakit aliyor ama baya fark ediyor.

Bunun disinda, sirf yakit ekonomisi icin VTC ve avans haritasiyla oynamani onermem. Yani olmaz degil ama, biraz tecrube gerekiyor o is icin
    Cevap için teşekkür ederim.
    Bilgisizliğimi mağrur görün STFT ne demektir? biraz açarsanız sevinirim.
    Stft (short fuel trim) birde LTFT var (Long fuel trim) bunu mu kast ettiniz.
    Benimde istediğim closed loop kullanmak ***** her zaman aynı şehirde araba kullanmıyoruz şehir dışı ve ya rakım değişimlerinden open loop kullanımı zorlaştırıyor.
    Hondata nın kendi eğitim dokümanlarını buldum ama çok eskiler ve orda anlatılan zar zor anladığım vtc ile oynayarak bunun gerçekleşebildiğini söylüyorlar. Bazı forumlarda da yine vtc vs ayarları vasıtası ile ciddi ekonomi yapanlar olmuş.
    Konu kanashibari tarafından (11-05-2018 Saat 09:40 ) değiştirilmiştir.

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ciddi ekonomiden kasıt ne tam olarak merak ettim ?

misal sakin kullanım sehir içi 8 lt yakıyorsa aynı kullanımda 5 lt ye mi düşüyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.S.C Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ciddi ekonomiden kasıt ne tam olarak merak ettim ?

misal sakin kullanım sehir içi 8 lt yakıyorsa aynı kullanımda 5 lt ye mi düşüyor ?
    Yani şöyle standart bir ep3 kendi ecusu ile 550 km mesafe kat ediyor tam depo ile bu rakam 700 lere çıkabiliyor aynı koşullarda.
    Verdikleri örnekler genelde mpg cinsinden bir kaçını çevirmeye çalıştığımda %20 %30 tasarruf ettiklerine yönelik.
    İşin diğer garip tarafı yine bazı örnek veren vatandaşlar turbo setuplarda çok güçlü araçlarında bile yakıt tasarrufu sağlamayı başarmışlar. Bu ayarlamalarla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başka bilgisi olan yok mu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler