User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2017 BMW 5.20i 1.6 170 Hp sadece Chip ile 290 Hp güç alınması Hk.,

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki grafiğe göre motor gücü artarken tekerlek gücünün inatla düşmesi? Böyle bir örnek hiç yok sanırım, ne yüzdelik ne de miktar olarak kayıp güç aynı kalmıyor

Ayrıca bu nasıl bir dyno neden kw değeri yok? P-norm zaten hesaplanan teorik bir değer değil mi? yüksek bir çarpan vs kullanıldığını düşünüyorum.

Sitelerine girdim baktım gerçekten sadece G30 için +120 HP aldık diye 2 tane de araba paylaşmışlar ama dyno grafiği yok. Vaad edilen grafiklerinse bu konudaki eğriyle alakası yok

BMW 5-Serisi G30 - 2017 ve sonrası 520i Chip Tuning, Performans, Yakıt Tasarrufu | Remaps Professional Chiptuning - Otomotiv Yazılım Muhendislik A.Ş.

Referans araçlar:

BMW 5-Serisi G30 - 2017 ve sonrası 520i Chip Tuning, Performans, Yakıt Tasarrufu | Remaps Professional Chiptuning - Otomotiv Yazılım Muhendislik A.Ş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    390 beygirdir o. 290 derken dili sürçmüştür

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    390 beygirdir o. 290 derken dili sürçmüştür
    Hahahah bencede 45amg leri delecekler de ah şu aktarma yokmu pavyonda yiyor beygirleri heralde bence olabilir yedide yemedimi dedik nasıl yedi acaba yesede yemesede yenir
    e60 535d & THE A45 AMG

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    g30'un motoru f10 dan farklı mı? f10 dan 50 hp almışlar

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu motor 2.0 184hp avrupada.
    Motorda hemen hemen ayni. 252 lik ile de ortak parcalar var...
    Daha teknik detay vermemi istermisin? Eskiden bu islerle ugrasirdim diyim,anla....
    Daha geçmişte paylaşılmıştık abi başka konularda da özet geçeyim.. 520i,x1,x3 teki 1.6 motor 2.0 ın hacmen ufaltılmış hali.. %80 i aynı diyebiliriz..

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki grafiğe göre motor gücü artarken tekerlek gücünün inatla düşmesi? Böyle bir örnek hiç yok sanırım, ne yüzdelik ne de miktar olarak kayıp güç aynı kalmıyor

Ayrıca bu nasıl bir dyno neden kw değeri yok? P-norm zaten hesaplanan teorik bir değer değil mi? yüksek bir çarpan vs kullanıldığını düşünüyorum.

Sitelerine girdim baktım gerçekten sadece G30 için +120 HP aldık diye 2 tane de araba paylaşmışlar ama dyno grafiği yok. Vaad edilen grafiklerinse bu konudaki eğriyle alakası yok

Referans araçlar:

ümit abi iyidir de şu siteyi br-performance dan esinlenmeselerdi o kadar emeğe..

bence 2.0 verisini yanlışlıkla 1.6 motora yazmışlar.. 250 dir o 290 olsa duramaz..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi kadran videosu olsa ne oldugu anlasilirsanki
    Coskun ARIKAN

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Arkadaşım F10'a yaptırdı Remapsta, yeni kasa A6 2.0TFSI ile denediğinde geçiyor. Bence f/p olarak şu an alınabilecek en iyi araba.

Audi / A6 / A6 Sedan / 2.0 TFSI / OTO DERİN'DEN 2017 AUDİ A 6 2.0 TFSI QUATTRO EDİTİON 252 HP 0KM sahibinden.comda - 504708199

Bu kasa.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 mart dan beri yazilimli 520i kullanıyorum.
    Hatta tr de ilk kez yapan yere yaptirdim,benjm arabamda ilkkerden biridir. 530d yada i ile onlarca roll yaptik,0 dan kalktik vs,hepsinde yazilimli 520i ondeydi.
    Tahmini guc 250-260 arasıdır. Sadece yazilim ile.
    G30 da motorda iyilestirmeler oldu ama 290 sadece yazilimla bilemedim,yorum yapamiyacagim. Fakat teker gucu cok dusuk. Hadi yakit kondu vs ama kayip guc inanilmaz.
    Yapilan G30 ile esimin arabasini denemek isterim. Farklari goruruz....
    Merhaba Murat Bey;
    F serisi araçlarda Türkiye'de ilk hatta dünyada ilklerden biriyiz ve yüzlerce araç yaptık. Yakıtsız günlük kullanımda neredeyse F10 535d ile denk gitmektedir. Bunu Ankara'da camiadan hatrısayılır kişiler defalarca denedi.

G30 için 292 hp ye kadar dynoda gördük fakat 280 hp de müşterilere sunmaktayız. Yazılım harici extra bir değişikliğe gidilmemiştir. Forumu aktif kullanamıyorum konu ile ilgili bir arkadaş link attığı için giriş yaptım, herkes bilinçli bilinçsiz yorumluyor yaftalıyor, sizden ricam İstanbul şubemize sizi davet etmek ve aracınızı ücretsiz yapmak isterim.

Siz de düşünce ve deneyimlerinizi buraya yazarsanız güzel bir başlık olacağına inanıyorum.

Selamlar.
    Konu dogan tarafından (25-07-2018 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir.
    as known as Umit DOGAN

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW 520i G30 Stage 1 Remaps yazılım ve makyajlı Porsche panamera dizel denemesini buraya bırakıyorum iyi seyirler.
    Konu dirk tarafından (25-07-2018 Saat 11:03 ) değiştirilmiştir.
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel teklif bence değerlendirilir. Ben 520i bakmaya başladım bile. Gitmeyen 320d örneğinden sonra
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani kotu bısey yazmak istemiyorum tabı ama boşa atıp tutan bir arkadaş var, cunku herkes tanır normalde boyle konularda muhattab alıp yazmam bıle.

ben sana oncesi ve sonrasını koyuyorum kardesım ona gore bır daha sen bı yorumla ona gore konusalım.

kalkıp bana sakın bırınde daha fazla guc kaybı neden dıyede sormazsın umarım.

Dynoda Maha 997TT (murat abi) bilir bu dynoda oynama kurcalama sansın cok yok. ha zaten oncesı sorası aradan cıkan gucude gorebılırsın.

Konu Serencebey tarafından (25-07-2018 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.
    KA Style

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Gforce da yaptirdim,ilk uygulayan yer di 520i lere hatta baska sirketlerin yaptigi x1 ve 520i ler ile denemistim. Farkin fazla olmasina da sasirmistim.
    250-260hp ler hayal degil,hatta dp yakit cooler vs ile fazlasi mumkun.
    2014 yili mart ayinda motorlarin ayrintilarini cikarmistim,o zamanlar 320i de ki motor var saniliyordu.(bende)
    Denedigim tum ayni sinif 3.0 motor araclari cok rahat geciyorum.(530i-s350-e350-a6 3.0tdivs)yada yazilimli 320d vs...
    Isin ozu,4 yildir ayni seyleri yaziyorum,senede 2-3 kez bu motorun konusu aciliyor ama artik azalmaya basladi
    Aracin motorunu o kadar begendim ki,esmime 2013 aldigimiz 520i yi bu sene yeniledik... Yazilimlarda da bazi gelismeler oldu,tavsiye ederim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

BMW 520i G30 Stage 1 Remaps yazılım ve makyajlı Porsche panamera dizel denemesini buraya bırakıyorum iyi seyirler.
    Bu arada bu araç Performa İbrahim Bey'in aracı, 520i, 285 hp civarı alındı. 300 hp makyajlı dizel stock ile deneyince akşam bu videoyu o göndermişti bana.

Videoda 0-160 arasında orjinale göre 9 sn iyileşme var. DriftBox verdi bana ölçüm için ama iş yoğunluğundan bakamadım.

Referansa 1-2 g30 araç koymuş diyen arkadaşa ithafen, dün 26 araca yazılım hazırlamışım, haliyle işimizden pek fırsat bulamıyorum, Ankara'da bir forum üyesi G30 520i sahibi arkadaş varsa. DBN ölçümü için ücretsiz yazılım yapmaya hazırım burada kendisi stock ve tuned alıp ekleyebilir.

Selamlar;
    as known as Umit DOGAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte yine hzır konusu açılmışken peki birileri şu cevabı verebilirmi?

Madem f10 ve g30 520i deki 1.6 motor, normalde 2.0 184hp lik ve 245 hplik motorun destroke hali. Niye sadece yazılımla 1.6 olan kendi destroke edildiği 2.0 motordan daha fazla güç alıyor

http://www.techturkey.com/forum/kars...stroke+bmw+f10

hatta açtığım konuda bu
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Murat Bey;
    F serisi araçlarda Türkiye'de ilk hatta dünyada ilklerden biriyiz ve yüzlerce araç yaptık. Yakıtsız günlük kullanımda neredeyse F10 535d ile denk gitmektedir. Bunu Ankara'da camiadan hatrısayılır kişiler defalarca denedi.

G30 için 292 hp ye kadar dynoda gördük fakat 280 hp de müşterilere sunmaktayız. Yazılım harici extra bir değişikliğe gidilmemiştir. Forumu aktif kullanamıyorum konu ile ilgili bir arkadaş link attığı için giriş yaptım, herkes bilinçli bilinçsiz yorumluyor yaftalıyor, sizden ricam İstanbul şubemize sizi davet etmek ve aracınızı ücretsiz yapmak isterim.

Siz de düşünce ve deneyimlerinizi buraya yazarsanız güzel bir başlık olacağına inanıyorum.

Selamlar.
    Ben araci cok iyi biliyorum zaten,sorun bilmeyen arkadaslarda. 2014 de ben ilk uygulamayi kendi aracima aracima yaptirmistim alman arkadas geldiginde,o zamanlar yoktu. Hatta bunu 2014 yılında yayinladigim video ile ispat edebilirim.
    Zamanla yayilacak,arada cikmasi dogal,sasirmalarinida dogal karsilayin. 170hp lik arac 260 hp oluyor
    Dyno maha ise en cok guvendigim dyno dur,her dyno uzerinde manipulasyon yapilabilir. Ama her ne olursa olsun,Maha benim icin cok onemli kistas.
    Teker kaybi dramatik olmus,belki orada bir kalibrasyon hatasi olabilir.
    290hp cikar,yakit duzgun olsa ve dp ile güvenle alinir.
    Aslinda aracimda yazilim olmasaydi denemek isterdim sizin yazilimi,bende gforce var,arabalari deneriz, muhtemelen kucuk farklar olucaktir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski konularda 270hp alınabileceği yazıyordu zaten(f10 kasa için) 10 hp daha alınabilir diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben pbox verilerini 2014 de paylasmistim.
    Stok 24.x saniye idi
    Yazilimli 16.4 sec idi
    Biraz daha ugrasilmis yazilimla 15.8 idi
    G30 520i nin motoru daha potansiyeli mevcut. 3 boy daha hizli oluyor yazilimdan sonra.
    Ama hic olcmedim.
    Ama yine gelisme bar,4 sene once senede 5-6 konu aciliyordu,simdi bu senenin daha ilk konusu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben araci cok iyi biliyorum zaten,sorun bilmeyen arkadaslarda. 2014 de ben ilk uygulamayi kendi aracima aracima yaptirmistim alman arkadas geldiginde,o zamanlar yoktu. Hatta bunu 2014 yılında yayinladigim video ile ispat edebilirim.
    Zamanla yayilacak,arada cikmasi dogal,sasirmalarinida dogal karsilayin. 170hp lik arac 260 hp oluyor
    Dyno maha ise en cok guvendigim dyno dur,her dyno uzerinde manipulasyon yapilabilir. Ama her ne olursa olsun,Maha benim icin cok onemli kistas.
    Teker kaybi dramatik olmus,belki orada bir kalibrasyon hatasi olabilir.
    290hp cikar,yakit duzgun olsa ve dp ile güvenle alinir.
    Aslinda aracimda yazilim olmasaydi denemek isterdim sizin yazilimi,bende gforce var,arabalari deneriz, muhtemelen kucuk farklar olucaktir.
    Ben G30 için demiştirm yapabiliriz diye

Bu arada hala iddalıyım F10 u ilk yaptığımıza dosya oluşturulma tarihlerinden belli olur. Bende hala kayıtlı.
    as known as Umit DOGAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben pbox verilerini 2014 de paylasmistim.
    Stok 24.x saniye idi
    Yazilimli 16.4 sec idi
    Biraz daha ugrasilmis yazilimla 15.8 idi
    G30 520i nin motoru daha potansiyeli mevcut. 3 boy daha hizli oluyor yazilimdan sonra.
    Ama hic olcmedim.
    Ama yine gelisme bar,4 sene once senede 5-6 konu aciliyordu,simdi bu senenin daha ilk konusu
    ABİ il konusu olurmu burada biz bas bas niye 1.6 olan yazılımla bile 2.0 yazılımlıkadar güç alıyor diye konu açtık ama yazılımcı arkadaşlar ilgi göstermediler.

http://www.techturkey.com/forum/kars...stroke+bmw+f10

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler