User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Yazılımın zararı ? yararı ? tavsiyeler

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Yazılımın zararı ? yararı ? tavsiyeler

İyi akşamlar herkese 1.4 tsi 125 hp manuel golf 7 aracım için yazılım yaptırma düşüncesi içerisindeyim piyasada bir çok firma mevcut bulunduğum şehirde ( Kayseri ) yazılım yapan pek firma yok yazılım için başka şehire gidip yaptırmaya değer mi? Ankarada bir kaç firmayla görüştüm DR.ECU 2CR ve Megachips le 3 ü de sıkıntı olmayacağını söylediler ama tekrar kayseriye döndüğümde sıkıntı olduğunda ankara ya git gel yapmak istemiyorum. Teşekkürler
    90's

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duzgun yapilan bir yazilim araciniza zarar vermez özelden yazarsaniz oneride bulunurum.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 aracima remaps yaptirdim. Sorun yasamadim. Zaten soft yazilimlar citir cerez olmaya basladi firmalar icin. Remaps vw grubunda da baya uygulama yapan bir firma tavsiye ederim.
    Yine ankarada pasaoglu firmasi da uyelerden @MeRtCaN in isyeri. Piyasada titizligi ile taninir.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başlığı görünce sinirleniyor insan.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetakbayir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar herkese 1.4 tsi 125 hp manuel golf 7 aracım için yazılım yaptırma düşüncesi içerisindeyim piyasada bir çok firma mevcut bulunduğum şehirde ( Kayseri ) yazılım yapan pek firma yok yazılım için başka şehire gidip yaptırmaya değer mi? Ankarada bir kaç firmayla görüştüm DR.ECU 2CR ve Megachips le 3 ü de sıkıntı olmayacağını söylediler ama tekrar kayseriye döndüğümde sıkıntı olduğunda ankara ya git gel yapmak istemiyorum. Teşekkürler
    yazılımı yaptırmandaki amaç nedir ?
    PROSTOCK GARAGE

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baba : Kodumun arabalarını mühendislerden daha mı iyi biliyorsunuz.
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılımı yaptırmandaki amaç nedir ?
    Motora biraz daha canlılık gelsin istiyorum böyle bir imkanım varken değerlendirmek istiyorum
    90's

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahaahahahah türk babası klişesi
    90's

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni şeyi bana soyleyenlere soyle bır cevap verıyorum

Ornek VW Trasnporter T5

2.0 TDI 102 Hp
    2.0 TDI 114 Hp
    2.0 TDI 140 Hp

bu 3 motor seçeneğinin vidasına kadar aynı motora sahıp turbolar vs bırebır aynı pekı neden aralarında bu kadar guc farkı var dusundunuz mu ?

Demmekki muhendıs bır seyler dusunmus
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetakbayir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motora biraz daha canlılık gelsin istiyorum böyle bir imkanım varken değerlendirmek istiyorum
    hee tamam o zaman ,tabi ki canlanır ama belli oranda canlanır daha fazlası için ek işlemler yapman gerekir yoksa sadece yazılım belli bi kısm canlılıgına psikolojik olarak hızlanma diyebiliriz ,yani çok fazla hızlandıgına inanırsınız beygirleride biraz fazla olur
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Psikolojik canlansa da olur bariz aracın tepkileri değişiyor soft da olsa

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 tsi aracımda @MeRtCaN tarafından yazılım mevcut gayet memnunum tavsiye ederim.

kiyanf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınızda bobin, buji gibi efektif parçalarda bir sıkıntı yoksa stg1 soft yazılımla sıkıntı yaşamanız imkansız gibi birşey. Megachipsi öneririm olduki şehir dışına çıktın 7 bölge 2 kıtada bayisi var ister orjinale dön servise sok ister dp yaptır biraz daha açtır vs vs vs

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni şeyi bana soyleyenlere soyle bır cevap verıyorum

Ornek VW Trasnporter T5

2.0 TDI 102 Hp
    2.0 TDI 114 Hp
    2.0 TDI 140 Hp

bu 3 motor seçeneğinin vidasına kadar aynı motora sahıp turbolar vs bırebır aynı pekı neden aralarında bu kadar guc farkı var dusundunuz mu ?

Demmekki muhendıs bır seyler dusunmus
    Pazarlama stratejisi abi, ben biliyorum zaten espiri amaçlı yazmıştım
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fikrimi belirteyim, şöyle, elbette yazılımla ekstra güç alınması normal, fabrika satış stratejisi ve dünyanın her yerinde aracın stabil çalışması için kısık tutuyor aracı, hatta yazılım araca zararlıdır demekte doğru değil. A kullanıcısı stock aracına bakım yaptırmadan dibine kadar sıka sıka kullanıyodur, b kişisi bakımını aksatmadan, kaliteli malzeme kullanarak tertemiz sınırlarını bilerek kullanıyodur, bu durumda yazılımlı da olsa araç daha temiz kalıyor; fakat ben neden aracıma yazılım attırmaya karşı soğuk olduğumu belirteyim, bu tamamen kendi düşüncemdir, herkes benimle aynı fikirde olmayabilir:

-atılan yazılımın fabrika yazılımı kadar stabil olduğundan emin olamıyorum, tamam 100 beygirlikle 150 beygirlik motorun her şeyi aynı olabilir, fakat ben +50 beygirin yazılımcı tarafından hangi standartlarda alındığından emin olamıyorum.

-herhangi bir arıza durumunda arızanın kaynağını bulmak oldukça zorlaşıyor, yazılımla alakası olup olmadığını anlamak epey zor, bu süreçte hem yazılımcı hem de araç sahibi oldukça zorluk çekiyor

-sektördeki yazılımcıların genel olarak egosu çok yüksek, aslında sanayideki ustaların da oldukça yüksek, ben ekstra güç alacağım diye dertsiz başıma dert almak istemiyorum. Gücüm yetiyosa daha güçlü araba alırım, yetmiyosa arabama paşa paşa stock binerim. Yıllar önce boşboğazlık yapıp dertsiz başıma forum üzerinden dert aldım, şimdi bakınca gülüyorum ne saçma iş yapmışım diye yazılımcıların egosuna değinirsem, eğer okuyorlarsa şunu yapmamalarını tavsiye ediyorum (yapmayanları tenzih ediyorum), “abi senin arabandan sıfır sıkıntı 50 beygir alırız” diyip yürü ya kulum kıvamına getirip müşteriyi, sallıyorum 1000 liralık yazılımı tutarlı hale getircez diye, abi egzoz yapman lazım abi şunu yapman lazım bunu yapman lazım diyip araç sahibini 10-20 binlik yapmak. Ben yaşamadım şükür doğru yazılımcı ile işimi halledip fakat yakınen arkadaşım yaşadı ve hoş bir ayrılıkları olmadı. Benim yazılımcıma gittiğim zaman abi bunu yapalım vs. diye, çok mantıklı cevaplar verirdi, yapalım fakat garanti vermem, şu olabilir bu olabilir diye. Olması gereken davranış bu çünkü, kimse çat diye en tutarlı yazılımı yapamaz. Kafa göz yara yara bulunur bir şekilde. Legal bir iş değil sonuçta, bir yerden bakıldığı zaman uygulamalı arge yapıyor yazılımcı. Müşteri oluşabilecek risklerin farkında olup bir olasılık hesabı yapıp bu işlere girişebilir. Yeter ki yazılımcı bunu uygun bir dille ne abartarak ne de küçülterek anlatabilmeli. Para ülkemizde kolay kazanılmıyor. Ben daha gencim, baba parasıyla yaşıyorum hala, yeni koptum diyeyim, kendi paramdan daha çok kıymet veriyorum onun parasına. Bu bile uzak durmam için yeterli sebepti fakat zamanında düşünemedik böyle detaylı.

-ülkedeki yakıt kalitesi belli, günümüz turbo araçları pompa yakıtıyla stock halde bile gücünü tam olarak verememekte, özellikle mevcuttaki arabam, bunu daha zorlamanın anlamını çözemiyorum, inadına zorlayanları hele hele hiç anlamıyorum(kendi arabam için).

-kafam rahat aracımı dibine kadar zorlamama engel oluyor, ben piste vakit ve nakit ayırıp giden biriyim, pistte yazılım kaynaklı bir sıkıntı çıkınca kafayı yiyorum.

-aracı satarken umarım zamanında yazılım yapıldığını anlamazlar diye karnıma ağrılar giriyor, şimdiye kadar 3 kez yazılım görmüş araç sattım, 2 alıcıya söylemedim çünkü dediğimi anlamayacak kişilerdi. Hatta 1 tanesi 4 ay sonra döndü, neden yazılım attığını söylemedim diye, dedim çöp muamelesi yapıp fiyat kırabilirsin diye, adam arabamın temiz olduğundan zaten emin olduğu için tek kelime daha edemedi. Aracıma her zaman olabilecek en kaliteli ve iyi şekilde baktım. Birisi bahane üretip aracıma çöp muamelesi yapacak diye yazılım yaptırdım diyemem. Artık bu durumda da kalmak istemediğim için yazılıma karşı epey soğuğum.(not: yazılımı orj haline çevirip satıyorum, yazılımlı satsam elbette söylerim)

Kimseyi kırmak gibi bir gayem yok, kırdıysam affola, birkaç yıldır yaşayıp da görüp düşündüğüm şeyleri aktarmak istedim.
    Konu Özgür Güneş tarafından (11-05-2019 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Hiçbir şey olmaz abi" cümlesini duyunca uzaklaşıyorum.

Aynı motorun farklı güçlerle sunulmuş versiyonları istisna. Şimdi benim aracım 110 hpden 140 hpye çıkacak ama turbo aynı basacak, enjektör aynı püskürtecek vs. mantıksız. He minimum zarar dersen anlarım.

Yaptıracağınız araçla en çok çalışan, en çok referansı olan firmaya yaptırın. İade seçeneği de olsun. Yazılımdan önce ve sonra mümkünse cihazla hızlanma verisi alın.
    Savaş MotorSports

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.5 senedir tsi motorda 6 tane araç sahibi oldum 5i 122/125 biri 140 hp act motordu her seferinde niyetlendim fakat bir türlü cesaret edemedim malesef.Ne zaman yaptırmaya kalksam hangi firmada yaptırmak lazım sorun çıkar mı diye düşünüp vazgeçtim.Ama bu aralar ciddi ciddi düşünüyorum.140lıktan 125lik golfe geçince biraz ağır kalıyor bana göre.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün itibariyle ankara Dr.Ecu da yaptırdım uzun yolda denem fırsatım da oldu yakıtta düşüş yok ama alt ve üst devirlerim baya açıldı zamanla tecrübelerimi aktarırım
    90's

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler