User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ecutuned stage1 yazılım sonrasi şikayet

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    la benim arabam dyno'da aks kırdı.
    Yazılımdan oldu diyip Özgünü suçlasaydım keşke sonra da bir temiz girişirlerdi bana.. Çok eğlenirdik uhasuhashuahsuahus

Arkadaşım, baskı balatanın ne ilgisi var ?
    Yazılımcı sen debriyaja basmayı bilmiyorsan ne yapsın
    Konu Kekuti* tarafından (12-03-2020 Saat 12:56 ) değiştirilmiştir.
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu başlığı yanlış anlaşılmaya çok müsait. firmayı şikayet ediyorsun sandım başlığı görünce..

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çokta stage1 denemez yaklaşık yüzde 30 güç artmış stage 3 olsa stok turbo ile olsun olsun 115 120 bg olsun
    Debriyajın ömrü varsa da bitmiştir kullanım şekline göre
    Torq geldi diye habire 2 3 vites git gel yaparsan cok da dayanmaz

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobil üreticileri araçlarına takılacak parçalarda çeşitli gereksinimler isterler.
    Bu gereksinimleri sağlayabilecek firmalar ancak üreticilere parça verebilir.
    Bu parçalar belirli parametreler ile sürekli olarak standartlar içerisinde tutulmaya çalışılır. (İlla ki hatalar olur, ama PPM seviyesi 100-200 olan firmalara da vebalı muamelesi yapılır...)
    Mesela boyalı metal parçaların bazıları 720 saat tuzlu su testine tabi tutulur.
    Boyanın kalınlığına bakılır, ilk nereden pasın başladığı incelenir vs. Eğer bir güvenlik riski oluşma ihtimali varsa, buna göre mümkün olan iyileştirmeler yapılır.
    Ama bir kullanıcı asla kendi aracını bile isteye 720 saat tuzlu suda bekletmez.

Valeo, Bosch, Stabilus, Michelin, Mahle gibi firmalar ise konusunda uzmandır.
    Çoğu zaman üreticiler kendi ihtiyaçlarını belirtir bu firmalara.
    Bu firmalar da ihtiyaçlara uygun ürünü ya geliştirir ya da elinde olan portföyden verir.
    Michelin üreteceği lastiğin desenini Seata sormaz ya da Stabilus bagaj amortisöründe kullanacağı yağın miktarını Audiye sormaz vs...

Şimdi 80 hp'den, max 105 hp'lere çıkınca; orijinal Valeo parçası kendi bu şekilde salmaz bence.
    İlla ki bu parçalar çeşitli emniyet payları içerecek şekilde üretilir.
    %30 güç artışı ile 20bin de baskı/balata bitirmek ancak STI'ların filan yapabileceği türden bir şey olur sanırım.

Siz sürüş tarzınızı yazılımdan sonra ne kadar değiştirdiniz?

Yani araç %30 güçlendi = baskı balata üzerine extra bir yük geldi,
    Siz de aracın yeni durumunu görmek için sık sık sıfırdan kalktınız dip gaz şeklinde; bu da %30 extra yük desek.
    Bu iki durumun aynı anda aracınıza kümülatif etkisi %30 güç artışından daha fazla olacaktır.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DR059 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomobil üreticileri araçlarına takılacak parçalarda çeşitli gereksinimler isterler.
    Bu gereksinimleri sağlayabilecek firmalar ancak üreticilere parça verebilir.
    Bu parçalar belirli parametreler ile sürekli olarak standartlar içerisinde tutulmaya çalışılır. (İlla ki hatalar olur, ama PPM seviyesi 100-200 olan firmalara da vebalı muamelesi yapılır...)
    Mesela boyalı metal parçaların bazıları 720 saat tuzlu su testine tabi tutulur.
    Boyanın kalınlığına bakılır, ilk nereden pasın başladığı incelenir vs. Eğer bir güvenlik riski oluşma ihtimali varsa, buna göre mümkün olan iyileştirmeler yapılır.
    Ama bir kullanıcı asla kendi aracını bile isteye 720 saat tuzlu suda bekletmez.

Valeo, Bosch, Stabilus, Michelin, Mahle gibi firmalar ise konusunda uzmandır.
    Çoğu zaman üreticiler kendi ihtiyaçlarını belirtir bu firmalara.
    Bu firmalar da ihtiyaçlara uygun ürünü ya geliştirir ya da elinde olan portföyden verir.
    Michelin üreteceği lastiğin desenini Seata sormaz ya da Stabilus bagaj amortisöründe kullanacağı yağın miktarını Audiye sormaz vs...

Şimdi 80 hp'den, max 105 hp'lere çıkınca; orijinal Valeo parçası kendi bu şekilde salmaz bence.
    İlla ki bu parçalar çeşitli emniyet payları içerecek şekilde üretilir.
    %30 güç artışı ile 20bin de baskı/balata bitirmek ancak STI'ların filan yapabileceği türden bir şey olur sanırım.

Siz sürüş tarzınızı yazılımdan sonra ne kadar değiştirdiniz?

Yani araç %30 güçlendi = baskı balata üzerine extra bir yük geldi,
    Siz de aracın yeni durumunu görmek için sık sık sıfırdan kalktınız dip gaz şeklinde; bu da %30 extra yük desek.
    Bu iki durumun aynı anda aracınıza kümülatif etkisi %30 güç artışından daha fazla olacaktır.
    eksiden yani 80 lerin sonu ve 90lı yıllarda aracın üzerinde OEM gelen balata 100 binden aşağı gitmezdi değil mi? kimse ekonomi de düşünmezdi benzin çok pahalı değildi.. o yıllarda arabalar sarf malzemesi değildi, şimdi ise her parçanın ömrü neredeyse milimetrik değerlendiriliyor yani sakın ola ki 80 hp lik aracın bilmem nesi 110 a da dayanır demeyin, artık safety factor ler %40-50 falan değil, yahu bilye bile farklı eskiden bilyeler ölmezdi hatırlayan var mı? mesela piste giriyorsun 2 seansta kullandığın fren balatasını 2 yılda bitiremiyorsun, limitleri biraz arttırdın mı aşınma çok hızlı oluyor...

1.000 liraya aracınız %40 güç arttırmıyor sadece motorunuz güçleniyor, yürüyen aksam fren ve baskı balata gibi yan masrafları sizler ayrıca yapacaksınız...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım firmasıyla pek alakası yok. Baskıya kimse garanti vermiyor zaten kullanım şekline göre ömrü değiştiği için. Yan sanayi takmış olabilirler mi? Otomatik şanzımanlı 10.000 km deki araca bile servisin kullanıcı hatası diye *** attığını gördüm

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece 6 KM de baskı balatası sıyırmıs Honda civic gördüm

Baskı balata kullanım kaynaklı 100 bın km de kullanırsanız 10 bın km de bıtırırsınız.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Surekli gazlayan yarim debriyaj yapan veya debriyaja basip giden biri degilim benden kaynakli oldugunu sanmıyorum

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı swetnwy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Surekli gazlayan yarim debriyaj yapan veya debriyaja basip giden biri degilim benden kaynakli oldugunu sanmıyorum
    dostum her şeyin suçunu başka şeylere atabilirsin ama araçta bunu yapamayacağın belki de tek parçadır baskı balata...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayret ediyorum gercekten böyle , senden değilse kimden ?
    belki taktığın baskı balata hatalı ? ne bileyim gibi gib uzar gider liste,
    bişeyler alıyosan bişeyler vereceksin, bu işler böyle.yazılımcı da arama sorunu bence.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı swetnwy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sürekli yapmana gerek yok bikerede bile bozabilirsin volan ne durumdaydı oda önemli tabi de kusuru yazılımda araman saçma önce kendinde sonra ustanda sonra malzemede sonra başka şeylerde en sonda yazılımda arayabilirsin

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu günleride gördük vay be
    debriyaj balatasıyla yazılımın ne alakası var?
    debriyajın sıyırdıysa, kaçırıyorsa o senin sorunun ayıp artık şakamısınız siz ya?

haaa ama bak lastiğin patladıysa o kesin yazılımdan dır..
    az kaldı unutuyordum bir de aracın yakıtı biterde yolda kalırsan o da kesin yazılımdan.
    akşam eve geldin, tam eve doğru yürürken ayağın takıldı yere düştün o da yazılımdan.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu günleride gördük vay be
    debriyaj balatasıyla yazılımın ne alakası var?
    debriyajın sıyırdıysa, kaçırıyorsa o senin sorunun ayıp artık şakamısınız siz ya?

haaa ama bak lastiğin patladıysa o kesin yazılımdan dır..
    az kaldı unutuyordum bir de aracın yakıtı biterde yolda kalırsan o da kesin yazılımdan.
    akşam eve geldin, tam eve doğru yürürken ayağın takıldı yere düştün o da yazılımdan.
    Diğerleri ni bilemem ama son cümle yazılım dan olabilir. Allah yazmış kader kaza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    debriyaj ve yazılım çok ilginç

aracımı stg2 yaptıktan yaklaşık bir hafta sonra aks kırdım bende,fotis'tenmi isteseydim parasını ne yapsaydım

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi diyelim yazılımdan, yani şöyle güç arttı ve fabrikanın ürettiği debriyaj seti kaldıramadı bu gücü.
    BU suç yazılımcının değil, senin suçun seri üretim dizel bir araca neden modifikasyon yapıyorsun.
    Yapıyorsun madem modifikasyonu sadece bir yere odaklanıyorsun, Bu işler tek yeri güçlendireyim hafif üflesin püflesin arabam gitsin değil.
    Debriyaj sette kesinlikle garanti olmaz. Firmalar sürücülerin kullanım şeklini bilemez. Sebep olacak nedenleri sıralayım sana;
    Malzeme kalitesi
    Üretim hatası
    Baskı yıpranması
    Volan yıpranması
    Sürüş esnasında ayağın pedala teması
    Kimisi sürüş esnasında pedala daha ağır basar bu daha çok etkiler
    Kavramada ve vites geçişlerinde gaz ile debriyaj kararsızlığında olan yıpranmalar.

Bu arada sizin aldığınız set VALEO marka RENAULT kutulu ürün değil bilginize orijinal dedilerse bile aftermarket ürün.
    Debriyajın üzerinde ki perçin ağızları farklı ve üzerindeki sembol farklılığından anlayabilirsiniz. Aynı diye birebir yuvasına olan uyuşan başka bir debriyaj set vermiş olabilirler.
    Referansları farklı ama bakıldığında aynı duran ve takıldığında sorun çıkartmayan ürünler mevcut, her üretici grubunda böyle ortak kullanılan şanzımanlar var ama volanları ve setleri farklılık gösterebiliyor.

Aykut106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin icin tek cozum yazılımı sildirmek.

konu baslıgıda yanlıs anlamaya musait duruyor firma icin.
    T r u t h i n e n g i n e e r i n g

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    debriyaj ve yazılım çok ilginç

aracımı stg2 yaptıktan yaklaşık bir hafta sonra aks kırdım bende,fotis'tenmi isteseydim parasını ne yapsaydım
    bende yazılım yaptıktan sonra komple bütün motor kulaklarını koparttım ben napam şimdi
    PROSTOCK GARAGE

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @GokhanRS abi sende 2012 de benim arabaya yazılım yaptın ben 90 küsür bin kullandım alan arkadaş hala kullanıyor totalde 130 bin oldu bi sorun yok ama olsun sen ne olur ne olmaz bi 500 tale gönder bi ara abs beynim yanmıştı ondan olabilir

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @GokhanRS abi sende 2012 de benim arabaya yazılım yaptın ben 90 küsür bin kullandım alan arkadaş hala kullanıyor totalde 130 bin oldu bi sorun yok ama olsun sen ne olur ne olmaz bi 500 tale gönder bi ara abs beynim yanmıştı ondan olabilir
    tl neymiş. dolar atayım. yurtdışındayım para köpeeen olsun ama dolar için havale de bile korona kapıyor diyorlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler