User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
56 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: G80 M3 ve MANHART, AC SCHNITZER, JB4, vs.vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

G80 M3 ve MANHART, AC SCHNITZER, JB4, vs.vs.

Selamlar,

Konu başlığındaki powerbox.lar hakkında düşünceleriniz nelerdir??

Araç G80 M3 Competition AWD. MANHART ve AC SCHNITZER.in videolarını izledim, üşenmedim yorumları da mümkün olduğunca okudum. Bu ikisinden herhangi bi şikayete de denk gelmedim.
    MANHART kendini ispatlamış bi marka lakin aracın garantisi mortingen oluyor. AC SCHNITZER.de garanti aynen devamke ama fiyatı da 2 katı resmen.
    MANHART £2500
    AC SCHNITZER £5000+

JB4.ü öylesine yazdım.. düşünmüyorum. Daha iyi performans verileri sunuyo ama ben garantici adamım, az olsun sağlam olsun kafası.

Sizlerin düşüncesi, tecrübesi varsa alabilirim. Yazılım düşünmediğim için bu tarz ürünler ilgimi çekti açıkçası. Motora uzun vadede zararı oluyor mu? (bu arada, genellikle efendi edition kullanan biriyim)
    Bu zerzevatları aracın oem haliyle mi kullansak ya da spor katalizör ve opf iptaline de girmek gerekir mi? Gerekir mi lafı tam olmamış olabilir; oem arabada kullansak oem katalizör ve opf.e zararı olur mu?

Şimdiden teşekkürler..
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şahsen direkt garantili olandan devam ederim, parasını ilerde amorti etme ihtimali çok yüksek.
    alacağınız bu yazılımda zaten kat ve opf'lere göredir, bir sorun yaşamazsınız.

bwm veya alpina power kit falan satıyor mu acaba aracınıza özel? öyle bir durum varsa değerlendirilebilir.

ha baktığımızda söz konusu araç S58 motorlu, stokken de eminim uçuyodur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben şahsen direkt garantili olandan devam ederim, parasını ilerde amorti etme ihtimali çok yüksek.
    alacağınız bu yazılımda zaten kat ve opf'lere göredir, bir sorun yaşamazsınız.

bwm veya alpina power kit falan satıyor mu acaba aracınıza özel? öyle bir durum varsa değerlendirilebilir.

ha baktığımızda söz konusu araç S58 motorlu, stokken de eminim uçuyodur
    Alpina.nın da BMW.nin de böyle bi hizmeti yok maalesef.
    :/

Hyrenayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boxlar genel olarak takılan sensörleri manipüle ediyor arka planda ise manipüle ettiği sensörleri etkileyecek çok fazla satır var bu sebepten boxlara güvenim yok gibi bir şey ama tercih edicek olsam sırf garantiden kaynaklı AC diyebilirim. AC hakkında detaylı bilgim yok ama garanti çok önemli değil ise ve bakımdan bakıma söktüğünüzü farz edersek. Jb4’da yakıta göre harita değiştirme imkanınız var. JB4’u düşük oktana ayarlayıp, mesela 91 oktan gibi bunun üzerine 93 oktan yakıt koyarsanız problemsiz kullanırsınız diye düşünüyorum. Box konusunda ısrarcı değilseniz eğer. UNP utku bey ile görüşün kendileri S58 konusunda çok başka seviyede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hyrenayt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boxlar genel olarak takılan sensörleri manipüle ediyor arka planda ise manipüle ettiği sensörleri etkileyecek çok fazla satır var bu sebepten boxlara güvenim yok gibi bir şey ama tercih edicek olsam sırf garantiden kaynaklı AC diyebilirim. AC hakkında detaylı bilgim yok ama garanti çok önemli değil ise ve bakımdan bakıma söktüğünüzü farz edersek. Jb4’da yakıta göre harita değiştirme imkanınız var. JB4’u düşük oktana ayarlayıp, mesela 91 oktan gibi bunun üzerine 93 oktan yakıt koyarsanız problemsiz kullanırsınız diye düşünüyorum. Box konusunda ısrarcı değilseniz eğer. UNP utku bey ile görüşün kendileri S58 konusunda çok başka seviyede.
    Çok teşekkür ederim. Utku bey.e nasıl ulaşabiliriz? Hiç yoksa fikrini almak isterim gerçekten. Sıkıntısız, dertsiz tasasız bi upgrade olsa güzel olur. Gerçi olmasa da olur ama halihazırda yurtdışındayken ve de fiyat avantajı söz konusuyken neden olmasın kafasındayım

Diğer yandan, AC ciddi ağır basıyor garanti meselesinden dolayı. Allah muhafaza bişey olsa, ilk sahibi olunan arabayı mundar ettiğimize mi yanarız, bi tarafımıza kaçan çılgın masrafa mı yanarız, belli değil..

Hyrenayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Utku bey.e nasıl ulaşabiliriz? Hiç yoksa fikrini almak isterim gerçekten. Sıkıntısız, dertsiz tasasız bi upgrade olsa güzel olur. Gerçi olmasa da olur ama halihazırda yurtdışındayken ve de fiyat avantajı söz konusuyken neden olmasın kafasındayım

Diğer yandan, AC ciddi ağır basıyor garanti meselesinden dolayı. Allah muhafaza bişey olsa, ilk sahibi olunan arabayı mundar ettiğimize mi yanarız, bi tarafımıza kaçan çılgın masrafa mı yanarız, belli değil..
    @utkunoaperformance instagram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    utku'ya yazarken benim yönlendirdiğimi de söyleyebilirsiniz, sevdiğim bir arkadaşımdır

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @utkunoa
    Bu işin vakkosu.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Chip Box = Kendini kadırmak tan öte değil
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Chip boxun mantığını söyleyeyim zaten siz anlarsınız, gaz kelebeği elektrikli olan araçların pedalda bulunan potansiyometrenin gönderdiği sinyali abartması yani siz gaza %10 basıyorsunuz ama gaz kelebeğine giden %30 luk bir değer olunca aaa araba güçlendi yani siz arabaya yürü diyorsunuz araba koşmam gerek diye algılıyor. Tamamen züürt tesellisi gibi birşey. Üstündeki modlarda var olan gücü kısıyor ekstra bir kazancı yok. Zararı varmı derseniz tek zararı yakıtı fazla yakması olur.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Chip Box = Kendini kadırmak tan öte değil
    Teşekkür ederim. Araştırıcam yine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Chip boxun mantığını söyleyeyim zaten siz anlarsınız, gaz kelebeği elektrikli olan araçların pedalda bulunan potansiyometrenin gönderdiği sinyali abartması yani siz gaza %10 basıyorsunuz ama gaz kelebeğine giden %30 luk bir değer olunca aaa araba güçlendi yani siz arabaya yürü diyorsunuz araba koşmam gerek diye algılıyor. Tamamen züürt tesellisi gibi birşey. Üstündeki modlarda var olan gücü kısıyor ekstra bir kazancı yok. Zararı varmı derseniz tek zararı yakıtı fazla yakması olur.
    Teşekkür ederim. Her satırı çok makbule geçti. Olur da iş ciddiye binerse en güzel kısmı son cümleniz bence. Zararsız olan herşeyi severim.

FRTDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerli ve milli yazılımcımız Utkuyu tavsiye edicektim bende herkes yazmış zaten. Kendi F10 M5 im de uzun zamandır Utkunun yazılımını kullanıyorum çokta memnunum.. Instagram sayfasına bakarsanız referans konusunda içinizi rahatlatacaktır zaten
    Kurallara Aykırı İmza Boyutu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FRTDI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerli ve milli yazılımcımız Utkuyu tavsiye edicektim bende herkes yazmış zaten. Kendi F10 M5 im de uzun zamandır Utkunun yazılımını kullanıyorum çokta memnunum.. Instagram sayfasına bakarsanız referans konusunda içinizi rahatlatacaktır zaten
    Teşekkür ederim. M.lerin ağa babalarından birinin şanslı bi sahibinden olumlu yorum almak da bende ilave bi 'kaydadeğer' algısı yarattı.
    O konuda şöyle bişey var (M5.te de bu mevzu döndü mü bilmiyorum), bizim arabaların ECU.yu gıdıklamak şu an biraz sıkıntı. Rusya'da, Finlandiya'da bi yerlere gidiyo ECU falan. Benim nazarımda saçma sapan uğraşlar, işler.. Bu hususu da onunla bi istişare etmem lazım sanırım.
    Açıkçası haftasonunu bekliyorum. Rahat rahat meramımızı anlatabilecek uygun bi zamanı kolluyorum kısacası. Ama herhalükarda bi istişare yapıcam kısmetse.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu dediğiniz pedal commander dedikleri değil mi? chip olunca yakıtı da olurundan fazla gönderiyor diye biliyorum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O konuda şöyle bişey var (M5.te de bu mevzu döndü mü bilmiyorum), bizim arabaların ECU.yu gıdıklamak şu an biraz sıkıntı. Rusya'da, Finlandiya'da bi yerlere gidiyo ECU falan. Benim nazarımda saçma sapan uğraşlar, işler.. Bu hususu da onunla bi istişare etmem lazım sanırım.
    Açıkçası haftasonunu bekliyorum. Rahat rahat meramımızı anlatabilecek uygun bi zamanı kolluyorum kısacası. Ama herhalükarda bi istişare yapıcam kısmetse.
    gıdıklama dediğiniz işlem çok basit, hemen hallediyorlar. hatta ara sıra Türkiye'ye gelip hizmet veriyorlar. siz Londra'daysanız oraya da geliyorlardır kesin.
    m5'te bu mevzu iki kere dönüyor V8 olmasından kaynaklı

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Chipbox, racebox, box ile pedalchip'i karıştırmış gibisiniz.

Sizin anlattığınız pedal commander, pedalbox. Evet bu tamamen züğürt tesellisi. Hangi arabada lazım diye soracak olursanız fabrikasyon olarak araçta mod seçimi yoksa ve aracın orjinal pedal algılama eşik duyarlılığı çok yüksekse alınabilir.

Racebox veya chipbox diye bahsedilen şey, haricen sisteme entegre edilen, ezbere hazırlanmış bir kaç koda sahip olan ve ayarsız şekilde turbo basıncını ve yakıtı artıran universal ürünler.

Jb4 vs gibi ürünler ise kağıt üstünde box gibi geçse de araca özel ayar yapılıp yazılabilen zımbırtılar. Onları yazılımdan ayrı tutmak ve tü kaka demek saçma.

2015'te sadece 5 bin km kullandığım Racechip ultimate sonrası turbom ıslık çalmaya başlamıştı, kimbilir kaç bar basıyordu

Konu sahibine naçizane tavsiyemse garantili olan seçenek. Binerken de satarken de faydasını göreceğiniz seçim o. Zaten hızlı bir araba. Amaç garantili ve absürd olmayan bir çözümse garanti de göz önünde bulunmalı.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Chipbox, racebox, box ile pedalchip'i karıştırmış gibisiniz.

Sizin anlattığınız pedal commander, pedalbox. Evet bu tamamen züğürt tesellisi. Hangi arabada lazım diye soracak olursanız fabrikasyon olarak araçta mod seçimi yoksa ve aracın orjinal pedal algılama eşik duyarlılığı çok yüksekse alınabilir.

Racebox veya chipbox diye bahsedilen şey, haricen sisteme entegre edilen, ezbere hazırlanmış bir kaç koda sahip olan ve ayarsız şekilde turbo basıncını ve yakıtı artıran universal ürünler.

Jb4 vs gibi ürünler ise kağıt üstünde box gibi geçse de araca özel ayar yapılıp yazılabilen zımbırtılar. Onları yazılımdan ayrı tutmak ve tü kaka demek saçma.

2015'te sadece 5 bin km kullandığım Racechip ultimate sonrası turbom ıslık çalmaya başlamıştı, kimbilir kaç bar basıyordu

Konu sahibine naçizane tavsiyemse garantili olan seçenek. Binerken de satarken de faydasını göreceğiniz seçim o. Zaten hızlı bir araba. Amaç garantili ve absürd olmayan bir çözümse garanti de göz önünde bulunmalı.
    Çok teşekkür ederim. Elinize sağlık. Ben de o yöne doğru kaymaya başladım açıkçası.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahsen ben g80 m3 competition alsam yapacagim ilk islemler, guzel bir yay veya suspansiyon sistemiyle biraz alcaltmak ve kaliteli bir egzoz sistemi uygulamak olurdu. Hafif homurtulu spor bi ses bekliyor insan 500hp bir m3 ten.
    Sonrasinda kaliteli bir filtre kiti mumkunse eventuri gibi. Injen veya Mst de olur eger eventuri fiyat olarak yuksekse.
    Bu uygulamadan sonra da guzel bi hava emis sesi yakalanir. Hem aracin kalbind hem kulaklara iyi gelir
    Sonrasinda box veya chip veya yazilimi dusunurdum burada da garanti secenegini degerlendirmek onemli tabi.
    Ama kaliteli bir yazilimla modlar arasi geciste keyifli olurdu. Eco ve comfort modda standard ancak sport ve traction off modda stage 1 veya 2 bir yazilimla cok keyifli olabilirdi.
    Gazlayacaginiz zaman modu degistirip 600hp yakin guc ile gazlayabilirsiniz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler