User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arasý

Konu: Ford Fiesta 1.5 TDCİ Yazılım Hakkında.

Þehir
    Bartin
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Ford Fiesta 1.5 TDCİ Yazılım Hakkında.

Arkadaşlar iyi forumlar daha önceden çok açılmış olabilir ama fordla alakalı forumda bulamadım o yüzden konu açma gereksinimi duydum

Aracım 2016 Mk7 1.5 tdci 75 ps 185 tork fiesta araç çok hantal geliyor bana alt devirler ölü 2500 devire kadar araba hissiyatı vermiyor sonrasında devir bitiyor zaten tüm ağır hafif bakımlarını yaptırdım ve şuan orjinalliği fazla bozulmadan stage 1 yazılım için araştırmalara başladım. Ankarada fiyatlar hemen hemen aynı nakite ama kafama takılan konu şu;

ecufast,remaps (paşaoğlu'nu aramadım sitesinde yazan değer) aracımda 20 BG ve 60 NM tork artışı ve toplamda 95 BG 245 NM tork olacağını söylüyor. Ardından Ankara Dr.Ecu bayisini aradım ve onlarda 30 BG 60 NM Tork toplamda 105 BG 245 NM tork olacağını söyledi. yapılan işlemlerin garantisi varmı bilmiyorum bayilerine gidip tekrardan sorucağım ama burada sizlere danışmak istedim aynı fiyata 95 bg mi yoksa 105 bg mi sağlık açısından hangisi mantıklı ne yapmamı önerirsiniz aracım nasıl sağlıklı bir şekilde yürür başka önerebileceğiniz firma varmıdır cevaplarınızı bekliyorum.

Þehir
    Bartin
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [FONT=Arial] Arkadaþlar iyi forumlar daha önceden çok açýlmýþ olabilir ama fordla alakalý forumda bulamadým o yüzden konu açma gereksinimi duydum

Aracým 2016 Mk7 1.5 tdci 75 ps 185 tork fiesta araç çok hantal geliyor bana alt devirler ölü 2500 devire kadar araba hissiyatý vermiyor sonrasýnda devir bitiyor zaten tüm aðýr hafif bakýmlarýný yaptýrdým ve þuan orjinalliði fazla bozulmadan stage 1 yazýlým için araþtýrmalara baþladým. Ankarada fiyatlar hemen hemen ayný nakite ama kafama takýlan konu þu;

ecufast,remaps (paþaoðlu'nu aramadým sitesinde yazan deðer) aracýmda 20 BG ve 60 NM tork artýþý ve toplamda 95 BG 245 NM tork olacaðýný söylüyor. Ardýndan Ankara Dr.Ecu bayisini aradým ve onlarda 30 BG 60 NM Tork toplamda 105 BG 245 NM tork olacaðýný söyledi. yapýlan iþlemlerin garantisi varmý bilmiyorum bayilerine gidip tekrardan sorucaðým ama burada sizlere danýþmak istedim ayný fiyata 95 bg mi yoksa 105 bg mi saðlýk açýsýndan hangisi mantýklý ne yapmamý önerirsiniz aracým nasýl saðlýklý bir þekilde yürür baþka önerebileceðiniz firma varmýdýr cevaplarýnýzý bekliyorum.
    [FONT=Arial]

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hangisini seçersen seç, yazýlým sonrasý motorda oluþabilecek herhangi bir sorunun garanti kapsamýnda giderilmeyeceðini bilerek seç.

Þehir
    Bartin
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracýmda garanti kapsamý dýþýnda þuan yaptýrdýðým yer garanti desteði verirmi onu soruyorum yani iþin arkasýnda dururmu ?

Þehir
    TÜRKÝYE/ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor kaç km'de yazmamýþsýn ama yazýlým öncesi ve sonrasý çift dyno yaptýr ayný dynoda.
    Belki de motorun þu an 60 hp, baþka sorunlarý var, bilinmez.
    Önce 75 hp'ye yaklaþ, sonra yazýlým yaptýr derim.
    Garanti olarak ise hiçbir firma garanti vermez.
    Dr.Ecu bana daha sýcak geliyor nedense.
    Okumadan imzalamam.....

Þehir
    Bartin
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    km 120 binde hocam

Seven7 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beygir tork bilgileri tamamen kaðýt üzerinde þeyler. Yani aslýnda bakarsanýz ne aracýnýz 75hp ne de yazýlým direkt olarak 20-30hp’leri verecek size. O yüzden bence sayýlardan çok o firmanýn direkt sizin araç ve motor üzerinde yaptýðý araçlardan referans alýp seçim yapmanýzý tavsiye ederim.

Bir gerçek var ki kimse size o garantiyi vermez. Hem forumda hem de internet üzerinde hemen hemen her firmanýn bir þikayetçisi vardýr. 700-800 liraya yazýlým yaptýrdýktan sonra býrakýn motoru turbo enjektör garantisi bile vermez/veremez.

ghibli06 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49
    Þehir
    Ankara, Çayyolu
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý boom0506 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    km 120 binde hocam
    turbon,enjektörün, pompan hatta katalitik konv. sýfýrsa, EGR deðiþmiþse,motorun yað ya da su eksiltmiyorsa, sana herkes garanti verir... yalnýz 800 tl ye 20-30 hp deðil de, bu saydýklarýmý sýfýrlarsan önden yaklaþýk 20-30 bin tl harcaman gerekir... onu haricinde kim neden 120bin km lik araca garanti versin, 800 TL için mi?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler