Efem bu ürün giriş seviyesi bir ürün ama maalesef döviz kurları yüzünden fiyatı giriş seviyesinde değil. Ben çok uygun fiyata aliexpress'den almıştım ama şu an ararsanız çeşitli pazar yerlerinde satılıyor.
Ben ürünü bulunsun diye almıştım ve kullanmak Duster'a kısmet oldu. Sene başında arada bir motor arıza lambası yanıyor ve kendi kendine sönüyordu. Periyodik bakım öncesi bu lambaya kızdırma buji lambası da eşlik etmeye başladı ama baktığımda sadece boğaz kelebeği arızası gözüküyordu ve gidişinde de sorun olmayınca bende ilk etapta üstünde durmadım.
Sonra lambalar sabit şekilde yanmaya başlayınca arkadaşın yerinde kontrol ettirdim onlarda kızdırma bujilerinin sağlam olduğunu gördü ve zaten beyinde de bununla ilgili bir uyarı gözükmemişti.
Bunun kafa bulandı herhalde dedik ve ne var ne yok arızaları profesyonel bir cihaz ile sildik. 1 hafta sonra yeninde biz buradayız diye kendilerini gösterince servise gittim. Yaşından dolayı indirime rağmen 1 adet kızdırma bujisi olmuş size 400 TL. Yahu bu taş çatlasa 100 TL'di ne ara 400 TL oldu. Bir de işçiliği var dediler şahane bir fiyat çıkınca bana müsade dedim. Kendim elimdeki cihaz ile de kontrol ettim, arıza kodlarını, kaynaklarını gördüm ve bunları bu cihaz ile sildim. Tabi parça değiştirmeyince istediğiniz kadar kodu silin değişen bir şey olmuyor. Onlar yeniden ben buradayım diye ortaya çıkıyorlar
Sonuç olarak dün parçayı 120 TL'ye aldım ve arkadaşımın yerinde değiştirdim
Bu konuyu da merak edenler için hazırladım. Videoda, hem cihazı anlattım, hem arıza lambaları ve sebeplerini gösterdim ve geçici olarak kodları silip lambaları da söndürdüm

Bu arada PM Filter nedir bilmiyordum= Partikül Filtresi yani DPFmiş Kesin herkes biliyordur bir bilmeyen ben kalmışımdır
Launch Creader 3001 Arıza Tespit Cihazı - YouTube