User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
56 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: G80 M3 ve MANHART, AC SCHNITZER, JB4, vs.vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahsen ben g80 m3 competition alsam yapacagim ilk islemler, guzel bir yay veya suspansiyon sistemiyle biraz alcaltmak ve kaliteli bir egzoz sistemi uygulamak olurdu. Hafif homurtulu spor bi ses bekliyor insan 500hp bir m3 ten.
    Sonrasinda kaliteli bir filtre kiti mumkunse eventuri gibi. Injen veya Mst de olur eger eventuri fiyat olarak yuksekse.
    Bu uygulamadan sonra da guzel bi hava emis sesi yakalanir. Hem aracin kalbind hem kulaklara iyi gelir
    Sonrasinda box veya chip veya yazilimi dusunurdum burada da garanti secenegini degerlendirmek onemli tabi.
    Ama kaliteli bir yazilimla modlar arasi geciste keyifli olurdu. Eco ve comfort modda standard ancak sport ve traction off modda stage 1 veya 2 bir yazilimla cok keyifli olabilirdi.
    Gazlayacaginiz zaman modu degistirip 600hp yakin guc ile gazlayabilirsiniz
    Tamamen katılıyorum ama esasen zaman zaman benim de dönüp dolaşıp takıldığım bi nokta var ki hepimizin m alumu.. Garanti.
    Şimdi ben aslında ufaktan bi başlangıç yaptım. Ama çok da açılamadım. Son susturucu M performans titanyum egzoz aldım. Görüntü efsane oldu ama ses çok da şeetmedi çünkü oem her ne zımbırtı varsa şu an üzerinde. Mecburen üzerinde.
    Ee hal böyle olunca, çözümler de (ya da beklentiler diyelim; çözüm deyince sıkıntı varmış gibi oluyo ) bu eksende yuvarlanıp duruyo.
    Spoyler de yaptım ama onda da yine M performans seçmek durumunda kaldım sırf bu sebepten. Yabancılar işlerine gelmeyen bi durum olduğunda aklınıza hayalinize gelmeyecek gerekçeler sunup mevzudan sıyrılabiliyolar. Bu hususu, yani garanti zavazingosunu da riske atamıyorum. Tam bi an gaza geliyorum, cabrio arabanın üstünü açar açmaz suratına çarpan bal arısı gibi mevzu aklıma geliyo hemen
    Hem bilemiyorum hem de yapamıyorum Altan

Ee hem garanti diyosun hem şöyle böyle diyosun, ne tatava yapıyosun; dediğinizi duyar gibiyim. O konuda da değişik iddialar var. Kimisi diyo ki yapılan garanti kapsamındaki işlem, gıdıkladığı yeri bağlar (esasen bu tez doğru tez; kimisi diyo ki gerektiğinde servise girmeden önce oem.e dön de gir ama iyi baktır ki haritada en ufak ayak izi kalmasın yoksa anında komple garanti dışına girer ve bi daha da çıkamaz. Vs.Vs. Vs... Netlik kazanmamış ya da kazanamamış gibi gözüken değişik parametreler var bu UK.de)

Yay mevzusu mu.. Ona da el atıcam kısmetse. Ama sanırım yine M perf. ve yükseklik ayarlı kit olacak sanırım.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen katılıyorum ama esasen zaman zaman benim de dönüp dolaşıp takıldığım bi nokta var ki hepimizin m alumu.. Garanti.
    Şimdi ben aslında ufaktan bi başlangıç yaptım. Ama çok da açılamadım. Son susturucu M performans titanyum egzoz aldım. Görüntü efsane oldu ama ses çok da şeetmedi çünkü oem her ne zımbırtı varsa şu an üzerinde. Mecburen üzerinde.
    Ee hal böyle olunca, çözümler de (ya da beklentiler diyelim; çözüm deyince sıkıntı varmış gibi oluyo ) bu eksende yuvarlanıp duruyo.
    Spoyler de yaptım ama onda da yine M performans seçmek durumunda kaldım sırf bu sebepten. Yabancılar işlerine gelmeyen bi durum olduğunda aklınıza hayalinize gelmeyecek gerekçeler sunup mevzudan sıyrılabiliyolar. Bu hususu, yani garanti zavazingosunu da riske atamıyorum. Tam bi an gaza geliyorum, cabrio arabanın üstünü açar açmaz suratına çarpan bal arısı gibi mevzu aklıma geliyo hemen
    Hem bilemiyorum hem de yapamıyorum Altan

Ee hem garanti diyosun hem şöyle böyle diyosun, ne tatava yapıyosun; dediğinizi duyar gibiyim. O konuda da değişik iddialar var. Kimisi diyo ki yapılan garanti kapsamındaki işlem, gıdıkladığı yeri bağlar (esasen bu tez doğru tez; kimisi diyo ki gerektiğinde servise girmeden önce oem.e dön de gir ama iyi baktır ki haritada en ufak ayak izi kalmasın yoksa anında komple garanti dışına girer ve bi daha da çıkamaz. Vs.Vs. Vs... Netlik kazanmamış ya da kazanamamış gibi gözüken değişik parametreler var bu UK.de)

Yay mevzusu mu.. Ona da el atıcam kısmetse. Ama sanırım yine M perf. ve yükseklik ayarlı kit olacak sanırım.
    Çok iyi anlıyorum sizi.

Ama madem UK desiniz, orada gazlama işleri çok sıkıntılı eğer piste vs çıkmıyorsanız.

Box işini bi tık askıya alıp, M perf yükseklik ayarlı kit ve kaliteli bi filtre kiti alın bence sizi bi sene daha götürür

Ha sonra kaşıntı hala devam ediyorsa yazılım box artık her ne ise onu düşünürsünüz. 500hp orjinalde bile çılgın bir güç bence.

Biraz çatara patara ve turbo sesini duysanız bence o sizi baya mutlu eder. Aşırı sessiz olunca araç isterse 800hp olsun bişeyler eksik kalıyor gazlayınca

Bu arada madem M perf titanyum egzoz eklemişsiniz, bide ara boruları değiştirseniz şu opf idi galiba onları iptal edip, güzel sesler çıkar araçtan ama orada da garanti diyorsunuz. Paradoksa girmeye de gerek yok ancak M serisi alıp egzoz koyan adama aracınız garanti dışı diyememeleri lazım.
    Ha nolur aracın egzoz sistemiyle alakalı yaşayacağı durumlarda garanti dışı olabilir ki bu mantıklı olan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok iyi anlıyorum sizi.

Ama madem UK desiniz, orada gazlama işleri çok sıkıntılı eğer piste vs çıkmıyorsanız.

Box işini bi tık askıya alıp, M perf yükseklik ayarlı kit ve kaliteli bi filtre kiti alın bence sizi bi sene daha götürür

Ha sonra kaşıntı hala devam ediyorsa yazılım box artık her ne ise onu düşünürsünüz. 500hp orjinalde bile çılgın bir güç bence.

Biraz çatara patara ve turbo sesini duysanız bence o sizi baya mutlu eder. Aşırı sessiz olunca araç isterse 800hp olsun bişeyler eksik kalıyor gazlayınca

Bu arada madem M perf titanyum egzoz eklemişsiniz, bide ara boruları değiştirseniz şu opf idi galiba onları iptal edip, güzel sesler çıkar araçtan ama orada da garanti diyorsunuz. Paradoksa girmeye de gerek yok ancak M serisi alıp egzoz koyan adama aracınız garanti dışı diyememeleri lazım.
    Ha nolur aracın egzoz sistemiyle alakalı yaşayacağı durumlarda garanti dışı olabilir ki bu mantıklı olan.
    Beni bi sen anladın, onda da yanlış anladın.. geyiğini yapmak isterdim ama doğru anladınız valla. Teşekkür ederim, elinize sağlık.

Değerli yorumunuz üzerine mevzuyu bi tık daha gıdıklıyorum ve her ne kadar UK.de de olsam bu yaz ya da hadi bilemedin önümüzdeki yaz bu araç Allahın izniyle TR.ye girecek ve artık burada kullanılacak. Yani o saçma sapan hız kurallarında boğulmuş yollardan kurtulucaz inşallah.
    Yani.. hazır fiyatlar da makulken (en azından Tr.ye kıyasla mukayese kabul etmeyecek seviyede maalesef) bazı şeyleri aradan çıkarayım diyorum.
    Ya da en kötü aklıma şu geliyor garantinin bitmesine daha 2 sene olduğu için.. Eşeğe semeri yük olmazmış hesabı takmadan kutusunda getir gelirken, garanti bitince git taktır. Nasıl ama? Çok zekice

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşeğe semeri yük olmazmış hesabı takmadan kutusunda getir gelirken, garanti bitince git taktır. Nasıl ama? Çok zekice
    bence en mantıklısı bu,
    araç garantili kalsın, yay filtre vs heves alınır.
    garanti bitince gelsin bolca beygirlerrr

FRTDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim. M.lerin ağa babalarından birinin şanslı bi sahibinden olumlu yorum almak da bende ilave bi 'kaydadeğer' algısı yarattı.
    O konuda şöyle bişey var (M5.te de bu mevzu döndü mü bilmiyorum), bizim arabaların ECU.yu gıdıklamak şu an biraz sıkıntı. Rusya'da, Finlandiya'da bi yerlere gidiyo ECU falan. Benim nazarımda saçma sapan uğraşlar, işler.. Bu hususu da onunla bi istişare etmem lazım sanırım.
    Açıkçası haftasonunu bekliyorum. Rahat rahat meramımızı anlatabilecek uygun bi zamanı kolluyorum kısacası. Ama herhalükarda bi istişare yapıcam kısmetse.
    Evet yeni G kasalarda maalesef beyinin unlock edilmesi problemi biraz uğraştırıcı, bizde direk obd üzerinden devam . Garanti konusu tamamen size kalmış bi durum ancak yeni araçların motorları gerçekten başarılı sadece yazılımla çok güzel süreler alınıyor, bizim burdaki en büyük kaybımız benzin kaliteli benzin olsa hiç bişey yapmadan araba kendi kendine hızlancak zaten.
    Kurallara Aykırı İmza Boyutu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FRTDI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet yeni G kasalarda maalesef beyinin unlock edilmesi problemi biraz uğraştırıcı, bizde direk obd üzerinden devam . Garanti konusu tamamen size kalmış bi durum ancak yeni araçların motorları gerçekten başarılı sadece yazılımla çok güzel süreler alınıyor, bizim burdaki en büyük kaybımız benzin kaliteli benzin olsa hiç bişey yapmadan araba kendi kendine hızlancak zaten.
    Yakıt konusu gerçekten travmatik. Aldığım günden beri 99 oktan ve hep aynı Shell istasyonundan aldım. TR.ye dönünce ne halt yiycez bilmiyorum. :/

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt konusu gerçekten travmatik. Aldığım günden beri 99 oktan ve hep aynı Shell istasyonundan aldım. TR.ye dönünce ne halt yiycez bilmiyorum. :/
    TR ye döndüğünüzde takacağınız box sonrasında UK deki stock gücü alırsınız bizdeki kötü yakıttan sonra

Şaka bir yana TR ye dönüş olduktan sonra box yerine iyi bir yazılım yapılmalı bence buranın şartlarına göre yazılmış.

Hazır ordayken de alınabilecek tüm parçaları alırdım ben de olsam. Süspansiyon kit, filtre kiti vs...

Eventuri carbon filtreye baktım şimdi adamlar sanat eseri yapmışlar filtreden ziyade hazır oradayken en kaliteli parçaları alın geçin box yerine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TR ye döndüğünüzde takacağınız box sonrasında UK deki stock gücü alırsınız bizdeki kötü yakıttan sonra

Şaka bir yana TR ye dönüş olduktan sonra box yerine iyi bir yazılım yapılmalı bence buranın şartlarına göre yazılmış.

Hazır ordayken de alınabilecek tüm parçaları alırdım ben de olsam. Süspansiyon kit, filtre kiti vs...

Eventuri carbon filtreye baktım şimdi adamlar sanat eseri yapmışlar filtreden ziyade hazır oradayken en kaliteli parçaları alın geçin box yerine
    Box.a £5K verdikten sonra şahsen şair olacağımı değerlendiriyorum. Artık şiir mi yazarım, yazılım mı yazarım, ağıt mı yakarım bilinmez...

Parça konusunda haklısınız. Bizzat üşenmedim bi iki yeri aradım; TR fiyatlarına göre hizalayınca neredeyse 1/3 oranında rakamlar söz konusu bazı kalemlerde. Kesinlikle halletmeden dönmemek lazım. Mesela M Perf. egzozda bu oran baya çılgındı, dayanamadım

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, yeni gördüm konuyu. Arkadaşlarda saolsun tavsiyelerde bulunmuş, box tarzı eşylere 5k vermek pek akıl işi değil, Ecu tuning femto unlock ile beraber takribi size 1500 euro lara gelicek. İngiltereden her ay unlock için toplu kargoda yapıyoruz. Instagramdan veya facebooktan ulaşırsanız yardımcı olmaya calısırm. Cok bir korkunuz var ise dahi m4 csl kalibrasyonu aracınıza uyarlanabilir 540 hp binebilirsiniz. Ancak bana sorarsanız stage 1 opf üstünde 600 hp 850 nm cok kolay bir şekilde alınıyor.
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok bir korkunuz var ise dahi m4 csl kalibrasyonu aracınıza uyarlanabilir 540 hp binebilirsiniz. Ancak bana sorarsanız stage 1 opf üstünde 600 hp 850 nm cok kolay bir şekilde alınıyor.
    S58'in bu gereksiz potansiyel gücünü ne yapacağız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S58'in bu gereksiz potansiyel gücünü ne yapacağız
    ecu ya üflesen zten 5 saniye 100 - 200 kmh koşuyor
    2008 BMW E92 M3
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Utku hocam merhabalar.. Gökte ararken yerde bulmak bu olsa gerek.
    En müsait zamanında kapınızı çalıp değerli fikirlerinizi almak isterim.

FRTDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelirken parça getirmek yerine bir kaç tanker benzin getirin daha fazla keyif alırsınız .
    Kurallara Aykırı İmza Boyutu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FRTDI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelirken parça getirmek yerine bir kaç tanker benzin getirin daha fazla keyif alırsınız .
    Ahahahaaa.. Gerçekten değerlendirilesi bi fikir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seyirci joker hakkımı kullanmak istiyorum..

O zaman soru geliyor!

Performansı arttırmak isteyen pimpirikli, meraklı ve masum M3 kullanıcısı, bunu nasıl yapar?
    A) İşin uzmanına başvurur, beklentinin de üzerinde güç alır ama garanti maranti arkasına da bakmaz, sonra da kırmayız di mi diye tırsa tırsa gezer
    B) Marka ama ucuz yollu bi yerde tuningbox yaptırır, markayla bitlikte hem değer algısı oluşturur, hem gıdıklayıcı güç alır, muhtemelen kırmayız beyeaa diye alık alık gazlar ama hem de garanti mortingen olur
    C) Marka ama pahalı bi yerde tuningbox yaptırır, markayla birlikte hem değer algısı oluşturur, hem gıdıklayıcı güç alır ve garantisi de cortlamaz ama pimpiriklilik bu ya; yine de çok asılamadan süzüle süzüle gezer
    D) Hazerfan Ahmet Çelebi

Kafalar karışık
    Haftasonu çoğu soruyu ayıkladım, konuya ilişkin herhangi bir benzerlikte soruya denk gelemedim. Ben de kendi sorumu yaptım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seyirci joker hakkımı kullanmak istiyorum..

O zaman soru geliyor!

Performansı arttırmak isteyen pimpirikli, meraklı ve masum M3 kullanıcısı, bunu nasıl yapar?
    A) İşin uzmanına başvurur, beklentinin de üzerinde güç alır ama garanti maranti arkasına da bakmaz, sonra da kırmayız di mi diye tırsa tırsa gezer
    B) Marka ama ucuz yollu bi yerde tuningbox yaptırır, markayla bitlikte hem değer algısı oluşturur, hem gıdıklayıcı güç alır, muhtemelen kırmayız beyeaa diye alık alık gazlar ama hem de garanti mortingen olur
    C) Marka ama pahalı bi yerde tuningbox yaptırır, markayla birlikte hem değer algısı oluşturur, hem gıdıklayıcı güç alır ve garantisi de cortlamaz ama pimpiriklilik bu ya; yine de çok asılamadan süzüle süzüle gezer
    D) Hazerfan Ahmet Çelebi

Kafalar karışık
    Haftasonu çoğu soruyu ayıkladım, konuya ilişkin herhangi bir benzerlikte soruya denk gelemedim. Ben de kendi sorumu yaptım
    kullanacagınız herhangi bir tuningbox ta aracınızın garantisini bozucaktır. eskidendi o ttuning box takayım servise giderkeen sökeyim olayları bilginiz olsun. BMW de FASTA sisteminde bildiğiniz aracınızın karakutusu gibi bütün geçmiş olaylara erişebiliyorlar.
    2008 BMW E92 M3
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullanacagınız herhangi bir tuningbox ta aracınızın garantisini bozucaktır. eskidendi o ttuning box takayım servise giderkeen sökeyim olayları bilginiz olsun. BMW de FASTA sisteminde bildiğiniz aracınızın karakutusu gibi bütün geçmiş olaylara erişebiliyorlar.
    Çok teşekkür ederim. Araştırmalarıma göre bu mevzu sadece ACS için söz konusu değil. Diğerlerinin hepsinde garanti direkt bozuluyo

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence siz karar verdiniz ama baskalarindan da duymak istiyorsunuz Ilk sahibi oldugum bir M3'e ben sahsen OEM veya ACS disinda herhangi bir marka ile yanyana bile getirmezdim. Garanti umurumda olmayacaksa zaten gider ikinci el arac alir, ciddi miktarda da nakit tutmus olurdum olasi sorunlar icin (bu yorumum tamamen Ingiltere'de yasayan biri icin, pahali araclarin ikinci elde hunharca deger kaybettigi ulkelerde kafaya oynar zira) O yuzden ACS'nin boxini alir gecerdim ben olsaydim, onu da yetkili servis araciligiyla alip aldigim yerde montaj yaptirirdim ki garanti konusunda kimse agzini acamasin
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence siz karar verdiniz ama baskalarindan da duymak istiyorsunuz Ilk sahibi oldugum bir M3'e ben sahsen OEM veya ACS disinda herhangi bir marka ile yanyana bile getirmezdim. Garanti umurumda olmayacaksa zaten gider ikinci el arac alir, ciddi miktarda da nakit tutmus olurdum olasi sorunlar icin (bu yorumum tamamen Ingiltere'de yasayan biri icin, pahali araclarin ikinci elde hunharca deger kaybettigi ulkelerde kafaya oynar zira) O yuzden ACS'nin boxini alir gecerdim ben olsaydim, onu da yetkili servis araciligiyla alip aldigim yerde montaj yaptirirdim ki garanti konusunda kimse agzini acamasin
    Renk vermedim sanıyodum... :P

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler