User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
56 sonuçtan 39 ile 56 arası

Konu: G80 M3 ve MANHART, AC SCHNITZER, JB4, vs.vs.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyide araç tr ye gelmeyecek mi? tr ye gelince garantisi hala geçerli olacak mı? Borusan ın da bir fikrini almak lazım burada istedikleri gibi at koşturuyorlar.

ben olsam utkuya safe bir yazılım yaptırır oktan ile ilgili gerekli önlemleri alır, bakımını da 4-5k da bir yaptırıp

D) Hazerfan Ahmet Çelebi

butonuna basardım. yapıştır gitsin ne kadar pimpiriklenirsen o kadar sıkıntı çıkar. zaten b58 bulletproof , sende yağ sıcaklığına ortam koşullarına bakımına dikkat ettiğin sürece üzmez
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide araç tr ye gelmeyecek mi? tr ye gelince garantisi hala geçerli olacak mı? Borusan ın da bir fikrini almak lazım burada istedikleri gibi at koşturuyorlar.

ben olsam utkuya safe bir yazılım yaptırır oktan ile ilgili gerekli önlemleri alır, bakımını da 4-5k da bir yaptırıp

D) Hazerfan Ahmet Çelebi

butonuna basardım. yapıştır gitsin ne kadar pimpiriklenirsen o kadar sıkıntı çıkar. zaten b58 bulletproof , sende yağ sıcaklığına ortam koşullarına bakımına dikkat ettiğin sürece üzmez
    Olası bi durumda, şayet Borusan tarafından arıza çıkartılırsa, fikrini almam ben. Şu anda da almam. Uluslararası garanti diyo ACS.

Galiba ACS.den yürüyücem ben ya :/
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    510 beygir değil mi aracın ne boxı ne chipi yazılım yapsan 560-580 falan civarı olur olsa olsa rakamda yüksek görünebilir sağda solda havanıda atarsın 580 beygir bu dersin sürüşde harcadığın paraya oranla ciddi bir performans farkı yaşamazsın değmez .. box zaten önermem ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    510 beygir değil mi aracın ne boxı ne chipi yazılım yapsan 560-580 falan civarı olur olsa olsa rakamda yüksek görünebilir sağda solda havanıda atarsın 580 beygir bu dersin sürüşde harcadığın paraya oranla ciddi bir performans farkı yaşamazsın değmez .. box zaten önermem ..
    Bu fikir de aklımın bi köşesinde gerçekten. :/

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Uğraşılacak araç vardır uğraşılmıycak araç vardır madem uğraşmak istiyorsun sat eskilerden bir şey al altından gir üstünden çık garanti kapsamında performansı fazlasıyla yeterli araçla uğraşmak kurcalamak mantıklı bir şey değil sen bakma garantisi bozmaz denir ama bir sensör motorda bir arıza çıkarsa takdırdığın o boxa bağlayıp kullanıcı hatası yanlış işlem yapılmış aracı kurcalanmış denip garanti dışı bırakılabilinir ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hala aynı fikirde ısrarcıyım, garanti bitene kadar ne box ne yazılım gerek yok.
    KW ya da M Performance suspansion, güzel bir filtre kiti, birde carbon grill aracın keyfini ve görünüşünü başka seviyeye çıkarabilir. TR ye döndükten sonra yazılım işine bakılır gerek görülürse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hala aynı fikirde ısrarcıyım, garanti bitene kadar ne box ne yazılım gerek yok.
    KW ya da M Performance suspansion, güzel bir filtre kiti, birde carbon grill aracın keyfini ve görünüşünü başka seviyeye çıkarabilir. TR ye döndükten sonra yazılım işine bakılır gerek görülürse
    Hiç kafa bulandırmadan sanırım en güzeli bu olur. Bugün yarın bunun adını koyarım inşallah :\

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Box konusu yazılım yokken bir derece fayda sağlıyor ama Ecu tune daha verimli ve mantıklı çözüm... Jb4 un son netliğini kullandım. Yakıtlı hali yakıtsız Ecu tune dan 1 sn daha yavaştı. 100-200 9,75 den 8.75 e düşmüştü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Box konusu yazılım yokken bir derece fayda sağlıyor ama Ecu tune daha verimli ve mantıklı çözüm... Jb4 un son netliğini kullandım. Yakıtlı hali yakıtsız Ecu tune dan 1 sn daha yavaştı. 100-200 9,75 den 8.75 e düşmüştü
    Bu işe girilir girilmez ayrı mesele de, ben hala box.un neden bi kesim insanı irite ettiğini gerçekten anlamadım. Tamamen o cihazları ya da zerzevatları bilmediğim için anlamadım diyorum; yanlış anlaşılmasın.. Ne sıkıntısı ya da zararı var ki acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seyirci joker hakkımı kullanmak istiyorum..

O zaman soru geliyor!

Performansı arttırmak isteyen pimpirikli, meraklı ve masum M3 kullanıcısı, bunu nasıl yapar?
    A) İşin uzmanına başvurur, beklentinin de üzerinde güç alır ama garanti maranti arkasına da bakmaz, sonra da kırmayız di mi diye tırsa tırsa gezer
    B) Marka ama ucuz yollu bi yerde tuningbox yaptırır, markayla bitlikte hem değer algısı oluşturur, hem gıdıklayıcı güç alır, muhtemelen kırmayız beyeaa diye alık alık gazlar ama hem de garanti mortingen olur
    C) Marka ama pahalı bi yerde tuningbox yaptırır, markayla birlikte hem değer algısı oluşturur, hem gıdıklayıcı güç alır ve garantisi de cortlamaz ama pimpiriklilik bu ya; yine de çok asılamadan süzüle süzüle gezer
    D) Hazerfan Ahmet Çelebi

Kafalar karışık
    Haftasonu çoğu soruyu ayıkladım, konuya ilişkin herhangi bir benzerlikte soruya denk gelemedim. Ben de kendi sorumu yaptım
    Araç ülkemize ne zaman geliyor? Şunun için soruyorum bazı markalar garanti süreçlerini farklı ülkelerde işletirken ekstra problem yaratıyor.

Örneğin 8 ay sonra buraya gelecekseniz ve garanti zaten ülkemizde geçerli değilse karar almak daha kolay olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç ülkemize ne zaman geliyor? Şunun için soruyorum bazı markalar garanti süreçlerini farklı ülkelerde işletirken ekstra problem yaratıyor.

Örneğin 8 ay sonra buraya gelecekseniz ve garanti zaten ülkemizde geçerli değilse karar almak daha kolay olabilir
    BMW.nin 3 sene garantisi zaten cepte. Garanti bozdurmayan tek seçenek olarak ACS.yi ele aldığımızda ise TR ile alakalı (araç TR.ye girdikten sonraki dönemi düşünerek yazıyorum) tatavası var mı/olur mu bi bakmam lazım. TR Distribitörü var gözüyo ama.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW.nin 3 sene garantisi zaten cepte. Garanti bozdurmayan tek seçenek olarak ACS.yi ele aldığımızda ise TR ile alakalı (araç TR.ye girdikten sonraki dönemi düşünerek yazıyorum) tatavası var mı/olur mu bi bakmam lazım. TR Distribitörü var gözüyo ama.
    temizinden 'kullanıcı hatası' yazar geçerler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temizinden 'kullanıcı hatası' yazar geçerler
    Gel de TR şartlarında şaşırma buna işin yoksa

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işe girilir girilmez ayrı mesele de, ben hala box.un neden bi kesim insanı irite ettiğini gerçekten anlamadım. Tamamen o cihazları ya da zerzevatları bilmediğim için anlamadım diyorum; yanlış anlaşılmasın.. Ne sıkıntısı ya da zararı var ki acaba?
    Çalışma mantığı şu videoda güzel aktarılıyor

Racechip çalışma mantığı - YouTube

Örneğin araç 5 birim yakıt gönderiyorken yok aslında 5 göndermedin 3 gönderdin diye kandırması ve bunu yaparken motorun kısıtlarını göz ardı ederek yapması aslında başlıca sorun olacak örneklerden biri.

Evet, ecu tuneda da yakıt açılıyor, ama bunun diğer parametrelere olan etkisi de aracın sağlığına göre tune edildiği için sorun olmuyor.

Box ile piston eritenler de duydum tek tük, bence sıkıntı burdan doğuyor.

Mütemadiyen rsa ya soruyorum yazılım çıktı mı diye ama yok henüz, bir ara ben de düşünmedim değil box işini ama vazgeçme sebebimi bu şekilde açıklayabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalışma mantığı şu videoda güzel aktarılıyor

Racechip çalışma mantığı - YouTube

Örneğin araç 5 birim yakıt gönderiyorken yok aslında 5 göndermedin 3 gönderdin diye kandırması ve bunu yaparken motorun kısıtlarını göz ardı ederek yapması aslında başlıca sorun olacak örneklerden biri.

Evet, ecu tuneda da yakıt açılıyor, ama bunun diğer parametrelere olan etkisi de aracın sağlığına göre tune edildiği için sorun olmuyor.

Box ile piston eritenler de duydum tek tük, bence sıkıntı burdan doğuyor.

Mütemadiyen rsa ya soruyorum yazılım çıktı mı diye ama yok henüz, bir ara ben de düşünmedim değil box işini ama vazgeçme sebebimi bu şekilde açıklayabilirim
    Anladım, teşekkür ederim. Peki, ACS nası oluyo da motora ve şanzımana garanti veriyor? Bu ikisinin sağlamlığına mı güveniyolar yoksa kullandıkları zerzevatın zararı olmayacağına mı? Az buz da değil.. 3 sene garanti. Allah muhafaza kırbaç seven birine denk gelse nası olacak mesela?

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım, teşekkür ederim. Peki, ACS nası oluyo da motora ve şanzımana garanti veriyor? Bu ikisinin sağlamlığına mı güveniyolar yoksa kullandıkları zerzevatın zararı olmayacağına mı? Az buz da değil.. 3 sene garanti. Allah muhafaza kırbaç seven birine denk gelse nası olacak mesela?
    Kendi urettikleri mal. Sinirlarini bilip ona gore kodlamislardir. Ilk sayfalarda daha az guc verdiginden bahsetmistiniz, muhtemelen sebebi bu.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel çekelim..

Uzun vadede motora ve şanzımana zararı olacağı yönünde bi takım yerli/yabancı yorum okudum ve sanırım Megane RS.imde de zamanında yaptığım gibi marka bi spor katalizörle yola çıkmaya karar verdim gibi. Montaj da garanti bitiminde; ya da belli de olmaz, anlık gaza gelme durumuma göre de değişebilir. Kılçıksız +30hp.si zaten var ve ışık yaktırmayan birkaç marka ile de irtibata geçtim.

Eş zamanlı ya da bi sonraki mevzu da karbon filtre kiti ve kararında yay seti (ya da kit) olur diye düşünüyorum.

Tüm bunların totali zaten ACS.ye verilecek parayla eşdeğer olacak ve motoru da orta/uzun vadede yormamış olucaz diye değerlendiriyorum şu an. Tamam ACS 3 yıl garanti demiş de.. ya sonrası?? Ondan bahseden yok. Belki de çok gereksiz bi kaygı, belki en ufak bi pürüz yaşamıyacaz çok fazla gazlayan biri olmayarak ama.. aması işte gizli özne!

ACS ile düşüncelerimden biri de, markanın imajına da sahip özel bir araç oluşturmaktı ama zaten araç kendince özel ve yeterince hızlı. Şansımı zorlamayayım diyorum.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garanti dediği kendisinin yapmış olduğu sigorta gibi bir şey diyebiliriz, borusana bırakıp arabada yazılım var garantiden yapın gibi bir durum yok diye biliyorum. Max 10-15k euro oluyor genelde tam emin değilim araştırmadım. 300.000tlye motor yaptıramazsınız borusanda

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler