User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Acinni Leonardo veya Galileo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Acinni Leonardo veya Galileo

Fiat 2015-2017 arası 500X modellerinde bulunan mod düğmesini 2018'den sonraki makyajlı S1 kasalarda kaldırmış. Spor moddaki direksiyon sertliği şehirlerarası yollarda hoşuma gidiyordu. İtalyan forumlarında öğrendiğim kadarıyla düğmeyi alıp taktıktan sonra Acinni'nin Leonardo veya Galileo cihazları ile aktif hale getirilebiliyormuş. Multiecuscan veya AlfaOBD ile yapılan proxi hizalama işlemi işe yaramıyor okuduğum kadarıyla.

Memlekette bu cihazları kullanan var mıdır? Bir de bu çift kavramalı şanzımanın 4, 5 ve 6. viteslere çok erken geçmesinden şikayetçiyim. Bu viteslerin bir 500 devir daha yukarıda geçmesini sağlamak mümkün müdür?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KayaAta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat 2015-2017 arası 500X modellerinde bulunan mod düğmesini 2018'den sonraki makyajlı S1 kasalarda kaldırmış. Spor moddaki direksiyon sertliği şehirlerarası yollarda hoşuma gidiyordu. İtalyan forumlarında öğrendiğim kadarıyla düğmeyi alıp taktıktan sonra Acinni'nin Leonardo veya Galileo cihazları ile aktif hale getirilebiliyormuş. Multiecuscan veya AlfaOBD ile yapılan proxi hizalama işlemi işe yaramıyor okuduğum kadarıyla.

Memlekette bu cihazları kullanan var mıdır? Bir de bu çift kavramalı şanzımanın 4, 5 ve 6. viteslere çok erken geçmesinden şikayetçiyim. Bu viteslerin bir 500 devir daha yukarıda geçmesini sağlamak mümkün müdür?
    Başlığı görünce Lambo yeni araba çıkardı sandım

Diğer konularda bilgim yok, ama son soru için; eğer sport modda erken geçmesinden şikayetçiyseniz, çift kavramalı şanzımanlarda manuel modunda deviri bitirip bir üst vitese geçiyor olması lazım.

Yok normal modda genel bir durumsa, aracın zamanla sürüş karakterinize uyum sağlaması gerekir diye düşünüyorum.

Misal, arkadaşımın 1.2 tsi dsg polosu gitmediğinden şikayetçiydi, biraz kullanıp geri verdim arabaya naptın diyor şimdi

Benzer durum fiat'ta da vardır diye düşünüyorum.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2015 1.4turbo var bendede gaza biraz yumusak davranınca 70defalan 6 da ilerlemeye yelteniyor yokus vs gorurse ufaltıyorda genel bir yüksek vites dusuk hız gidesi mevuzt .Sport moddada sürekli yüksekte tutuyor. Ben genelde kulakcıklarla kullanıyorum hanıma farketmedigi için dümdüz modda d den devam ediyor .

Suanki kasadada yeri yurdu mevcut üstünde 500x yazan kapak var. Muhtemelen bu mod secıcı selektoru fazla gorduler kırptılar donanımdan

Belki @levent bilir kendisi alfa-fiat grubuyla hasır nesir
    Konu Berkan tarafından (07-04-2023 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlığı görünce Lambo yeni araba çıkardı sandım

Diğer konularda bilgim yok, ama son soru için; eğer sport modda erken geçmesinden şikayetçiyseniz, çift kavramalı şanzımanlarda manuel modunda deviri bitirip bir üst vitese geçiyor olması lazım.

Yok normal modda genel bir durumsa, aracın zamanla sürüş karakterinize uyum sağlaması gerekir diye düşünüyorum.

Misal, arkadaşımın 1.2 tsi dsg polosu gitmediğinden şikayetçiydi, biraz kullanıp geri verdim arabaya naptın diyor şimdi

Benzer durum fiat'ta da vardır diye düşünüyorum.
    2018'den itibaren arabada mod düğmesi yok. Fiat'ın şanzımanında zaten spor mod yok. DSG'deki gibi bir spor mod işimi görecekti aslında. Ben de artık kulakçıklarla kullanmaya başladım. Diğer türlü arabaya söve söve gidiyordum.

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015 1.4turbo var bendede gaza biraz yumusak davranınca 70defalan 6 da ilerlemeye yelteniyor yokus vs gorurse ufaltıyorda genel bir yüksek vites dusuk hız gidesi mevuzt .Sport moddada sürekli yüksekte tutuyor. Ben genelde kulakcıklarla kullanıyorum hanıma farketmedigi için dümdüz modda d den devam ediyor .

Suanki kasadada yeri yurdu mevcut üstünde 500x yazan kapak var. Muhtemelen bu mod secıcı selektoru fazla gorduler kırptılar donanımdan

Belki @levent bilir kendisi alfa-fiat grubuyla hasır nesir
    2015 1.6 multijet popstar'ım vardı ve çok seviyordum. Arkadaş arabasını satınca alayım dedim cam tavan, güvenlik paketi olsun, -aydınlatması pek iyi değildi- xenon olsun ama biraz pişmanım. Şanzıman delirtecekti beni, 60'la giderken 6'ya atıyor. Motor 1200 devirde can çekişiyor, dpf sık temizliğe giriyor vs.

Arabanın üst torpidosunun soğutmasını, alt torpidonun da lambasını bile kırpmışlar. Lambanın ve anahtarın soketine kadar getirip lamba ve anahtarı koymaktan imtina etmişler. Makyajlı kasalar İtalya'da ilk çıkan modellere göre 700 avro daha ucuzmuş. Arabayı ucuzlatmışlar ama sürüş keyfi olarak biraz geride kalıyor.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettiğim poloda da spor mod yok, dediğimi bir deneyin isterseniz

Biraz performanslı kullanın araba kullanım stilinizi öğreniyor mu bakın

Viteste manuel mod var mı peki? Manuele alınca deviri bitirip öyle üst vitese geçiyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pardon, daldan dala atlayınca bahsetmeyi unutmuşum. Dediğiniz şekilde kullanıyorum bir süredir. İlk 3 viteste kendimi kandırmıyorsam bir iyileşme var. Gaza oturunca bütün vitesler 3 bin devire kadar dolduruyor ama ben mülayım kullanırken de vitesler belli bir devire ulaşınca yükselsin istiyorum.
    Bu şanzımanla ilgili bir kaç farklı şey okudum. Son 1000 km'deki sürüş tarzına göre şanzıman kendini uyarlıyor diyen var, bazı yerlerde sadece servisin açabileceği öğrenme modundan bahsediliyor, bir yerde de 1000 km'ye gerek yok, son 15 dakikalık kullanım bile şanzıman için yeterli diyen var.

Viteste manuel mod var. Deviri bitince üst vitese atıyor ama redline'da biraz uzun kalıyor, hoşlanmıyorum.

Şu üst vitesleri biraz daha talim ve terbiyeden geçireyim bakayım, değişiklik olacak mı?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Servisin açabileceği öğrenme moduna gerek yok, gece kutup başını söküp takıp öyle kullanın. Geçmişteki öğrenilmiş değerleri resetlesin, ona göre yaklaşık 50-100 km içinde tekrardan kendini kalibre etmiş olacak.

Eski usül olsa, MES + sarı kablo ile iş çözülebilirdi ancak yeni sistem hakkında fikrim yok
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fikri takip yapıp konuyu nihayete erdireyim.

1 aylık biraz meşakatli bir sürecin sonunda çıkmacıdan aldığım ve su hasarlı olduğunu 2 günlük mesainin sonunda farkettiğim mod düğmesini tamir edip breadboard kablolarıyla soket uydurup araca montaj işini hallettikten sonra AlfaOBD programı ile facebook İtalya 500X gurubundan İtalyan bir arkadaşın yardımıyla arabaya tanıtmayı becerebildim.
    Spor ve Traction modları faal halde. Spor modda vites 2500 devirin altında atmıyor. Direksiyon da çok sert hale geliyor. Arabadan aldığım zevk ikiye katlandı. Nerdeyse tam olarak benim istediğim vites değiştirme karakteri var spor modda.
    Arabayı satmaktan vazgeçtim ama ilana koyarsam Tr'de tek diye başlık atacağım.
    Konu KayaAta tarafından (28-09-2023 Saat 12:28 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler