User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
73 sonuçtan 58 ile 73 arası

Konu: zengin çalışma

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaynakcıdaydım ben tarık ın orada baktım gelıom bı arkamı dondun kayboldun ortadan sonra turan abının ısı vardı gıtmek zorunda kaldık bızde.
    bence bobın dene bi
    ateşleme gibi geldı bana annatıklarından ama.
    hayırlısı kolay gelsın.
    elektrikçi Aygün'e bakınıyodum bulamayınca geri döndüm
    yarın bobin ayarlayıp deniycez bakalım
    USPerformance by UtkuSelamoğlu
    https://www.facebook.com/Thresholdoftimingadvance

100-200 km/h 5.761sec

BrakeHorsePower
    Misafir
    Alıntı outlaw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu verdigin gap aralik degerleri inch mi milimetre mi ? benim bildigim standart pfr6q olan 1.8t bujide 0.32" (8.12mm) gap araligi var.demisin ya 1.3 bara kadar 0.6 gap araligi , bu mm mi inch mi acaba
    mm. 0.6mm bosch platin f5dp0r, prf6q da 0.8 mm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence bobin degil, cunku bobin olsa ust devirlerde arabanin normal afr ye gelmemesi lazimdi, Camshaft position olabilir ama mantik olarak yinede cps den kaynaklanan bir ariza olsa ust devirdede duzelmemesi lazim ama olmaz diye birsey yok cok ilgince sensorlerden cok ilginc arizalar cikabiliyor.

hakanin aciklamalari japon arabalarinin cogu icin cok gecerli degil, misal veriyorum bizim araclarda kullanilan iridyum bujilerde gap ayarlama mecbur kalmadikca tercih edilen bir islem degil.
    almanlarin atesleme sistemini ve gucunu net olarak bilmiyorum fakat ust devirlerdeki atesleme sorununun buji gap araligi dusurulerek cozulmesi bobinlerin atesleme gucunun dusuk oldugunu gosteriyor, boost altinda ark in sonumlendigini gosteriyor. mj cinsinden bobin guclerini verebilirseniz bir karsilastirma yapilabilir. Gap araligini dusurmek 500 hp lik bir arabada misal olarak .80 den .50 ye dustugunuz zaman yaklasik olarak 20 25 hp civari guc kaybedersiniz.

ayrica bir ek bilgi cogu arabada maf sensorunun kablosu cekik sekilde arac calisir ama yurumez, yurusede salak sacma calisir.
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

BrakeHorsePower
    Misafir
    Alıntı khan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bobin degil, cunku bobin olsa ust devirlerde arabanin normal afr ye gelmemesi lazimdi, Camshaft position olabilir ama mantik olarak yinede cps den kaynaklanan bir ariza olsa ust devirdede duzelmemesi lazim ama olmaz diye birsey yok cok ilgince sensorlerden cok ilginc arizalar cikabiliyor.

hakanin aciklamalari japon arabalarinin cogu icin cok gecerli degil, misal veriyorum bizim araclarda kullanilan iridyum bujilerde gap ayarlama mecbur kalmadikca tercih edilen bir islem degil.
    almanlarin atesleme sistemini ve gucunu net olarak bilmiyorum fakat ust devirlerdeki atesleme sorununun buji gap araligi dusurulerek cozulmesi bobinlerin atesleme gucunun dusuk oldugunu gosteriyor, boost altinda ark in sonumlendigini gosteriyor. mj cinsinden bobin guclerini verebilirseniz bir karsilastirma yapilabilir. Gap araligini dusurmek 500 hp lik bir arabada misal olarak .80 den .50 ye dustugunuz zaman yaklasik olarak 20 25 hp civari guc kaybedersiniz.

ayrica bir ek bilgi cogu arabada maf sensorunun kablosu cekik sekilde arac calisir ama yurumez, yurusede salak sacma calisir.

Korhan dediğim gibi almanlarda gözlemlediğim bi sorun. Japonlar hakkında bilgim yok. bobin güçlerini araştırmam lazım. Kendi arabam için şunu söyleyeyim ngk 0.8 aralıklı bujiyle 1.bar ok. Ama 1.8 asla gitmio. Direkt olarak problem çıkarıo. Ama f5dp0r taktığım zaman sıkıntı yok. Onu da en azından orjinali 0.6, 0.5 çekince problemsiz oluo. Bi kaç supra forumlarında da okuduğum kadarıyla 0.35mm aralık ile gidenlerde var? Maf sensörü konusunda da bosch ecu ların bi çoğunda soketi sökünce en azından bozuk maf ın okuyacağı saçma sapan değerler yerine, araç korumalı modda rölantide problem çıkarmadan çalışıo, zaten sökmeye gerek yok yenisi hemen alınmayacaksa idareten servise kadar götürür. ama her araba için aynısını söylemem mümkün deil, bilgim yok...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    supracilarin 0.35 0.40 gittigi oluyor dogru diyorsun ama biryerden sonra 45 50 psi basarken artik gap falan pek dusunemiyorsun kurtardigi yere kadar kapatiyorsun.

eger mafiniz kirli ise temizlemenin de faydasi olacaktir, fakat bu temizlikte sadece balata spreyi kullanmanizi oneririm veya philips in falan piyasada olan elektronik devre temizleyici spreyleri var. Fakat onemli olan maf sensorune olabildigince kibar davranmak, dusurup sasirmamak.
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0.85
    47 psi sorun yok go on baby
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olum saglam coil varsa 45 basarsin, sikinti yok zaten konu o. tamamini okumadin gene dimi allahin OZ u
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    coil olduğunu klim sölediki
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

BrakeHorsePower
    Misafir
    Oz peki nedir bunun sırrı? Nasıl gap la oynamadan o kadar yüksek boostta problemsiz gidio supra?Çünkü bi çok yüksek boost basan araba da oynamak gerekio...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    STI oem bobinler ve oem gap araligi ile 36 psi a kadar bir sikinti yasamadik tabi guzel ayarlanmis dwell lerle

99-00 GC8 bobinlerinde ise biraz kapatilmis gapler+hks dli ile 38-39 psi + 150 shot nosta sikinti yasamadik.
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorunu cumartesi günü çözdüm.
    sorun ne bobin ne de cps'ymiş. çıkmacıdan denediğimiz bobinde de sorun çözülmeyince. tek bakmadığımız yer aem fic kalmıştı. fic'e bağlandığımda map sensörü sürekli 33.5psia yani max okuyabildiği değeri gösteriyordu. fic'i söktüm, içini açtım map sensörünün pcb üzerindeki bacakları arasında short var gibiydi. bacaklar short olduğu için büyük ihtimal bu şekilde okuyordu. bacakların arasını iyice temizledim, geri taktım marş bastım ve herşey eskisi gibiydi.

100-200 km/h 5.761sec

BrakeHorsePower
    Misafir
    hade gözün aydın kardeşim...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RCkid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun ne bobin ne de cps'ymiş. çıkmacıdan denediğimiz bobinde de sorun çözülmeyince. tek bakmadığımız yer aem fic kalmıştı. fic'e bağlandığımda map sensörü sürekli 33.5psia yani max okuyabildiği değeri gösteriyordu. fic'i söktüm, içini açtım map sensörünün pcb üzerindeki bacakları arasında short var gibiydi. bacaklar short olduğu için büyük ihtimal bu şekilde okuyordu. bacakların arasını iyice temizledim, geri taktım marş bastım ve herşey eskisi gibiydi.
    En büyük sorunun bu olur inşallah.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fakir zengin belli olsun göstergesi şimdi Fakirimi gösteriyor

Yarışlara gelirken eski haline dönde namın yürüsün.

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RCkid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harikasın. çok sevindim çözdüğüne problemi.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun halloldu çok şükür şimdi gayet iyi,
    birkaç ufak eksik var onların giderilmesi ve birkaç ufak değişiklikle eski haline kavuşcak yeniden inşallah.

100-200 km/h 5.761sec

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)