User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: 6000dd Sonra fakir çalışma.

16v - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

6000dd Sonra fakir çalışma.

106da yolunda gitmeyen birşeyler var çözüm sıkıntısı çekiyorum
    Problemi farkedişim 6000dd sonra widebanda gözüm takıldı araç tam loadda olmasına karşın sanki cutofftaymıs gibi 19 afr görmemle başladı.
    Bunun üzerine benzin filitresini degiştirdim degiştirdim olmadı.Gaz kelebegini temizledim olmadı.Enjektörleri ultrasonik temizleme yapıp montajladım olmadı.Yeni bir yazılımla denedim olmadı.Dedim acaba wideband sensörümü bozuldu göstergeyi söküp voltmetre bagladım 6000dd dakikadan sonra 5 volta dayanıyor dedik göstergede saglam.Daha sonra bosch diagnostige bagladım lambda sonda gerilimine baktım 6000dd sonra tavan yapıyor bunuda geçtik.Diyorum 4000dd sonra zaten lamda devrede degil lambdadan olamaz.Diyorum benzin pompasından olsa araç kesiklik yapar kapaklanır yıgılır valla kafam karıştı.Dün bir manometre aldım bugun benzin basıncını ölçeçegim farklı bir fikri olan varsa sevinirim...

VM5590 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pompa bence ,rolantide değilde dyno üzerinde ölçüm yapmanız daha doğru olur ,6000dd ne oluyor görmek açısından ...

16v - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pompa 3 bar normal cıktı herhangı bır sıkıntısı yok,Maf ve kelebek poansınıda degistirdim degişikli yok tek lambda kaldı bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o dediklerinizden dolayı aklıma kendim geldim bnde de wardı öle birşey kirli benznden azcık yakıt yolları we kadehleri falan kirlenmiş ilk çalıştırmada sallıodu motoru sonra acılıyo bişeyi kalmıyo amaa bi carbon clear deneseniz bocsh car service de??yani sadece bi fikir

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelde pompalar bozulmadan önce rolantide 3 bardır
    ama basınc yükselince yada gaza basınca pompa yetiştirememeye basşlar benim tavsiyem benzin basınc saaatini bağlayıp yola çıkıp denemen basınc düşüyor olabilir
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

hüseyin27
    Misafir
    Alıntı 16v Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    106da yolunda gitmeyen birşeyler var çözüm sıkıntısı çekiyorum
    Problemi farkedişim 6000dd sonra widebanda gözüm takıldı araç tam loadda olmasına karşın sanki cutofftaymıs gibi 19 afr görmemle başladı.
    Bunun üzerine benzin filitresini degiştirdim degiştirdim olmadı.Gaz kelebegini temizledim olmadı.Enjektörleri ultrasonik temizleme yapıp montajladım olmadı.Yeni bir yazılımla denedim olmadı.Dedim acaba wideband sensörümü bozuldu göstergeyi söküp voltmetre bagladım 6000dd dakikadan sonra 5 volta dayanıyor dedik göstergede saglam.Daha sonra bosch diagnostige bagladım lambda sonda gerilimine baktım 6000dd sonra tavan yapıyor bunuda geçtik.Diyorum 4000dd sonra zaten lamda devrede degil lambdadan olamaz.Diyorum benzin pompasından olsa araç kesiklik yapar kapaklanır yıgılır valla kafam karıştı.Dün bir manometre aldım bugun benzin basıncını ölçeçegim farklı bir fikri olan varsa sevinirim...
    4000dd den sonra oksijen sensörü devrede kalır araç çalıstıgı süre zarfında devreden çıkmaz

kardeş "hava kütle" veya "oksijen sensörü" ne bak muhakkak 2sinden biri arızalıdır kolay gelsin...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)