User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Buddy club O2 sensor simulator - sorgusu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buddy clubo2 sensor sımulator alsak montajı nasıl oluyor yardımcı olursanız sevinirim...

Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaxiQ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet devreyi kurdum çalışıyor ,
    ayarladığınız değere göre çıkış sinyali değişiyor ,
    aşağıdaki videoda ayar potunu en soldan en sağa doğru çevirdim .
    yanlız bunda çıkış voltaj ayarı yok ,o sorun çıkarabilir ,
    yani çıkış sinyali ile oynuyoruz ama voltaj hep sabit, yani 0 ile 1 volt arası .

tam ortadayken çıkış sinyali 0.9hz ..

http://video.yahoo.com/watch/6345298/16458929
    hmm.iimiş.voltaj zate standart değilmi tüm araçlarda? 0.0-1.0mv arası? frekansı nasıl bilicez peki hangi sensörünkü nedir diye?oda sabitmi?
    MagicPerformance
    MegaSquirt Engine Management Systems Technician

Ne kingler gördük güle güle öldük...

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eksik iş yapmayalım madem ,

buda olması gereken bir narrow band gerçek lambda sinyali ,
    çalışan arabanın yani ,

Mustafa Birsesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir arkadaşım kendisi yapmıştı bundan potansiyometre kullanarak deger deiştirebiliyordu
    egetuning service & performance

DR.ECU CHIPTUNING İZMİR 05554042525

ATA156 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muyat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hmm.iimiş.voltaj zate standart değilmi tüm araçlarda? 0.0-1.0mv arası? frekansı nasıl bilicez peki hangi sensörünkü nedir diye?oda sabitmi?
    Konu biraz eski hortlatacağım ama benim bir tek frekans kafamı karıştırdı. Devreyi kurmak ve kontolunu yapabilirim ama frekansı hangi değre göre ayarlıyıp aracın üzerinde takmalıyım bilen varmı?
    916 V6 Turbo

devilboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaa bu işe yarıyormu o2 sensörüm arızalı bunu almak daha mantıklımı ? çünkü yenisini alsamda max 2 ay sonra tekrar sorun çıkaracak
    PROJECT 01

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı devilboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa bu işe yarıyormu o2 sensörüm arızalı bunu almak daha mantıklımı ? çünkü yenisini alsamda max 2 ay sonra tekrar sorun çıkaracak
    aracında tek sensör varsa, ki sanırım öyle, bu işe yaramaz..
    neden ayda sorun çıkarıyor ki? tesisatta bi sorun olmasın?
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

devilboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet tek sensör var ... ayda sorun çıkarmıyor patlatmadan dolayı ömrü azalıyor ondan max 2 at dedim tesisatta falan sorun yok
    PROJECT 01

tunerviper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ATA156 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu biraz eski hortlatacağım ama benim bir tek frekans kafamı karıştırdı. Devreyi kurmak ve kontolunu yapabilirim ama frekansı hangi değre göre ayarlıyıp aracın üzerinde takmalıyım bilen varmı?
    Arkadaşlar yardımcı olabilecek varsa bu konu hakkında bilgisi olan varsa çok iyi olur.devreyi kısa süre içinde yapmayı planlıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu işe el atacak kişi çok dua alacak secondary o2 yi icat edenin..................

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    asrın hortunu çekeyim 10 yıllık konuya

aracımdaki elektrik-tesisat sorunlarının çoğunu çözdüm, 40ından sonra bildiğin elektrik çalışmaya başladım, benim aracımda (1996 maserati ghibli) 2 adet O2 sensörü var(mış), ben aldığımda kablolarından kopartılmış 2 tane ezilmiş sensör vardı, o zaman söküp atmıştık... araç V6 olduğu için her bank da 1 adet sensör var yani kat öncesi konumlandırılmış 2 adet sensör...

orj sensörü 10 yıl önce de bulamamıştım, şimdi buna simülatör yapmak istiyorum, güncel bir devre şeması var mıdır? kullanıp faydasını gören oldu mu? amacım rölantide AFR yi 14.7 ye çakmak
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

erencoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asrın hortunu çekeyim 10 yıllık konuya

aracımdaki elektrik-tesisat sorunlarının çoğunu çözdüm, 40ından sonra bildiğin elektrik çalışmaya başladım, benim aracımda (1996 maserati ghibli) 2 adet O2 sensörü var(mış), ben aldığımda kablolarından kopartılmış 2 tane ezilmiş sensör vardı, o zaman söküp atmıştık... araç V6 olduğu için her bank da 1 adet sensör var yani kat öncesi konumlandırılmış 2 adet sensör...

orj sensörü 10 yıl önce de bulamamıştım, şimdi buna simülatör yapmak istiyorum, güncel bir devre şeması var mıdır? kullanıp faydasını gören oldu mu? amacım rölantide AFR yi 14.7 ye çakmak
    Sanıyorum benimki de hort olabilir ama düşündüğüm ve bildiğim kadarını aktarmak isterim, doğru yada yanlışsa bilgilendirilmekte isterim, sanıyorum bazı araçlar hariç (modeli yüksek araçlar diyebiliriz) motor ısısına göre zengin çalışır, o2 sensörlerin de bazıları ön ısıtmalı oluyor bazıları ise tek fişli örneğin tek fişli sensörlerde ön ısıtma yani rezistans yok, bildiğim kadarıyla motor belirli bir ısıya kadar yüksek yakıt verdiği için bu tip sensör bunu normal karşılıyor ve bunun sebebi sensör istenen değeri kendisi ısınarak değil egzoz ısısı ile karşıladığı için bunu es geçiyor eğer motor yüksek sıcaklıklarda dahi zengin çalışıyorsa sorun o2 değil değil harici sensörler veya başka bir sorundur, fakat ön ısıtmalı sensörlerde ise buna ihtiyaç duymuyor motorun en stabil değerlerini sıcak soğuk fark etmeksizin ayarlayarak çalıştırıyor o2 sensörü bence motor için önemli bir parça, örneğin zengin karışım dediğinde enjektörlerdeki herhangi bir probleminde habercisi olabiliyor veya arızalı bir sensörün yakıtı arttırdığının gibi gibi ve özellikle belirtmek istiyorum araçlarımızda bulunan bazı sensörler bozulunca değil 50-60bin dediğimiz büyük bakımlarda değişmesi gereken parçalardır ve asla iptal edilmemesi kandırılmaması gerekir uzun vadede mekanik hasarlara kadar sorunlar açabilir. Bu arada siz afr'yi sabitlemeyi söylemişsiniz fakat yine bir sensörün atık egzoz gazını görmesi gerekir ya wideband alıp yazılıma girmeniz gerekir yada yine o2 alıp takmanız ve diğer sensörleriniz ve enjektörlerinizin durumuna bakmanız gerekir başka yolları var mı bilmiyorum varsa eğer yine cevap gelir
    98'Corsa GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erencoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanıyorum benimki de hort olabilir ama düşündüğüm ve bildiğim kadarını aktarmak isterim, doğru yada yanlışsa bilgilendirilmekte isterim, sanıyorum bazı araçlar hariç (modeli yüksek araçlar diyebiliriz) motor ısısına göre zengin çalışır, o2 sensörlerin de bazıları ön ısıtmalı oluyor bazıları ise tek fişli örneğin tek fişli sensörlerde ön ısıtma yani rezistans yok, bildiğim kadarıyla motor belirli bir ısıya kadar yüksek yakıt verdiği için bu tip sensör bunu normal karşılıyor ve bunun sebebi sensör istenen değeri kendisi ısınarak değil egzoz ısısı ile karşıladığı için bunu es geçiyor eğer motor yüksek sıcaklıklarda dahi zengin çalışıyorsa sorun o2 değil değil harici sensörler veya başka bir sorundur, fakat ön ısıtmalı sensörlerde ise buna ihtiyaç duymuyor motorun en stabil değerlerini sıcak soğuk fark etmeksizin ayarlayarak çalıştırıyor o2 sensörü bence motor için önemli bir parça, örneğin zengin karışım dediğinde enjektörlerdeki herhangi bir probleminde habercisi olabiliyor veya arızalı bir sensörün yakıtı arttırdığının gibi gibi ve özellikle belirtmek istiyorum araçlarımızda bulunan bazı sensörler bozulunca değil 50-60bin dediğimiz büyük bakımlarda değişmesi gereken parçalardır ve asla iptal edilmemesi kandırılmaması gerekir uzun vadede mekanik hasarlara kadar sorunlar açabilir. Bu arada siz afr'yi sabitlemeyi söylemişsiniz fakat yine bir sensörün atık egzoz gazını görmesi gerekir ya wideband alıp yazılıma girmeniz gerekir yada yine o2 alıp takmanız ve diğer sensörleriniz ve enjektörlerinizin durumuna bakmanız gerekir başka yolları var mı bilmiyorum varsa eğer yine cevap gelir
    hocam arabada wideband da yazılım da var, üzerindeki O2 sensörleri 20 yıl önce üretilmiş model, muadil yok, yenileri de ferrari de kullandığı için çifti 700-800 euronun üzerinde 1.200 euroya kadar fiyat var... afr derdimiz yok ama rölantide anlık O2 sensörü kontrol ediyor ve de anlık zengine çekip bırakıyor, yazılımla çözemedik o sebeple bu simülatörü denemek istemiştim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam arabada wideband da yazılım da var, üzerindeki O2 sensörleri 20 yıl önce üretilmiş model, muadil yok, yenileri de ferrari de kullandığı için çifti 700-800 euronun üzerinde 1.200 euroya kadar fiyat var... afr derdimiz yok ama rölantide anlık O2 sensörü kontrol ediyor ve de anlık zengine çekip bırakıyor, yazılımla çözemedik o sebeple bu simülatörü denemek istemiştim...
    Anladım, peki hocam aynı değerlerde yerine uygun universal sensörler yokmu acaba maserati için bakmışmıydınız hiç?
    Örneğin orjinal sensörleri pahalı gelen müşteriye o tip sensörler takıyorum ben sorun çıkarmıyor tabi ömrü için birşey diyemem orası para kalite eğrisi, yada sizin hiç bir seçeneğiniz yoksa bulunamıyorsa hiç bir şekilde şöyle bir şey olabilir mesela rölantide orjinal sensörün verdiği direnç ne ise öğrenerek ona göre bir direnç konarak sabitlenebilir belki diye düşünüyorum denemek gerek yani yine bu konuya geliyor
    98'Corsa GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erencoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım, peki hocam aynı değerlerde yerine uygun universal sensörler yokmu acaba maserati için bakmışmıydınız hiç?
    Örneğin orjinal sensörleri pahalı gelen müşteriye o tip sensörler takıyorum ben sorun çıkarmıyor tabi ömrü için birşey diyemem orası para kalite eğrisi, yada sizin hiç bir seçeneğiniz yoksa bulunamıyorsa hiç bir şekilde şöyle bir şey olabilir mesela rölantide orjinal sensörün verdiği direnç ne ise öğrenerek ona göre bir direnç konarak sabitlenebilir belki diye düşünüyorum denemek gerek yani yine bu konuya geliyor
    muadiller olmuyor maalesef, dirençle çözülmüyor bu simülatörün macı da bu sabit bir direnç vermiyor olması gereken direnci veriyor değişiklik yaparak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muadiller olmuyor maalesef, dirençle çözülmüyor bu simülatörün macı da bu sabit bir direnç vermiyor olması gereken direnci veriyor değişiklik yaparak...
    O zaman fazla diyecek birşey yok simülatör şart bende biraz araştırma yapayım yurtdışı forumlardan belki işe yarar birşeyler çıkar
    98'Corsa GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.lpgyedekparca.com/ariza-...mbda-emulatoru

şöyle bir ürün buldum, Marelli sistemler için (benimki de Marelli), LPG li araçların lambdasını simüle ediyormuş, bu alet benim lambdayı da simüle eder mi acaba? @Maxi

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.lpgyedekparca.com/ariza-...mbda-emulatoru

şöyle bir ürün buldum, Marelli sistemler için (benimki de Marelli), LPG li araçların lambdasını simüle ediyormuş, bu alet benim lambdayı da simüle eder mi acaba? @Maxi
    sanırım bugünkü görüşmemizin özetini yazmakta sana düşer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım bugünkü görüşmemizin özetini yazmakta sana düşer
    çalıştırayım konu bile açarım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)