User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: ((CHIP tunning hakkında yardım?[4000cc]))

redbaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb ((CHIP tunning hakkında yardım?[4000cc]))

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. chip tuning hakkında görüş ve bilgilerinizi merak ediyorum.biraz fantazik olacak ama amerikan 1997 Ford explorer 4*4 atmosferik v 6 4.0l 210hp 350nm tork araca sahibim.aracımın alt devirleri biraz ölü bunu canlandırmak için chip tunning yaptırmak istiyorum.bunun haricinde cai,ve eksoz aracımda mevcut.

1.chiple alt devirleri canlandırıp,vites oran veya atmayla ilgili bir çalışma yapılabilir mi?

2.tahmini kaç hp kazanırım?atmosferiklerde %8 ila %10 arası artışı göz önünde bulundurursak 18-21hp arası birşey kazanmam lazım bu doğru bir oranmı?

3.Bu işlemi maslak sanayi veya başka nerede tavsiye edersiniz ve yapan olur?

4.maslaktaki amerikancılar bu işlerle ilgilenirmi?

5.Ayrıca 170km de hız limitörü var,bunu chip tunningle kaldırabilmek mümkün mü?

H22Power - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üyelerimiz bölümünde kendiniz tanıtırsanız size yardımcı olmak isteriz daha sizi tanımadan size yardımcı olmamızı beklemeniz abes kaçmaz mı?
    ..::PASSATURBO1::..

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scorpio 2.9 Cosworth 24v kapak atılabilir. Çok da muazzam olur BOB egzantrik konulup yazılımı ondan sonra yapabilirsiniz. onun dışında cologne v6 dan pek bişi beklemeyin.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

H22Power - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redbaron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu prosedürü bilmiyordumkusura bakmayın
    sorun değil bizde ilk başta bilmiyorduk aramıza hoşgeldiniz aracınıza çip tuning uygulaması eğer beyin modeli müsade ediyorsa yapılabilir ama sizinde dediğiniz gibi 18 ila 21 ps den fazla güç alabilmeniz biraz zor yazılım yapmak yerine aracınızın motor hacmi çok yüksek biraz daha bütçenin sınırını yükseltmek kaidesi ile amerikan araçlarını tune eden bir firmada mesela avk servis maslak ta işin ehli ustalar var emme piston egzantrik üst kapak custom egzoz yada custom filtre yada wet/dry nos sistemi ile aracınızdan aşırı derecede güçler alabilirsiniz amerikan araçları nos sistemlerine çok yatkındır ayrıca yazılım ile son sürainizi yaklaşık 10-20km daha arttırabilirsiniz araçda ne kadar hızlanırsa vites geçişleride hızlanacaktır fakat ben size son sürati yükseltmenizi tavsiye etmem bir ara ford un bu model jiplerinin aşırı derecede devrilmeye müsait olduğunu hatta birçopğunun devrildiğini müşteri memnuniyeti açısından bu araçların yürüyen aksam modifiyesi için geri çağrıldığını duymuştum hatta bunla ilgili bir espri vardı ford sevmediği yada tazminatsız çıkartmak istediği çalışanlarına bu marka model jip i hediye ediyor die
    ..::PASSATURBO1::..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PASSATURBO1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun değil bizde ilk başta bilmiyorduk aramıza hoşgeldiniz aracınıza çip tuning uygulaması eğer beyin modeli müsade ediyorsa yapılabilir ama sizinde dediğiniz gibi 18 ila 21 ps den fazla güç alabilmeniz biraz zor yazılım yapmak yerine aracınızın motor hacmi çok yüksek biraz daha bütçenin sınırını yükseltmek kaidesi ile amerikan araçlarını tune eden bir firmada mesela avk servis maslak ta işin ehli ustalar var emme piston egzantrik üst kapak custom egzoz yada custom filtre yada wet/dry nos sistemi ile aracınızdan aşırı derecede güçler alabilirsiniz amerikan araçları nos sistemlerine çok yatkındır ayrıca yazılım ile son sürainizi yaklaşık 10-20km daha arttırabilirsiniz araçda ne kadar hızlanırsa vites geçişleride hızlanacaktır fakat ben size son sürati yükseltmenizi tavsiye etmem bir ara ford un bu model jiplerinin aşırı derecede devrilmeye müsait olduğunu hatta birçopğunun devrildiğini müşteri memnuniyeti açısından bu araçların yürüyen aksam modifiyesi için geri çağrıldığını duymuştum hatta bunla ilgili bir espri vardı ford sevmediği yada tazminatsız çıkartmak istediği çalışanlarına bu marka model jip i hediye ediyor die

aslında fazla abartıya kaçmak istemiyorum,araç benim yaşıma uygun değil tabiki babamın aracı ama o hiç kullanamadığı için benim oldu .1-2sene içerisinde kendime daha yaşıma uygun birşey alacağm için 97 model bir aracta fazla abartıya kaçmak istemiyorum.sıradan atmosferik modifiye listesi chip+eksoz+filtre ...ama düşüncelerim değişebiliralt devirleri canlandırmak için chip düşünmüştüm,netten araştırdım chip tuning yapılmış müsayet hatta jet chips diye bir firma 18-20hp arası dyno verisi almış.tavsiye ettiğiniz yerler için teşekkür ederim.bir bakayım.son hızda limitör var canımı sıkıyo bir clio yanımdan geçiyo evet süspansiyon olarak yumuşak ama sadece virjlarda tehlikeli fakat düz yolda acayip oturaklı.170le giderken 120yle gidiyormuş gibi hissediyorum,ne kabinde ses nede gidişte bir bozukluk.bu yüzden lim.iptali düşünüyorum zaten gideceğim hız en fazla 200km oda arada sırada boş yol bulcamda öyle ayrıca 170 km de 3000dd çeviriyor ve çok rahat devir çeviriyor. Şu jip iade konusundada birşey diyeyim ,bence o duyduklarınız fazla abartılı .jip kullanmak yetenek ve dikkat ister ,o takla attıranlar mini cooper zannetip makas atarsa x5 de takla atar.Amerikanın en çok satan jipi ford explorer,kesinlikle kullanmasını bilirsen ve iddalıyım kuru havada asfalt lastiğiyle stock arabalarla aynı hızlarda viraj dönerim hiç bir sorunda çıkmaz .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca araç o kadar konforluki keşke şu anda türkiyede satılsa kesinlikle yeni kasasını alırdım.türkiyede 3000cc yi geçmeyecek bir dizel motorla satılırsa kesinlikle çoğu jipin tahtını sarsabilecek bir araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scorpio 2.9 Cosworth 24v kapak atılabilir. Çok da muazzam olur BOB egzantrik konulup yazılımı ondan sonra yapabilirsiniz. onun dışında cologne v6 dan pek bişi beklemeyin.
    24 v kapak atılabilir konusunu biraz daha açarmısınız?nasıl oluyor?ve bu motora uygun ekzantrik bulabilirmiyiz yoksa custom çalışmamı lazım?

TechTurkey SAYGIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    chip için.
    www.sctflash.com a bakabilirsin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)