User Tag List

Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011
209 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: piggyback beyin

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cop driver sorun değil anfgi önemli sen sanıyormusunki cob üsürünce beygir
    yükseldikce onun yeteceğini biraz oku istersen abi işine yarar belki
    http://www.mwignitions.com/cdi2.htm Belki bişiler daha öğrenmiş olursun gerçi herşeyi çok iyi biliyorsun ama

Ben ms i i nat olsun diye bir ewoya takıcam sonunda böle herşeyi cortlayınca görüceksiniz araba gelsin inat olsun diye alip deneyeceğim

Reno güç içinmi tasarlamış o ecu yu işini yerne sorunsuzca getirsin die ozaman Wasted spark çalışan bir arabada Cam sensoru olmalalı öylemi ? sıralı enjektoru napıcaz peki neyse gen girices anlaşıldı gerçi ne hadddima okumak deneyidmen daha iidir

Alıntı merruse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşük güçlü bir arabada (100-120 hp gibi) 5 hp kayıp falan oluşturmaz. Kablon bozulursa 15 hp bile oluşturur ama normalde ı-ıh...
    bozulmadandan bahsediyorum ben normalden Cop a geçersen dedim

Kaç digital inputu var ms in merak etttim
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

brutal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özgün şimdi megane ın cop ları takarsam benim bobinli arabada fayda sağlarmı? yani şu anki missfire olmadığını varsayarsak, bir artısı olurmu
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sende missfiremi oluyo ? artı öle dank diye gidip takamassın seninki ne sistem ?
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sende missfiremi oluyo ? artı öle dank diye gidip takamassın seninki ne sistem ?
    Missfire olmuyor, benimki wasted çalışıyor, farklı bir manifold takıcam ve motorun üst tarafında yer açılacak, cop u takmak için vida yerleri filan herşeyi hazır zaten. Daha önce swap larda gördüğüm kadarıyla sadece kabloları doğru bağlayarak çalışıyor, ayrıca bir modül filan gerekirmi araya?

Asıl bunu sormamın nedeni sen 5hp fark eder bobin vs cop arasında demiştin,
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cop driver sorun değil anfgi önemli sen sanıyormusunki cob üsürünce beygir
    yükseldikce onun yeteceğini biraz oku istersen abi işine yarar belki
    http://www.mwignitions.com/cdi2.htm Belki bişiler daha öğrenmiş olursun gerçi herşeyi çok iyi biliyorsun ama

Ben ms i i nat olsun diye bir ewoya takıcam sonunda böle herşeyi cortlayınca görüceksiniz araba gelsin inat olsun diye alip deneyeceğim

Reno güç içinmi tasarlamış o ecu yu işini yerne sorunsuzca getirsin die ozaman Wasted spark çalışan bir arabada Cam sensoru olmalalı öylemi ? sıralı enjektoru napıcaz peki neyse gen girices anlaşıldı gerçi ne hadddima okumak deneyidmen daha iidir

Kaç digital inputu var ms in merak etttim
    Hehehehe.. Kızgınken daha komik oluyorsun.

Ooof Özgün of. Okumak yerine anca bıdı bıdı.. Sonrada bana oku boku bilmemne.. Sen oku bize anlatırsın. Madem okuyunca herşeyi çözebiliyorsun, demekki bu konuda okudukların yetmiyor ne diyeyim daha sana.

MS gibi basit bir ECU yu EVO'ya, Subaruya megane RS e de ben olsam takmam. Takılmaması gerektiğinide yukarıdaki mesajlarımda defaten yazdım. Seninle bunu bu başlık altında daha önce de tartıştık. Ama sen gene okumamışsın, gene aynı yerde aynı anlamsız polemik yaratan tavrını gösteriyorsun.

Evet canım röno o arabayı zaten güç için falan üretmemiş. Zaten iş olsun diye o arabanın arkasına RS falan yazmış. Bir nevi doğan görünümlü şahin gibi birşey.. Aslında en minibüs timsali fordlardan yürütme Ghia amblemleri falan takacakmışta utanmış..

Kim dedi WasteSpark çalışan arabada cam sensörü olmamalı diye?
    Sıralı enjeksiyon için gerekli link dahil herşeyi sana yazdım hala sen cam sensöründen bahsediyorsun. Sonrada deneyim okumak yazmak çizmekten bahsediyorsun. Yapma böyle..

İşlemcisinin 8 analog 8 dijital girişi var. Ama bunu da okuyarak öğrenebilirdin.
    Hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır. / Bayezid i Bistami

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sana gönderdiğim siteyi okursan anlarsın demek istediğimi Bendeğil sen okuyunca herşeyi çözebiliceğini idda ediyorsun sitede güzelbir açıklama var pokursan fikir sahibi olursun

ms e Acık söleyeyim Haz etmiyorum beyin felan gibiymiş gibi gelmiyor bana kimse kusura bakmasın kimse ama merak etme dibine kadar kullanırım özelliklerini elinden geldiği kadar gerekirse okurum bulrum amakolay yoldan sormak varken

güç için yapmış dimi doğru clio RS de doğru güç için yapılmış fransızların En beyendiğim arabası 106 dır inananılmaz performans li bir araç kendine göre ayrıca 405 mi16 var bide

aynı fikirdeyiz ama sölüorum Sequansial ateşleme çok dahabasarılıdır kim isterki dier şekilde olmasını bide üstünlükmüş gibi bunu aaa dier beyinlere göree + sı yazıyorsun oraya orjinal beyinde Sequansial olarka 10 12 enjektor 24 enjektor e kadar up olduğunu
    aynı şekilde 12 sıralı şekilde ateşleme olmasını destekliyor ben bundan bahsediyoum Ecuyu alıosun Extra bişey takmıyorsun

en baştan beri açıklamak istediğim bu ms belirlieyerden sonra yetersiz kalıcak KALMAZ diyorsan ewoya takarım diyince ben olmsam takmam demiceksin abi bak ben aem i sawunuyorum ite köpüpeğe takarım
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Missfire olmuyor, benimki wasted çalışıyor, farklı bir manifold takıcam ve motorun üst tarafında yer açılacak, cop u takmak için vida yerleri filan herşeyi hazır zaten. Daha önce swap larda gördüğüm kadarıyla sadece kabloları doğru bağlayarak çalışıyor, ayrıca bir modül filan gerekirmi araya?

Asıl bunu sormamın nedeni sen 5hp fark eder bobin vs cop arasında demiştin,
    cop ta bağlasan kendi işletimsisteminde değişikler yapmadığın sürece cop ta Wasted çalışıcak ama Cop çok daha basarılı ateşleme sağlar like That

belirli bir ateşleme güçü var boboinin düşün sende 2 bobin var 1 boboin 2 silindire 1 boboin 2 silindire yani boboin başına 100megajul üretiyorsa bobin sen 2 ye bölüyorsun ama Cop ta ise boboin başına 100megajul ateşliyorsun Çok daha kaliteli ateşliyor
    www.drecu.com

Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: unutun gtsin
    MagicPerformance
    MegaSquirt Engine Management Systems Technician

Ne kingler gördük güle güle öldük...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en baştan beri açıklamak istediğim bu ms belirlieyerden sonra yetersiz kalıcak KALMAZ diyorsan ewoya takarım diyince ben olmsam takmam demiceksin abi bak ben aem i sawunuyorum ite köpüpeğe takarım
    Sonrada yazdıklarımı bir daha oku deyince kızıyorsun. Al sana kaç defa yüksek güçlü arabalarda kullanılacak bir alet olmadığını bu konuda yazmışım tek tek kopyaladım.

Bizde sana git 300-500 hp hedeflediğin arabaya MS tak demiyoruz zaten. Sende bunu bir türlü çözemedin nedense..
    Arabanızın ECU su ortalama bir standalone dan çok daha fazlasını verebilecek bir ECU olduğundan eminim. Tuner'lerin kafasına göre mıncıklayamıyor olması bile bunun bir ispatı aslında. Dolayısı ile eğer değiştirecekseniz ciddi profesyonel bir alet alıp takmanızda fayda var. ESP hariç herşeyin çalışacağı neredeyse kesin diyebiliriz. ESP içinse denemeden birşey söylemek zor.. Ama ben olsam o sınıfta bir arabaya ne MS ne de AEM falan takmazdım. Madem daha daha iyisi isteniyor, o durumda hiç değilse OEM kalitesini yakalamış ve hatta birkaç fersah öteye geçebilmiş profesyonel bir standalone seçerdim.

Ben MeganeRS in kendi ECU sunun gelişmiş bir ECU olduğunu düşünüyorum. Gelişmiş olmak demek güvenliği sorunsuzluğu ön plana alınmış olmak gibi kriterleride kapsar. Aftermarket ürünlerde stock ECU ların kalitelerini yakalamak zor. Gerçekten zor. Bu onları küçümsemek için falan değil. Ama herhangibir üretici bir arabayı tasarlarken milyon dolarlarını ARGE ye yatırıp birşeyler tasarlayıp uyguladığı halde sonrasında defalarca güncelleme yapması gerekebiliyor. Bahsi geçen rakamlar ve süre belkide AEM in bütcesi kadar falandır (tamamen salladım. AEM in ticari sırlarına vakıf değilim) Dolayısı ile sizin sonradan uygulayacağınız ECU nun bundan daha iyi olması ihtimali gerçekten amatör ruhla çalışan profesyoneller haricinde yakalanması gerçekten çok zor olan birşey. Tek alternatifi olabilir yarış tecrübesi olan bir servisin profesyonelleri tarafından tasarlanmış bir ECU falan bulunabilirse o zaman daha yetenekli bir cihaza ulaşılabilir düşüncesindeyim. Açıkcası renault sporttan yada F1 team den falan ayrılmış tecrübeli bir ECU tunerinin önderliğinde yada ne biliim Ford Subaru vs vs teamlerinden birinde tecrübe edinmiş / çalışmış birilerinin hazırladıkları ve hali hazırda yarışlarda kullanılan bir ECU falan olmadığı sürece ben kalkıpta RS in beynini kenara koyup AEM falan takmazdım. Tabi bunu yazarken konu sahibine empati yaparak yazıyorum. Kişisel olarak düşünürsek ben takarım. MS de takarım daha dandik birşeyide. Zira benim 300 hp 500 hp gibi bir beklentim yok. Ama performans amaçlı üretilmiş bir arabada amaç sadece yakıtı yada avansı yönetmekten ziyade yakıtı ve avansı stock ECU dan daha iyi yönetebilmek olmalı diye düşündüğüm için AEM Haltech falan takmazdım.
    - Ben arkadaşa başından beri MS takma diyorum. Hatta geçtim MS gibi amatör bir ECU yu semi-profesyonel yada giriş seviyesinde profesyonel standalone olarak sınıflandırabileceğim AEM yada Haltech falanda takma diyorum. Madem yapacaksın bunlardan daha iyisi olsun diyorum..
    Bu da senin benim onca mesajda defaten o tip arabalara MS falan takılmaz yazıktır mealinde ifade etmeye çalıştığım metinlerden sonra yazdığın bir mesaj.. E ben sana daha ne diyeyim be Özgün? Benmi okuyayım yoksa senmi yeni baştan ne yazdığım dikkatini vererek okumalısın kendin karar ver.

sana gönderdiğim siteyi okursan anlarsın demek istediğimi Bendeğil sen okuyunca herşeyi çözebiliceğini idda ediyorsun sitede güzelbir açıklama var pokursan fikir sahibi olursun
    Pratikteki tecrübene saygım olduğunu da gayet açık ve net şekilde ifade etmişim ama ara ara onore edilmek istiyorsun herhaldeki hala dönüp dolaşıp aynı noktaya geri geliyorsun.. Teori olmadan pratik olabileceğini iddia eden sadece ve sadece cahildir.

Yok daha neler. Ben tecrübeye herzaman saygılıyım.. Eline notebook alınca kendini tuner sananlardan hiç değilim.. Hatta tuner değilim.. Oynamayı severim.
    Özgün MS ile drag koşan bir sürü amerikalı var. Onlarda bilmem kaç yüz hp araçlara bu aleti takıp çatır çatır tune edip sonuna kadarda kullanıyorlar. Ama bu doğru olduğu anlamına gelmez. Dolayısı ile takılmaz değil, ben kişisel fikrim olarak ben olsam takmam diyorum. Ama ben aynı zamanda AEM de takmam diyorum. Sen takarım diyorsun. E tak ne yapayım. Bu bir tercih meselesi. Vakti zamanında bende çok nokta enjeksiyon sistemini komple söküp dört karbüratörden oluşan single throttle takmışım bir arabama. (99 palio 1.6 16V) Şimdi olsa yapmam ama o zamanlar son derece mantıklı geliyordu.. Belli ki şu an sana da AEM i takmak mantıklı geliyor. E tak ne yapayım..

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belirli bir ateşleme güçü var boboinin düşün sende 2 bobin var 1 boboin 2 silindire 1 boboin 2 silindire yani boboin başına 100megajul üretiyorsa bobin sen 2 ye bölüyorsun ama Cop ta ise boboin başına 100megajul ateşliyorsun Çok daha kaliteli ateşliyor
    Bak bu yanlış.. WasteSpark sistemlerinde iki tane bobin yok. Paralel çalışan ikili gruplar halinde 4 tane bobin var. İki ayrı blok halinde seri bağlanıp orta bacakları şaseye bağlanmış diğer iki ucuda bujilere gönderilmiş, aralarında 180 derece faz farkı olan grup başına iki bobine sahip iki tane bobin var. Dolayısı ile enerjinin paylaşımı falan sözkonusu değil. Gönderdiğin linkteki konunun da zaten bununla alakası yok.

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı fikirdeyiz ama sölüorum Sequansial ateşleme çok dahabasarılıdır kim isterki dier şekilde olmasını bide üstünlükmüş gibi bunu aaa dier beyinlere göree + sı yazıyorsun oraya orjinal beyinde Sequansial olarka 10 12 enjektor 24 enjektor e kadar up olduğunu
    aynı şekilde 12 sıralı şekilde ateşleme olmasını destekliyor ben bundan bahsediyoum
    Bunu nereden uydurdun be güzel kardeşim? Ben nerede wastespark diğerine göre daha üstün yazmışım? Ben ikiside aynı, wastespark daha ucuz bir çözüm COP un ise kablo sorununu ortadan kaldırdığı için daha güvenilir bir çözüm olduğunu söylüyorum. Hiçbir yerde wastespark daha iyidir yada COP daha iyidir yazmadımki?

Ecuyu alıosun Extra bişey takmıyorsun
    E aynı şey MS te de var. Eğer ben kendim toplamayacağım hazır toplanmış olarak istiyorum dersen sana hangi opsiyonları istediğini soruyorlar, senin istediklerine göre gerekli her opsiyonu ekleyip çalışmaya hazır hale getirerek o şekilde gönderiyorlar.. Kişiye özel üretim yapılıyor yani. Böylelikle kullanmayacağın gereksiz şeyler için para vermemiş oluyorsun. 4 silindirli arabaya takacağım ECU da 12 silindire kadar desteklese ne olur desteklemese ne olur?

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak bu yanlış.. WasteSpark sistemlerinde iki tane bobin yok. Paralel çalışan ikili gruplar halinde 4 tane bobin var. İki ayrı blok halinde seri bağlanıp orta bacakları şaseye bağlanmış diğer iki ucuda bujilere gönderilmiş, aralarında 180 derece faz farkı olan grup başına iki bobine sahip iki tane bobin var. Dolayısı ile enerjinin paylaşımı falan sözkonusu değil. Gönderdiğin linkteki konunun da zaten bununla alakası yok.

bende saten kabaca anlatmıştım
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MS i savunmuyorumki. AEM in diğerlerinin 1500-2000 liraya standalone sattığı ülkede 500 liraya standalone alabiliyorsun. Çok muhteşem süper birşeymi? Hayır. Çalışıyormu? Evet. Ortalama bir arabanın işini görür. Hepsi bu.

Ayrıca wastespark MS in desteklediği ateşleme sistemlerinden sadece bir tanesi. Gayette güzel çalışıyor. İstersen COP ta bağlayabiliyorsun. E daha ne olsun?

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MS bağlantısında bir gelişme varmıdır? Kranktan gelen sinyali işleyebilecekmisiniz ben bi yandan da onu merak ediyorum. Bizim volanlar 60-2 fakat 2 diş eksik değil aslında 1 fazla 1 eksik diş var, bazı emslerde sorun olduğunu okumuştum.
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MS bağlantısında bir gelişme varmıdır? Kranktan gelen sinyali işleyebilecekmisiniz ben bi yandan da onu merak ediyorum. Bizim volanlar 60-2 fakat 2 diş eksik değil aslında 1 fazla 1 eksik diş var, bazı emslerde sorun olduğunu okumuştum.

ms bağlantısında bi gelişme şuan için yok volanın fotosunu bulabilirmisin bi bakalım bi sıkıntı olcağını sanmıyorum olmadı bi krank tekeri hallolur her şekilde işleyememe gibi bi durum söz konusu olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ms bağlantısında bi gelişme şuan için yok volanın fotosunu bulabilirmisin bi bakalım bi sıkıntı olcağını sanmıyorum olmadı bi krank tekeri hallolur her şekilde işleyememe gibi bi durum söz konusu olmaz
    İnternetteki fotolarda çok belli olmuyor, Mail edresini pm atabilirsen yarın çeker gönderirim fotosunu
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnternetteki fotolarda çok belli olmuyor, Mail edresini pm atabilirsen yarın çeker gönderirim fotosunu
    mengu190@hotmail.com mehmet ali mengüverdi

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.angel-works.co.uk/

burda rob isimli bir elemanın yeni nesil renolar için vems'i orj ecuya paralel bağlama çalışmaları var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Başkalarının da işine yarayabileceğini düşünerek buraya da ekledim.
    FastCare.com.tr
    detailing & mini onarım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)