User Tag List

Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011
196 sonuçtan 191 ile 196 arası

Konu: MegaSquirt Sitesi TR yi Banlamış?

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırmızı olan nedir. İsrail geçmesimi acaba. Herne olursa olsun sebep adamın beyin gücü ile ürettiği yazılımı sektördeki en iyi firmaya gidip onun güvenlik önlemlerini arttırması karşılığında yeni dongle için ekstra para ödemesi tamamen kendi insiyatifinde ve doğru olan birşey.
    oda farklı bişi dememişki sen tam tersi kanıya nerden kapıldın ?

adam kırmızı ile işaretleyip onaylamış zaten ahanda smiley bile koymuş

TechTurkey Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ecthelion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MAC adresi ptp network'ler haricinde blocklanamaz. MAC adresi Layer 2'de 2 tane medium'un konuşması için kullanılan adrestir; tcp paketin karşı sunucuya ulaştığında source IP olarak kullandığın gateway'in IP'sini görür ancak source MAC olarak last-hop router'ın MAC adresini görür (ya da arada appliance varsa onunkini)
    Kısaca mac adresini sadece client base türü erişimler görebilir.

TechTurkey Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ecthelion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yazılım geliştiriyorum, bende kopyalanmaması için çaba gösteriyorum hatta sırf kopyalanmaması için israile gidip Aladdin'le HASP'larını bize özel olarak değiştirmesi için kilit başına %60 daha fazla para ödüyorum.

"Ben korsan yazılım kullanayım ama benim haftalarca uğraşıp emek harcayarak geliştirdiğim yazılımları, geliştirdiğim donanımları insanlar parasını vererek alsın, kopyalamasın" mantığı olabilirmi?

Ben tüm yazılımlarımı parasını verip alıyorum, bununlada gurur duyuyorum. Elbet enayi diyen çıkacaktır ancak o enayi diyenler emeklerine saygısızlık görünce enayi olmayı anlarlar.

Kısa bir örnek; 2 hafta önce temsilcisi olduğumuz bir firmanın ingiltereden teknik eğitimi için biri geldi, adam geldiğinde cihazın tüm teknik çizimlerini, pcb layout'larını, pic ve atmel'lerin içindeki yazılımların source code'ları dahil üretime izin verecek herşeyi verdi. Bunları verme sebebi "alın kopyalayın" diye değil, bir sorun olduğunda müdahale edebilelim diye. Ben kıçı kırık bir optik analizörle o cihazın aynısını %90 daha ucuza mal edip satarım ama adamlar kopyalamayacağımıza dair bize güveniyor.
    Open Source ninde zaten mantığı budur doğru olan budur. *Unix sistemlerin hepsi open source dağıtılıyor nedenide herşeyi net üzerinde arama eksik bulduğun yerleri geliştir ve paylaş herkes yararlansın diğe.

Türk insanı open source'nin daha anlamını kavrayamadı bunuda şuna bağlıyorum çünkü henüz bişey üretemedi. Ürettip dağıttığı zaman anlayacak.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oda farklı bişi dememişki sen tam tersi kanıya nerden kapıldın ?

adam kırmızı ile işaretleyip onaylamış zaten ahanda smiley bile koymuş
    Bende sordum zaten. Tuhaf bir alıntı geldi. Akabinde de herneyse doğrusu budur dedim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Caesar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Open Source ninde zaten mantığı budur doğru olan budur. *Unix sistemlerin hepsi open source dağıtılıyor nedenide herşeyi net üzerinde arama eksik bulduğun yerleri geliştir ve paylaş herkes yararlansın diğe.

Türk insanı open source'nin daha anlamını kavrayamadı bunuda şuna bağlıyorum çünkü henüz bişey üretemedi. Ürettip dağıttığı zaman anlayacak.

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Open Source değilde Copy Paste Source biz Türklerin mantığına daha yatkın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)