User Tag List

Sonuçlar: MS KULLANIP SIKINTI YAŞAYAN- YAŞAMAYANLAR?

Katılımcı sayısı
44. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • MS KULLANIYORUM HİÇ SIKINTI YAŞAMADIM TAVSİYE EDİYORUM

29 65.91%
  • MS KULLANIYORUM MEMNUN DEĞİLİM KEŞKE ALMASAYDIM

15 34.09%
Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
212 sonuçtan 210 ile 212 arası

Konu: MegaSquirt - MS YARDIM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaw demeye çalıştığım şu. Birçok insan IAT nin skalasını falan doğru ayarlamadığından sorun yaşayabiliyor. Zira ford sensörü falan kullanıldığında ters çalışıyor alet.

MS in kutusu neredeyse açık gibi birşey. ***** birde aluminyumdan. İçindeki driverların soğutucuları falanda öyle ahım şahım soğutucu falan değil.SMD olmayan tüm kompanentler ısı ile değer değiştirir. SMD de değiştirir ama ürün kalitesi her şartta konvansiyonel kompanentten daha iyi. MS inkilerde değiştiriyor. Ama öyle atla deve değişimler değil bunlar. Heleki kaputun altına falan konulduysa yaz sıcağında kavrulması ile kışın soğuğundaki değerleri mutlaka farkeder. Ona gelene kadar daha bir sürü şey var.

MS eğer sorunsuz isteniyorsa, aibidik gubidik eklentiler yapmak gibi bir düşünce de yoksa 3.57 board ile SMD alınması daha mantıklı olur. Zaten ikisi neredeyse aynı para. Eğer araba birkez yapılıp sonra birşeyler eklenip çıkartılmayacaksa v3 board ile uğraşmak enayilik resmen. Alırısın aşağıdaki linkte olan aleti, koyarsın bir kutuya, yaparsın kablolamanı, sen sağ ben selamet. Bu 250 USD. Hazır MS zaten 400 USD. Bunu ne kutusuna koyarsan koy 150 dolar harcamazsın zaten. Ne lehim cart curt derdin olur ne de başka şey..

http://www.diyautotune.com/catalog/m...v22-p-381.html
    Hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır. / Bayezid i Bistami

--..-.----.-..

Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sensör konusunda biraz uraşılacak tabiki. ben değerler belli olduğu halde, sıcak sular, buzlar az uğraşmadım doğrulamak için değerleri

her elektronik cihaz ısındığında sapma yapar. fakat okdar sorun çıkartacak kadar değil. kaput altındaki ısınma konusunda haklısın. ama bu bahsedildiği gibi cihazın kendi çalışma ısısı değil. en mantıklısı bence ms i içeri almak. o zaman yaz kış farkı fln da olmayacak. herkes mutlu olacak
    MagicPerformance
    MegaSquirt Engine Management Systems Technician

Ne kingler gördük güle güle öldük...

yiğit205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam onur;

doğrudur yiğit belki sana başka bana başka konuşuyodur, kendisi görünce yazar zaten . zaten başkası için yazmıyomuşuz haberin olsun .
    beyler selam ben kımseye ayrı ayrı konusmuyorum bu 1....

2. sı ıse benı bındıgım arabaların hepsı dıstırıbıtorluydu.
    3.bu ms lı ılk arabam kı ben 205 gti de sureklı atesleme sorunu yasadım.
    4. bu aracta su an ıcın her hangı bı sıkıntım yok amma velakın ben bu ısı sızler kadar ıyı bılmıyorum.afr ayarına dahı bakmıyorum..ama baktıgım zaman kı ben yurt dısındakı vıdeoları ızlıyorum adamların test ettıgı araclarda afr degerınde en fazla 02-03 oynama oluyo.benım arabada bu oran ornek verıyorum 13.0 de ıken 13.5-13.6 arası oynayabılıyo.ben anlamam bu nedemek olur onuda bılmıyorum.bu deger memnunıyetsızlıkse memnun değilim....ama benım ısımı goruyo bu sıstem
    tesekkurker
    DİMMA 205 GTİ 16 V

1.
    2.
    3.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)