User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
66 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 106 beyin arıza 1AP.41

Göki,ZD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation 106 beyin arıza 1AP.41

Olayı en başından anlatayım daha anlaşılır olur

Pazar günü gaza geldim aracın içini topladım dedim rodajıda bitireyim bi Bolu'ya senna yı görmeye gidiyim
    neyse araba 6 gündür çalışmıyordu yagına suyuna baktım, bastım marşına çalısıyor fanı açmasını bekledim, açtı bahçeden çıktım benzin az diye kapattım eşyalarımı almak için eve girdim çıktım bastım marşa tık yok marşa almıyor, dedim benzin bitti.. gittim benzin aldım ı ıh çalışmıyor gıy gıy gıy ama sonuç vermedi. ilk olarak benzin gelmiyor dedim benzin geliyor, sonra ateşlemede sorun var dedik ama takım olmadıgı için bişey yapamadık ite ite bahçeye soktuk, bi yandan düşünüyorum ama konduramıyorum arıza kesin beyinden diyorum. neyse dün akşam takımlar ile giriştik bahçede, bujiler ıslanmıştır söküp kurutayım dedim, bujiler ıslak çıktı o dedim tamam hadi ucuz sıyırttık, kuruttum taktım ı ıh dedim bobin benim bobini arkadaşın arabada denedik ilk çalıstı sıkıntı yok, sonra bobin dışarda bujilere baktık çakıyormu diye ı ıh sonra arkadaşı aradım( rapture) vr sensoru headers a çok yakın hatta yapısık ondandır dedik iyi peki dedik hafta sonu sanayiye çekip bakarız. ben aklımın köşesinde olan ama konduramadıgım beyin bi yöneleyim dedim arkadaşı çagırdım, benim beyin kolayda oldugu için diğerini sökmeden benim beyini taktık ve sonuç ÇALIŞMADI valla ne yalan söyliyim sevindim beyin olayı daha masrafsız bobindi sensordu girdikmi işin içinden çıkılmıyor çünkü , sonra arkadaşın beyini söktük tek marşda çalıstı araba bi sıkıntı yok.

Beyinden şüphelenmemin nedeni 2008 de bi anda şöyle bi sorun çıkmıştı, beyin araç kapalı iken matrix deki telefon sesi gibi zırlamaya başlıyordu, ve 10 sn. o şekilde ses çıkardımı aküyü perte baglıyordu, bunu 1 gece araç içinde bekleyerek keşfettim bende hep aküyü sökerdim öle idare ediyodum gerek duymamıştım yaptırmaya engel değil diye.. bu sesi çıkardıgında kontağı çevirdiğinde ses kesiliyordu..

Pazar günü akü tamamen bittiği için takviye yaptık, akü tam dolmadıgı için bikaç kere yaptıydık o esnada bızzt bızzt yapmıştı herhalde beyin son nefesini o esnada verdi, erel ile hadi hayırlısı gibi bakıştık zaten

şimdi soruma gelirsek, bu matrix vari beyinden gelen ses neyin nesi ve bu beyine ne oldu arkadaş

tam moduma girmiştim rodajı bitiricektim aracın içini toplama şevki gelmişken bütün keyfim kaçtı..bi an önce sorunu çözmem gerek hevesim kırıldımı uğraşmak gelmiyor içimden..
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para harcayan geçer, dua ile anca maneviyatınız güçlenir, aracınız güçlenmez.

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gel ne olursan ol gene gel
    1.6tdi.
    Ecutech.

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kısmet değilmiş yanıma gelmen

ecuyu açıp baksanıza ses yapabilecek ne var neden yapabilir düşünüyorum ama şu an aklıma nedense birşey gelmedi mantıklı olarak çok şey olabilri yaw
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya zır olayını ben sadece benim beyine yıktım ama dün arkadaşın beyini taktıgımda onda da aynı şeyi yaptı onu söylemeyi atladım.. Şimdi tesisatta bi kaçak var dicem sonuçta tesisatı komple elden geçirdik, ama bu olay 2008 de durduk yere başladı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en basitinden başla topraklama nasıl?
    körler sağırlar

RCkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım 106da igniterlar bobinin üstünde değil, igniter beynin içindeyse onun sesi olabilir. bobini şarj etceği için orda büyükk transistörler olması lazım. hem ses yapar hem de igniterı sürüyosa beyin çok akım çeker aküyü bitirir.

aklıma böyle geldi
    USPerformance by UtkuSelamoğlu
    https://www.facebook.com/Thresholdoftimingadvance

100-200 km/h 5.761sec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en basitinden başla topraklama nasıl?
    onu rapture(uğur) cevaplar kanka, tesisatı o düzenledi
    tesisatta bi sıkıntı görmedim 200 km lik kullanımda, bi eskiden kalan o beyinden gelen ses dışında..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Göki,ZD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya zır olayını ben sadece benim beyine yıktım ama dün arkadaşın beyini taktıgımda onda da aynı şeyi yaptı onu söylemeyi atladım.. Şimdi tesisatta bi kaçak var dicem sonuçta tesisatı komple elden geçirdik, ama bu olay 2008 de durduk yere başladı..

bobinin çıkışında yok demi spark?
    igniter demek istiyorum

100-200 km/h 5.761sec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya bazen çok saçma şeylerden çalışmayabiliyor soketlerde yağ vs birşey yok diimi?
    körler sağırlar

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o çoraplar o eşofmanla araba öle binmeye devam edersen daha çok bozulur apaçi
    heee bu arada kaana laf edıodun sabah 6da nah kalkarsın filan diye sabah ses çıkmadı kanka
    bence o arabayı çalıştırıp götür bilen birine sesi dinlet öle bızt mızt la olmaz belkide dediğin gibi tesisatta ciddi bir sorun war...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RCkid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bobinin çıkışında yok demi spark?
    igniter demek istiyorum
    anlıcagım dilde konuş adamım zaten bu beyin ve elektronik olaylarındna hiç anlamadıgım için tırsıyorum olmıcak diye
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bazen çok saçma şeylerden çalışmayabiliyor soketlerde yağ vs birşey yok diimi?
    kesinlikle hiç bir sokette yag yada kir yok. zaten hepsi yeni

Alıntı Xdream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o çoraplar o eşofmanla araba öle binmeye devam edersen daha çok bozulur apaçi
    heee bu arada kaana laf edıodun sabah 6da nah kalkarsın filan diye sabah ses çıkmadı kanka
    bence o arabayı çalıştırıp götür bilen birine sesi dinlet öle bızt mızt la olmaz belkide dediğin gibi tesisatta ciddi bir sorun war...
    aslanım ayık ol ben gece 4 de işe geldim uyuyodum sen aradıgında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacı abi,
    bozuk beyinle bobinin çıkışında cereyan var mı?

100-200 km/h 5.761sec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacı abi,
    bozuk beyinle bobinin çıkışında cereyan var mı?
    yok adamım. denedim tık yok, bütün bujileri tel teker teker bobinlerde denedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi o zaman bobinleri şarj eden igniter diye bir zımpırtı var. benim bildiğim 106da bunlar bobinin üzerinde değil. ya beyinde ya bobinle beyin arasında. bu amcalar bobini doldurmak için akım çeker ve açık kalıyolarsa aküyü yerler bir miktar. kendileri diğer devre elemanlarına göre büyüktür. açılıp kapanmalarında ses de yapabilirler ,sürekli açılıp kapanıyorlarsa.

100-200 km/h 5.761sec

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi o zaman bobinleri şarj eden igniter diye bir zımpırtı var. benim bildiğim 106da bunlar bobinin üzerinde değil. ya beyinde ya bobinle beyin arasında. bu amcalar bobini doldurmak için akım çeker ve açık kalıyolarsa aküyü yerler bir miktar. kendileri diğer devre elemanlarına göre büyüktür. açılıp kapanmalarında ses de yapabilirler ,sürekli açılıp kapanıyorlarsa.
    tamamdır adamım ben bunların hepsini not ediyorum, herşeyi değerlendiricez..

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi benim aklıma şey geliyor bi makinaya bağlayıp bakalım orada birden fazla sensör arızası cıkarsa 3 5 tane gibi beyinden demektir. Ama darbe sensörü kilitlemişde olabilir iptal zd ama genede bi denemek lazim göstergedede arıza lambası yanıyormu onu kontrol edelim abi.
    1.6tdi.
    Ecutech.

drn106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyinin içi bu.. ignition burdaki transistörlerden mi yapılıyor RCkid ?

alpergti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacı bi tane yeşil şase kablosu var şanzumanın oralarda bende onu bağlamamıştım bi kere bi geçiriyo bi geçirmiyodu senin dediğin zırıltıları yapıyodu bi kontrol et derim.beyni bozmuştuk bulana kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alpergti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hacı bi tane yeşil şase kablosu var şanzumanın oralarda bende onu bağlamamıştım bi kere bi geçiriyo bi geçirmiyodu senin dediğin zırıltıları yapıyodu bi kontrol et derim.beyni bozmuştuk bulana kadar.
    beyini teslim ettim yarın haber gelicek, sonuçta beyine selametle dedik yazılıma bişe olmamıştır dimi :S ? elektrik olayını başta bi kontrol edicez başka şeselerde vericez zaten mevcutların dısında, şu beyini halledelim, sağ sis de söndü zaten

arkadaki 1büyük 1 küçük olan şase kablosunu mu diyorsun kanka ? yoksa şanzımandan farın orala şaşe veren kabloyumu ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)