User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
130 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: alfa mito chip sonrası vale yapılması

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım konusunda ECUFAST ile neden irtibata geçmiyorsunuz, ben sizin yerinizde olsam oraya giderdim.
    Bazen ne kadar küçük olduğunu anlamak için iyice yükseğe çıkmalısın

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Limp modu acaba size Vale modu diye mi anlattılar ben anlamadım ki. Mito gibi bir araçta Vale modu olucağını sanmıyorum.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada unutmayalımki ciddi bir şekilde büyük intercooler ihtiyacınız olucak..yazılım konusunda barbaros abi çok iyi bilir bizim araçları son derece yardımcı olacağından eminim..
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

te@m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ekurtoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatihle bizim araçlar 155lik, dynoda 145 ölçüldüler bunun üzerinden yapılan çiple 169 beygir alındı.
    155likten motorda 180 alınıyorsa. 170lik, 195-200 olur gibime geliyor.

Mitonun zaten ikinci eli pek fazla hareketli değil. yaptığınız işlemlerin hepsi ölü yatırım, orjinal parçalarınızı kesinlikle saklamanızı tasiye ederim. 155lik ile 170lik arasında ciddi bir fark sezmiştim, d moduna aldığınızda araç direk kendisini atıyordu, bu 155liklerde daha az hissediliyor. bir de vites daha kısa qvde, çabuk ve sportif shifte daha uygun.

vale modundan kastedilen sanırım aracın 100kmyi falan geçmemesi, sürekli arıza ışığı yakması. yazılım büyük ihtimal pschiptuningte yapılacaktır, ancak motor farklı bir motor orada 170lik mitonun ya da jülyetin stock yazılımını bulamazsa hatayı silemez. tabi birmota kardeşim benim hatamı silin diye gidersen, nasıl karşılarlar bilmiyorum. Yine Barbarosta chip yaptıran bi Giulietta sahibi (170lik) bu hataları küçükyalı birmotta bir tanıdığı aracılığıyla direk ustayla muhattap olarak hallettmişti.

bu arada chipten sonra 110-130 km hızları 6. vites 2,5-3rpm arası yakıt tüketimi düşüyor ancak. Genel yakıt tüketiminde bir artış gözlemlenir diye düşünüyorum.

Ben bu siyah qvyi anadolu-avrupa istikametinde 1.köprü yolunda altunizade civarlarında görmüş olabilirim. 2 hafta önce öğlen vakitleri.
    vala oralarda deildim kardeşim baska mito olabilir. zaten 155 lik le 170 lik motorlarıda komple farklı bide ilginc tarafı 170 lik daha az yakıt tuketiyo kataloga gore tabi. artık bende beylikdüzü birmotda yaptırcam o işlemi oranın alfa sorumlusu tanıdık. bu arada peki bu arıza ışıkları yanarken problem yaşıcakmıyım cunku o birmot işlemi pazartesiye kalcak haftasonundan dolayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ek olarak bahsettiğne göre chip 25 hp oynatmış araçlarınızı bu sadece chipmi downpipe ve diğerleri dahilmi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada unutmayalımki ciddi bir şekilde büyük intercooler ihtiyacınız olucak..yazılım konusunda barbaros abi çok iyi bilir bizim araçları son derece yardımcı olacağından eminim..
    intercooler hakkında herhangi birşey soylemediler. gerekli olsa eklerlerdi diye düşünüyorm. bu arada barbaros dediğin kim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı te@m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    intercooler hakkında herhangi birşey soylemediler. gerekli olsa eklerlerdi diye düşünüyorm. bu arada barbaros dediğin kim
    ps chiptuning oluyor =) aslında intercooler bizim motorlar için ciddi önem taşıyor..hem ebat hemde ulaştığı sıcaklık sebebiyle hiç yeterli olmuyor malesef..farkını değiştirdikten sonra özellikle çok hissettim =)
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

_Burak_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vala önceden polom vardı 4cm yay vardı ondan cok cektım gidicegım yerlere ozel belirledigim sokaklardan gidiyodum cukur olmasın die. stresi yetiyodu. bu aracta hiç niyetim yok. sonerde aynı baskıyı yapıo yay die. aracımda zaten orjınalden sertlestirici coilover var boyle guzel ya.
    standarda döner biter
    ben borayı bile sattıysam çok rahat
    galeri balladıra ballandıra emsalsiz diye satıyordu haftasına gitti
    Burak ÇAPKAN
    Volkswagen Ticari Araç Satış

Ekurtoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ek olarak bahsettiğne göre chip 25 hp oynatmış araçlarınızı bu sadece chipmi downpipe ve diğerleri dahilmi.
    ölçülenler downpipe egzoz ve hava filtresi dahil değerler. downpipe son devirleri biraz daha rahat çeviriyormuş hissini verdiriyor ya da direk çevirtiyor gerçekten. ama esas amaç egzoz gazının daha rahat tahliye olması, egt, egzoz sıcaklığını düşürmek.

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valet modu denen şeyi ben; arabayı birisine teslim ettiğinde arabanın canını almasın diye motor devrinin kısıtlanması diye biliyorum.

gurcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok yok ben bu Alfa konusuna yorum yapmayacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VWci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valet modu denen şeyi ben; arabayı birisine teslim ettiğinde arabanın canını almasın diye motor devrinin kısıtlanması diye biliyorum.
    dogru olabilir ordan geliyo heralde cunku kurtoglu da 100km yi gecmio die bi cümle kullanmıstı diye hatırlıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dogru olabilir ordan geliyo heralde cunku kurtoglu da 100km yi gecmio die bi cümle kullanmıstı diye hatırlıyorum.
    ama bu vale modu değil sanırsam, arkadaşın bahsettiği limp modu, yani yazılım sebebiyle, ya da elektronik güvenlik sistemlerinin soketlerinin sökülmesi halinde aracın beyninde arıza verip, devir kısıtlaması ya da turbonun kısmen devre dışı kalması gibi durumlar. ben bu durumda aracı kullanmadım ancak, arkadaşın westgate borusu koptuğunda aracın bu moda girdiğini biliyorum.

Alfa gerçekten uğruna yorum yapılacak bir araç değil ya bin keyfini çıkar ya da sat kurtul muhabbetiyle can sıkmaya değmez.

4 adet vag rakibi arasından, mitoyu seçmek başlı başına delilik =)

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ekurtoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama bu vale modu değil sanırsam, arkadaşın bahsettiği limp modu, yani yazılım sebebiyle, ya da elektronik güvenlik sistemlerinin soketlerinin sökülmesi halinde aracın beyninde arıza verip, devir kısıtlaması ya da turbonun kısmen devre dışı kalması gibi durumlar. ben bu durumda aracı kullanmadım ancak, arkadaşın westgate borusu koptuğunda aracın bu moda girdiğini biliyorum.

Alfa gerçekten uğruna yorum yapılacak bir araç değil ya bin keyfini çıkar ya da sat kurtul muhabbetiyle can sıkmaya değmez.

4 adet vag rakibi arasından, mitoyu seçmek başlı başına delilik =)
    yav yine gittin arabayı yerden yere vurmaya başladın bu ara forumda 307xsi diye birisi var, D modda dynoya sokabilmiş sanırsam. 1.6 dizel giuiliettası var. anlatmıştı Berkay ama pek idrak edememiştim
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bugün akşam teslim ettim aracı sonunda. cuma kısmetse çıkıcak hayırlısıyla. bakalım görcez 170 likte ne cıkcak ortaya.custom garage ın beklentisi büyük. bu arada mito gurubu olarak toplanıp bi çekim yapalım hem tanışalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun şimdiden. kolay gelsin sebo usta =)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonucu bekliyoruz merakla..bu arada 170lik kullanan arkadaşların q2 diferansiyel hakkındaki izlenimleri nasıl acaba ? bizdeki normalle onun arasındaki farkı çok merak ediyorum..

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yav yine gittin arabayı yerden yere vurmaya başladın bu ara forumda 307xsi diye birisi var, D modda dynoya sokabilmiş sanırsam. 1.6 dizel giuiliettası var. anlatmıştı Berkay ama pek idrak edememiştim
    D değil N modda soktum Arda yanlış anlaşılma olmasın onuda bulan Serencebey ' e sonsuz teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonucu bekliyoruz merakla..bu arada 170lik kullanan arkadaşların q2 diferansiyel hakkındaki izlenimleri nasıl acaba ? bizdeki normalle onun arasındaki farkı çok merak ediyorum..
    155liklerde de bu Q2 var diye biliyorum. ESP yi komple devredışı bırakmanın olmaması bir dezavantaj ancak, d modda, acil durumlarda alakasız refleksif direksiyon tepkilerime rağmen bir aksilik olmadan atlattım. Viraj içerisinde ise yoldan hafif çıksanız da sizi toparlıyor. Aynı virajları bir de puntolarla kasmak lazım, direksiyon tepkilerine bakmak lazım bence. bu q2 meselesi alfanın yeni nesillerinde en büyük artısı. Yol tutuş açısından oldukça tatmin edici buluyorum mitoyu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)