User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
130 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: alfa mito chip sonrası vale yapılması

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 307xsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D değil N modda soktum Arda yanlış anlaşılma olmasın onuda bulan Serencebey ' e sonsuz teşekkürler
    haa şimdi oldu
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ekurtoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    155liklerde de bu Q2 var diye biliyorum. ESP yi komple devredışı bırakmanın olmaması bir dezavantaj ancak, d modda, acil durumlarda alakasız refleksif direksiyon tepkilerime rağmen bir aksilik olmadan atlattım. Viraj içerisinde ise yoldan hafif çıksanız da sizi toparlıyor. Aynı virajları bir de puntolarla kasmak lazım, direksiyon tepkilerine bakmak lazım bence. bu q2 meselesi alfanın yeni nesillerinde en büyük artısı. Yol tutuş açısından oldukça tatmin edici buluyorum mitoyu.
    q2 kilitli diferansiyel sadece 170qv de var bildiğim kadarıyla..merak ettiğim hızlanmalarda ve tutunma konusunda etkileri ve izlenimler nedir? bende mesela asr off durumdayken epey bi patinaj sıkıntısı oluyor 3. vitese kadar..
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

te@m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Wink

Alıntı romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    q2 kilitli diferansiyel sadece 170qv de var bildiğim kadarıyla..merak ettiğim hızlanmalarda ve tutunma konusunda etkileri ve izlenimler nedir? bende mesela asr off durumdayken epey bi patinaj sıkıntısı oluyor 3. vitese kadar..
    qv 170 likte şöyle sölim patinaj durumu var tabi 3. vitestede aynen devam ediyo yüklendiğim zaman fakat patinajda direksiyonda sol sag cekme durumu yaşanmıyo, tabi antipatinaj dinamik modda azda olsa devreye giriyo, antipatinajı komple kapatma şansı yok D.N.A denen 3 moda bağlı arac. fakat aracın viraj kabiliyeti cok yüksek. ciddi süratlerde virajlara girdiğimde arac salcak diye düşünürken kendini dahada toplamaya başlıyo ve viraj içinde gaza yüklendiğimde ön lastikler direksiyonu döndürüdüğüm çizgisinin dışına çıkmıyo. qv de dinamik moda alındıgında coilover amortisörlerin devreye girip sertleştiğinide göz önünde bulundurmak lazım. en iyi viraj kabiliyeti bundan sebep diye düşünüom.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ara A modundada araç güzel yol tutuyor, denemenizi tavsiye ederim
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Wink

Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    all weather conditions modunda güsel yol tutması normaldir kardeşim antipatinaj full acık ama arac performans pek parlak degil ya o modda ama karda yagmurda KRAL mod

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dijital km yi gördün mü ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı te@m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    all weather conditions modunda güsel yol tutması normaldir kardeşim antipatinaj full acık ama arac performans pek parlak degil ya o modda ama karda yagmurda KRAL mod
    yok abi, viraj kasarken güzel mod oluyor bu arada ana menüden radyo gösterimine off diyin, dynamic mod a alınca radyo gösteren bölümde boost işareti çıkıyor, a moddada dijital km

Alıntı 307xsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dijital km yi gördün mü ?
    ahaha aynen sen dedikten sonra ilk kullandığımda baktım

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugun Qv'yi customda gördüm şimdiden hayırlı olsun..Tahminim Barboros abinin dynoda 200 Hp civarı bi rakam alırsınız herşeyiyle birlikte..

MiTo ve Guliler hiç bir şekilde dynoya çıkamıyolar ESPleri kapanmadıgı için o yüzden ABS sigortasını sökmek zorunda kalıyoruz.O sigortayı söküncede araç kendini güvüenli mod gibi bişiye alıo ve D moda geçiş yapılmmıyor..Ayrıca toplam 5 hata veriyor..ESP iptal,direksiyon kontrol sistemi iptal,kalkış kontrol sistemi iptal(ASR),hillholder iptal,Abs iptal..Sigortayı geri yerine taktıgımızda bile arzalar geçmiyor ve aracın bilgisayara bağlanıp silinmesi gerekiyor buda birmot veya özel servislerin işi..Birmota gidip bunu diyincede bişi diceklerini sanmıyorum ama işin p.tesi kalması ve aracı denemek için D moda haftasonu geçemicek olmanız uzucu

Bu arada baktıkta Sebo ustayla 170likler turbosu bizimkinden büyük çalasım geldi bi an

Bu arada RomeoGp nasıın ne yapıosun Ne zamandır bana söylüolardı değiştir die intercoolerını üşeniodum ama Gpde dediyse değiştirmek gerekir Intercoolerı büyütmek bu bizim ufak motorun içine girmeden yapılcak son şey-Emin bu laf sanaydı coolerları büyütüyoruz-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok abi, viraj kasarken güzel mod oluyor bu arada ana menüden radyo gösterimine off diyin, dynamic mod a alınca radyo gösteren bölümde boost işareti çıkıyor, a moddada dijital km

ahaha aynen sen dedikten sonra ilk kullandığımda baktım
    aynen öyle oluo ama bence turbo basınc göstergesini ayrı bi sayfada radyo teyp acıkkende göstermesi gerekiyodu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun Qv'yi customda gördüm şimdiden hayırlı olsun..Tahminim Barboros abinin dynoda 200 Hp civarı bi rakam alırsınız herşeyiyle birlikte..

MiTo ve Guliler hiç bir şekilde dynoya çıkamıyolar ESPleri kapanmadıgı için o yüzden ABS sigortasını sökmek zorunda kalıyoruz.O sigortayı söküncede araç kendini güvüenli mod gibi bişiye alıo ve D moda geçiş yapılmmıyor..Ayrıca toplam 5 hata veriyor..ESP iptal,direksiyon kontrol sistemi iptal,kalkış kontrol sistemi iptal(ASR),hillholder iptal,Abs iptal..Sigortayı geri yerine taktıgımızda bile arzalar geçmiyor ve aracın bilgisayara bağlanıp silinmesi gerekiyor buda birmot veya özel servislerin işi..Birmota gidip bunu diyincede bişi diceklerini sanmıyorum ama işin p.tesi kalması ve aracı denemek için D moda haftasonu geçemicek olmanız uzucu

Bu arada baktıkta Sebo ustayla 170likler turbosu bizimkinden büyük çalasım geldi bi an

Bu arada RomeoGp nasıın ne yapıosun Ne zamandır bana söylüolardı değiştir die intercoolerını üşeniodum ama Gpde dediyse değiştirmek gerekir Intercoolerı büyütmek bu bizim ufak motorun içine girmeden yapılcak son şey-Emin bu laf sanaydı coolerları büyütüyoruz-
    saol kardeşim cıksında bakalım sonuclar ne olcak. cuma sabahına ısımız bıter dıodu sebo özel servistede ben o hata işlerini hallederim diodu haftasonuna cıksa iyi olur aslında. ayıp ediosun arada söker degisiriz turboları

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ahahaa eyw benim tahminim işte kağıt üstünde 195-200 hp falan yazması daha fazlası yazarsa camdan atlarım 3 ay daha beklemeyip 155lik aldım die

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kardeşim sağol =) uğraşıyoruz küçük bir süpriz olucak =) biliyorsunuzki sizin motorun atası bizde gp abarth esseesse180hp 170lik mito da aynı turbo manifold kullanıyor..bende dedim getirteyim turboyu manifoldu =) zaten egzoz intercooler vs setup hazır güzel bi sonuç olcak gibi bitince =)

bu arada 170lik mito tahminimce minimum 210hp 300nm civarlarını görür egzoz-filtre-ve ps yazılımdan sonra =) ama tutunma ve baskı balata konusuna dikkat etmemiz lazım avrupadakilerde hep aynı dertten muzdarip..baskı kaçırıyo-aşırı patinaj oluyor...Aklıma qualife LSD giriyo ama zor iş biraz..Allahtan elimde bronz balatam var hiç olmadı onu takcam =)
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahahaa eyw benim tahminim işte kağıt üstünde 195-200 hp falan yazması daha fazlası yazarsa camdan atlarım 3 ay daha beklemeyip 155lik aldım die
    vala stock durumda 0-100km aramısda sanırsam 1 - 0.5 sn var kardeşim bilion yani cok kaybın yok 3 aya degermiiii bilmem. ama tabi modifiye sonrası 2 arac arasındaki cevap farkı cok olurmu onuda bilmem bende neye yanıom bilionmu 3 ay bekleyipte beyaz renk qv almadığma, napçazzz şimdiiii tek çare benim motoru seninkine takıp dolaşcaz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim sağol =) uğraşıyoruz küçük bir süpriz olucak =) biliyorsunuzki sizin motorun atası bizde gp abarth esseesse180hp 170lik mito da aynı turbo manifold kullanıyor..bende dedim getirteyim turboyu manifoldu =) zaten egzoz intercooler vs setup hazır güzel bi sonuç olcak gibi bitince =)

bu arada 170lik mito tahminimce minimum 210hp 300nm civarlarını görür egzoz-filtre-ve ps yazılımdan sonra =) ama tutunma ve baskı balata konusuna dikkat etmemiz lazım avrupadakilerde hep aynı dertten muzdarip..baskı kaçırıyo-aşırı patinaj oluyor...Aklıma qualife LSD giriyo ama zor iş biraz..Allahtan elimde bronz balatam var hiç olmadı onu takcam =)
    ya şu bronz baskı balata olayı bi arkadaşın evo8 inde vardı üstelik debriyaj pedalını çekip kalkarken gıcırtı yapıodu o söylemiştiama fiyatını baya ciddi biliyorum yanlışım yoksa. bizim gercekten ihtiyacımız olcakmıdır acaba. bi taraftanda intercooler diosun. işler büyüyo heee

Ekurtoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih'im motora girdik mi çıkamayız, araba bana durduğu yerde masraf zaten bolca da günlük kullanımım var. 2,0 ve üzeri motor hayalleri de hem bu kullanım hem de vergiler sebebiyle biraz zor. intercooler a falan bulaşmam yapacağım 2-3 şekle yönelik dokunuş kaldı, difüzördü egzoz ucuydu tavan iç kaplaması falan. Yıllık bakımdan sonra yaparım onları. Zaten lastik aldım iki tane arkalara taktım. Bakalım intercooler'a gelene kadar ben yol tutuşu için coilover düşünüyorum şeklen de qv farları olabilir ama. o kadar para harcamaya değer mi bilmiyorum.

Team, dostum sen beyaz qv alacağın zaman bana haber ver ben senin aracı alırım ben de siyah istiyordum =).

arkadaşlar şu dijital km olayını neden görüştüğümüzde göstermediniz bana =)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vala stock durumda 0-100km aramısda sanırsam 1 - 0.5 sn var kardeşim bilion yani cok kaybın yok 3 aya degermiiii bilmem. ama tabi modifiye sonrası 2 arac arasındaki cevap farkı cok olurmu onuda bilmem bende neye yanıom bilionmu 3 ay bekleyipte beyaz renk qv almadığma, napçazzz şimdiiii tek çare benim motoru seninkine takıp dolaşcaz...
    0,5 saniye diyorsun da benzer motorda ciddi bi fark bence. işlemden sonra 80-160-200 falan bassak bence rahat 2-3 boy olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ekurtoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih'im motora girdik mi çıkamayız, araba bana durduğu yerde masraf zaten bolca da günlük kullanımım var. 2,0 ve üzeri motor hayalleri de hem bu kullanım hem de vergiler sebebiyle biraz zor. intercooler a falan bulaşmam yapacağım 2-3 şekle yönelik dokunuş kaldı, difüzördü egzoz ucuydu tavan iç kaplaması falan. Yıllık bakımdan sonra yaparım onları. Zaten lastik aldım iki tane arkalara taktım. Bakalım intercooler'a gelene kadar ben yol tutuşu için coilover düşünüyorum şeklen de qv farları olabilir ama. o kadar para harcamaya değer mi bilmiyorum.

Team, dostum sen beyaz qv alacağın zaman bana haber ver ben senin aracı alırım ben de siyah istiyordum =).

arkadaşlar şu dijital km olayını neden görüştüğümüzde göstermediniz bana =)
    yahu sanada gösterdik yaa, banada Fatih abi yaptı zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya şu bronz baskı balata olayı bi arkadaşın evo8 inde vardı üstelik debriyaj pedalını çekip kalkarken gıcırtı yapıodu o söylemiştiama fiyatını baya ciddi biliyorum yanlışım yoksa. bizim gercekten ihtiyacımız olcakmıdır acaba. bi taraftanda intercooler diosun. işler büyüyo heee
    Abi hicbiri cok acil olan islemler deil ama olursa daha saglikli olur tabiki bronz balatanin gunluk kullanimi rahatsiz biraz ama bariz fark ettiriyo acikcasi intercooler a gelince orjinal coolerimiz olmasi gerekenden ciddi derecede yuksek sicakliklara ulastigi icin guc kaybi ve sismeye sebep oluyor..1.4tjet ve multiairlerdeki coolerlarin hepsi ayni oldugu icin soyluyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hicbiri cok acil olan islemler deil ama olursa daha saglikli olur tabiki bronz balatanin gunluk kullanimi rahatsiz biraz ama bariz fark ettiriyo acikcasi intercooler a gelince orjinal coolerimiz olmasi gerekenden ciddi derecede yuksek sicakliklara ulastigi icin guc kaybi ve sismeye sebep oluyor..1.4tjet ve multiairlerdeki coolerlarin hepsi ayni oldugu icin soyluyorum
    Fatih şu cooler işini araştırmaya başlıyalım bro napalım =)
    mitolar şişmesin =)

Kankacım sizin bana gösterdiğiniz, turbo basıncıydı, dijital kilometre yazıyordu ben yanlış mı anladım. kaçla gidiyorsam onu görmek istiyorum dijital olarak mesela vw'lerdeki gibi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)