User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
130 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: alfa mito chip sonrası vale yapılması

te@m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

alfa mito chip sonrası vale yapılması

arkadaşlar merhaba,

aracıma bazı modifikasyon işlemleri yapılcak (down pipe / son susturucu/ cut out/ filtre kit/ yazılım) bunların sonucunda yazılımdan sonra aracın yanlış anlamadıysam 'vale' yada 'valet' moduna giriceği söylendi. bundan dolayı modifiye sonrasında birmot servise gidip vale modundan aracımı çıkarttırmam gerektiği söylendi. bunla ilgili bana yardımcı olurmusunuz kelimeyi doğru anladımmı yada bu durumu yaşayan arkadaşlar oldumu acaba? şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arıza ışıgı yakarsa onu sildiriyosun kanka işte eger yanlış bilmiyorsam..
    Tango-1 never dies.

emre_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu islemlerden sonra arac ariza isigi yakabilir ama yakmayadabilir aracin hassasiyetine bagli safe mode durumu olmadiktan sonra sorun olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arıza ışıgı yakarsa onu sildiriyosun kanka işte eger yanlış bilmiyorsam..
    kanka ama zaten yazılımla birlikte arıza ısıkları silinmicekmi tekrar vale olayı ne onu anlamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka onu bi Özgünle konuşuruz ya.. Bu hafta komple rm'yim ben.. haberleşelim boş çıkarsa..
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ok kardeşim. ben eğitimdeyim bu hafta gene full bi cuma cumartesi boşum. bişey ögrenirsen hbr et

Ekurtoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılımdan sonra hata veriyor, hataları birmotta veya bostancı alfa sportivo'da sildirebilirsin. yazılımı barbaros abi yapmıştı benim aracıma hataları o silmişti direk.
    d modda aracı dynoda test edemiyorsun.

filtre için kn in 57i kitini mi kullanacaksınız?

cutout ve downpipe uygulaması nerede yapılacak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim bilgiler için sagol sana denk geldıgım iyi oldu. araç custom garage da yapılcak herşeyi. sen söyleyince aklıma geldi, bizim aracta zaten DNA denen 3 mod var chip gibi, peki araca yazılım yapınca bu modlar nolcak işlevini kaybetcekmi, yada yazılım yapıldıgında performans hangi modda iş görcek??? bu arada filtre için hks mantar kullanılcak aslında filtre borusunu değiştirmeyi düşünmüyolar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı te@m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bilgiler için sagol sana denk geldıgım iyi oldu. araç custom garage da yapılcak herşeyi. sen söyleyince aklıma geldi, bizim aracta zaten DNA denen 3 mod var chip gibi, peki araca yazılım yapınca bu modlar nolcak işlevini kaybetcekmi, yada yazılım yapıldıgında performans hangi modda iş görcek??? bu arada filtre için hks mantar kullanılcak aslında filtre borusunu değiştirmeyi düşünmüyolar.
    custom garage da sebo usta tarafından daha önce iki mito yapıldı bizden başka yapıldıysa da bilmiyorum. Ben downpipe + cut out yaptırdım. diğer arkadaş komple egzoz 4 çıkış yaptırdı. Pschiptuningde de yazılımlar atıldı.

Ben de KN hava filtresi var, etrafını da çevirdim. Diğer arkadaşta HKS mantar var performansa bir etkisini farkedemedik ikisinin de emiş sesi kulağa hoş geliyor. Boruyu değiştirmeye bence de gerek yok ama etrafı çevrilebilir. Ben kapalı kutunun alt muhafazasını çıkartmadım, ön ızgaradan gelen havayı da sağlayan boru altına bağlı. HKS mantar düşünürsen yer olmadığından kapalı kutunun alt kısmını da çıkarıyorsun, tercih sizin tabi.

DNA, değişmiyor. Mesela sen aracını şuan N modda kullanırken, D ye almışsın gibi olacak çipten sonra. D modun üstüne bi D modu daha koy o da senin son performansın olur. N modda aracın performansı harika oluyor ama ani gaz tepkilerinde VDC/ESP her neyse çok daha fazla devreye giriyor. O nedenle sportif kullanımlarda D modu tercih edersen daha rahat edersin.

Cut out konusunda da, kumanda beynini kontağa bağlatın, üzerinde sürekli elektrik kalması halinde motor bozulabiliyor. Gökhanla Sebo zaten seni uyarır. Maslakta yaptırırsınız hemen.

Onun dışında, yazılımı mesela N mod değişmeyecek D mod değişecek şekilde de yapabilirsiniz, ama bu sefer nasıl ölçüm yapacaksınız. Teste çıkılıp öyle ayarlanması lazım bir kaç kere. A modda pek denemedim ama muhtemelen o da eski haline göre daha canlıdır ama sürekli esp devreye giriyordur. DNA kendi içindeki döngüyü koruyor. üzerine +2 değer biçildiğini düşün.

Aklıma gelen başka birşey yok. hayırlı olsun şimdiden. 200hp olması dileğiyle =)

Not:İşlemler bitince bi denemeye çıkabiliriz. Forumdan boost_up ve fatihob arkadaşların da mitoları var.
    olmadı bir gün fotoğraf çekimi için buluşulabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    söylediklerin gayet iç açıcı azından bal damlıo benim en büyük düşüncem oydu dna nın korunması bunları öğrendiğim iyi oldu. ozaman suan dikkatetmem gerekenler cut out kelebegin kontaga baglanması oluyor. peki birmotun tepkisi ne oluyor aracta bu modifiyeleri gördükten sonra vala görüssek harika olur araclar piyasada az zaten. saglam cekimlerde yapılır

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolayca 200-210 hpler görülür emin olunki =) aklınızı karıştırabilecek tek durum baskı balata olabilir..grande punto abarth esseesse 180hp sizinkiyle birebir aynı motora sahip fakat yazılım sonrası baskı balatanın iyi tutmaması sıkıntı oluyor malesef vale modu diye birşeyi ilk kez duyuyorum bizim motorlarla ilgili pek sorun olacağını zannetmiyorum
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada sendeki araç 155 mi 170 mi, fatihob un arac 155likmiş 50 hp lik bi artış almışlar galba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garanti gitti diye aglama olm sonra
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    garanti artık gözden cıktı olm garanti olduda nolduki simdiye kadar kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hic elleme derim. arkadasımda da 2 senedir mito var. devamlı biniyorum. gayet seri bi araba. o yaptığın işlemler aracın değerini dusurebilir. gün gelir ilan koyarsın, yapılan işlemleri de listelersin, aracın alınabilitesi düşebilir. adam bakar, haa bu araba gençlerin eline geçmiş der, başka ilana gecer. yani aracın zaten orjinalden safkan bir spor araba. istersen bi 5 cm yay tak, yeter

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı te@m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada sendeki araç 155 mi 170 mi, fatihob un arac 155likmiş 50 hp lik bi artış almışlar galba
    50 hp biraz fazla malesef maksimum 180-190hp arası görülüyo oda üst devirlerde çok verimsiz kalıyo turbodan dolayı malesef..

bu arada size özel mesaj attım =)
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya orası öylede bu arabaya binicem artık değiştirme gibi bi düşüncemde yok eskiden beride alfa meraklısıyım yerine alabileceğim bu kadar performansı bu denli ekonomik verebilcek bi aracta yok aslında piyasada. ama napcan bi taraftanda insanoğlunun doyumsuzlugu işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GC8 GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic elleme derim. arkadasımda da 2 senedir mito var. devamlı biniyorum. gayet seri bi araba. o yaptığın işlemler aracın değerini dusurebilir. gün gelir ilan koyarsın, yapılan işlemleri de listelersin, aracın alınabilitesi düşebilir. adam bakar, haa bu araba gençlerin eline geçmiş der, başka ilana gecer. yani aracın zaten orjinalden safkan bir spor araba. istersen bi 5 cm yay tak, yeter
    vala önceden polom vardı 4cm yay vardı ondan cok cektım gidicegım yerlere ozel belirledigim sokaklardan gidiyodum cukur olmasın die. stresi yetiyodu. bu aracta hiç niyetim yok. sonerde aynı baskıyı yapıo yay die. aracımda zaten orjınalden sertlestirici coilover var boyle guzel ya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fatihle bizim araçlar 155lik, dynoda 145 ölçüldüler bunun üzerinden yapılan çiple 169 beygir alındı.
    155likten motorda 180 alınıyorsa. 170lik, 195-200 olur gibime geliyor.

Mitonun zaten ikinci eli pek fazla hareketli değil. yaptığınız işlemlerin hepsi ölü yatırım, orjinal parçalarınızı kesinlikle saklamanızı tasiye ederim. 155lik ile 170lik arasında ciddi bir fark sezmiştim, d moduna aldığınızda araç direk kendisini atıyordu, bu 155liklerde daha az hissediliyor. bir de vites daha kısa qvde, çabuk ve sportif shifte daha uygun.

vale modundan kastedilen sanırım aracın 100kmyi falan geçmemesi, sürekli arıza ışığı yakması. yazılım büyük ihtimal pschiptuningte yapılacaktır, ancak motor farklı bir motor orada 170lik mitonun ya da jülyetin stock yazılımını bulamazsa hatayı silemez. tabi birmota kardeşim benim hatamı silin diye gidersen, nasıl karşılarlar bilmiyorum. Yine Barbarosta chip yaptıran bi Giulietta sahibi (170lik) bu hataları küçükyalı birmotta bir tanıdığı aracılığıyla direk ustayla muhattap olarak hallettmişti.

bu arada chipten sonra 110-130 km hızları 6. vites 2,5-3rpm arası yakıt tüketimi düşüyor ancak. Genel yakıt tüketiminde bir artış gözlemlenir diye düşünüyorum.

Ben bu siyah qvyi anadolu-avrupa istikametinde 1.köprü yolunda altunizade civarlarında görmüş olabilirim. 2 hafta önce öğlen vakitleri.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)