User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: ecu mapping yardım

Lquin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mapping ile yazılım arasındaki fark nedir?

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ingilizce türkçe gibi bir ayrım mevcut...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani normalde ikiside aynı kapıya çıkıyor ?

emre_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet öyle oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler...

kickboxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk başta arabaları mekanik aksam olarak çok iyi şekilde öğren sonra terimleri terimlerin aralarındaki ilişkiyi ve bu terimlerdeki değişikliklerin araba üzerindeki etklieri vsvsvs
    Olum nissan arabamı arabanın hası kralı subaru yıllardır biz yürüyomusuz

s2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak guzel kardesım kızmıyım dıyorum guzel guzel anlatalım dıyorum ama sen laftan anlamıyorsun!!

Sana dıyoruz kı forumu once oku onlarca makale var hazırlanmıs ınsanlar okusun bılgılensın dıye ama sen hala okumaya baslamak yerıne lınkını verırmısınız hangı konu nerde bana soylermısınız pesındesın ınsanlar sana yardım etmek zorundamı hele kı boyle yuzlerce hazır bılgının oldugu bı yerde alıp onunemı koysunlar armut pıs agızma dus oh ne ala ! Sana ne dedıler ıngılızce bılmen gerekıyor dedıler, sen ne dedın? mukemmel degıl ama ıyı derecede bılıyorum dedın! sonra dıyosunkı mappıng ıle yazılım arasında ne fark var lan arkadas bu ne perhız bu ne lahana tursusu!!!

mıllete dedık yapmayın dalga gecmeyın cocugun hevesı kırılmasın meraklı vs vs alınır falan ama sen harbıden bı degısık cıktın arkadas

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyide bunda ne var kızcak ben onu anlamadım ki.ayrıca okuyorum tek tek okuyorum hepsini.bunun değişikliklede alaksı yok neyse SORU SORDUĞUM için özür dilerim....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lquin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide bunda ne var kızcak ben onu anlamadım ki.ayrıca okuyorum tek tek okuyorum hepsini.bunun değişikliklede alaksı yok neyse SORU SORDUĞUM için özür dilerim....
    sana soru sordugun ıcın kızmıyorum soylenenlerı dınlemedıgın ıcın kızıyorum bak burda konu acıp soru sorarsan dogru yada yanlıs bırcok bılgı verırler sana senınde kafan karısır soylenenın bı yerını anlamazsın yada yanlıs anlarsın tekrar sorarsın cevabını alamazsın vs vs onun yerıne ozenle hazırlanmıs konuları bı oku sonra ne ıstersen sor zaten burda herkes sever yardımcı olmayı ok

ama once bı oku allah askına ya mappıng ve yazılım ne demek dıye sorumu olur allah askına bak acıklıyım sen bıle guleceksın sordugun soruya;

mappıng : map bıldıgın harıta aracların calısma prensıplerını bıldıgını varsayarak anlatıyorum , basıt olarak 2 harıta bulunur benzın ve atesleme harıtası yanı maplerı . arabanın kabaca benzınını kısıp acmak yada avansını kısıp acmak nasıl yapılır ıste bu harıtalardakı verılerı degıstırerek. dıstrıbıtorlu yada karburatorlu araclarda ne yaparlardı? karburator ayarı dımı yada dıstrıbutorden avans ayarı yaparlardı mekanık olarak ayarlanırdı bunlar cevırerek pozısyonunu degıstırerek meme ayarı yaparak vs vs ıste bunların elektronıc olarak yapılmasına yanı yenıden ayarlanmasına harıta yazılımı denır yanı MAPPING onuda beyınden yanı ECUdan ayarlarsın ha bunu nası yaparsın ECUdan ya bır kablo yardımıyla yazılımını acarak degerlerı degıstırıp yenıden programlar ve save edersın yada ıcerısındekı EPROM hanı su meshur chıpı sokerek dısarda o epromun ıcındekı bu harıta degerlerını degıstırıp tekrar ıcıne takarsın yada komple beynı sokup STANDALONE ECU yanı tamamen profesyonel tum ayarları ıle detaylı olarak kontrolu saglayabılecegın bır beyın takarak yapabılırsın ok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahahahah lan özgün rakip yetişiyo diye mi geldin lan ahlak zabıtası gibi dikiliyon konuda

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı s2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahahah lan özgün rakip yetişiyo diye mi geldin lan ahlak zabıtası gibi dikiliyon konuda
    okuyordum lan
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önce okuman lazım hatta mümkünse bu tür işler yapan yerlerde çıraklıktan başlaman lazım. şimdi merak sarsan 5-6 senede iyice yetiştirebilirsin kendini. şuan için cihazlar filan düşünme onun yerine bu tür işler yapan biyere gidip karın tokluğuna çalışırım abi diyerek çıraklığa başlasan biyandanda okusan daha mantıklı.

çünkü şuan öğrenmek için yazılım cihazlarını alayım desen 20 25 milyar harcar genede bi halt öğrenemeyebilirsin malesef. herşeyin başı alt yapıdan geçiyor. motor mekaniği iyice çözmen lazım. bunlarda merakla olabilecek şeyler ama dediğimi yapar okul dışındada bu tarz iş yapan biyere işi öğrenmek için girersen ilerde çok profesyonelleşebilirsin. şimdiki gençlik önce maaşı düşünür olmuş ama bu işte önce iş öğrenebilirmiyime bakıp en iyi yerlere kendini aldırmak için çaba göstermelisin.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk Terimleri bilmen gerekir sonra benimtavsiyemo kendine bir araba al ondan sonra Deneyi,mlerle dewam et
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk Terimleri bilmen gerekir sonra benimtavsiyemo kendine bir araba al ondan sonra Deneyi,mlerle dewam et
    bence yanına işe girsin. üstünede para almak yerine para versin hatta senin sigortanıda yatırsın. hatta vergileri üstlensin
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

A.Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum bu iş o kadar kolay değil, ayrıca ticari bir sektör ve kimse gel sana öğreteyim bak şurdan başlarsın şu şu anlama gelir vs vs diye adım adım öğretmez...
    Custom Electronic Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladım.ama ben ne olursa olsun öğreneceğim inş.en ince ayrıntısına kadar.amma 3 sene olur amma 6 sene olur.elimden gelen en kısa sürede öğrenceğim inş bunu.ayrıca yorumları için herkese teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önce ingilizceni iyi derecede geliştir ve bi yandan otomobil projelerini takip et neyin ne olduğunu iyice anlamaya çalış. sonrasında ingilizce online eğitimler var. parasını yatırım konferans şeklinde eğitim alabiliyorsun cihazların üreticilerinden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam abi bunları dikkate alacağım.teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)