User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Opel Omega vs Renault Safrane: Hangisi?

Otomobilkurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Opel Omega vs Renault Safrane: Hangisi?

Sizler için 90'lı yılların lüks bekçilerini bir araya getirdik. Tüm özelliklerinden bahsettiğimiz Safrane ve Omega'dan hangisini seçerdiniz buyurun siz karar verin!

Direk aklınızdan geçeni söyleyelim “ne arabalardı üstadım” diyorsunuz. Gerçekten de yıllarına göre güç, sağlamlık ve konforun zirve noktalarıydı bu arabalar. Omega, çıkışı olan 1986 yılından itibaren Opel tarihinin en karizmatik arabası olmuştu. Keza Safrane’de Renault’un bugünlerde pekte yapamadığı şekillerdeki lüks bekçisiydi. Omega belli boşlukları tamamlamak amacıyla piyasaya sürülmüştü. Çünkü D Segmentte Ascona iken F Segmentte Senator vardı. Boş kalan E sınıfı içinse Omega ortaya çıkartıldı.

Fransa Almanya çekişmesine yaklaşık 6 sene sonra 1992 yılında Renault cephesinden Safrane dahil edildi. E sınıf doluyordu ve savaş oldukça çetin geçecekti. Çünkü bu arabaların özellikleri günümüz bazı otomobillerinde bile olmayacaktı. Bir de hatırlarsanız o yıllar, üretilen arabaların gerçekten satılması gereken yıllardı. Yani üreticiler insanların gözlerini en iyi şekilde boyamak için masraftan çekinmiyorlardı.

İki aracın donanımı:

Motor:

Yazıyı buradan buldum: Opel Omega vs Renault Safrane: Hangisi? | Paratic

Sizce hangisi arkadaşlar?

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben omega taraftarıyım
    2.5 v6sını yakınıma aldık,gayet memnun ve hala bütün aksamları çalışıyor..safrane'ın ise koltukları çok rahat

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ikiside üretildiği dönemin teknoloji harikası. Bende omega yı tercih ederim.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel araçların marka farketmeksizin unutulup gidiyor oluşu çok kötü. Scorpio var bide.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de omega diyecegim.96 yılında 3.0 safrane bindiğimde çok etkilenmiştim.araçtaki bayan sesli komutu çok sasirtmistiarabada 3 hödük var radyo kapalı bu ses nedir diye bakinmistim epey

Otomobilkurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ikiside üretildiği dönemin teknoloji harikası. Bende omega yı tercih ederim.
    Banada daha cazip geliyor.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    16 gm 001 safrane yani renault fabrikasının genel md'nün 2001 model makam aracı bizdeydi.herşeyi ile özel yapım bir arabaydı. üzerinde 2.5 volvo motorlu olanlardan. sürekli fabrikanın içindeki serviste bakımlarını yaptırdık.aracın yağ eksiltme problemini kendi ürettiği fabrika çözemedi.blok hariç herşey değişti.belki fabrika dışında bir yere götürsem çözerlerdi ama tercih etmedim. 2009 yılında safrane hastası birisine hatasını söyleyerek zor bela 13 bin liraya sattım. yani en iyi safrane böyleyken diğerlerinin durumu nasıldır bilemedim. o yüzden opel mantıklı.
    komançero garage

sinan3405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski araclar lakın cok keyıflı. derdı bıtmez para harcamayı sevıyorsan yolda herseyı unutturur. sesi homurdaması cok keyıflı. gunluk degılde keyfı kullanımı cok ıyıdır. kalkısı agırdır ama bıde kalktıkan sonra gor. gunumuz araclarının bır cogu elıne su dokemez. gecenlerde bır omega bulusmasına gıttım ve oncesındede bır kac kez bınmıslıgım var,hele bıde tc yı kapatıp yan ver omega degıl gemı donuyor sanarsın buraya kadar yazdıklarım guzel sayılır. bu ıslerı yaparken cebınden mutlaka bırseyler alır. ortadakı vectra benım namıdıyar hayvantetıkte. cocukluk hayalı ve bır kac sey yuzunden sıfır aracımı satıp aldım 1 yıl okadar keyıfle kullandımkı anlatamam. uzun yol aracı helekı benım gıbı et degerı olan omega jant ve vogtland yay atarsan mermı gıbı vıraja gırer ve komfordan hıc odun vermez. konumuz omega bıraz vectradan sıkayetcıyım, afyon ankara arası bıraz sıkıstırdım motoru yedık omegada oyle hassas tıtız arac bunlar. bazan sahıbındene bakarım adam ılan acıklamasına golf veya polo ıcın alman tankı yazmıs hep gulerım onlar omegaya bınmemıs. duz yolda bıle gıderken hem homurdanır hemde agır agır sallanır. ve bu aracları yasatmaya calısan saygılı cok guzel ınsanlara slm olsun. omega anlatılmaz yasanır ( ama sakın )

Konu sinan3405 tarafından (25-10-2017 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler