User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: A3 için bilgi ihtiyacı,yardım? 1.4tfsi mı düz 1.6 mı? Veya baska araç?

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barakuda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi-xenon varmı araçta ? Birde kaç model ve ağır bakımı yapılmışmı? Km ağır bakım km'si çünkü
    Bi xenon yok, agır bakımda yapılmamıs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi-xenon varmı araçta ? Birde kaç model ve ağır bakımı yapılmışmı? Km ağır bakım km'si çünkü
    Bi xenon yok, agır bakımda yapılmamıs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 model bu arada

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makyajsız kasanın piyasasını pek bilmiyorum açıkcası, hem km hem özellik hemde hasar durumu göz önünde bulundurarak 47 - 48 verilebilir diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makyajsız kasanın piyasasını pek bilmiyorum açıkcası, hem km hem özellik hemde hasar durumu göz önünde bulundurarak 47 - 48 verilebilir diye düşünüyorum
    O fiyatlarq olan cam tavanlılarda hep 30-35 bin civarı hasar kaydı var
    Hatta 52 bin tl kadar olan 2008-2009 model 100-120 bin km aralıgındaki araclarda bile 20 bine kdr hasar kaydı olanlar var.
    Benım baktıgım kıvamda olanlar 55-60 arası. 2010 üstü olanlar zaten 65 e dgru dewam ediyor.
    Sanırım vazgecıcem a3 ten.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ENGean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O fiyatlarq olan cam tavanlılarda hep 30-35 bin civarı hasar kaydı var
    Hatta 52 bin tl kadar olan 2008-2009 model 100-120 bin km aralıgındaki araclarda bile 20 bine kdr hasar kaydı olanlar var.
    Benım baktıgım kıvamda olanlar 55-60 arası. 2010 üstü olanlar zaten 65 e dgru dewam ediyor.
    Sanırım vazgecıcem a3 ten.
    Abi ben sana birazdan tüketim resimleri atıcam, uzun dönem, kısa mesafe vs. Şubatta aldım 1.6 a3 otomatik. 13-14bin km yaptım, total ortalama 8.0 litre diyebiliriz. Öyle şahin doğana geride kalan, yokuş çıkmayan, 12 lt yakan bir araç değil. Hatta yokuş çıkma konusunda bir parantez açalım, ben aldıktan sonra çok şaşırdım. Kullandığım bir çok 1.6 atmosferik düz motorlu araca göre alt devirleri oldukça dolu ve düşük hızda çıkılan ara sokak tarzı yokuşlarda gayet yeterli.

Ben 58.000 km de aldım. Bu kmde, siyah, ambition ve jant koltuk direksiyon olarak boş olmayan bir araç tfsi da olursa, o dönemde 60 tan başlıyordu şimdi daha da yüksek.
    Açıkçası dsg konusunda çekincem vardı öyle tfsidan vazgeçtim, siz manuel bakıyorsunuz konu başka tabii.

5 ay falan benzinde binip sonra lpg taktırdım ben. Şimdi hiç ayağımı gazdan çekmeden kullanıyorum, otobanda falan 120-200 aralığı gayet keyifli yeterli gidiyor.

Performans konusunda eleştirmek yerine altınızdaki aracı tanıyarak kullanınca, işler kolaylaşıyor. Yolda 100le gidiyorsunuz 6. viteste. İlerde rampa olduğu belli iken aylak aylak gidip yokuşta yavaşlamaya başladıktan sonra, 8v üstleri çok canlı olmayan araçla, yokuşta kickdown yapıp 4. vitese düş - aracı boğ- sonra hızlanmadı diye söv. Genel yaşanan bu şekilde.
    Ancak sahneyi daha farklı çekip yokuş başlamadan biraz hızlanır aracı akıtırsanız biraz, çok güzel hızlanıp çıkıyor rampaları.

Elbette hiç bir zaman tfsi daki performansa sahip olmayacaksınız. Bu baştan kabul.

Ancak aynı koşulda şu benzin fiyatlarıyla tfsi ne yakar, ben 10 litre gaz tüketimini geçmiyorum ve çok mutlu ediyor. Bunu unutmamak lazım..
    -Fırat

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 model için 55-60 lı rakamlar yüksek, 2009-2010 aynı kasa makyajlı a3. 60 - 61 e düzgün araçlar düşüyor az kilometreli makyajlı kasa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler