User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Eşime otomatik araç. 15.000 max. 106,306,clio.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Eşime otomatik araç. 15.000 max. 106,306,clio.

Herkese selamlar,
    Öncelikle konu doğru yerdemi bilmiyorum ama kafamda biçok soru var. Bu yüzden buraya yazmayı uygun gördüm. Konu başlıkta belirtildiği gibi eşime araç bakıyoruz. Kendisinin ilk aracı ve ilk deneyimi olacak. Bu yüzden otomatik araçla başlamak istiyoruz. Bütçe dediğim gibi 15.000. Bu konudaki adaylar belli. Ben clio'dan yanayım ama o 106'yı beğendi. Birde kendisinin kriterleri var . Şöyleki;
    - küçük olacak.
    - hatcback yada station ve 5 kapı olacak.
    - beyaz olmayacak.
    - çok yolda kalmayacak.
    - mümkünse plaka 34,35,06 ve 07 dışında olmayacak.

Bu işlerden anladığım için bunların haricinde benim kriterlerim ise ;
    - otomatik olacak.
    - temiz olacak. tabi bunu açmak lazım. düzgün ise yakıtı, km'si, boyası, kazası değişeni, hasar kayıdı önemli değil. Yeterki pertten toplanıp satılık olmasın. temiz ise bu kriterlerin bir önemi yok.
    - Yolda kalırsa en fazla 2 günde toplanıp beni papaz etmesin. (yedek parçası ve aracı bilen tamirci çokluğu.)
    - Yedek parça fiyatları. ( ucuz olsun demiyorum ama bi tane kıytırık sensore 300 tl vermem gibi.)
    - sağında solunda çalışmayan aksamlar varsa önemli değil. Ben onları toplarım. Boya solmuşsa temizlerim. Kırılan plastikleri varsa onları onarırım. Elektrik tesisatını düzeltirim vb.
    - ***** Site de 106'lar 13-15 ile başlıyor. Bu fiyat normal mi ? Şişirilmiş mi ?

Bu özelliklerde 96-97'den başlayan 106,306,clio,suzuki vb. araçlar var. dediğim gibi ben Clio'dan yanayım ancak eşim 106'ları beğendi.
    (suzuki alto,swift beğenmedi. citroen saxo belki olabilir ama temiz ve düzgün ise )

Bu kriterlerde eş,dost akrabada aracı olanlar var ise talip olabiliriz.

Gelelim teknik konulara. Pejo grubunu hiç bilmiyorum. Sizce bu fiyatlardaki 106 otomatik alınır mı ? sorunu az, tamiri kolay bir araç mıdır ?atıyom 300 binde ve bakımları düzgün yapılmışsa bin-git tarzımıdır ? Acemiliğini bu araçla atabilir mi ? 306 nasıldır ? daha az mı sorunsuz dur ? yedek parçası 106'ya göre daha fazla mıdır ? 106 yerine 306 düşünülebilir mi ?

Bu konularda bilgi de verebilirseniz çok sevinirim.

Birde ***** sitede araştırdığımızda bi kaç tane Ankara ve Antalya bulduk. Yeri gelince bunların akibetini (bizden birisinin mi, Aracı tanıyor musunuz, şu galeri de satılık ordan araç alınır mı gibi sorular) sizlere sorsak yardımcı olabilir misiniz ?

Ha birde bu kriterlerde başka bir araç önerisi olan varsa onuda düşünebiliriz.

Şimdiden herkese teşekkürler,
    Saygılar.
    Metin.

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,

Eşiniz beğenmemiş fakat suzuki swift bence diğer seçeneklerin önünde. Ben bir Peugeot kullanıcısı ve fanatiği olarak fransızların eski model otomatiklerinden çok haz etmiyorum. Eğer otomatikte sorunsuzluk arıyorsanız japon derim. Yok illaki fransız olsun diyorsanız da 1.4 106 bakınacaksınız fakat o bütçeye temiz araç bulmak çok zor ki zaten sizde o fiyatlardan başlıyor demişsiniz. Şöyle de bir gerçek var ilk araç ve ilk deneyimse kaporta boya olarak çok temiz bir araç düşünmeyin illaki küçük hasarlar ve sürtmeler olacaktır.
    Saygılar bizden...
    MagicPerformance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Eşiniz beğenmemiş fakat suzuki swift bence diğer seçeneklerin önünde. Ben bir Peugeot kullanıcısı ve fanatiği olarak fransızların eski model otomatiklerinden çok haz etmiyorum. Eğer otomatikte sorunsuzluk arıyorsanız japon derim. Yok illaki fransız olsun diyorsanız da 1.4 106 bakınacaksınız fakat o bütçeye temiz araç bulmak çok zor ki zaten sizde o fiyatlardan başlıyor demişsiniz. Şöyle de bir gerçek var ilk araç ve ilk deneyimse kaporta boya olarak çok temiz bir araç düşünmeyin illaki küçük hasarlar ve sürtmeler olacaktır.
    Saygılar bizden...
    Merhaba,
    Dediğiniz gibi bana da mantıklı gelmişti suzuki ama bayanlarda mantık işlemiyor.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Açıkçası temiz araç aramıyorum. Dediğiniz gibi kaporta boya takıntımız yok ama böyle leş olanları da tercih etmiyorum. Benim isteğim aracı alalım. Eşim kullanmaya başlasın (Artık çok sıkıştırıyor beni. Biran evvel almak istiyor. ) 300-500 km yol yapsın. gerisini sonrasında ben yavaş yavaş hallederim.

Hazır sizi bulmuşken ve sizden başka cevap veren yokken (Halbuki baya umutlanmıştım forumda 106,306 cılar ganidir diye.) size tercih olarak 106'mı, 306'mı diye sorsam hangisini tercih ederdiniz ? Ana kriter bu 2 araç arasında sorunsuzluk ve tamiri kolaylık bakımından tercih yapabilirsiniz. yakıttı, kaporta boya idi, gücü vs. kriterleri eleyebilirsiniz. Fiyatlarını aynı olarak düşünün. ( Misal : 15.000 e otomatik 106 ve 306 var. siz hangisini tercih edersiniz ?)
    Şimdiden teşekkürler.
    Saygılar.
    Metin.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pejo grubuna çok hakim değilim ama ben 306 tercih ederdim.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O paralara alacağınız otomatik araba sürpriz yumurta olur. geçen gün bi 306 ya aracılık ettim. 22 liraya aldılar. ama araba cam gibiydi.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o segmentte Nissan Micralar var bende çok baktım. Otomatik 106 kullananlardan hiç sağda solda bişi duymadım ama klasik ustalar otomatik fransız öcü gözüyle bakıyor. Nissan Micralarda NCVT şanzuman var kimi usta taş gibi kimi ustada çok kötülüyordu. Bende merak içindeyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZaZy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o segmentte Nissan Micralar var bende çok baktım. Otomatik 106 kullananlardan hiç sağda solda bişi duymadım ama klasik ustalar otomatik fransız öcü gözüyle bakıyor. Nissan Micralarda NCVT şanzuman var kimi usta taş gibi kimi ustada çok kötülüyordu. Bende merak içindeyim
    Micra'yı da beğenmedi.
    (tamam tamam küfür etmeyin. )
    Vay arkadaş bayanlara araba beğendirmek ne zor işmiş yaa.

kaldık 106-306 arasında. Tabii bu bütçeye sürpriz yumurta denk gelecek kesin.
    Saygılar.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O paraya clio ph1 alabilirsiniz ancak araç Fransız üretim olduğu için parçaları normal Cliolara göre pahalı ve bazıları gerçekten zor bulunuyor. Bence 306 yada 106 tercih edin.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hyundai atos olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alternatif olarak Saxo 1.4-1.6 Sx modelleri düşünülebilir.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manuel düşünürseniz 4kapı 106, vernik yanıgından komple boyattı taksici kardeşimiz, içi dışı gayet temiz, lacivert patlicanada kaçıyor renk
    Lakin plaka16..
    group b ___

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazilanlardan farklı olarak mazda 323 , Proton 313 ,315, 316 araçlar hakkında hiç bir bilgim yok sadece butcenize uyduğu için yazdım.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hyundai accent 1.5 gls beyaz renk tatlı orjinal oynanmamış bir araçta düşünülebilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyeler için herkese teşekkür ederim.
    Bakalım. Araştırıp bulacaz bişeyler.
    Saygılar.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istekleri okuyunca aklima direk Subaru Vivio geldi.

Su an ilanlarda hic otomatigi yok ama duserse degerlendirilmesi kanaatindeyim.
    "Korkmadık, savaştık"

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı The_Crow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Dediğiniz gibi bana da mantıklı gelmişti suzuki ama bayanlarda mantık işlemiyor.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Açıkçası temiz araç aramıyorum. Dediğiniz gibi kaporta boya takıntımız yok ama böyle leş olanları da tercih etmiyorum. Benim isteğim aracı alalım. Eşim kullanmaya başlasın (Artık çok sıkıştırıyor beni. Biran evvel almak istiyor. ) 300-500 km yol yapsın. gerisini sonrasında ben yavaş yavaş hallederim.

Hazır sizi bulmuşken ve sizden başka cevap veren yokken (Halbuki baya umutlanmıştım forumda 106,306 cılar ganidir diye.) size tercih olarak 106'mı, 306'mı diye sorsam hangisini tercih ederdiniz ? Ana kriter bu 2 araç arasında sorunsuzluk ve tamiri kolaylık bakımından tercih yapabilirsiniz. yakıttı, kaporta boya idi, gücü vs. kriterleri eleyebilirsiniz. Fiyatlarını aynı olarak düşünün. ( Misal : 15.000 e otomatik 106 ve 306 var. siz hangisini tercih edersiniz ?)
    Şimdiden teşekkürler.
    Saygılar.
    Metin.
    306 daha geniş daha bir oturaklıdır 106 ya göre ama 1,6 otomatik biraz daha fazla yakar. Mekanik olarak parça sıkıntısı çekmezsiniz fiyatlar makul seviyededir. Bir zamanlar 93 model 106 vardı bende o da çok keyifliydi. Tercih sizin, pardon eşinizin ikisinede bakacak görünüm olark hangisi cazipse ona bakacaksınız. Fakat ileride çok uğraşmak istemiyorsanız bütçeyi biraz yukarı çekin derim.
    MagicPerformance

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler