User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
57 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Mazda rx-8

MaG
    Misafir
    rx-8 son çıkanlar kaç hp bugün yolda denk geldik de bi arkadaş la.

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    231 hp yenileri
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

MaG
    Misafir
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    231 hp yenileri
    anladım tşkler trafikte denk geldik fena gitmiyodu ama yinede birde kullanan arkadaş maşşallah güzel kullanıyordu..

BurakAuris
    Misafir
    Alıntı OnurS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Walla bilmiyorum ama devirsiz kullanmaktan olmaz...O araba cidden çok güzel toplanmıştı içdetaylar vs çok şıktı hatta çıkan turbo kitinide bi arkadaşa almayı düşünüyoduk ama kısmet olmadı...İskender abi motoru garantiden değişti demişti 1hafta kadar önce...
    yok kendısı verdi kendı hatasından olduu ıcın yaklasık 20 milyar ama ztn sattı arabayı motoruu yenilettirdikten sonra daha dorusu 16 plaka siyah bir 350z ile takas etti ama herkodan aldığı jantları vermedi

BurakAuris
    Misafir
    Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum makina mühendisiysen yapma bari. devirsiz kullanınca motor zarar mı görür. görse de ne kadar görür? akıl var mantık var. kurum murum bağlar çok çok. Devirli kullanıp vereceğin zararın yanında devirsiz kullanmak motor ömrünü kat kat uzatır.
    kardesım bende daha oncede belırttım gibi bılıorum devirsiz kullanmanın devirli kullanmkatan motora cok cok daha az zarar verdigini..ama ben gene belırttıgım gibi sadece aracın sahibinden ve servisin ustasından duydugumu soyluyorum..yani uydurma bılgı yapmıorum..bu olayın bana mantıklı olmadıgını bıle bıle soledim..yalanmı soleseydim...nese yanlıs anlasılmalar olmasıniyi forumlar..

OguzhanOG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bilgiler çok yararlı oldu teşşekürler

BoraRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de çok beğeniyorum bu RX-8 leri. Ancak yeni modellerini bilemiyorum ama şimdiki kasaların motoru gerçekten performans olarak zayıf kalıyor. Yani s2K dan biraz daha kötü diyen arkadaşlar iki kere düşünsün. Ben eski Clio RS' imle filtre egzozlu bir RX-8' e 3-4 boy atıyordum 230 a kadar. Benimle aynı setupta olan başka bir Clio RS de başka bir RX-8' e benzer farklar atıyordu. Yani benim yürüdüğüm RX-8 kötü diye birşey söz konusu değildi. Ve ben aynı Clio RS' imle EZN gibi bir S2K dan 10 boydan fazla fark yiyordum 230 lara kadar. Daha devam etsek fark daha da beter açılırdı.

Yani konforu tipi iç genişliğini bilemem ancak filtre egzozlu bir RX-8 ile filtre egzozlu bir s2000 arasında performans olarak ciddi fark var arkadaşlar. Dolayısı ile yeri gelsin gazliyim otobanda beni üzmesin yeri gelsin üstünü açıp güneşli havalarda havamı atayım yeri gelsin driftimi yapayım derseniz s2000 tercih sebebi olur. Zaten o yüzden fiyatları da fena arttı.

Ama olayınız çok fazla gazlamak değilse biraz daha konfor arıyorsanız o zaman RX-8 tercih edilir diye düşünüyorum. Gerçi böyle bir durumda BMW Z4 3.0 da bu araçlar kategorisinde tercih edilebilecek bir araç. Ne de olsa s2000 nin kıçından ayrılmıyor ve çok daha konforlu ve hatırı sayılır bir karizması var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rx8 lerin sanırım grey market 192 likleri var piyasada zira bazı insanlar yuruyor diyor bazıları essek gibi clio rs den dunya boy fark yiyor ben bunu motor farkından oldugunu dusunuyorum.
    2011 rx8 cok yakısıklı araba alınabilir makul paralara..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı seko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rx8 lerin sanırım grey market 192 likleri var piyasada zira bazı insanlar yuruyor diyor bazıları essek gibi clio rs den dunya boy fark yiyor ben bunu motor farkından oldugunu dusunuyorum.
    2011 rx8 cok yakısıklı araba alınabilir makul paralara..
    Eğer öyleyse gerçekten kaçırılmayacak bir araba olur. Zira bizim yürüdüklerimiz 230hp liklerdendi diye biliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bora greymarket zaten az var. Haa 230 luk olup motor dağıtıp yürümeyenlerde var.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi bi de denediğin arabaya bağlı. S2000 karşısında zaten tutunamaz RX8
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de onu demeye çalıştım zaten bir önceki sayfada. Rx8 S2000 den biraz yavaş diyen arkadaşların iki kere düşünmesi gerekir. Zira s2000 hafif gıdıklamalar ile çok çok iyi yürüyen bir makina. Hele ki 200 üstü süratlerde. Bence F20C çok başarılı bir motor. Hatta K20 den de başarılı. Arkadan itişli o kadar kaybı olan bir arabayı o kadar modifiye edilmiş bir K20 ile aynı hızlara taşıyabiliyorsa bu motora saygı duymak gerekir.

Şimdi Honda hayat onda diyeceğim forumun giriş kapısına asacaksınız beni ibreti alem olsun diye

selim bayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S2k yi gercekten çok seviyorum ve s2k varken rx8 le çok denedim aradaki mesafe inanılmaz uzun. Ama ciddi anlamda rx8 çok güzel yanliyor s2k dan daha keyifli.
    KEYFE KEDER VERİYORUM YANII

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S2K kadar agresif değil. Devir tork bandı daha geniş. O nedenle yanlarken kontrolü daha kolay.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S2000 inin patates olma durumlarıda olabilir tabi.
    IN BOOST WE TRUST

LantisFatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rx8 hakkında mazda mühendisleri sunu demiş ''rx8i daha güçlü ve agresif yapabilirdik ancak bu kadar iyi şürüş zevki veremezdi''

mühendislerin bahsettiği agresif olabilecek araç rx7 2013 olucak 300+hp turbo

clio rs ile karşılaştırmakta bence saçma sadece daha iyi gitmesi daha iyi demek değil okadar iyi durabiliyor mu dönüş yapabiliyor mu vs...?
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE!

Satış Yasaklı Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence de clio rs ile karşılaştırılması saçma , segmentleri farklı bi kere. Yol tutuşu , arkadan itişi , stock 230 hp olması zaten her şeyi ortaya koyuyor

selim bayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ThUnDeRbErK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S2000 geçen arkadaşımız var stock vs stock kullanıma bağlıda olabilir tabiki bu arada na olarak yürüyen Rx-8'imiz var denemek isteyen s2000 varsa ayarlayabiliriz.
    sen cıddımısın ? rx8 ve s2k roll ben her 2 aracada sahıb oldum ama rx8 s2k denemesıınde s2k 3. vites e taktıgı andan ayırmaya başlıyor ve cok fazla fark acılıyor.
    KEYFE KEDER VERİYORUM YANII

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün akşam S2000 ile denemelerde ne oldu merak ettim o kalabalıkta takip edemedim.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)