User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
51 sonuçtan 39 ile 51 arası

Konu: Motul, Castrol, Mobil vb...

OmeR-FE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende yorumlari fikirleri devamli okuyorum ama kafamda netlestiremedim bi turlu.
    Genelde kullandigim arac honda civic vti. Motor ici stock, FHE ekstralari oluyor en fazla.

Suan okudugum kullanici yorumlarindan ve arastirmalarimdan en iyi yag Motul 300v gozukuyor ama fiyat olarak ciddi pahali.
    Suana kadar 5-30 mobil, 5-30/5-40 castrol edge ve 5-40 Motul 8100 x-clean kullandim.
    Ama hala kararsizligim devam ediyor. Heh tamam iste bu yag diyemedim.

Kimi mobil tek geciyor, kimi castrolden sasmam diyor.

Aracima yakin zamanda yag degisecegim ama karar veremedim.
    Suan agir basan motul 5-40 8100 x-clean.
    300v'de alabilirim ama ben 4000-5000 bile olmadan yag ve yag filtresi degisen insanim.
    O kadar para verip o km'lerde degismem israf olur mu onu dusunuyorum?
    X-clean fiyat olarak makul gozukuyor. Suan piyasada 5lt.si ortalama 150tl civarina satiliyor.
    Merdo'm Seni Unutmayacağız...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce yaptığım bir aramada karşılaştım. 4 büyük Alman otomobil dergisinin yaptığı ankette halkın seçimine göre 2010-2015 yılları arasında üst üste Liqui Moly motor yağları kategorisinde en iyi marka seçilmiş. 2016 da da başarısı var ama tam bilemiyorum. Tabi bu başarı genel müşteri memnuniyeti başarısı ama bence önemli bir değerlendirme kriteri.

Ben de yağ arayışındayım. Yağ kalitelerini aracın motoruna, sıkıştırılmasına, iklim şartlarına, değiştirme aralıklarına vs. değerlendirmek lazım. Net budur demek zor görünüyor.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    fabrikaların aracınıza göre istediği standartları karşılayan kendini ispat etmiş markaların her yağı iyidir.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araca uygun olan Liqui moly modelini kullanacaktım fakat fiyatını farklı bir modeliyle karıştırmışım. Fiyat yüksek geldi vazgeçtim. Mobil 1 esp formula nın yağ eksiltme ile ilgili övgülerine çokça rastladığım için onu tercih ettim son bakımda. Fakat daha önce kullandığım Castrol edge 5-30 titanium tam sentetik yaklaşık 5500km de yağ uyarsı vermişken (5 lt olarak doldurulduğunda), Mobil 1 de 4200 km de uyarı aldım. Enteresan geldi..

Acaba motorun yağa alışması gibi bir durum var mı? Yani sonraki bakımda da Mobil 1 kullansam artık alışmış ve eksiltmeyle ilgili gelişme göstermiş olur mu?
    Bu söylediğim pek mantıklı gelmemekle birlikte Mobil 1'in övgülerine ne oldu o halde..?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmeR-FE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende yorumlari fikirleri devamli okuyorum ama kafamda netlestiremedim bi turlu.
    Genelde kullandigim arac honda civic vti. Motor ici stock, FHE ekstralari oluyor en fazla.

Suan okudugum kullanici yorumlarindan ve arastirmalarimdan en iyi yag Motul 300v gozukuyor ama fiyat olarak ciddi pahali.
    Suana kadar 5-30 mobil, 5-30/5-40 castrol edge ve 5-40 Motul 8100 x-clean kullandim.
    Ama hala kararsizligim devam ediyor. Heh tamam iste bu yag diyemedim.

Kimi mobil tek geciyor, kimi castrolden sasmam diyor.

Aracima yakin zamanda yag degisecegim ama karar veremedim.
    Suan agir basan motul 5-40 8100 x-clean.
    300v'de alabilirim ama ben 4000-5000 bile olmadan yag ve yag filtresi degisen insanim.
    O kadar para verip o km'lerde degismem israf olur mu onu dusunuyorum?
    X-clean fiyat olarak makul gozukuyor. Suan piyasada 5lt.si ortalama 150tl civarina satiliyor.
    4000-5000 olmadan yağı değiştirmeniz zaten israf. Bir typer kullanıcısı arkadaşımız 6-7 bin km kullandığı motor yağından (belkide daha fazla) numune alıp teste gönderiyor onun üzerine çok rahat 6-7 bin daha kullanılabileceği söyleniyor (üreticiler tarafından).

Çok fazla kafa yormaya gerek yok. Önerilen yağ neyse en güzeli odur. Ben Castrol 5-30 edge mi koyarım yoluma bakarım. Zira Le-Mans dayanıklılık yarışları yapmıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasa bi motul almis gidiyor, motulu motul yapan yag 300v serisi. X clean yaginin mobil 1 den vs bi artisi oldugunu dusunmuyorum. Ayrica shell de dusunebilirsiniz, bmw dahil castrolu birakip shelle gecti, gas to liquid teknolojisi ile molekuler boslugu azaltip surtunmeyi dusurdugunden bahsediyor firma.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim araca uygun olan Liqui moly modelini kullanacaktım fakat fiyatını farklı bir modeliyle karıştırmışım. Fiyat yüksek geldi vazgeçtim. Mobil 1 esp formula nın yağ eksiltme ile ilgili övgülerine çokça rastladığım için onu tercih ettim son bakımda. Fakat daha önce kullandığım Castrol edge 5-30 titanium tam sentetik yaklaşık 5500km de yağ uyarsı vermişken (5 lt olarak doldurulduğunda), Mobil 1 de 4200 km de uyarı aldım. Enteresan geldi..

Acaba motorun yağa alışması gibi bir durum var mı? Yani sonraki bakımda da Mobil 1 kullansam artık alışmış ve eksiltmeyle ilgili gelişme göstermiş olur mu?
    Bu söylediğim pek mantıklı gelmemekle birlikte Mobil 1'in övgülerine ne oldu o halde..?
    Hocam aracınız muhtemelen vw grubu audi falandır Ben de a5 2.0 tfsi quattro da castrol 5-30 LL kullanıyordum. Son bakımda mobil 1 esp deneyelim dedim. Bende de mobil daha uzun ömürlü oldu. 1 2 bakımda daha deneyeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aracınız muhtemelen vw grubu audi falandır Ben de a5 2.0 tfsi quattro da castrol 5-30 LL kullanıyordum. Son bakımda mobil 1 esp deneyelim dedim. Bende de mobil daha uzun ömürlü oldu. 1 2 bakımda daha deneyeceğim
    Evet a4 b7 2.0tq. O zaman başka önemli parametreler var. En az 3 defa denemek lazım.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet a4 b7 2.0tq. O zaman başka önemli parametreler var. En az 3 defa denemek lazım.
    Kullanım tarzıyla çok alakalı bu.

Yalnız şunu belirteyim, 4200 km de yağ uyarısı alıyor olmanız bile gayet iyi bir veri bu motorlar için. Yani çok dert etmeyin.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    full sentetik yazan yaglar %100 sentetik degildir.zaten %100 sentetiktirde yazmaz.

motul x-cess,x-clean %100 sentetiktir.(8100 X-clean 5W40) birde bildigim kadarıyla red line %100 sentetiktir.

5w-40 x-cess kullanıyorum.3500km sonra x-clean a geçicem
    Konu mikelazi tarafından (26-01-2017 Saat 17:21 ) değiştirilmiştir.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    full sentetik yazan yaglar %100 sentetik degildir.zaten %100 sentetiktirde yazmaz.

motul x-cess,x-clean %100 sentetiktir.(8100 X-clean 5W40) birde bildigim kadarıyla red line %100 sentetiktir.

5w-40 x-cess kullanıyorum.3500km sonra x-clean a geçicem
    Motul xcess ya da xclean hiç biri grup 4 pao değildir. Yani dediğiniz gibi %100 sentetik değildir. İçlerinde bir miktar pao bulunur, geri kalan çoğunluğu grup 3 tür. Günümüzde grup 3 yağlar da tam sentetik diye satıldığı için böyle pazarlanır. Kısaca Mobil Castrol'den farkı yoktur.

8100 için tek istisna, Eco lite ve x lite (genelde 0w ile başlayan) modelleridir, bunlar ağırlıklı PAO baz yağdır. Onların da fiyatları ona göredir, diğerleri gibi uyguna bulamazsınız.

Redline, Motul 300v, Amsoil marka yağlar genelde grup 4 PAO ve grup 5 ester içerir. Tabi ufak tefek bir sürü butik marka var ester bazlı üreten, bu saydıklarım en bilinenleri.

Ayrıca bu kadar sentetik pao ester muhabbetine takılmayın, eskidendi o. Artık çoğu grup 3 "sentetik" yağlar, 10 sene öncesinin tam sentetiklerinden daha iyi.

İnsanlar burada piste çıkarken Subaru Evolara kullandıkları yağ T6 Rotella, içerisinde grup 3 baz yağ var, öyle örnek vereyim. Kısaca bakmanız gereken gerçek sentetik ya da değil tartışmasından çok, içerisindeki katkı maddeleri ve uygun viskozite - sertifikaları seçmektir.
    Konu Dou tarafından (26-01-2017 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu güncelken bnde bir sey sormak istedim. Yıllardır castrol kullandım. Tüm araçlarım da vti , 1.4is 250+ setup dti falan en son 10 60 castrol almıştım. Diger araclarimda 5 30 aldm. Suan 1.6 mito jtdm kullanıyorum en yaklaşık 250 km oldu 5 30 start stop castrol yağı aldım. Smdi asıl demek istedigime geliyorum. Nette facede vs dolaşan bir video gördüm ve ck uyuz oldum. Videoda bir ucra köşede fabrika tarzi bir mekan icinde variller ve sahte yağ olayı. Gördüklerimin başında castrol mobil kutulari vs vardı. Motul göremedim. Smdi yıllardır kullandigim yag markasından direk ister istemez soğudum. Sizce motul e geçmeliyim şu saatten sonra önerileriniz fikirleriniz neler. Bayii den sürekli aldığım yağ ama insan böyle kurt düşüyor icine işte...

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motul xcess ya da xclean hiç biri grup 4 pao değildir. Yani dediğiniz gibi %100 sentetik değildir. İçlerinde bir miktar pao bulunur, geri kalan çoğunluğu grup 3 tür. Günümüzde grup 3 yağlar da tam sentetik diye satıldığı için böyle pazarlanır. Kısaca Mobil Castrol'den farkı yoktur.

8100 için tek istisna, Eco lite ve x lite (genelde 0w ile başlayan) modelleridir, bunlar ağırlıklı PAO baz yağdır. Onların da fiyatları ona göredir, diğerleri gibi uyguna bulamazsınız.

Redline, Motul 300v, Amsoil marka yağlar genelde grup 4 PAO ve grup 5 ester içerir. Tabi ufak tefek bir sürü butik marka var ester bazlı üreten, bu saydıklarım en bilinenleri.

Ayrıca bu kadar sentetik pao ester muhabbetine takılmayın, eskidendi o. Artık çoğu grup 3 "sentetik" yağlar, 10 sene öncesinin tam sentetiklerinden daha iyi.

İnsanlar burada piste çıkarken Subaru Evolara kullandıkları yağ T6 Rotella, içerisinde grup 3 baz yağ var, öyle örnek vereyim. Kısaca bakmanız gereken gerçek sentetik ya da değil tartışmasından çok, içerisindeki katkı maddeleri ve uygun viskozite - sertifikaları seçmektir.
    bilgi için teşekkürler

motulda benim araca en uygun yag x-clean 5w-30 çıkıyor ama ben 5w-40 kullanıcam(araç yazılımlı) hths 3,6

bu arada %100 yazıp bu tarz satış politikaları yapmaları basbaya kandırmaca.full sentetik yazanlarında %30 sentetik oldugu söylenir hep.

artık çogu yagı pdf den konturol ediyorum.takıntı oldu bende.mesela şuan x-lite-ecolite leri araştırıyorum.
    mesela yazılımlı crdi lerde turbo çabuk cortlar,ben bunu iat yukselmesi,dogru yagı kullanılmamsının sebep oldugunu düşünüyorum.yazılımlı crdi için yag önerin ne olurdu

bana göre x-cess 5w-40 castrol edge 5w-40dan daha üstün bir yag
    Konu mikelazi tarafından (27-01-2017 Saat 10:37 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)