User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Dizel Mk2 mi 1.7 DTI Corsa mı?

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılanlar bırakın dti ı , opelden bile tırstırdı

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 2'ye 3 sene bindim. DÜZ DİZELDİ turbosuz. Büyük transporter enjektörleri koyarsan keyifli gider öle deli divane değil tatlı tatlı gider. Turboluları illaki revize ister 24 yaşında olcak en genç mk2. Mk2'de çürük çarık problemin yüksek ihtimal. Parçaları uygundur Corsayı bilemem. Komple düz dizel motor revizesi mazot pompası dahil 1700 2000 arası. En güzel avantajı bitkisel yağ toplama noktalarından aldığın kızartma yağlarını kadın çorabı ile süzerek direk depoya doldurabilirsin ÇALIŞIR. Bedava yakıt. En fazla 10.000de 1 kere 200tlye enjektörleri temizletirsin. Corsada böle bişi olur mu bilmiyorum.

Şimdi en önemlisini yazıyorum. Corsa'yı öyle bööyle az zarar çok karar satarsın ama ben Mk2Yı satmak için çoooookkk uğraştım. Sen ben gibi bi deli bulacaksın anca.4 kapı alsan biri gelir alırda heleki tek kapı alırsan ey gidi dağlar sunam sunam Satmak kısmet işi ama DTİ daha kolay MK2Ye göre satılıur.
    Son sözüm temiz DTİ bulursan kaçırma; Mk2 Alıcaksan İYİ GÜZEL TOPLANMIŞ bulursan al
    Hakkında hayırlısı

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mk2 yaşı itibariyle sanayiye sık sık uğramanızı gerektirebilir, bu sebeple dti tercih ederdim ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki dti çoğunun kronik sorunları giderilmiş oluyor zaten giderilmediyse de her opel ustası bilir üzmez tam aksine heyecan verir

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim her iki aracı da kullanmış biri olarak yazayım;

MK2 1.6 Turbo Dizel modeli olandan vardı, 89 model sunroof' lu 4 disk frenli güzel bir arabaydı. Kupası çok güzeldi, içi çok güzeldi, çok hoşuma gidiyordu fakat eskiydi. Ben eski arabaya aşığımdır fakat ustalar artık eski arabaya elini sürmüyor, burun kıvırıyor, uğraştırıyor. Açıkcası paranla rezil oluyorsun. Ben yakıt olarak mazot kullanıyordum, yağ yak diyen çoktu ama çok sesli ve vibrasyonlu motoru vardı ve egzos vs olmamasına rağmen uzun yolda kafamın içinde filleri çiftleştiriyordu Ama gerçekten çok dikkat çekiyordu.

Şu an hali hazırda 1.7 DTI kullanıyorum, 237 K Km' de oldu dün itibariyle ama ben inanmıyorum Şehir içi 18 kuruş yakıyor ve ben şu ana kadar komple 3000 TL gibi bir masraf yaptım herşeyine ve çok keyifli ve rahat gerçekten. Parçası zebille var, eksik olan parçanı Facebook grubuna yaz anında cevap yazıyorlar ve çok ilgililer. Benim direksiyon kutusu bozuk mesela herkesin dediği hiç yaptırma parana yazık nasılsa tekrar bozucak oldu

Ben olsam düşünmeden 1.7 dizel derim çünkü gerçekten İstanbul içi trafikte 18 kuruş çok güzel bir rakam ve çağa çok yakın bir araba. Golf bende bir yaradır gerçekten sattığıma en pişman olduğum arabam ama öğrenci için ben 1.7 dizel derim.

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DTI ında gürültülü olduğu söyleniyor ancak mk2 kadar değil sanırım , piyasada dürüst satıcı bulmakta zorlanıyorum , sorunsuz denilen araçlara gidip baktığımda orda da sorun var burda da sorun var diye ortaya çıkıyor bir şeyler sürekli
    Dizelde çok vibrasyon var abi

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock ele ayaga düşmemiş corsa bulsam hic düşünmem alırım corsa +1 diyorum

vtechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oldschool cuysan vw ama bence 1.7 daha mantıklı
    Kutay AYHAN
    PASSWORD:JDM

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkisinide kullandım. Corsaya 3 yıldır büyük turbolu biniyorum. Golf benzinliydi komple söküp boyattım vs. Her yerini mıncıkladık abimle. Çok basit sistemi var dizeli az yakar 10 numara yağı koy banamısın demez. güzel araba ama gerçekten düzgününü bulmak sıkıntı. Ve çürük olmayanı çok az. Dizel alacaksan eğer orjinal dizeline bak. Bazıları benzinliden dönme çünki. Ses yalıtımı bekleme motorun sesi çoğunlukla içerde çünki.
    Bide kşmse söylememiş ama dizel golflerin silindir kapakları kullanıma göre sıkıntı çıkartır kapak çatlatma problemi var.
    Corsayıda aynı şekil her yerini kurcaladık. Elektronik biraz ama atla deve değil. Corsayada 10 numara yağı koy yakar. Sistem eski mekanik sistem, kontrolü elektronik sadece. Klasik sıkıntıları halledilmiycek gibi değil. Sonuçta 2003 model araba. Ben golfü uzun süre binmek için toplamıştım ama uğraşması artık sıkıntı çıkartınca sattım, corsa'yı aldım.
    Ben eğer başka seçenek yoksa ikisi dışında corsa derim imkanlar dahilinde. Ama golfte düzgünü pek üzecek bi araba değildir.

memincbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öğrenci olduğun için modeli yüksek bir araç seç derim. Yaşlı araçların sorunu çok olur ve çıkması yan sanayisi bence ederinin üzerine satıldığından öğrenciyken belki zorlayabilir. İlerleyen zamanlarda hayalin olan Golfü almanı tavsiye ederim.
    Yazın sıcakta kliması sorun yapar pişersin, kışın yağmur yağar içerisi buhar olur. Kafana göre toplaması etmesi hem zaman hemde masraf olur. Zor yani çok sevmek lazım. Ben yaşadım oradan biliyorum
    Sen şimdilik corsayı al ilerde dediğim gibi güzel bir bütçeyle sorunsuz bir mk2 yaparsın

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikinci araba olarak şantiyeler arası uzun yolda git gel, bende corsa dti var, şehir içi 15-16 kuruş ayda 10.000km yapıyorum.

feyyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben mk2 golf alırım tek kapı dizel retro bi havası var proje olarakta yapılabılır istenildiği gibi sakız yapıştırsan yakışacak turden bı araba
    74' Vw NoviAir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler