User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: C-elysee, 301, Linea, Accent Era, Sandero Stepway, Symbol Hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bason, mesele o ya işte Tek bir yerde toplanmasını anlarım ama bunda o kadar saçma yerlerde ki... Yani mesele bir yerde toplanma olduğunu sanmıyorum... Mesele kullanırken öne doğru eğilme ve bakma zorunluluğu... Arka cam düğmeleride orta yolcunun ayak ucunda

Performans ve yakıt bana göre iyiydi... Rüzgardan çok etkileniyordu ama otobanda. Sessizlikte fena değildi... (İstanbul-Sakarya git gel yaptık, hepsi bu)
    ]
    Yani demek istediğim bunun için vaz geçilecek bir durum değil bence... Evet garip yerdeler haklısınız bunada katılıyorum... Arka cam açma düğmeleri 90 ların sonundan kalma gibi duruyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taş gibi denen saab 900 eskiden 1.5 almıştı mesela O zaman 1.5 yıldız ise şimdi 0,25 falandır

***** artık yaya, sinek, kuş güvenliği vs derken bir sürü seçenek eklendi...
    Volvo'nun 2020 deki hedefide çok idealist. Volvo araçların olduğu hiç bir kazada araç içindekilerin ölmeyeceğini söylüyorlar... Ben bu Ncap testlerinin gerekli ancak biraz reklam amaçlı kullanıldığınıda görüyorum. 2000 lerin başında Renault başlatmıştı bu trendi...

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, bunun için vazgeçilmez tabiki...

Firmalar farklılıklarını ön plana çıkararak hayatta kalıyorlar... BMW sürüş keyfini, mecedes prestij ve lükslük algısını, volvo güvenlik yatırımlarını, mazda sorunsuzluğu, Toyota en çok tercih edilen olma yönünü vs vs...

Konuya dönersek Ne kadar ekmek o kadar köfte...

Daha yeni, az km li bir araç mı?

Daha donanımlı, güvenli, performanslı biraz daha eski bir araç mı?

Tamamen kullanıcıya bağlı...

Ben genelde eski modelde olsa volvo kullanırım, ya da mazda... Ama standar ödemelerim var ve ekstra masraf çıkmasın dersem en basit en yükssek model aracı alırım şuan olduğu gibi...

2011 lacett 1.4... Oh mis, bassanda gitmiyor, gitmeyince yakmıyor, donanım yok, arıza az vs vs
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C elysee kullandim bi ara ben cok sevdim inanilmaz az yakiyor ne yaparsaniz yapin 5.5u gecmiyo
    Yol tutusu idare eder esp biraz kotu calisiyo frenler 2-3 seferden sonra yok ama gunluk kullanima engel degil
    Malzeme kalitesi yok hersey tahta kivaminda sert plastik
    Farlari halojene gore cok cok iyi
    Ses sistemi ve teyp 2000den kalma cogu telefonun hoparloru daha iyi ses verir
    Ancak kesinlikle 36 civarlarina alincak araba gidip civic megane vs alacagima bunu alirim son olarak arabanim en kaliteli yeri anahtari
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sirket araci olarak 2012 symbol var babamda,collection paket 1.5 dci 85 beygir. Ilk 2 vites acayip kisa. Epey seri bi araba (kalkis icin konusuyorum tabiki,üst viteslerde pek bisey beklememek lazim). Saglamlik hissi pek yok 4 cami otomatik ama arka camin dugmeleri on iki koltugun arasinda asagida kaliyo,ayagimizla actigimiz bile oluyo egilmemek icin yakit olarak cok iyi yakiti var. Uzun yolda bagajda biraz yüklüydü,arkada ve onde iki kisi vardi 150 den sonra direksiyonda bi terslikler oldugunu bariz hissettik. Konfor bakimindan konfor diyemesekte rahatsizlik vermiyo en azindan. Abs var,Asr yok Esp yide hic goremedik sehiricinde cok guzel bi alternatif olabilir,ama siz aile kullanimi icin alirmisiniz bilmiyorum tabiki.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın ruhsattaki kilosuna aldanmayın sakın aracın ağırlığı 1050 kg mı 1000 kg mı ne olması lazım şoförsüz olarak birazda o yüzden çok ilginç durumlar yaşata biliyor esp si ben şu zamana kadar zorlamama rağmen asla bi falso vermedi ama devre dışı kalırsa el freni çekili iken patinaja kalırsa araç ABS ESP bunları devre dışı bırakıyor devreye almak içinde bi 500 mt falan geri gidiyorsunuz 10 dakka kadar kontağı kapatıp tekrar çalıştıyorsunuz sonrasında tekrar devreye giriyor bilginiz olsun
    Başıma gelmişti de epey tırsmıştım
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayılan araçların hepsi, +mitsubishi attrage ve skoda rapid. Bunların hepsi çöp. Şirkette verince kullanıyoruz, yoksa kapıya koymam hiç birini.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ncap testleri zorlaştı. Bu doğru. Fakat bunun arkasına sığınıp 3*lı bir araba almak mantıksız. Para bu, beklenti bu. İmkan buna yetiyor denir eyvallah.

Ben olsam 2005 focus c-max bakarım. Dizel düşük km bulunabilen. Donanımlı geniş aile aracı.
    Teşekkürler hocam.
    C max çok güzel bir araç ama o yaşta temiz dizel bulmak işte bütün mesele bu.

Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip araçlarda her türlü maliyetten kaçınılıyor o yüzden de bütün tuşlar tek bir merkezde toplanıyor. Bence biraz abartılıyor bu alışamama mevzusu... Ne kadar ekmek o kadar köfte. Bazılarında ki iç mekan genişliğinide bir üst sınıfta bulamıyorsunuz ama, keza bagajıda... Bunun çokta mühendislik ile alakası yok zaten. Bir yerden bir yere ulaşım aracı işte. Fazlası için yani kaliteymiş, yoltutuşmuş, ergonomiymiş bunları gözz ardı edipte bakmak gerek... Temel donanımlar yani hava yastığı abs esp klima vs varsa bin git arabası bunlar. Bende 15 yıldır sahibiyiz bu sınıf araçtan, bir çok şeyden memnun olmasakta basit ve işimizi görüyor...
    Teşekkürler.
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden alınan yıldızlarla şimdikileri karıştırmayın.301 falan çokta dandik değildir bence , testler oldukça zor ve kapsamlı artık.eskinin araçları hepimizin hasta olduğu e36lar civicler falan şuan 1 yıldız bile alamaz
    T
    Teşekkürler.
    Taş gibi denen saab 900 eskiden 1.5 almıştı mesela O zaman 1.5 yıldız ise şimdi 0,25 falandır

***** artık yaya, sinek, kuş güvenliği vs derken bir sürü seçenek eklendi...
    Zamanında yapılan test için başarılı hocam.
    Evet, bunun için vazgeçilmez tabiki...

Firmalar farklılıklarını ön plana çıkararak hayatta kalıyorlar... BMW sürüş keyfini, mecedes prestij ve lükslük algısını, volvo güvenlik yatırımlarını, mazda sorunsuzluğu, Toyota en çok tercih edilen olma yönünü vs vs...

Konuya dönersek Ne kadar ekmek o kadar köfte...

Daha yeni, az km li bir araç mı?

Daha donanımlı, güvenli, performanslı biraz daha eski bir araç mı?

Tamamen kullanıcıya bağlı...

Ben genelde eski modelde olsa volvo kullanırım, ya da mazda... Ama standar ödemelerim var ve ekstra masraf çıkmasın dersem en basit en yükssek model aracı alırım şuan olduğu gibi...

2011 lacett 1.4... Oh mis, bassanda gitmiyor, gitmeyince yakmıyor, donanım yok, arıza az vs vs
    Evet hocam problem burda ki tercih sıkıntısında başlıyor.
    Ve çözüm söylediğiniz gibi maddi olanakla ilgili.
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C elysee kullandim bi ara ben cok sevdim inanilmaz az yakiyor ne yaparsaniz yapin 5.5u gecmiyo
    Yol tutusu idare eder esp biraz kotu calisiyo frenler 2-3 seferden sonra yok ama gunluk kullanima engel degil
    Malzeme kalitesi yok hersey tahta kivaminda sert plastik
    Farlari halojene gore cok cok iyi
    Ses sistemi ve teyp 2000den kalma cogu telefonun hoparloru daha iyi ses verir
    Ancak kesinlikle 36 civarlarina alincak araba gidip civic megane vs alacagima bunu alirim son olarak arabanim en kaliteli yeri anahtari
    Teşekkürler.
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sirket araci olarak 2012 symbol var babamda,collection paket 1.5 dci 85 beygir. Ilk 2 vites acayip kisa. Epey seri bi araba (kalkis icin konusuyorum tabiki,üst viteslerde pek bisey beklememek lazim). Saglamlik hissi pek yok 4 cami otomatik ama arka camin dugmeleri on iki koltugun arasinda asagida kaliyo,ayagimizla actigimiz bile oluyo egilmemek icin yakit olarak cok iyi yakiti var. Uzun yolda bagajda biraz yüklüydü,arkada ve onde iki kisi vardi 150 den sonra direksiyonda bi terslikler oldugunu bariz hissettik. Konfor bakimindan konfor diyemesekte rahatsizlik vermiyo en azindan. Abs var,Asr yok Esp yide hic goremedik sehiricinde cok guzel bi alternatif olabilir,ama siz aile kullanimi icin alirmisiniz bilmiyorum tabiki.
    Teşekkürler.
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayılan araçların hepsi, +mitsubishi attrage ve skoda rapid. Bunların hepsi çöp. Şirkette verince kullanıyoruz, yoksa kapıya koymam hiç birini.
    Teşekkürler hocam.
    Yalnız çöp tanımlaması biraz abartı ve acımasız olmadı mı?
    Ayrıca bu iddiayı biraz açıklarsanız sevinirim.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niye acımasız olsun canım, akıllı adamlar yukarıda zaten bunlardan almak yerine 3-4 yaşında muhtelif marka güzel otomobiller alacaklarını belirtmişler. Ben de öyle yaparım, öyle yapıyorum. Bir aracın tek özelliği ucuz olması ve az yakması ise, yol tutuş, güvenlik, performans, donanım eksikleri varsa oldukça gereksiz bir araçtır bana göre. Ne gerek var yani.

Şöyle söyleyeyim, yolda kaza yapmış bir e46, ae101, new beetle, mini, fiat 500, scirocco falan görsem, ne kadar bunların bazılarını sevmesem de üzülüyorum. Çünkü böyle araçlar hep bir şeyler veriyor kullanıcılarına. Ama yolda pert olmuş bir linea görsem mesela, içindekilere bir şey olmamışsa, lanet şey yeryüzünden silindi diye seviniyorum bile. Yazık o kadar malzemeye, üretilirken harcanan enerjiye, yaktığı yakıta.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye acımasız olsun canım, akıllı adamlar yukarıda zaten bunlardan almak yerine 3-4 yaşında muhtelif marka güzel otomobiller alacaklarını belirtmişler. Ben de öyle yaparım, öyle yapıyorum. Bir aracın tek özelliği ucuz olması ve az yakması ise, yol tutuş, güvenlik, performans, donanım eksikleri varsa oldukça gereksiz bir araçtır bana göre. Ne gerek var yani.

Şöyle söyleyeyim, yolda kaza yapmış bir e46, ae101, new beetle, mini, fiat 500, scirocco falan görsem, ne kadar bunların bazılarını sevmesem de üzülüyorum. Çünkü böyle araçlar hep bir şeyler veriyor kullanıcılarına. Ama yolda pert olmuş bir linea görsem mesela, içindekilere bir şey olmamışsa, lanet şey yeryüzünden silindi diye seviniyorum bile. Yazık o kadar malzemeye, üretilirken harcanan enerjiye, yaktığı yakıta.
    Açıklama için teşekkürler hocam.
    Ama keşke o muhtelif markalar 3-4 yaşında olsa gel biz bunu 7-8 yaş yapalım.
    Başlıktaki araçları bende hiç sevmiyorum ama piyasa bizi bu araçlara yönlendiriyor.
    Fakat fren ve yol tutuş muhtelif markaların 7-8 yaşındaki araçlarından kötüyse gerek yok tabiki.

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih abi , bravo fiyat performans aracıdır 40 liraya cam tavanlı cruiseli 1.6 jtd sport style bravo alınır mis gibi binilir.

aslında karşılaştırmadaki araçların hepsi al birini vur ötekine hepsinin asıl kozu yakıt ekonomisi model yüksekliği ve yürütme maliyetinin düşük olması. hepsinin birbirine karşı ufak tefek üstün olduğu yönler var , mesela lineanın 1.3 dizeli en sağlam motorlu olanı. 1.5 crdi ile hyundai ile en atak olanı ama en duramayanıda aynı zamanda sembol ve dci yakıt ekonomisi efsane düzeyde mesela , 2.eli günlük değil saatlik satar. c-elize ve 301 sınıfına göre iyi araçlar bence. birde egea varki c segmentini zorluyor.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

gespenster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    linea; yol tutusu sıfır savrulma bolca, malzeme denen birseyde zaten yok.. degısık bos bi araba.. sadece motoru iyi.. birde hayvan gibi bir bagaj

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Listedeki araçları baz alırsak her açıdan c elize derim neden derseniz bütün araçları belli aralıklarla kullandım en son ise c elizeyi 2000 km civarı durmadan yol yaptım 4 gün içinde elizedeki rahatlık ve yakıt diğerleriyle kıyaslanamaz yol tutuşu iyyi değil desem yalan olur ben 160 km hızla ortalama olarak kullandım gayet memnun kaldım hiç beklemediğim kadar iyiydi arka koltuk yatırıp 250 kğ yük 2 kişiyle bile kasanın geniş oluşu arabaya bi merseres sürüşü yaşatıyor sanki ama bu yazdıklarım seçenekler arasındaki araçlar için kalkıpta passatla kıyaslamayın...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alınıp alınmaması tamamen kullanacak kişiye bağlı sadece babam kullancak olsa sıfır olarak konu başlığında yazan araçlardan bakardım sıfır olması , az yakması , en az 4-5 yıl bakım dışında masraf çıkartmayacak olması , geniş bagajı gibi + ları var babamın 90-120 geçmeyeceğini çok fazla donanım aramayacağını (2cam oto + klima + hid. direksiyon yeterli) düşününce diğer araçlar masraflı ve gereksiz geliyo güvenlik olarakta başlıktaki araçlar olası bi kazada yeterli seviyede bence , şuan içinde imkanlar dahilinde 01 clio rxt aldım babam için o fiyat aralığındaki ideal bir araç

Bir ara 30-32 lira civarında aile için araç düşünmüştük babam abim ve ben ortak kullanım için o zamanda megane 2 full , vectra c , bora , passat bakıyodum babam dışında abim ve ben donanım konfor görüntü gibi isteklerimiz olduğundan

Kısaca kullancak kişinin beklentilerine göre alınıp alınmaması değişir bence beklentileri karşılıyorsa başlıktaki araçlar gayette alınır

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40bin liraya focus golf jetta astra alır geçerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih abi , bravo fiyat performans aracıdır 40 liraya cam tavanlı cruiseli 1.6 jtd sport style bravo alınır mis gibi binilir.

aslında karşılaştırmadaki araçların hepsi al birini vur ötekine hepsinin asıl kozu yakıt ekonomisi model yüksekliği ve yürütme maliyetinin düşük olması. hepsinin birbirine karşı ufak tefek üstün olduğu yönler var , mesela lineanın 1.3 dizeli en sağlam motorlu olanı. 1.5 crdi ile hyundai ile en atak olanı ama en duramayanıda aynı zamanda sembol ve dci yakıt ekonomisi efsane düzeyde mesela , 2.eli günlük değil saatlik satar. c-elize ve 301 sınıfına göre iyi araçlar bence. birde egea varki c segmentini zorluyor.
    Valla kardeşim Bravo güel bir ithal araç.Bilindik c segmentlerinden bir eksiği yok.
    Başlıktaki araçlara ise açıkçası 35-40 bin lira gibi rakamlar vermek garibime gidiyor.
    Bu yüzden + ve -yönlerine yazarak konu açtım forum genelide farklı düşünmüyormuş bunu anladım.
    Teşekkürler.
    Alıntı gespenster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    linea; yol tutusu sıfır savrulma bolca, malzeme denen birseyde zaten yok.. degısık bos bi araba.. sadece motoru iyi.. birde hayvan gibi bir bagaj
    Teşekkürler.
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Listedeki araçları baz alırsak her açıdan c elize derim neden derseniz bütün araçları belli aralıklarla kullandım en son ise c elizeyi 2000 km civarı durmadan yol yaptım 4 gün içinde elizedeki rahatlık ve yakıt diğerleriyle kıyaslanamaz yol tutuşu iyyi değil desem yalan olur ben 160 km hızla ortalama olarak kullandım gayet memnun kaldım hiç beklemediğim kadar iyiydi arka koltuk yatırıp 250 kğ yük 2 kişiyle bile kasanın geniş oluşu arabaya bi merseres sürüşü yaşatıyor sanki ama bu yazdıklarım seçenekler arasındaki araçlar için kalkıpta passatla kıyaslamayın...
    Teşekkürler.
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alınıp alınmaması tamamen kullanacak kişiye bağlı sadece babam kullancak olsa sıfır olarak konu başlığında yazan araçlardan bakardım sıfır olması , az yakması , en az 4-5 yıl bakım dışında masraf çıkartmayacak olması , geniş bagajı gibi + ları var babamın 90-120 geçmeyeceğini çok fazla donanım aramayacağını (2cam oto + klima + hid. direksiyon yeterli) düşününce diğer araçlar masraflı ve gereksiz geliyo güvenlik olarakta başlıktaki araçlar olası bi kazada yeterli seviyede bence , şuan içinde imkanlar dahilinde 01 clio rxt aldım babam için o fiyat aralığındaki ideal bir araç

Bir ara 30-32 lira civarında aile için araç düşünmüştük babam abim ve ben ortak kullanım için o zamanda megane 2 full , vectra c , bora , passat bakıyodum babam dışında abim ve ben donanım konfor görüntü gibi isteklerimiz olduğundan

Kısaca kullancak kişinin beklentilerine göre alınıp alınmaması değişir bence beklentileri karşılıyorsa başlıktaki araçlar gayette alınır
    Teşekkürler.
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40bin liraya focus golf jetta astra alır geçerim
    Teşekkürler.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene kasko kiralık araç olarak bir haftalığına 2013 model sembol vermişti. 1.2 t olması gerek yanlış bilmiyorsam, 0-100'ü göreceli olarak ataktı şehir içi veya oraya buraya gitmek için gayet güzeldi. De inanılmaz kötü kullanılmış oraya buraya vurulmuştu. Plastik kalitesi vs vs bir ton kötü yönünü sayabilirim. Ve bir aracın sıfırını sırf sıfır diye almak istemem. İsterim ki aracım hem daha güvenilir hem daha donanımlı hem de daha keyifli gitsin. Ki araç alacağım zamanda da benzer yollardan geçerek karar vermiştim.

Ama ne var, al bin git, kafan rahat olsun yok işte altını sürttüm üstünü çarptım kapısını vurdum derdin dahi olmaz o denli piyasası var. Ama aile aracı bile olarak alınmaz, gözümde hepsi şirket araçları ötesi değil.

Benim o bütçe ile vereceğim karar B sınıfına yakın C ile değil de daha D'ye yakın üst orta sınıf C araç almanız.

Konuda geçmiş mi net hatırlamıyorum bu ara bu tip başlık çok. Bravo ne klasik fiat ne alfa. İkisinin ortası bir araç. Al sat durumu olmayacaksa kullanıldığı süre boyunca 1.6 dizeli tatmin eder.

Diğer türlü düşük model focus golf jetta astra da aynı şekilde tatmin eder. Ama başlıkta yazanlar... Uzun süreli araç olmaya aday değiller benim gözümde.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 Clio symbol 1.2 lpg - tam hatırlamıyorum ama en az 50-60 k
    2013 C elysee 1.6 hdi - 0 geldi uzun dönem kira olarak 2 sene durdu 60-70 k arasında gitti
    2012 Linea 1.3 mjet 1 yıldır biniliyor

Bahsettiğim araçlar babamın işe gidip geldiği Clio ve C elysee sıfır km alınıp kirayla gelen araçlar, Linea ise şirkete alındı. 3 ünü de uzun süreli tecrübe etme şansım oldu. Bunun dışında b sınıfında Fiesta - Polo da kullandım.

Şuan ki aracım 307 den yola çıkarak söylüyorum hiç birine 35-40 lira verip almam. Ucuz hissettiriyor her yönleri. Yolda yere basmıyor da sinek misali emaneten konuyor gibi gidiyorlar. Ne fren ne direksiyon ne rüzgarda Astra G - Focus - 307 vs vs 25 liraya alınabilecek araçların yerini tutmuyorlar.

Şirketlerde sorunsuzluk önemli elbette en ufacık parça için bile sanayiye servise gitmemesi gerekiyor. Sadece bakıma gidiyor araçlar. Götüren eleman dert, vakit dert vs vs.

Ancak şahsına alan kişiye kredi vs mecburiyeti olmadığı sürece 11 yaşında 307 hepsinden bin kat daha mutlu eden bir araba diyebilirim. 140.000 de aldık 192.000 e geldi çok şükür bir kere de yolda bırakmadı.
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene kasko kiralık araç olarak bir haftalığına 2013 model sembol vermişti. 1.2 t olması gerek yanlış bilmiyorsam, 0-100'ü göreceli olarak ataktı şehir içi veya oraya buraya gitmek için gayet güzeldi. De inanılmaz kötü kullanılmış oraya buraya vurulmuştu. Plastik kalitesi vs vs bir ton kötü yönünü sayabilirim. Ve bir aracın sıfırını sırf sıfır diye almak istemem. İsterim ki aracım hem daha güvenilir hem daha donanımlı hem de daha keyifli gitsin. Ki araç alacağım zamanda da benzer yollardan geçerek karar vermiştim.

Ama ne var, al bin git, kafan rahat olsun yok işte altını sürttüm üstünü çarptım kapısını vurdum derdin dahi olmaz o denli piyasası var. Ama aile aracı bile olarak alınmaz, gözümde hepsi şirket araçları ötesi değil.

Benim o bütçe ile vereceğim karar B sınıfına yakın C ile değil de daha D'ye yakın üst orta sınıf C araç almanız.

Konuda geçmiş mi net hatırlamıyorum bu ara bu tip başlık çok. Bravo ne klasik fiat ne alfa. İkisinin ortası bir araç. Al sat durumu olmayacaksa kullanıldığı süre boyunca 1.6 dizeli tatmin eder.

Diğer türlü düşük model focus golf jetta astra da aynı şekilde tatmin eder. Ama başlıkta yazanlar... Uzun süreli araç olmaya aday değiller benim gözümde.
    Teşekkürler
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 Clio symbol 1.2 lpg - tam hatırlamıyorum ama en az 50-60 k
    2013 C elysee 1.6 hdi - 0 geldi uzun dönem kira olarak 2 sene durdu 60-70 k arasında gitti
    2012 Linea 1.3 mjet 1 yıldır biniliyor

Bahsettiğim araçlar babamın işe gidip geldiği Clio ve C elysee sıfır km alınıp kirayla gelen araçlar, Linea ise şirkete alındı. 3 ünü de uzun süreli tecrübe etme şansım oldu. Bunun dışında b sınıfında Fiesta - Polo da kullandım.

Şuan ki aracım 307 den yola çıkarak söylüyorum hiç birine 35-40 lira verip almam. Ucuz hissettiriyor her yönleri. Yolda yere basmıyor da sinek misali emaneten konuyor gibi gidiyorlar. Ne fren ne direksiyon ne rüzgarda Astra G - Focus - 307 vs vs 25 liraya alınabilecek araçların yerini tutmuyorlar.

Şirketlerde sorunsuzluk önemli elbette en ufacık parça için bile sanayiye servise gitmemesi gerekiyor. Sadece bakıma gidiyor araçlar. Götüren eleman dert, vakit dert vs vs.

Ancak şahsına alan kişiye kredi vs mecburiyeti olmadığı sürece 11 yaşında 307 hepsinden bin kat daha mutlu eden bir araba diyebilirim. 140.000 de aldık 192.000 e geldi çok şükür bir kere de yolda bırakmadı.
    Teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler