User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 106 gti mı corsa dti mı?

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almayın abi bunları para biriktirin yeni model arabaya binin

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsa ile 200 km yapacağıma 106 ile 100 km yol yapmayı tercih ederim
    İkisini de kullandım. Çocukluk hayalimdi 106 ama önce polo sonra kısa bir süre corsa kullandım. Gerçekten 106nın yapısına yaklaşan araba yok gibi bir şey. Yol tutuşu mekaniği sürücüsüne verdiği hissiyatı günümüz dahil çoğu arabada bulamazsın. Piyasasına gelince evet acayip uçtu 1-2 extra takan turşu 106lar oldu sana 25 lira oldu. Temiz 106lar zaten arabayı bilen adamların elinde değişiyor. 20-25 liraya sıkıntısız 106 bulunur, keyifle binilir.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece tavsiye icin açmadım. Genel anlamda piyasada f/p olarak birbirine iki yakin arac olarak gördüğüm icin actim. Bu kadar abes gelen ne onu anlamadım. Üretim amaci farkli olabilir ama karoser olarak aynı sinif ve modifiye edilecek araclar bunlar. İki aracin da kullancıları, ikisini de test etmis insanlar fikir verirlerse kalici bi topic de olabilir.

Sahsen arkadasin da dedigi gibi 2 seneye yakin dti kullandim ve aracım sansima da cok temiz doktordan ve daha sonra da muhendis bi arkadasimizdan aldigim bir aracti, su an satilik sanirim hâlâ ilanlardaki en temiz corsalardan. ben hic sikayetci olmadim. Mazot pompasi beni hic yarıyolda birakmadi. Direksiyon kutusu ses yapti zamanla onu da 150 liraya tamir ettirmistim kaldi ki hangi arac tamamen kusursuz. Bunlar dışında donanim olarak bombos oldugundan bahsediliyor ama 106 ile donanim olarak sunroof disinda bir fark yok diye biliyorum. Kullananlar daha dogru bilgi verecektir ama Abs klima airbag immo pug da da var dti da da var. Corsayi yuklemek para cokomel egrisi bakımından daha kârlı. Aftermarket parça fazla ve ucuz. (Pahali diyorlar anlamis değilim birkac hayati parcasi disinda daha ucuzu tofas da var sanirim, arac turbo dizel sonucta) Su an bi tane 2012 bi tane 2014 model arabam var c sinifi is amacli kullanilan orta sinif araclardan diyebiliriz ama ikisinden de kalite olarak iyi bir araçtı. Gerek gidisi gerek yakiti ic aksam malzemesi olsun... Bilmiyorum biraz adi cikmis sanırım dti'in. Birçok forumda arastirma yaptim 106 ile, cok fazla asilsiz yorum gordum dti için. Dti hakkinda bircok konuya vâkıf olduğumu düşündüğüm icin yorumlardan kullanici olup olmadığını anliyorsunuz. Corsa dusunenlere de cok yardimci olmuslugum vardir burdan da olurum tekrar. Almadan once ufak bir araştırma yapan herkes dti in kronik sorunlarını alir almaz halledebilir. Kaldı ki abartilacak seyler degil... Ama pug hic kullanmadım ve bilmedigim bir araba icin yorum yapmam dogru olmaz. Bu yuzden benim asil merak ettiğim sürüş olarak pug dti dan daha cok zevk verir mi bilmiyorum. 2260 li ortalama 200+hp bi dti parasina stock bi pug ancak alinabilir. Kıyaslamayı bu sekilde yapmayı daha dogru buluyorum çünkü temiz pug parasına alinacak corsa stock bi corsa olmaz.
    Corsa bütçesini düşünen adama daha çok uyuyor. Ama şu var yukarda karşılaştırma yapmışsın. Corsaların çoğunda abs yok. O 2260 lı setupa geçince büyük ihtimal klima da iptal olur. Yoltutuş konusuna hiç girmiyorum. 15 16 liraya alıp yavaş yavaş keyiflice toplanır. Param olsa corsanın yüzüne bakmam o ayrı konu
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarış atıyla süt satmak olur oda
    Yok be dostum. İyi bir ayar ile farkı anlayamazsın benzin mi LPG mi.

İyi ayar yoksa düğmeye basiyosun araç benzinle çalışıyor zaten.

106 gti A noktasından B noktasına giderken ekonomide yapabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok be dostum. İyi bir ayar ile farkı anlayamazsın benzin mi LPG mi.

İyi ayar yoksa düğmeye basiyosun araç benzinle çalışıyor zaten.

106 gti A noktasından B noktasına giderken ekonomide yapabilirsin
    Arabanın üretimine ters bence abi lpg belki 206 1.6 16 valfler için olur ama 106 için bence çok mantıklı gelmiyor açıkçası ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Corsa bütçesini düşünen adama daha çok uyuyor. Ama şu var yukarda karşılaştırma yapmışsın. Corsaların çoğunda abs yok. O 2260 lı setupa geçince büyük ihtimal klima da iptal olur. Yoltutuş konusuna hiç girmiyorum. 15 16 liraya alıp yavaş yavaş keyiflice toplanır. Param olsa corsanın yüzüne bakmam o ayrı konu

Kardsm düzgün usta düzgün işçilik ile yapılan setup lar her zaman sağlıklı ve uzun omurlu ve hatta oem araçtan daha dikkatli yapıldığı icin saglik ve ömürü ck ck daha iyi olmuştur. Klima iptali olmaz şahsen ben yazın çeşmeye full boost ve klimam açık giderdim.

Tamamen maddiyat meselesi bu konular . yol tutuş olarak da bir cok arabayı bozar. Izmirde yakıtla yürüyen ibiza cupra sahibi olan arkadaşım da dti kullandı ve " cuprayla giremediğim viraja corsayla daha iyi giriyorum " dedi. Daha bir cok örnek var . iletiyi yazan arkadaş için daha once topladigim corsa nın konusunu paylasiyorum. Belki bir yardımı bi yararı dokunur.

http://www.techturkey.com/forum/otom...-zs-503-a.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel ayarlanmış marka bir coil , sağlam bir takım slick lastik ve hafif gıdıklanmış atmosferik motoruyla 106 dan aldığınız zevki ancak zürafa sokakla kıyaslayabilirsin

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardsm düzgün usta düzgün işçilik ile yapılan setup lar her zaman sağlıklı ve uzun omurlu ve hatta oem araçtan daha dikkatli yapıldığı icin saglik ve ömürü ck ck daha iyi olmuştur. Klima iptali olmaz şahsen ben yazın çeşmeye full boost ve klimam açık giderdim.

Tamamen maddiyat meselesi bu konular . yol tutuş olarak da bir cok arabayı bozar. Izmirde yakıtla yürüyen ibiza cupra sahibi olan arkadaşım da dti kullandı ve " cuprayla giremediğim viraja corsayla daha iyi giriyorum " dedi. Daha bir cok örnek var . iletiyi yazan arkadaş için daha once topladigim corsa nın konusunu paylasiyorum. Belki bir yardımı bi yararı dokunur.

http://www.techturkey.com/forum/otom...-zs-503-a.html
    Abi senin arabayi takip ediyodum ben cok da guzel olmustu ama kendin soyluyosun yazin cesmeye gidiyodum diye Son zamanlarda cogu kisi ya kosturmak icin aliyor corsalari alsat yapanlari katmiyorum isin icine. Dedigin gibi is gene maddiyata bakiyor
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben tam Umut un aracini örnek verecektim ki Umut kendi paylasmis zaten. Corsanin genelde kısıtlı bütçelilerin araci oldugunu bildiği icin, ustalar pek işçilik konusturmak istemiyor. Paraya bakiyor yani. Umut un ki gibi klimali abs li birkac corsa daha var.

106 ile ilgili nerdeyse hic olumsuz yorum kronik problem duymadim diyebilirim. Merak ettiğim bir arac olmaya başladı iyiden iyiye.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tam Umut un aracini örnek verecektim ki Umut kendi paylasmis zaten. Corsanin genelde kısıtlı bütçelilerin araci oldugunu bildiği icin, ustalar pek işçilik konusturmak istemiyor. Paraya bakiyor yani. Umut un ki gibi klimali abs li birkac corsa daha var.

106 ile ilgili nerdeyse hic olumsuz yorum kronik problem duymadim diyebilirim. Merak ettiğim bir arac olmaya başladı iyiden iyiye.

Kardeşim 106 ztn spor bir otomobil biz corsaya bindik bildiğin kamyonetspor ama hersey maddiyat . pugcular genelde fanatiktir kötülemez arabalarını ama kronigi dti dan fazladır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepiniz benden iyi biliyorsunuz ki 106 GTi Hot hatch bir otomobildir.Motorsporları başarıları yoruma tartışmaya kapalıdır,safkan bir spor otomobildir.Egzotiklere handling testlerinde kafa tutmuş dünyaca kendini ıspatlamıştır.Hiç kıyas kabul eder mi? olmayacak iş.

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin otorite kısmı bi yana, Tr sartlarinda 106 ve dti sahibi olmakla ilgili tecrubelere ihtiyacım var aslında. Pistte gazlamak için çok ideal bir arac olabilir ama yolda, cadde modifiyelerine yatkinlikta parca temini ve kronik hastalik konularında ne kadar iyi.

Örnek stage 1 denecek bir corsa, yazilim dp kat iptal emme polish ile 120hp bandina geliyor ve gayet zevkli hale gelebiliyor. Bu is ortalama 2 3bin tl civari tutuyor. Eğer 8 bin tl gözden cikarirsaniz k04/2260 turbolu coolerli ebc frenli custom manifoldlu ortlama 200hp bandında bir corsa sahibi olabiliyorsunuz. Bu masrafla yapılabilcek bir 106, dti ile ne kadar yan yana yürüyebilir ve ya sonuc ne olur? Bunu merak ediyorum. Mesela sattigim corsa da hibritin bi tik üstü bi turbo kullanıyordum, egzantrikli kisa şanzımanlı hondatali feh bir vti ile kafa burun gidiyor hatta biraz öne çıkıyordu. Konya draglarinda er nin kalktigi 106 disinda pek dti 106 rollune denk gelemedim. Ağırlıkta da 106 nin buyuk avantaji var mesela. Sadece direksiyon koltuk kalacak sekilde boşaltsan bile corsayi, stock 106 agirligina yine yaklaşamıyor.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hibrit turbolu bir corsa ile egzantriksiz , pistonsuz 106 yı geçersin 106 nın motor sağlığı daha önemli tabi sırf yazılımla geçeni de gördüm 106'nın kronik sıkıntısı yokmuymuş yol tutuş ve fren olarak 106 corsanın çok üzerinde ama temizini bulmak corsanın temizini bulmaktan daha zor ve pahalı

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsadan şaşma hocam.

gan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam 2 sini de almazdım.
    Onların yerine daha fiyatı uygun olan 206 gti alırdım. Arada kalan fiyat farkını da corsaya göre daha fazla yakan gti A sermaye yapardım.

Belki 106 ya göre daha keyifsiz bir aracım olurdu ama hiç değilse atmosferik gazlarken corsadan çok daha fazla keyif verecek bir araca 106 ve corsadan dan daha ucuza bineceğiniz, süreye göre de belki daha ucuz yada kafa kafaya geleceğiniz bir araç sahibi olurdunuz. Zaten toplam maliyeti corsayı geçtiği an daha farklı bir araca yönelirdim.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok farklı kafalar bence.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

Muhammet Yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 seneyi aşkındır corsa kullanıyorum ve şuan k03 insignia yapıyorum kendi çabalarımla ve çok memnunum . Kronik sorunları hakkında söyleyebiliceğim şey ise basit sorunlar kafa yorulduğu zaman kendi başınıza çözebilirsiniz .

tunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikisininde sahibi oldum..

Büyük turbolu bir corsam ve filtre egzoz kısa timing yazılımlı bir 106m vardı..

Sesi , yol tutuşu , arka kelebek camları , donanım ve oturuş pozisyonu itibari ile kesinlikle 106 derim.. Yok bunlara çok takılmam çok yol yapıyorum yakıt çok önemli alayım satayım diyorsanız Corsa..
    Recent Project: ''Sharky'' E36 323TI Turbo
    Daily Drive: Mini Countryman Diesel

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağustos ayından beri dti kullanıcısıyım. Bundan önce 2 sene boyunca babama ait x type ı kullanıyordum. Corsayı ilk aldığımda attan inip eşeğe binmiş gibi hissettim . Ama gerek boyutları gerek acayip karakteri olsun tüm sıkıntılarına rağmen kendisini sevdirdi bana. Biraz gençlik heyecanından biraz da babamın cayma ihtimalinden korkarak acele ile bulduğum ilk 5 arabadan birini gidip hemen aldım. Sonuç bu devirde kimseye güven olmaz . Sıfır sıkıntı problemsiz denilen araç bile bana 3000 civarı para harcattı. Haliyle benim modifik yapmaya ayırdığım bütçe puff diye uçtu gitti. Demek istediğim şu , cidden emin olduğunuz referanslı bir corsa bulabiliyorsanız evet durmayın alın. Bu paralara bu kadar az yakıt harcayıp bu kadar iyi yürüyen bir araç daha bulmanız zor. Satma konusuna gelirsek evet cidden hızlı bir piyasası var. Tabi üç kuruşluk araca 5 kuruş istemezseniz. Sizin için ne kadar önemli bilmiyorum ama 2006 yılına kadar corsalarda olan tüm donanımları uygulama şansınız da var. Koltuk ısıtma , cruise , tid ekran , vsvs ... Benim size önerim eğer dti alırsanız yüklemeden önce gidin ya hava kanallı ya da combolara ait bi tık daha büyük olan fren disklerini alın. Çünkü corsanın fren açısından ciddi problemleri var. Alır almaz ilk yaptığım şey tüm disk ve balataları yenilemek oldu. Ekstradan merak ettiğiniz bir konu olursa ( setup dışında ) cevaplayabilirim.
    Dizelde çok vibrasyon var abi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler