User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Laguna 2 Privilege - Primera p12 Tekna - Alfa 156 - Octavia 1.8L&K Hangisi ?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Laguna 2 Privilege - Primera p12 Tekna - Alfa 156 - Octavia 1.8L&K Hangisi ?

Mevcut araç clio 1.6 16v. Memnumun ama kızımla in bin derken kuzuya eziyet olmaya başladı.
    Koltuğumuz biraz büyük olduğundan ön koltuk neredeyse iptal oluyor 4 kapı ve daha geniş
    ve aile aracı tabir edilen başlıktaki araçlardan hangisi alınmalı ya da alınmamalı. (Segmentler çok benzer değil farkındayım)
    Kendimce araştırıdığım kadarıyla edindiğim fikirleri yazacağım tecrübe eden varsa fikrini duymak isterim.

Octi hariç diğerleri 1.6 hacimde ve benzeri güçlerde. Yürüsün derdim yok, üzmesin yeterli.

Laguna II
    Tercihler içerisinde sanırım en geniş olanı. Renault olması - parça bolluğu ve servis çokluğu cezbedici.
    1.6 makinası öldürmez de güldürmez de. Tipini seviyorum 1-2 kullanma fırsatım oldu fena değildi.
    Donanım olarak privilege olanı tatmin edici. Abs-Hy- ve düzgün çalışan klima harici çok donanım delisi değilim.
    Elektronik olarak biraz değişik sorunlar çıkaran alet. Soket değiştirip düzelen de okudum / 3K masraf edip düzeltemeyende duydum.

Primera p12 Tekna. Japon=sorunsuz geliyor. Vag dan çektik japon hiç üzmedi şimdiye kadar. Tip olarak arada bir alet ya sev ya terk et.
    Ben seven taraftayım. Yılına göre donanımı kafi. Baktığım araçta sunroof var bu çok istediğim bir özellik. Bu gün şirkette bir ark.ta var, inceledim hacim tam aradığım özellikte. İçini de beğendim aslında. Parça sorunu olur mu diye düşünmüyor değilim bir de usta sıkıntısı yaşatır mı ? Japondan anlayan bundan da anlar mı bilemedim.

Alfa 156 Mk2
    Tercih dışıydı ama şu ilanı görünce listeye dahil etmek istedim.
    İtalyan aşktır vag ticaret diyorlarya aynen öyle. Km si ve duruşu / manuel oluşu ve içinin mk2 olması cezbedici.
    Tasarım olarak diğerleri ile kıyas götürmeyecek kadar ileride. 1.6 Hk. 2.0 kadar yakar gitmez derler muhakkak haklılık payı vardır ama amaç hızlı gitmesi değil.
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Octavia 1.8T Laurin&klement

Octi yi oldum olası severim. 1.6 hitler olanını fazlaca kullandım. Hacim / bagaj /donanım benim için yeterli.
    Bu aletin üzerindeki 1.8T Agu çok kafa karıştırıcı. deri+Sunroof olması haram beygirinin çok olması ve forumu taradığım kadarıyla
    yazılım+dv ile yaklaşık 190hp leri yakalaması çok cezbedici.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Mantık sıralaması laguna > primera diyor.
    Kalp sıralaması octi > alfa diyor.

Bir de 1.8T olursa her şekilde lpg olacak. Uyum konusunda bir sıkıntı okumadım ama bütçeyi zorlayacağından bakım masrafı çıkarmaması lazım bir süre o kısım biraz düşündürüyor.

Model / boya takıntım yok. Ama bariyerle akraba olup aks'ı şanzımana giren bir araç ta almak istemem.

Şimdi değerli forum abileri kardeşleri siz hangisini ne sebeple tercih ederdiniz tartışalım derim.

Oldukça uzun oldu ama ne zaman danışmadan bir iş yapsam sıkıntı çekiyorum.
    Piyasada da örn. alfa için "parçası yok - ustası yok gibi arabacı ağzıyla bir şey bilmeyen insanlar çok olduğundan, arabadan anlayan arkadaşlara danışmak en güzeli diye düşündüm.

Sabırla okuyan varsa ayrıca teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2003-2004 Laguna 2 Initiale vardı babamın ; sesli uyarı sistemi ( bildiğimiz konuşuyordu emniyet kemerinizi bağlayın , lastik basıncı düşük vs ) , deri döşeme , sunroof , xenon , arka perdeler gibi opsiyonların haricinde de çok dolu bir araçtı ve hiç sıkıntı yaşamadık . Diğer araçlar hakkında bilgi sahibi olmasam da oyumu Laguna'dan yana kullanıyorum

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    gönül isterki alfa tabiki tek geçerim heleki makyajlı ama genelde listelere konulur sonra hep bir italyan olmasından ötürü geri adım atılır..

laguna 2.0 privellige plus paket on numara bir araç.. bulunabilirse alınabilinirse şahane bir alet donanım performans hepsi bir arada.. 1.6 sı sürünüyor tavsiye etmem.. bunun dışında parçalarıda çok ucuz değil..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @MK8800 initiale sanırım 3.0 v6 olan. O benim boyumu arşın arşın geçer şuanda. Hem de ağırlıklı ş.içi için yakıt / vergi israfı.
    Laguna ilanlarını hatmederken denk geldim. Gel al git diyor ama işte vergi + yakıt beni çok üzer. Araba şahane ama güç olarak.

@darkmoon abi aslında senin yorumunu bekliyordum konuya ne yalan söyleyim.

Kafamda 2.0 hacim yok açıkçası. Ayrıca 2.0 Lagunalarda baktığım aralıktakilerin tamamı otomatik.
    Otomatik istemiyorum fransızın otomatiğinden de korkuyorum aslında yalan yok. Alacağım araç zaten yaşlı olacak otomatikten bir gol yemek istemem.

primera da bu, bu gün bakacaktım buna ama bir türlü denk gelemedim. Çok yakın olması avantaj tabi. Primera ile ilgili genel fikrin ne ?
    GT için çok olumlu konuşmuştun geçen.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    primieralar bu p12 ler hakkında bir bilgim yok.. çevremde hiç kullanan olmadı yada vardıda ben hatırlamıyorum.
    p12 ler farklı p11 gt ler farklı ..

p12 lerin teknolojisi güzel gayet günümüz teknolojisi var kamerası ekranı nissan neticede çok sorunlu olucağınıda sanmam ben duymadımda kronik bir sorununu .. motorununda çok karmaşık bir motor olucağını düşünmüyorum nissan baz motorlarını basit yapıyor genelde.. tabi süren bilen birileri daha detaylı yazar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

ehveniser1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    laguna üzmez. k4m
    2002 Renault Clio 2 HB 1.4 RXT-09FT336
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2012 Megane 3 Coupe 1.6 dci GT-Line - 35KES64
    2014 BMW 116d -35KNG94
    2007 Honda Fit Sport - AP90287

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ehveniser1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    laguna üzmez. k4m
    Clio 2 gün önce durduğu yerde triger kopardı Üzdü vallahi.

Hayır 6k döne döne vites attığım araba rolantide böyle birşey yapması hoş olmadı.

Zaten değiştirecektim hiç olmazsa alan kişi uzun süre masraf etmez, olan bizim tl lere oldu

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yerinde olsam hiçbirini tercih etmezdim abi. laguna konforlu ok. ama kasa çok ağır araba yürümüyor ve iyide yakıyor. primera 2.eli sıkıntılı ve parça konusu göreceli olarak bi reno honda veya vw değil. alfaya aman bulaşma bi alırken sevinirsin bide satarken. octavialarında fiyatı uçtu o paraları haketmiyor bence.

o paralara sana önerim düz motor jetta olur abi.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsi düşündüğüm incelediğim araçlar.
    Kısıtlı bütçeyle Lagunadan korkarım. Çok fazla donanım var. Servisi yaygın olabilir parçası Megane gibi ucuz değil.

Alfanın adı çıkmış dokuza inmez sekize. İkinci El sıkıntılı

Ben Primera dan yana oyumu kullanıyorum. Sorunsuz Japon.
    Onunda kaporta parçaları pahalı diyorlar. Ama en azından motor mekanik elektronik taş gibidir.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lagunaların yanlış bilmiyorsam yedek parçaları pahali, geçen sene o model sahibi bir yakınımızın yaptığı kaza sonrası saçma sapan parçalara iyi meblağlar ödediğini biliyorum. Ama lpg ile gayet memnun, konforunu çok seviyor

Halihazırda 147 kullanıcısı olarak ben 156yı önermiyorum. Konfor ve sorunsuzluk isteniyorsa alınacak araba değil. Ama güzel baktırır kendisine. Aralarından en yakışıklı dikkat çeken o tabi. Belki masraf çıkarma sıklığı diğer tercihler ile aynıdır ama yine de sanmıyorum.

Ibrahimin önerisini dikkate al, fiyatlarını bilmiyorum ama tahminen hepsinden daha sorunsuzdur.

Edit, alfanın adının çıkmasına sebep olacak iki kronigi var birisi ön süspansiyon aksamı hassas, diğer markalarda bir bozuluyorsa onda iki veya üç bozulur ama alternatif parçası vs sorun yok maliyetli değil diğeri de bmw vanos honda vtec benzeri parçası olan 1.6 motorda sadece 120 bglikte olan ve 105 bg olandan farkı sağlayan varyatör isimli tamiri de mümkün olan parça. On salıncaklar viraj demiri komple 1000 tl olsun, varyatör de sıfırı herhalde 700 olsun. Geri kalan sorunlar 15 yaşında alacağın her d sınıfı araçta olan sorunlar. Benim önermeme sebebim araba çok kaliteli ama fiyati ucuz, orjinal parçalar ile de bakım yapan az. Haliyle piyasada gezen çoğu araba kötü kullanıcı yüzünden bitik ve masraflı geziyor. Ayrıca usta meselesi göz önüne alınmalı, İstanbul ve Ankara harici güvenip vermek sakat. Ayrıca ikinci eli sıkıntılı olmayan iki alfa modelinden biridir 156. Doğru fiyat ve bakımlı araç ile hepsi satılır beklemez. Piyasası küçük olduğu için genelde çoğu kişi sorgulama yapabiliyor araçların geçmişini.
    Konu rain man tarafından (12-02-2017 Saat 09:36 ) değiştirilmiştir.

emre069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 sene 1.8t octavia kullanıcısı olarak aralarında alabileceğin en hızlı ve sorusuz araç octavia bence parçası heryerde var sıkıntı çekmezsin

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi attığın octavia'yı ben bile düşündüm.Bence aralarında konfor tüketim ve hız olarak en iyisi octavia.Güzel bir lpg sistemiyle eminim seni çok memnun eder.Bazen hız önemli değil diyoruz ama sollarken vs gerekebiliyor en azından keyif için ayağının altında tork ve beygir olsun bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ibrahim33 şimdi sen bildiğim kadarıyla galeri işi yapıyorsun benden daha iyi tanıdığın aşikar araçları.
    Profil fotonda alfa görünce tebessüm ettim Cevap yazan diğer arkadaşların da ortak görüşü alfayı tercihlerden çıkardık. Jetta önerini inceleyceğim.
    Bahsettiğin 1.6 hitler motor jetta dimi yanlış anlamadım.
    @Fatih bilgi için teşekkürler. Düşündüğüm laguna aşağıdaki linkte. Km yaşına göre düşük ve 2 parça boyası var.
    Mekanik olarak 1.6 nın parçası çok pahalı değil ama karoser - trim biraz tuzlu.
    @rain man 147 de düşündüm aslında ama ihtiyacımı gidermiyor maalesef. İç hacim yetmiyor. Yoksa cliodan ciddi memnunum hafif / güçlü , yeteri kadar gidiyor benim açımdan. Bir alfacı olarak sen önermiyorsan eğer listeden sildik gitti. Ön takımı biliyorum arkadaşımda 2.0 vardı cidden rahatsız edici lakırtılar geliyordu.
    Varyatör olayını sanırım biraz bilmeyen insanlar büyüttü adı çıktı.
    @emre069 kullanıcı olarak önermen benim açımdan iyi. Tüketim hakkında bilgi verir misin ? Lpg var mıydı aracında ? Hız şuan son tercih ama , hızlı olmasını isterim tabiki.

eray35@ Octi nin duruşu hoşuma gidiyor. motor/donanım olarak std octilere göre bayağı iyi. Sunrroof olması tercih sebebi. Yaş takıntım yok o yüzden düşünülebilir. Ama al / lpg taktır derken 30 lu rakamları bulacak o kısım biraz yorar bu ara beni.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam o paralara temiz bi 406 2.0hdi bakardım. ama listelenen araçlar arasında tercihim octavia 1.8t olurdu.

emre069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ibrahim33 şimdi sen bildiğim kadarıyla galeri işi yapıyorsun benden daha iyi tanıdığın aşikar araçları.
    Profil fotonda alfa görünce tebessüm ettim Cevap yazan diğer arkadaşların da ortak görüşü alfayı tercihlerden çıkardık. Jetta önerini inceleyceğim.
    Bahsettiğin 1.6 hitler motor jetta dimi yanlış anlamadım.
    @Fatih bilgi için teşekkürler. Düşündüğüm laguna aşağıdaki linkte. Km yaşına göre düşük ve 2 parça boyası var.
    Mekanik olarak 1.6 nın parçası çok pahalı değil ama karoser - trim biraz tuzlu.
    @rain man 147 de düşündüm aslında ama ihtiyacımı gidermiyor maalesef. İç hacim yetmiyor. Yoksa cliodan ciddi memnunum hafif / güçlü , yeteri kadar gidiyor benim açımdan. Bir alfacı olarak sen önermiyorsan eğer listeden sildik gitti. Ön takımı biliyorum arkadaşımda 2.0 vardı cidden rahatsız edici lakırtılar geliyordu.
    Varyatör olayını sanırım biraz bilmeyen insanlar büyüttü adı çıktı.
    @emre069 kullanıcı olarak önermen benim açımdan iyi. Tüketim hakkında bilgi verir misin ? Lpg var mıydı aracında ? Hız şuan son tercih ama , hızlı olmasını isterim tabiki.

eray35@ Octi nin duruşu hoşuma gidiyor. motor/donanım olarak std octilere göre bayağı iyi. Sunrroof olması tercih sebebi. Yaş takıntım yok o yüzden düşünülebilir. Ama al / lpg taktır derken 30 lu rakamları bulacak o kısım biraz yorar bu ara beni.
    Benim sattığım arkadaş lpg taktırdı şuan çok memnun kendisi.Bendeki araç 2003 agu idi.İlanlarda baktığınız aracı hatırlıyorum 1 sene önce istanbulda ilanlardaydı

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 - 2005 civic lere neden bakmiyorsunuz. Parca ucuz. Yagina suyuna bakman yeterli. Ici genic. Az yakar. 2005 te aldigimiz civic i 450.000 km kullandik. 1 kere banamisin demedi. Yolda birakmadi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2004 - 2005 civic lere neden bakmiyorsunuz. Parca ucuz. Yagina suyuna bakman yeterli. Ici genic. Az yakar. 2005 te aldigimiz civic i 450.000 km kullandik. 1 kere banamisin demedi. Yolda birakmadi.
    Civic de olabilir aslında ama maalesef değişik bir piyasası var istenen rakamlar bana çok geliyor.
    2000 civic'e adam istemiş 27 bin TL . Ben o parayı civic e vermeyi zul görüyorum. Uygun bir ilan denk gelirse olabilir de.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatını her ne kadar yüksek de olsa, octavia aralarında en mantıklısı. Parça sıkıntısı çekilmez. Döneminin leonu, golfü, a3'ü ile bir çok parçası aynıdır. Agu zaten üzmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    primera'yı 12 yıl 210 bin km civarı kullandık. motor performansı ciddi derecede üzer. vites oranları uzun olduğu için yokuşta 3. viteste bile zorlanıyor araç. yakıt tüketimi oldukça düşük. 7 8 litre arası şehir içinde yakıyor. süspansiyon konforu d segmenti için yeterli değil ama viraj ve fren performansı çok güzel. parça konusunda sıkıntı yaşamadık. direksiyon kutusuyla ilgili sıkıntı çıkarmıştı bizim araç, arka görüş kamerası bozulmuştu, bir de 120 bin km den sonra motor yağ yakmaya başladı ama motoru çok sağlıklıydı yine de. alınacaksa 2.0 motorlusunu tercih ederim ben olsam. tekna donanımda 2005 model öncesinde sunroof var. 2005 modelden itibaren sunroof yok göstergeler dijitale döndü ve arka görüş kamerası renkli oldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler