User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: honda 1.4 ve 1.6 ies otomatik yakıt hk.

berkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

honda 1.4 ve 1.6 ies otomatik yakıt hk.

şu anda 1.7 corsa kullanmaktayım.dizelin gürültüsünden kurtulmak ve dört kapı araca geçiş yapmak istiyorum.1.4 veya 1.6 ies otomatik lpgli almayı düşünüyorum.aramızda elbet kullananlar vardır.bir depo lpg ile kaç km yol yapmaktasınız?şimdiden teşekkürler
    34 BAK 117 - cıvıc vti

34 BB119 uno s -- 34 RED 87 cıvıc vti -- 34 UL 5510 corsa 1.7 dti -- 34 ZJ 7086 focus 1.6 tdci -- 34 FP 6830 corsa 1.7 dti --
    34 HK 4550 - cıvıc vtec2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok mu yardım edebilecek?
    34 BAK 117 - cıvıc vti

34 BB119 uno s -- 34 RED 87 cıvıc vti -- 34 UL 5510 corsa 1.7 dti -- 34 ZJ 7086 focus 1.6 tdci -- 34 FP 6830 corsa 1.7 dti --
    34 HK 4550 - cıvıc vtec2

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manuel vitesle yakıt farkı cok var.
    1.4 ü tüplü hüç kullanmadım 1.6 ies icin konuşuyorum.
    4 ileri eski düzen bi şanzıman üzerinde ne yapsanda düşmüyor yakıtı.
    İes de si de otomatik kullandım ikiside aynıydı.
    Manueli çok az yakar, birde şunu farkettim uzun yol kısa yol pek farketmiyor nerdeyse hep aynı yakıyor otomatik için konuşuyorum.

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence otomatik dizel araç bulmaya çalışın daha ekonomik olur yakıt açısından.bizde 1.6 aee polo 6n1 5 k araç var uzun yolda 26-27 krş civarı tüketimi var LPG litresi 3tlden dizel araçtan sonra LPG , benzin işi yük gibi geliyor insana tamam arabada traktör sesi yok Otomatik vites gayette konforlu ama daha öncesinde lpgli araç kullanmadiysaniz garipsiyor insan, şimdi ben dizel otomatik almayı düşünüyorum acikcasi traktör sesine alışmışım bu şekilde araç rolantideyken bazan stop etti saniyorum . LPG li araca alışamadım. Birde LPG tankı ufak olduğundan uygun fiyata doluyor ama menzilin düşüyor bu seferde.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 ies lpgli otomatik arabamız vardı şehir içi 50 tl gazla 250 km gidiyorduk sürekli trafiğe girmesekte giriyorduk yinede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manuel vitesle yakıt farkı cok var.
    1.4 ü tüplü hüç kullanmadım 1.6 ies icin konuşuyorum.
    4 ileri eski düzen bi şanzıman üzerinde ne yapsanda düşmüyor yakıtı.
    İes de si de otomatik kullandım ikiside aynıydı.
    Manueli çok az yakar, birde şunu farkettim uzun yol kısa yol pek farketmiyor nerdeyse hep aynı yakıyor otomatik için konuşuyorum.
    o zaman otomatik vitesi eliyorum.manuel almak daha mantıklı.teşekkürler

Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence otomatik dizel araç bulmaya çalışın daha ekonomik olur yakıt açısından.bizde 1.6 aee polo 6n1 5 k araç var uzun yolda 26-27 krş civarı tüketimi var LPG litresi 3tlden dizel araçtan sonra LPG , benzin işi yük gibi geliyor insana tamam arabada traktör sesi yok Otomatik vites gayette konforlu ama daha öncesinde lpgli araç kullanmadiysaniz garipsiyor insan, şimdi ben dizel otomatik almayı düşünüyorum acikcasi traktör sesine alışmışım bu şekilde araç rolantideyken bazan stop etti saniyorum . LPG li araca alışamadım. Birde LPG tankı ufak olduğundan uygun fiyata doluyor ama menzilin düşüyor bu seferde.
    haklısın ama insan benzinlideki keyfi dizelden alamıyor.hondaları sevdiğim için honda almak daha mantıklı geliyor.teşekkürler

Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 ies lpgli otomatik arabamız vardı şehir içi 50 tl gazla 250 km gidiyorduk sürekli trafiğe girmesekte giriyorduk yinede.
    2017 fiyatlarıyla mı bu değer?
    34 BAK 117 - cıvıc vti

34 HK 4550 - cıvıc vtec2

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kısalı ies'im var 1.6 lpg ocak ayında yeni taktırdım atiker nanofast sistem,şehir içi 50 tllik gaz ile ozaman 2.6/2.7 civarıydı 200km gidiyorum bu zamanda lpg fiyatı 2.3/2.4 az daha fazla giderim gibi aynı fiyata deniycem daha dün gaz aldım
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

haklısın ama insan benzinlideki keyfi dizelden alamıyor.hondaları sevdiğim için honda almak daha mantıklı geliyor.teşekkürler

Sanırım bu konuda beni yanlış anladınız yada ben tam izah edemedim . Benim bu yazimdaki kastim 1.6 Otomatik LPG li araçtaki yakıt tüketimi fikri olması açısından söyledim. Sakin tarzda araç kullanan biriyseniz eğer 1.4 belki daha az yakıt tuketebilir. Şehir içi trafik yoğunluğu ve dur kalk in fazla olması engebeli yollarla bu değer km'ye 40 krş a kadar dayanabilir tabi bu dediğim değer LPG litresi 3 TL den hesaplanmış şekilde. Ama sizin aklınızda 30-35 krş aralığı olarak kalsın çünkü 40 kurslara çıkmak için acemi bir sürücü olmanız gerek.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

vinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 otomatik kesinlikle önermem, adamı kanser eder.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2016 yazı......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısalı ies'im var 1.6 lpg ocak ayında yeni taktırdım atiker nanofast sistem,şehir içi 50 tllik gaz ile ozaman 2.6/2.7 civarıydı 200km gidiyorum bu zamanda lpg fiyatı 2.3/2.4 az daha fazla giderim gibi aynı fiyata deniycem daha dün gaz aldım
    denemeden sonra tekrar bilgilendirirsen sevinirim

Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu konuda beni yanlış anladınız yada ben tam izah edemedim . Benim bu yazimdaki kastim 1.6 Otomatik LPG li araçtaki yakıt tüketimi fikri olması açısından söyledim. Sakin tarzda araç kullanan biriyseniz eğer 1.4 belki daha az yakıt tuketebilir. Şehir içi trafik yoğunluğu ve dur kalk in fazla olması engebeli yollarla bu değer km'ye 40 krş a kadar dayanabilir tabi bu dediğim değer LPG litresi 3 TL den hesaplanmış şekilde. Ama sizin aklınızda 30-35 krş aralığı olarak kalsın çünkü 40 kurslara çıkmak için acemi bir sürücü olmanız gerek.
    işe gidip gelirken kullanıcam.öyle çok sürat yapan arabayı zorlayan biri değilim.yazılanlara göre ekonomik görünüyor.temiz bişey bulabilirsek tabi

Alıntı vinz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 otomatik kesinlikle önermem, adamı kanser eder.
    otomatikten vazgeçtim.bende tereddütteydim.yazılanlardan sonra manuel mantıklı geldi.teşekkürler

Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 yazı......
    teşekkürler.güzel değer
    34 BAK 117 - cıvıc vti

34 HK 4550 - cıvıc vtec2

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4i s yerine 1.6i es alın 10lt şehiriçi yakar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler